Yadigar Soydan'ın Kapak Resmi
Yadigar Soydan, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okuyor

Gel peşimden, ey okur! Kim söyledi sana yeryüzünde gerçek, sadık, sonsuz aşk olmadığını? O yalancının iğrenç dilini kessinler!
Gel peşimden, ey okurum ve sadece benim peşimden gel, ben sana böyle bir aşk göstereceğim!

Üstat ile Margarita, Mihail Bulgakov (Sayfa 269 - Everest Yayınları)Üstat ile Margarita, Mihail Bulgakov (Sayfa 269 - Everest Yayınları)
Yadigar Soydan, bir alıntı ekledi.
18 Oca 22:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Köyde büyük tecrübeler kazanılabilir," diye düşünüyordum uykuya dalarken, "Fakat okumak, okumak ve daha çok okumak gerek..."

Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 68 - İş Bankası Yayınları)Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 68 - İş Bankası Yayınları)
Yadigar Soydan, bir alıntı ekledi.
18 Oca 22:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aslında çok olmadı okuyalı. Üstelik her kelimeyi özümseyerek, tüm parçaların bütün ile ilişkisini, tüm yöntemleri zihnimde canlandırarak satırların altlarını da çiziyordum. Okurken bütün okuduklarım aklıma kazınıyor gibi geliyordu.
Şimdiyse onca okuduğumdan yalnızca tek bir cümle geliyor aklıma:
"Ters doğum kesinlikle sakıncalı bir durumdur."

Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 62 - İş Bankası Yayınları)Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 62 - İş Bankası Yayınları)
Yadigar Soydan, bir alıntı ekledi.
18 Oca 21:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Ama ya bir kadın getirirlerse, bir de kadın ters doğum yapacak olursa? Yahut diyelim ki boğulmuş fıtığı olan biri gelirse ne yaparım? Söyleyin lütfen. Kırk sekiz gün önce derece ile bitirdim üniversiteyi ama derece başka bir şey, fıtık başka... Bir keresinde bir profesörü boğulmuş fıtık ameliyatı yaparken görmüştüm. O ameliyat ediyor, ben de oturuyordum amfide. Ve sadece..."

Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 34 - İş Bankası Yayınları)Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 34 - İş Bankası Yayınları)
Yadigar Soydan, bir alıntı ekledi.
18 Oca 20:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Pencerenin ardında ise daha önce hiç görmediğim şeyler oluyordu. Ne gökyüzü ne de yer belli oluyordu. Sanki şeytan diş tozuyla oynamış gibi oradan oraya dönüp duran, sağa, sola, yukarı, aşağı savrulan bir beyazlık vardı sadece."

Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 19 - İş Bankası Yayınları)Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 19 - İş Bankası Yayınları)
Yadigar Soydan, bir alıntı ekledi.
18 Oca 20:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Uzun lafın kısası hastaneden akşamın dokuzunda çıkıyordum, ondan sonra da ne yemek ne içmek ne de uyumak istiyordu canım. Tek istediğim birinin gelip beni doğuma çağırmamasıydı. İki hafta içinde beş kez de buz kesmiş yollarda bir yerlere götürdüler beni."

Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 18 - İş Bankası Yayınları)Genç Bir Doktorun Anıları, Mihail Bulgakov (Sayfa 18 - İş Bankası Yayınları)