Abdullah Kara

Abdullah Kara

YazarÇevirmen
8.1/10
32 Kişi
·
102
Okunma
·
1
Beğeni
·
907
Gösterim
Allah Resûlü (asm) Hz.Fatıma Annemize hitaben:

-Ağlama ey kızım ağlama! Allah senin babana ulvî bir görev verdi. Insanlar istese de istemese de İslam bütün yeryüzüne yayılacaktır. Benim görevim bunun için çalışmaktır,dedi.

Hâkim,Müstedrek,3:155
"Kendisini ilgilendirmeyen şeyleri terk etmesi, kişinin Müslümanlığının güzelliğindendir!"
Kerbela; cehalet, korkaklık, hırs ve kinden gözlerin kör, kulakların sağır olduğu, kalplerin mühürlenip hislerin donduğu, vicdanların bedenleri terk ettiği makus andır. "
Her insanin hayatinda çagrilar vardir. Bu çagrilara icabet edebilmesi için terk etmesi gereken şeyler vardır. Çağıran kişinin kim oldugu çok önemlidir çogu zaman. Bazen bizi terbiye eden biri çagirir,bazen şeytan,bazen ezan çagirir. Arkadaşimizla havadan suda konuşmayi birakip icabet etmeliyiz Rahmanın çagrisina. Bazen uzanmışizdır, keyfimizi bozmamalıdır Rabbimizin çagrısı... Rahatimiz onemlidir bu çagrıdan,tabi ki bedeline de razıyız demektir keyfimizi bozmamanın ... Ya da keyfimizi bir kenara birakip çagriya koşmanin mukafatini alacağiz tıpkı HANZALA gibi ...
299 syf.
·25 günde·Beğendi·Puan vermedi
Evet kitap bitmiş durumda :))
içinde kamil bir müslümanın nasıl biri olması gerektiği anlatılıyor... ben beğendim .. haydi bakalım :)) başka kitaplarda sıra :))
104 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Peygamberimizin yol arkadaşı, can dostu sadakat timsali Hz. Ebu Bekir...
Çocuklarımıza rol model olacak zihinlerindeki sahte kahramanları kovacak yerine gerçek bir kahramanı yerleştirecek bir eser. Kitap her ne kadar 9 - 13 yaş aralığındaki çocuklara hitap etse de, ebeveynlerin de okuyup birçok dersler çıkartabilecek türdendendir.
184 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Daha çok hikaye tarzında olan, bol kaynaklı ve bilgilendirici bir kitap. Peygamber efendimizin (s.a.v) çok sevdiği ve kendisine benzeyen/benzetilen, Hz. Ali'nin biricik eşi ve Ehli Beyt'in annesi Hz. Fatıma.
Çocukluk ve gençlik halleri, nasıl bir edep ve haya timsali olduğu, nasıl bir eş, nasıl bir anne ve nasıl Resülüllah kızı oluğu anlatılıyor kitapta. Bence yaşantımıza da ışık tutuyor ve şekillendirmemizi sağlıyor.
368 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Günümüz kadınlarının başucu kitaplarından biri. Özellikle sahabe tavrını ortaya koyabilmek için sahabenin hayatı ve davranışları çok iyi öğrenilmesi gerekiyor. Elbette sahabe hayatından birçok örnek biliyoruz ama bunun yanında kadın sahabelerin daha farklı bir yeri olduğunu görüyoruz. Hani bazen biz kadınlar kendi kendimize deriz " ben Hz Ali gibi savaşlara kılıç sallayamam " ama en az 1 sahabe annemiz gibi evine ve erine en iyi şekilde sahip çıkabiliriz.
160 syf.
·Beğendi·8/10
Bismillahirrahmanirrahim
Sahabe efendilerimizden Bilal habişi (Allah ondan razı olsun) 40 yaşına kadar köle olarak yaşamış. Resul-i Ekrem (Sav)le tanıştıktan ve islamla şereflendikten sonra kölelikten,resulullah efendimizin yaveri, müezzinlerin seyyidi, efendimizin kurduğu islam devletini maliye bakanı sayılan hz.Ömer deyimiyle "efendimiz olan ebubekir efendimiz olan bilal' i azat etti" sözü bir köle insanın bile islamla tanıştıktan sonra nasıl yüksek bir mertebeye ulaştığını anlatmaya yetiyor..

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdullah Kara
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 102 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 50 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.