Hayriye Gül, bir alıntı ekledi.
7 dk. · Kitabı okuyor

Ne kadar çirkin olduğumu hiç şuandaki kadar çok hissetmemiştim. Kendimi sizinle kıyasladığımda, zavallı bahtsız bir canavar olarak kendime acıyorum! Söyleyin siz de vahşi bir hayvan izlenimi uyandırıyorum, öyle değil mi? Siz bir güneş ışığı, bir çiy tanesi, bir kuş cıvıltısısınız! Bense ne bir insana ne hayvana benzeyen, sert, ayaklar altında çiğnenmiş ve çakıltaşından daha şekilsiz ve korkunç bir yaratığım.

Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 402 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 402 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Fatih TÜRKMEN, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

''Paris bir uçurum gibi yutar oturanları.Kimse kimseyi umursamaz.''

Sefiller, Victor Hugo (Sayfa 124)Sefiller, Victor Hugo (Sayfa 124)
Fatih TÜRKMEN, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

''Kaderine hakim oluğunu bilmek,kendisini güçlendiren bir düşünceydi.''

Sefiller, Victor Hugo (Sayfa 112)Sefiller, Victor Hugo (Sayfa 112)
Hayriye Gül, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Banane Senin Kralından!!!
- Lanet olsun! Bu büyücü kızının kralın emriyle asılmasına neden karşı çıkıyorsun?
-Neden mi karşı çıkıyorum? O benim kızım.
- Buna üzüldüm, ama kralın keyfi böyle istiyor

Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 530 - Türkiye İs Bankası Kültür Yayınları)Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 530 - Türkiye İs Bankası Kültür Yayınları)
Hayriye Gül, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Kadınların iç güdüleri erkeklerin zekasından daha çabuk harekete geçip tepki verir. Karşılarında bir düşman vardı, hepsi bunu hissediyor, ittifak yapmaları gerektiğini biliyorlardı. Bir bardak suyu kırmızılaştırmak için bir damla şarap yeter, bir grup güzel kadının ortak tavır almaları için ortama daha güzel bir kadının girmesi yeter, hele orada sadece bir erkek varsa.

Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 262 - Türliye İş Bankası Kültür Yayınları)Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 262 - Türliye İş Bankası Kültür Yayınları)
Hayriye Gül, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Ben onu düşünmezken, dünya neden beni düşünecek? Sönmüş kömüre soğuk kül.

Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 239 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Notre-Dame'ın Kamburu, Victor Hugo (Sayfa 239 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)