Bekircan Yolal, Beyaz Gemi'yi inceledi.
Dün 05:22 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tavsiye ediyorum çünkü hikaye masal anı acıklılık burukluk baş kaldırma pişmanlık vahşet adlı konuların toplandığı bir kitaptır bu yüzden herkesin okumasını tavsiye ediyorum

hatice bahadıroğlu, 4. Maymun'u inceledi.
18 May 18:51 · Kitabı okudu · 4 günde

Çok akıcı ve güzel bir polisiyeydi. Özellikle katilin günlüğünün olduğu sayfalar daha da keyifliydi. Biraz vahşet vardı, hatta bolca. 2. Kitabını takibe aldım şimdiden.

Srs Blck, Thanatos'u inceledi.
17 May 19:36 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Bu kitapta da Mahşetin 4 Atlılarından 3. kardeş - namıdiğer Ölüm oluyor kendileri- Thanatos 'n hayatını okuyoruz. Kısaca kitaptan bahsedecek olursam; 4. atlı Salgın Kıyameti getirmek için durmaksızın uğraşmaktadır. Bu kitapta da Thanatos'n agimortusunun peşindedir. Fakat agimortusu Thanatos için vazgeçilemeyecek kadar değerlidir.
2 kitap olan Limos dehşetül vahşet bir yerde kaldığından bu kitapta merak ettiğim bir çok olay vardı. Hepsinin cevabını almış bulunmaktayım. Limos'u çok sevmiştim ama şimdilik favori altım Thanatos. Onun o iç dünyası çektikleri, düşünceleri beni çok etkiledi. Ölüm olmak o kadar da kolay bir şey değilmiş duygularıyla çevresine bundan bahsetti ve milyonluk ömründe ilk kez birilerine içini açtı.
Daha önceki iki kitapta da önceden bahsetmiştim. Fantastik türde yazılmış en iyi kitaplar arasına girmeli bana göre kurgusu çok sağlam. Bir çok fantastik karakteri kitabın içinde görüyoruz. Vampirler, kurtadamlar, şeytanlar, Lillith, Hades vs. Hatta o kadar çok karakter var ki bazen karıştırmadım desem yalan olur. Bence bu kadar iyi bir serisinin hakettiği değeri görmemesi beni üzüyor biraz. O yüzden okuyun : )
Bir sonraki kitap en favori atlım olan Reseph : )

Özlem, bir alıntı ekledi.
16 May 18:02 · Kitabı okuyor

"Vahşet, vahşeti doğurur."

Yaratık, Stephen King (Sayfa 177 - İnkılâp Kitabevi/ Sayfa6 Yayınları)Yaratık, Stephen King (Sayfa 177 - İnkılâp Kitabevi/ Sayfa6 Yayınları)
Halime Aslan, bir alıntı ekledi.
15 May 17:17

~Dibe ku li cîyekî jî dilê me kûrtir de ye hêvî .

~Vahşet yüreğimizden de derin bir yerde olmalı.

Şahdamar Şahdemar, Yelda Karataş (Sayfa 16)Şahdamar Şahdemar, Yelda Karataş (Sayfa 16)

İsmine (Sevdalinka:Sevda şarkıları) sempati duyup aldığım Ayşe Kulin'in bu kitabını iyi ki okumuşum diyorum.
Belli bir kategoriye koyamadığım bu eserde birçok savaş görmüş, birçok el değiştirmiş; insanları savaş yorgunu düşmüş o kanlı coğrafyada; acıyarak, kızarak, lanet ederek, barışın gelmesini, savaşın bitmesini sayfaları çevirerek bekleyerek Sırpların yaptığı acımasız katliamlar, gaddarca korkunç bir şekilde uygulanmış kanlı bir soykırım, etnik temizlik adı altında insanın kanını donduran işlenen cinayetler, akıl almaz tecavüzler, işkenceler ve tarif edilmesi zor bir sürü vahşet; evli ama başka bir adama aşık bir kadın gazeteci Nimeta'nın ibretlik yaşam öyküsüyle birlikte anlatılıyor.
Bütün bunlar yaşanırken insanlık, Avrupa, BM, vs vs, diğer müslümanlar neredeydi diye sorguluyor insan dişini sıkarak okuduğu savaş sahnelerinde.Sonra Tanrı Boşnakları cezalandırdı mı diye soruyorsunuz.Çünkü insanlar yaşananlar karşısında artık öyle bir noktaya gelmişler ki ölümü kurtuluş olarak görmüşler, yarınları için hiçbir beklentileri olmamış.
Gözüm kapalı tavsiye ediyorum bütün okurlara.

*falah *, bir alıntı ekledi.
14 May 22:15 · Kitabı okuyor · Beğendi

Allahım nasıl cahillik nasıl vahşet !
Bazı tarihçilere göre de hamile olan kadın ,doğumu yaklaşınca bir çukur kazar ve orada dogum yapardi. Şayet doğan yavru kız ise çukura atip üzerini örter, oğlan ise onu saklayıp korurdu.

Özlenen Gencin Örnek Ahlakı, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 47 - Tahlil yayınları)Özlenen Gencin Örnek Ahlakı, Mehmet Yaşar Kandemir (Sayfa 47 - Tahlil yayınları)
Burak Aydın, bir alıntı ekledi.
14 May 15:03 · Kitabı okuyor

Bu dünyada kötülük ve vahşet görmek isteyenlerin,hemcinslerine bakmaları yeterli.

Osman - Birinci Kitap, Beyazıt AkmanOsman - Birinci Kitap, Beyazıt Akman
Berfin Atalanta, Eşekarısı Fabrikası'ı inceledi.
13 May 11:10 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitabı arkadaşımın elinde görmüştüm ilk olarak. Zaten kitabın başlarında olan arkadaşım bana konuyu tereyağının üzerinden sıyırırcasına anlatmıştı.

Meraklandım mı? Evet.

Tabi hâlâ kitabı okumakta olan arkadaşımdan kitabı isteyemeyeceğim için bende en yasal (!) yol olarak PDF platformundan bitirdim kitabı. Genel olarak bu kitabı okuyan bazı kesim kitabın çok fazla şiddet ve vahşet içeriğinden okumakta zorlandığını söylemişti. Benim zorlandığım konu ise küçük yaşında zekası başına ağır gelen bir oğlanın yaptıklarıdır. Tabi, bu konuda bir tartışma yumurtlanabilir; insanda şiddet doğuştan mı bulunur yoksa toplum ve çevre şartları doğurur?

Okunmak isterse okunulabilecek fakat bazı bünyeleri zorlayabilecek türde bir yapıt. Daha küçük yaşlarda bir oğlan çocuğunun sosyopatlığa geçişini okuyoruz sonuçta.

İyi günler.

Harun Inan, bir alıntı ekledi.
13 May 01:30 · Kitabı okuyor

Tyler?
Spor. Rekabet. Fair play. Kimin için? Yunanlıların uydurduğu olimpiyatlar, savaşacak gücü kalmamış olanları ayakta tutmaya yarayan bir tür uyarıcı. Evine altın madalyayla dönenin ülkesi patlamış bombaların altında. Ne fark eder! Sporcuyuz. Yasal mücadele! Yasal dövüş! Yasal vahşet! Yasal sömürü! Spor!

Tek spor sekstir. Herkes kazanır. Hepsi bu...

Kinyas ve Kayra, Hakan Günday (Sayfa 119 - Doğan Kitap - 61. Baskı)Kinyas ve Kayra, Hakan Günday (Sayfa 119 - Doğan Kitap - 61. Baskı)