Yusuf, bir alıntı ekledi.
10 Mar 21:51 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Some people God cures and some he slays. Fat denies that God slays anyone. Fat says, God never harms anyone. Illness, pain and undeserved suffering arise not from God but from elsewhere, to which I say, How did this elsewhere arise? Are there two gods? Or is part of the universe out from under God’s control? Fat used to quote Plato. In Plato’s cosmology, noös or Mind is persuading ananke or blind necessity – or blind chance, according to some experts – into submission. Noös happened to come along and to its surprise discovered blind chance: chaos, in other words, onto which noös imposes order (although how this ‘persuading’ is done Plato nowhere says)

Valis, Philip K. DickValis, Philip K. Dick

Mass Effect üzerine
There is no recognizable divine presence, such as a god, in the universe, and humans are particularly insignificant in the larger scheme of intergalactic existence, and perhaps are just a small species projecting their own mental idolatries onto the vast cosmos, ever susceptible to being wiped from existence at any moment. This also suggests that the majority of undiscerning humanity are creatures with the same significance as insects in a much greater struggle between greater forces which, due to humanity’s small, visionless and unimportant nature, it does not recognize.
-
Cosmicism is not merely the idea that there is no meaning in the universe. It’s far worse. Instead, the argument is that there is meaning, but it is so far above and beyond human understanding that we can never attain meaningful existence.
-
Organic life is nothing but a genetic mutation, an accident. Your lives are measured in years and decades. You wither and die. We are eternal. We are the pinnacle of evolution and existence. Before us, you are nothing . . . Your civilization is based on the technology of the mass relay, our technology. By using it, your society develops along the paths we desire. We impose order on the chaos of organic evolution. You exist because we allow it. And you will end because we demand it.

Nufus arttikca işlerin nasil cirkinlestigini kanitlayan muthis bir calisma okumanizi tavsiye ederim https://seyler.eksisozluk.com/...st&utm_term=post

Albert Einstein
Two things are infinite
The universe and human stupidity

And im not so sure about the universe
________________________________________
İki şey sonsuzdur
Evren ve insan aptallığı

Ve ben evrenden o kadar emin değilim

Düzensiz Şiir, bir alıntı ekledi.
18 Ağu 2017 · Kitabı yarım bıraktı

“There is an infinite amount of hope in the universe … but not for us.”

Aforizmalar, Franz KafkaAforizmalar, Franz Kafka
Gökhan Aktaş, Sosyal Kuralların Psikolojisi'yi inceledi.
 09 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Eser, daha çok bir ders kitabı niteliğinde. Konuları ele alış tarzına baktığımız zaman gayet akademik bir perspektiften yazıldığı gayet net anlaşılıyor. Bu sebeple konu hakkında az da olsa birikimi olan okurun tercih edeceği bir eser olduğunu düşünüyorum. Eserde, konularla alakalı olarak bazı deney ve gözlemlere yer verilmiş olsa da özellikle sosyal hayatta rollerin dağılımıyla alakalı ses getirmiş iki deneyin kitapta yer almasını dilerdim.

1-Philip Zimbardo, Stanford Hapishane Deneyi

2-John Calhoun, Universe 25

Özellikle bahsettiğim bu iki deney de kitapta yer almış olsa ve bu deneylerin sonuçları üzerine de inceleme yapılması tercih edilseydi, kitabın ana fikre dair daha sağlam bir dokunuşu olabilirdi diye düşünüyorum.

Kitapta özellikle son bölümlerde Freud'un Grup psikoloji kitabına geniş şekilde yer verilmiş. -Ülkemizde eser Grup Psikoloji ve Ego Analizi ismi altında yayımlanmıştır- Freud'un toplumda ki rollerimize dair bireyin etken faktörünün ego olduğu, egonun ise libido ile harekete geçtiği varsaydığı için, grup psikolojisini belirleyen faktörün libido olduğu tanımlanmıştır. Freud'un eseri kısa ve hızlıca okunabilir. Tavsiyem, Freud'un eserini kitaptan önce okuyup ya da hızlıca göz atıp esere girilmesidir. Keyifli okumalar dilerim.

Quincy, Beni Gitmiş Say'ı inceledi.
 09 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

LouisTomlinson - Back To You
Bu kitaba ne yorum yazacağımı bilemiyorum inanın. Madeline'in eleştiri yazıları gibi tek cümlelik 'Spoiler' yazısı yazsaydım eğer yazacağım şey şu olurdu;
Spoiler uyarısı:
Bazı kitaplar yazılmak için yazılmıştır. Meg Rosoff bu kitabı yazarken ne düşünüyormuş?
Gerçekten sabırla okudum, sayfa sayısı azdı ve belki sonunda şaşırtıcı bir şey olur diye bekledim. Bu kadar sabırlı olduğuma inanamıyorum.
Mila, 12 yaşında bir kız. Kitap onun ağzıyla anlatılıyor. Marieka ve Gil. Annesi ve babası. Annesine anne, babasına baba demediği için bunlar kim dedim başlarda. Babası Gil'in en yakın arkadaşı Matthew, ailesine bir şey söylemeden terk ediyor.
Londra'da yaşayan Mila, babasıyla birlikte Matthew'in yanına Amerika'ya gidecekleri gün Matthew'in gittiğini öğreniyorlar.
Mila iyi bir gözlemci. 12 yaşında olan bir kız çocuk için çok bilgili. Şımarık değil. Kitapta olay yok. Üzülerek söylüyorum ki saçma sayılabilecek derecede bir kitap.
Bu kitabın yazılış amacı ne diye düşünüyorum ama aklıma tek bir mantıklı açıklama gelmiyor ne yazık ki. Bu kitabı çevireceğine Holding Up The Universe'ı çevirebilirdin Pegasus.
Zamanımı bu kitaba harcadığım için üzgünüm.
Bu kitaba para verenler için de üzgünüm. Bu kitaba verilecek parayla yüz kat daha güzel kitaplar alabilirsiniz. Emin olun, okunmaya değecek bir kitap değil. Paranızı ve zamanınızı harcamanıza değecek bir kitapta değil. Lafın kısası demek istediğim şey şu. Bu kitabı okumayın.
Belki içinizden 'sen beğenmedin diye bende beğenmeyecek değilim' diyorsanız şimdiden geçmiş olsun. Bu kitabı beğenen olursa onunla konuşmayı çok isterim.