Murat Çelen, Galiba Ben Sanatçıyım'ı inceledi.
07 May 20:33 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir sanatçının kendisiyle baş başa kalarak, bizlere kendini ne denli saf ve doğal olarak anlattığını görüyoruz bu eserde. Müjdat Gezen, kendisinin yanı sıra başta Aziz Nesin olmak üzere, Uğur Dündar Kemal Sunal olmak üzere pek çok ismi de beraberinde bizlere tanıtmış.

Serkan Esen, O Halde Biz Anlatalım'ı inceledi.
13 Nis 13:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Uğur Dündar’ın toplumsal hafızamızı yenilememizi sağlayan köşe yazılarını topladığı müthiş bir eser. Çok kısa zamanda ne kadar olay yaşamışız aslında. Kalemine sağlık üstat

Giz, İsim Şehir Hayvan'ı inceledi.
12 Nis 19:08 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Kitabın ilk sayfalarında Yılmaz Özdil hakkında yer alan yazılar vardı. Uğur Dündar'ın Özdil için söylediği cümleye katılmamak elde değil. Demiş ki: "Sözcükler kelebek estetiğiyle uçuşuyor, mesaj, hedefini arı gibi sokuyor."
Gerçektende kaleme aldığını yazıları hedefinden hiç şaşmıyor. Kalemi çok keskin, dile getiriş ustalığı ise şahane.

Her nekadar köşe yazılarını okumuş olsam da , aradan zaman geçince unutuluyormuş. Bu kitap sayesinde unutmak mümkün olmayacak. Bu arada gündemimiz ne hareketli geçmiş , insan okudukça daha da bir fark ediyor.

Tavsiye ederim.

Nimet, Ya Atatürk Olmasaydı'ı inceledi.
15 Mar 23:35 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı gerçekten çok beğendim. Mükemmel bir kitaptı hayata bakış açımı değiştirdi. Ve gerçekleri görmemi sağladı. Hiçbir kuvvet bana Atatürk'ümü unutturamaz. Onun yaptıklarını... Herkes şuan sıcacık yatağında rahat rahat uyuyorsa onun sayesinde... Rabbim gani gani rahmet eylesin.

ibiaryu, bir alıntı ekledi.
 07 Mar 12:00 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İşin aslı , alkolün bilinçaltından bilince giden ve kapalı olan kapıları açtığı ve hem sınırları hem sinirleri kaldırdığıdır. Alkol alan kişinin her şeyi kendine isteyen ID 'i , bir id sürüsüne dönüşerek , eğer terbiyeli bir id değilse bulduğunu parçalar. İçki ,gerçek kimliğimizi dev aynasında gösterir. Sosyal maskeler ve süper ego devre dışı kalarak kontrol mekanizmamıza kısa devre yaptırır. Gülmeyi seven biri miyiz? Güzide Kasacı'ya döneriz. Uykuyu mu seviyoruz? Çabuk sızarız. Konuşkan mıyız? Çene ishal olur. Gizli fantezilerimiz mi var? Sapıkların efendisi oluruz. Sözün özü , siz siz olun , gece kimlik değiştirenlerden uzak olun. Gündüzü de istisna kılmayın. Mutfağının pis olduğunu bildiğiniz restorana yine müşteri olur musunuz? Bir mutfağın pis olduğunu zamanında anlamanız için ille de size Uğur Dündar'ın ekibini ve zabıtayı birlikte mi yollayalım?
Yazıyı hazırlarken bir duble parlattım , çenem düştü. Kusura bakmayın. Hadi şerefe , ne kadar kaldıysa içimizde...

Hayat Seni Cümle İçinde Kullandı, Hakan UrgancıHayat Seni Cümle İçinde Kullandı, Hakan Urgancı
Çarkcı Rıfat, Vah Ülkem Vah!'ı inceledi.
06 Mar 18:48 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sy dündar yine yazmış be abi dedirtecek cinsten bir kitapdir vay ülkem vay yani ne durmudayiz neredem ne hallere gelmişiz okuyarak da bildiklerimizi gördüklerimizi gelecek kuşaklara ders olsun diye tavsiye olacak bir kitap olmasıdır

Çarkcı Rıfat, Ya Atatürk Olmasaydı'ı inceledi.
06 Mar 18:46 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sy dündar 'ın da okuduğum ilk kitabıydi diğer kıtalarını da aldım zamanla okuyacağım . Ya atatük olmasaydı da açıkça kitabın adı gibi atatürk olmasıydı ne olurdu hem de atatürk devrimlerine yapılan haksizlik ve iftiharalara belgeleriyle cevapları yapıştırmış

Serdar Poirot, Telesafir "Bizde TV Böyle Başladı"'u inceledi.
28 Şub 15:24 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Meşhur TV yüzümüz Halit Kıvanç'ın yıllar süren kariyerindeki anıları ile renklendirdiği ve ülkemizde televizyon yayıncılığının nasıl geliştiğini anlatan bir kitap. İlk olarak 1950'li yıllarda İTÜ bünyesinde kurulan İTÜ TV ve sonra 31/01/1968 tarihinde ilk kez yayınlanan TRT Ankara ile başlayan televizyonculuk anlatılıyor. Yazarın bulduğu ve televizyon yayını olduğu gün misafirliğe gidenler için kullandığı Telesafir deyimi, sunduğu yatışma programları Bildiklerimiz-Gördüklerimiz-Duyduklarımız ve Yarış 73, TRT dönemindeki maddi yetersizlikler ve teknik aksaklıklardan dolayı yaşananlar, çoğu programın mecburen canlı olması ve bu konuda yaşananlar, hava durumuna yeterince önem verilmemesi, Münih olimpiyatlarında off-tube tekniğini öğrenmeleri ve orada yaşanan aksaklıklar anlatılıyor. Ayrıca Halit bey, Uğur Dündar, Erkan Yolaç, Hıncal Uluç, Levent Kırca gibi isimlere nasıl benzetildiğini de anlatıyor. O dönemlere nostaljik olarak bakmak isteyenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.