Uğruna yaşayacak bir nedeni olan neredeyse her şeye her nasılsa katlanır...

Nietzsche

Ayrılık küçük sevgileri oldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi… Bizim de sevgimiz hep yasayacak ve daha da güçlenecek sevgilim...!

Nur, bir alıntı ekledi.
20 May 09:52 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her noktadan ölüm yağarsa ölüm benim bir parçam olmaya başlar. Ölüm yaşantımın bir parçası olduğu an, yaşantım da ölümün bir parçası olur. Hangi parçanın daha büyük olduğu, sonumu belirler. Yaşayacak mıyım, ölecek miyim?

İç Bir Şey, Ayşegül Gençİç Bir Şey, Ayşegül Genç
Masal Demirkıran, Yıldız Tozu'yu inceledi.
20 May 08:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Zaman zaman yasalarla ilgili kısımlarda sıkılmadım değil, ama insanın yüreğine dokunan bir kitaptı.Zaten kitabın ilkbölümlerinden son bölümüne kadar bebek yaşayacak mı diye okutuyor

Sonsuzluk kolyesi gibi boyna takılan samimi bir gülücüksün. Ne olursa olsun güzel yasayacak, hep güzel söyleyecek ve güzel seveceğiz..

"Mitolojiye göre nergis çiçeğinin adı Narkisos'tan gelir; o, Irmak tanrısı Cephissus ile peri Liriope'nin oğludur. Narkisos doğduğunda kâhin bir kehanette bulunmuştur: "Kendini hiçbir zaman görmemesi koşulu ile çok uzun bir hayat yaşayacak." demiştir. Bir gün Narkisos avlanırken su içtiği pınarda daha önce hiç görmediği kendi yansımasını görür ve ona aşık olur ama bir türlü erişemez kendine, sonunda yemeden içmeden kesilip ölür. Güzel bir çiçek biter öldüğü yerde; efsaneye göre o çiçek nergistir ve de Karaburun Yarımadası'nda yetişir."

Ey Büyük Ata,

Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlarla donanmış olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü, bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek, gerçek amacımız olacaktır.

Ey Türk’ün büyük Ata’sı !

İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman, içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, namus ve şeref sözü verir, kendimizi büyük Türk ulusuna adarız.

Türk Gençliği