Giriş Yap
390 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yavuz ve Şah İsmail'in Destansı Cenk Anlatısı!
Kitap, Yavuz Sultan Selim ile o dönemin Pers kralı Şah İsmail'in fetihler ve Taç Hatun için mücadelelerini ele alıyor, Alevi-Sünni sorunlarına temas ederek. Kurgusu yine hoş ve talı bir şekilde oluşturulmuş. Okuyunuz efenim...
Reklam
·
Reklamlar hakkında
YİĞİT RECEP EFE KUMANDAN YAVUZ SULTAN SELİM
YİĞİT RECEP EFE KUMANDAN YAVUZ SULTAN SELİM HAYATI KİTABINI ALDIM OKUYORUM RESİMLİ ANLAŞILIR AKICI KİTAP TAVSİYE EDERİM 205 SAYFADAN OLUŞUYOR. YİĞİT RECEP EFE HOCAMIZ IN DİĞER KİTAPLARINI DA ALIR OKURUM İNŞALLAH BENDE 3 KİTABI VAR 1-KUMANDAN YAVUZ SULTAN SELİM 2-KUMANDAN YILDIRIM BAYEZİD 3-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KUMANDAN YAVUZ SULTAN SELİM KİTABINDAN SONRA DİĞER İKİ KİTABI DA OKUYACAĞIM İNŞALLAH.
Kumandan Yavuz Sultan Selim
9.0/10 · 15 okunma
"İnsanı sabırsızlığa sevk eden şey; kendisini ve derdini sürekli devam edecekmiş gibi düşünmesidir. Şımarıklığa sevk eden şey ise kendisini ve elindeki nimeti sürekli kalacakmış gibi düşünmesidir. Oysa Yavuz Sultan Selim'in de dediği gibi; Ne dem baki, ne gam baki..."
ne sarayı ilk yaptıran Efendi Sultan Mehmed Fatih Han, ne onun oğlu IL Bayezid Han -ki tahttan indirilmiş ve Rumeli kıtasında ölmüştür- ne Yavuz Sultan Selim Han -ki o da yine bir sefer yolunda Rumeli'nde Trakya bölgesinde ölmüştür- ve büyük hükümdarımız büyük mareşal: Kanuni Sultan Süleyman -Zigetvar'da ölmüştür- ancak beşinci nesl-i Osmanoğlu, bu sarayda, evinde ölmek gibi bir talih yaşamıştır. Yani bir padişahın evinde ölmesi için sarayın yapılışından itibaren tam 115 yıl geçmiştir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Yıllar önce Arap dünyasında yayımlanan bir dergide, 5 Haziran 1967'de başlayan Altı Gün Savaşları'nı komuta eden İsrail Genelkurmay Başkanı'yla yapılmış bir söyleşi okumuştum. Ayrıntılı söyleşide konu Mısır Hava Kuvvetleri'ne yönelik Akdeniz'den dolaşarak yapılan baskın saldırıya gelince, gazeteci şöyle bir soru sormuştu: "Arkadan dolanma fikrine nasıl vardınız?" Genelkurmay Başkanı'nın yanıtı açıktı: "Yavuz Sultan Selim'in, Tomanbay komutasındaki Memlûk ordusunun toplarına hedef olmamak için arkadan dolanmış olmasından esinlendik." Bunun üzerine gazeteci tekrar sorar: "Peki! Böyle bir hareketin Mısırlılar tarafından da düşünülmüş ola- bileceğini hesaba kattınız mı?" Yanıt: "Kesinlikle hayır! Çünkü onlar tarih okumazlar."
2
675
6,7bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14