Ali Şeriati
Ey özgürlük! Seni seviyorum. Sana muhtacım. Sana aşığım. Sensiz hayat zordur. Sensiz ben de yokum. Senin sevgi, dostluk ve şefkatinle beslenmişim.
Ey özgürlük! Ben zulümden bıkkınım, esaretten bıkkınım. Zincirden bıkmışım, zindandan bıkmışım, hükümetten bıkmışım. Zorunluluktan nefret ediyorum. Seni tutsak yapmak vr bağlamak isteyen her şeyden ve herkesten bıkkınım.
Hayatım, senin içindir. Gençliğim senin içindir. Varlığım senin içindir.
Ey özgürlük! Kutlu özgürlük!
Seni tahta oturtmak istiyorum
Ya sen beni yanına çağır
Ya ben seni yanıma çağırayım
Ey özgürlük! Kırık Kanatlı güzel kuşum! Keşke seni vahşet bekçilerinden, duvarları, sınırları, kaleleri ve zindanları yapanlardan kurtulabilseydim. Keşke kafesini kırıp seni sabahın temiz, bulutsuz ve tozsuz havasında uçurabilseydim. Fakat... Benim de ellerimi kırmışlar, dilimi kesmişler. Ayaklarıma zincir vurmuşlar ve gözlerimi bağlamışlar...

Didem Nur Er, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okuyor

Moğollar
Bu adamlar teslim olmayı şerefsizlik kabul eder ey Sultan; işgal ettikleri yerlerin halkını tez zamanda yıldıran katıksız bir vahşet gösterirler. Böyle bir orduyla mücadele ise çok güçtür.

Mevlana, Okay Tiryakioğlu (Sayfa 21 - Timaş)Mevlana, Okay Tiryakioğlu (Sayfa 21 - Timaş)
Emre Söylemez, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okuyor

Spor.Rekabet.Fair play.Kimin için? Yunanların uydurduğu olimpiyatlar, savaşacak gücü kalmamış olanları ayakta tutmaya yarayan bir tür uyarıcı.Evine altın madalyayla dönenin ülkesi patlamış bombaların altında.Ne farkeder! Sporcuyuz.Yasal mücadele! Yasal dövüş! Yasal vahşet! Yasal sömürü! Spor!
Tek spor sekstir.Herkes kazanır.Hepsi bu...

Kinyas ve Kayra, Hakan Günday (Sayfa 118 - Doğan Kitap)Kinyas ve Kayra, Hakan Günday (Sayfa 118 - Doğan Kitap)
Metin Özdemir, bir alıntı ekledi.
21 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Yaşamımda ilk kez, yeryüzündeki en büyük kötülüklerin kaynağının vahşet ve kötü niyet değil, kişilerin yenemedikleri zayıflıkları olduğunu anlıyordum.

Sabırsız Yürek (Acımak), Stefan ZweigSabırsız Yürek (Acımak), Stefan Zweig
Mine, bir alıntı ekledi.
20 Mar 21:00 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Eğer daha adil bir ülke olsaydık,eğer bu kadar işkence, yolsuzluk,vahşet,yalan sarmasaydı ortalığı...

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm, Zülfü Livaneli (Sayfa 84 - Doğan Kitap)Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm, Zülfü Livaneli (Sayfa 84 - Doğan Kitap)
Bilgehan Soner, bir alıntı ekledi.
18 Mar 23:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Karlova’da bir Bulgar papazının ayin yapılan bir günde, bir demet gül çıkararak cemaate hitaben;
“Bu güller müslüman çocuklarının kanlarıyla sulanmış kilise bahçesindeki bir gülün kırmızı çiçeğidir!”
diye takdise davet etmesi kıyamete kadar unutulmaz bir vahşet-i pür-mel’anettir.

Zağra Müftüsünün Hatıraları, Hüseyin Raci Efendi (Sayfa 179)Zağra Müftüsünün Hatıraları, Hüseyin Raci Efendi (Sayfa 179)
Efşan, bir alıntı ekledi.
18 Mar 20:12 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Dünyanın başlangıcını, herkesin herkesle dostluğu gibi görüyorum. Ama her şeye rağmen bu vahşet ortamından sıyrılmam gerektiğini biliyorum.

Aşkın Diyalektiği, Rasim ÖzdenörenAşkın Diyalektiği, Rasim Özdenören
Bilgehan Soner, Zağra Müftüsünün Hatıraları'ı inceledi.
18 Mar 11:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Rumeli bizim kanayan yaramız, orada yaşananlar bir toprak kaybetmekten çok müslüman bir ırka yapılan eziyet, vahşet. Okuyun ve tarihten ibret alın!
Hırsına yenik düşmüş komutanların ve Rusları arkasına almış Bulgar çetelerinin yaptıkları zalimlikleri ve vahşeti birinci ağızdan anlatan, bu bir nevi günlük tadındaki romanı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Kitabın özelliği, harp taknikleri ve yapılan yanlışlar ve dış basında çıkan haberlere de yer verdiği için ayrı bir önem katıyor.

Mehmet A., bir alıntı ekledi.
17 Mar 15:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Peki, tanrıların ne çıkarı vardı insanların bu kadar acı çekmesinden, ölmesinden, sakatlanmasından, evinden yurdundan olmasından? Kulları ölürse onlara kim görkemli tapınaklar yapacak, kim değerli hediyeler sunacak, kim tören düzenleyecek, kim yakaracak, kim dua edecekti?

Yoksa bu vahşetin nedeni tanrılar değil de insanlar mıydı? Öldürme, ele geçirme, yok etme buyruğunu tanrıların temsilcisi krallar vermişti ama katliamı yapanlar, el ayak kesenler, göz çıkaranlar, ev yakanlar halktı, kölelerdi. Güçlü bir öldürme güdüsü, yıkma dürtüsü, yok etme duygusu olmasa bu vahşeti gerçekleştiremezlerdi. Yoksa kralıyla, soylusuyla, halkıyla, kölesiyle vahşet biz insanların içinde miydi?

Patasana, Ahmet Ümit (Sayfa 311 - Everest Yayınları - 62. Basım, Ekim 2017)Patasana, Ahmet Ümit (Sayfa 311 - Everest Yayınları - 62. Basım, Ekim 2017)