Adam Blake

Adam Blake

Yazar
7.1/10
30 Kişi
·
83
Okunma
·
1
Beğeni
·
838
Gösterim
Adı:
Adam Blake
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Liverpool, İngiltere
Onlar... ayak izlerini kumla örtüyor.
Ve sadece gerektiği zaman saklandıkları yerden çıkıyorlar.
Sırrı öğrenenleri öldürmek için...
Sır,yalnızca onlara verildi,
Ademoğlu asla bilmeyecek.
Zamanı gelinceye dek..
Herkes söz için öldürür. Uğrunda insan öldürecek başka ne vardır ki? Para, size altın vadedeceğim söyleyen devletin sözüdür. Yasalar, kimin özgür yaşayıp kimin için yaşamayacağını bildiren hakimlerin sözleridir. İnciller, ne yaparsan yap yapabileceğin her kötülüğü yap nasıl olsa affedileceksin diyen Tanrı’nın sözüdür. Her şey sözde biter.
Adam Blake
Sayfa 364
512 syf.
·6 günde·10/10
Adam Blake ismini çok duyup okumadığım yazarlardan biriydi beklemekle hata etmişim Onlar çok güzel bi başlangıç oldu kitap için ne kadar övücü söz söylesem az kalır tek kelimeyle mükemmel
512 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
X-Men ve Fantastic Four’un yazarının elinden çıkmış eserin arka kapağında yazan ”İsa hakkında bildiğiniz her şey yalan…” sözü o kadar iddialı ve sizi kitabın içine çeken bir cümle idi ki; merakınıza yenilip zaten sayfalarca okuyabilecek düzeye geliyorsunuz eğer bir kitap kurdu iseniz… Ama sonuç? Eh...

Daha fazlası için blog yazım:

https://www.hknkr.com/kitap-yorum-onlar.html
512 syf.
·7/10
Kitabın kapak ve arkasındaki ve de yazarının önceki eserlerinin vaat ettiği büyüleyici kadar olduğunu düşünmüyorum. Yine de karakterlerin oldukça yaratıcı olduğunu düşünüyorum.
512 syf.
·50 günde
Bir tarihçi profesörün şüpheli ölümünden sonra tekrar açılan dosya ve bu dosyanın çok derinlere sürüklediği bir roman. Keneye adındaki dedektif bu olayı ele alıyor. 13 yıl önce eşini ve çocuklarını kaybeden Tillman adında bir adam da Michael Brand adında bir adamın peşinde fakat yıllardır karşılaşamıyorlar fakat Tillman izlendiğinin farkında. Neyse olaylar derinleştikçe ve yıllar yıllar öncesinde var olan bir Yahuda kabilesi ortaya çıkıyor. Daha doğrusu böyle bir kabileden haber var ama netleştirilemiyor. Kennedy ile Tillman her ikisi de Michael Brand peşinde olduğundan yolları kesişiyor. Derken ortak oluyorlar. Tabi bu esnada Kennedy zorla istifa ettiriliyor fakat kendisi Arizona’ya gidiyor. Çünkü orada da 124 nolu uçak düşüyor ve aradıkları Michael Brand bu uçakta öldü deniyor. Fakat işin gerçeği bu değil. Michael Brand yalnızca bir kod isim. Uçakta bu kabilenin izini bir şekilde anlayan elektrik uzmanı adam vardır. Çünkü bu kabile yer altında yaşıyor ve çok yüksek oranda elektrik kullanıyor. Bu nedenle maalesef bu adam öldürülüyor. Hikayenin sonunda ise kendisini Tanrı’nın görevlendirdiğini söyleyen Kuutma öldürülüyor. Tillman da bir nebze rahatlıyor. Eşi ölmüştür fakat çocukları yaşamaktadır. Fakat asıl gerçeği Kennedy biliyor kız yaşıyor ama oğlanlar güvercin yuvası çiftliğinde ölen gençlerdir. Ama bunu dostu Tillman’a söylemeyecektir.

Çok güzel bir kitaptı. Bazı yerleri karışık olsa da gerçek bağlantısı var mı yok mu bilmiyorum. İncil ve eski ahit gibi konular ele alınmış. Konu hakkında bileğim olmadığından gerçekliğini bilemem bu bölümlerin ama yine de akıcıydı her ne kadar uzun bir sürede bitirmiş olsam da :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Adam Blake
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Liverpool, İngiltere

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 83 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.