İçeri adım attığımız anda ızgara biftek kokusu etrafımızı sardı. Levi'ya baktığımda özür dilercesine, "Sana sonra yemek hazırlarım," dedi. Ve bu içimde... bir tsunamiye neden oldu. Ciddi anlamda. O küçük sancılar vardı ya? Bunun yanında hiçbir şeydi. Sinir bozucu ebeveynleri tarafından bir et lokantasına davet edilen ve ilk kaygısı benim aç kalmam olan bu vegan adama karşı saçma derecede büyük bir sevgi dalgası kalbime hücum etmişti. Göğsümü patlatmakla tehdit eden sıcak bir histi. Bu yüzden girişte gri gömleğine elimi koyarak onu durdurdum ve bir öpücük için kendime doğru çektim.
Cuma günü herkes o kadar heyecanlı ve telaşlıydı ki Levi'ın çalıştığım tezgâha kahve getirmeye başladığını, biraz mola verdiğimden emin olmaya çalıştığını, laboratuvara bir böcek girdiğinde bana hafifçe gülümseyip bayılacak mıyım diye sorduğunu, Félicettee bıraktığım küçük ikramlar hakkında benimle dalga geçtiğini kimse fark etmedi. Ama ben fark ettim. Sadece iyi bir arkadaş, nazik bir insan, harika bir ortak olmaya çalıştığını biliyordum ama bu biraz acıtıyordu doğrusu. Öyle aman aman canım yanıyor değildi fakat bana her baktığında, birlikte koşuya çıktığımızda zahmetsizce hızını benimkine uydurduğunda, sarı vegan M&M'lerin favorim olduğunu -evet, tatları kırmızılardan daha güzeldi - bildiği için hepsini bana bıraktığında kalbimde hissettiğim hafif sancılar biraz acı vermeye başlamıştı. Göğüs bölgeme minik bıçaklar batıyormuş gibi oluyordu. Çok tuhaftı. Çok garip. Çok acayip. Çok alışılmadık.
kitap okuyordum aklıma takıldı biberiye yağı vegan değil mi zaten niye vegan biberiye yağı diye satıyorlar
ölebileceğin her şekilde öldün.
—Bugünden önce sayısı kereler öldün, evet. Araba kazasında, aşırı dozda uyuşturucudan, suda boğularak, besin zehirlenmesinden, elma yerken boğularak, vegan sosisli sandviç yerken boğularak, vegan olmayan sosisli yerken boğularak, yakalanabileceğin ya da kapabileceğin her çeşit hastalıktan... Aklına gelebilecek bütün zamanlarda, ölebileceğin her şekilde öldün. —Bir kitabı açar açmaz şak diye ölebilirim yani?
Aşk konusunda da vegan olmak lazım. Burada anneme katılıyorum. Hayvanlardan özellikle öküzlerden uzak duracaksın. Git balkabağına âşık ol..
Efsun
Efsun
Vejeteryanlar ise yumurta, doğal yoğurt ve doğal tereyağı tükettiklerinden dolayı hayvansal kaynaklı kolesterol, yağ ve d vitamini vücutlarına girmektedir. Sonuç olarak, gerek bağışıklık sistemleri gerek hücresel immüniteleri, vegan beslenenlere oranla çok daha güçlüdür.
Sayfa 155Kitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.