Adil Maviş

Yazar 7,4/10 · 24 Oy · 15 kitap · 116 okunma ·  9 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

9 okur beğendi.
24 puanlama · 33 alıntı
0 haber · 2.740 gösterim
116 okur kitaplarını okudu.
81 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Adil Maviş'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Adil Maviş'in Biyografisi

Psikolog Hipnotist Adil Maviş; erken yaşlarda tanık olduğu Hipnoz uygulamalarının etkisiyle gördüklerini eğitim alanında kullanmaya niyet etti… Öylesine etkili böyle bir aracı; öğrenmeden konsantrasyona, iletişimden motivasyona, kişisel gelişimden bireysel terapilere kadar birçok alanda kullanmıştır.

Öğrencilik yıllarında “İstemediğim şeyleri severek yapmayı niye öğretmiyorlar?” düşüncesiyle “Hayatta başarmak istediğim şeyleri gerçekleştirmek için neden bir sürü yapmak istemediğim şeyleri yapmak zorundayım?” sorusuna yanıt arayarak “Yapmak zorunda olduğum şeyleri kolay yapmanın yolunu bulacağım ve bunu öğreteceğim!” diyerek gelişim basamaklarını çıkmaya başladı.

İlk ustası Dale Carneige’den bizzat ders alıp Türkiye’de Düşün Konuş Dinle kursları açan rahmetli Nüvit Osmay’dı. Sonra bir kitabı anlayarak 2 saatte nasıl bitirebileceğini öğrendiği rahmetli Mustafa Ruşen ve ‘Dünyanın sadece bir bilinçten ibaret olmadığını ve bilinçaltının kapılarını araladığımızda ne kadar hızlı değişebileceğimizi’ gösteren rahmetli Mehmet Ayvacı’ydı. Eriksonian Hipnoz’u öğreten Robert Smith ve NLP (Neuro Linguistic Programing)’nin zengin dünyasıyla tanıştıran White Whoodsmall’du. İnsan, madde ve enerji ilişkisini anlamasına yardımcı olan Kızılderili kökenli Dharma oldu.

Aldığı öğretileri kendi tarz ve üslubuyla birleştirerek alanında ekol olarak danışmanlığını sürdürmektedir. Hızlı öğrenme, hızlı düşünme, hızlı karar verme gibi konular üzerine çalışmaktadır. “Hızlı Okuma”, “Öğrenme Motivasyonu”, “Sınav Motivasyonu”, “Konsantrasyon”, “Telkin Cd”, “Bilinçaltı Telkin”, “İrade Eğitimi”, “Hızlı Dil Öğrenimi” konularında geliştirdiği sıra dışı eğitimlerine devam etmektedir. Hipnozun sırlı dünyasında keşfettiklerini bütün eğitimlerine entegre ederek paylaşımlarda bulunmaktadır. ‘Trans ve Değişim’ eğitimlerinin vazgeçilmez aracı olmuştur.

Bugüne kadar çok sayıda workshop, konferans ve seminer vermiştir. Kişisel Gelişim Dergisi, NLP Türkiye, Genç Gelişim, Genç Öğrenci dergileri, Denklem ve Kariyer Test Sınav hazırlık yayınlarının yayın danışmanlıklarını yapmıştır. Seminerlerinden bireysel gelişimine katkıda bulunmak isteyen kişiler, kurum ve kuruluşlar ile iş dünyasından birçok kişi faydalanmıştır.

Avrupa ve Ortadoğu Hipnoz Enstitüsü sertifikalı eğitmeni ve Uluslar arası NLP (Neuro Linguistic Programing) Eğitimcileri Birliği’nin uzmanlık sertifikalarına sahip Sinir Dili Programlama uygulayıcısı ve eğitmenidir. Yayımlanmış on iki kitabı bulunmaktadır.

Adil Maviş'in Kitapları Kitap Ekle

5. Etkili ve Başarılı Konuşma Sanatı (Kendi Sesinizi Yöneterek Geliştirin)
6,0/ 10  (4 Oy) ·  7 Okunma
7,0/ 10  (1 Oy) ·  2 Okunma
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mesele çözümü görememek değil,sorunu farketmemek...

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 120)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 120)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Çin atasözü :
İşitirsem unuturum,görürsem hatırlarım,yaparsam öğrenirim.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 51)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 51)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Amaç küçük,engel büyükse,engeli küçültmek için amacınızı büyütün.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 64)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 64)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Tembellik vücudun aptallığı,aptallık'da zihnin tembelliğidir.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 124)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 124)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Alzheimer...
Anahtarları bıraktığınız yeri unutmanız önemli değildir.Fakat onları bulduğunuzda oraya koyduğunuzu hatırlamıyorsanız bir problem var demektir.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 56)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 56)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Tıler:
Öğrenci öğretmenin yaptığını değil kendi yaptığını öğrenir.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 60)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 60)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Çin Atasözü
Sorun kuyunun derinliği değil hedefe ulaştırmayan ipin kısalığıdır.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 183)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 183)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Sınavlarda daha çok çalışan değil,gerektiği gibi çalışanlar başarılı olur.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 31)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 31)
Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Tınaz Titiz :
Çalışmak elinden geleni yapmak değil,işin gereğini yapmaktır.

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 113)Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri, Adil Maviş (Sayfa 113)
Bütün Alıntıları Göster
Mehmet ÇİÇEK, Anlayarak Hızlı Okuma'yı inceledi.
08 Nis 06:45 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tavsiye Edilir!: (Not: Kitaba hiç inceleme yapılmadığı için mecburiyetten inceleme yapıyorum. Bu sebepten kısa ve üstün körü olacaktır; derdim kitabın okunabilir olduğunu anlatmaktır.)

Yazar kitabına öyle paldır küldür taktikleri vererek başlamamış. Önce hızlı okuma ile ilgili birkaç soru yanıtlamış, beynimizi tanıtmış, önümüzdeki engeller ve çözümlerinden bahsederek de kitaba ağır ama bir o kadar da kaliteli bir giriş yapmış.

Kitabın içindeki "Hızlı Okuma Tekniklerine" gelecek olursak; teknikler gayet başarılı ve fazlasıyla yeterli (bununla ilgili birkaç açıklama da var kitapta). Eğer kitapta bahsettiği üzere istikrarlı bir biçimde bu taktikleri uygularsanız, verim almamanız neredeyse imkansız.

Sonuç olarak, başta da söylediğim gibi kitap tavsiyemdir. Okuyarak harcayacağınız vakte değeceğine inandığımı bildiriyor ve incelememi burada noktalıyorum.

"Öğrenirken karşılaşacağınız en önemli sorun 'eski alışkanlıklarınız' ve o alışkanlıkların üstesinden gelmek için yeterli zaman ayırmayışınız olacaktır."
-Adil Maviş

Ekrem Özkara, Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri'ni inceledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazar Adil Maviş bu kitabında adından da anlaşılacağı üzere " Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri " ni anlatıyor.Altı bölümden oluşan kitapta hızlı okuma teknikleri,okumanın engelleri,alıştırmalar ve çeşitli grafikler mevcut...Tavsiye eder,iyi okumalar dilerim.

Musa DOĞAN, Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri'ni inceledi.
 13 Mar 00:16 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir yerden başlamalıydık zor olsada hayal kurmalıydık. Kör olsada gözler , sağır değil ya kulaklar !!! Başladık inceden hayallere. yel vursun amma el vurmasın. Büyüsün hayallerim ve Ben.

EMRE YAMAN, Son Sigaram'ı inceledi.
30 Mar 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · 7/10 puan

Tat Kaçıran/Spoiler

Sigarayı bırakmak isteyenler için kaynak bir kitap. Sigaranın evreleriyle başlayıp,vücudumuza zararları,çevremizin bize bakış açısı,sigaranın içindekiler,sigara içerken yaşadıklarımız her şey açıklamalı bir şekilde anlatılmış.

Arkadaş canlısı bir üslubu var,testler,özlü sözler,trans dakikaları ile kitap farklı bir zenginliğe kavuşturulmuş. Hikayeler sizi etkileyecek cinsten seçilmiş. İnşallah bende son sigaram diyenlerden olurum.

Emre Şeyda, Mıknatıs Konuşmacılar'ı inceledi.
23 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Okumaya başladığım ilk kişiel gelişim kitaplarından olduğundan pek unutamadığımı söylemek isterim. İçerisindeki bilgileri doğru uygulayarak konuşma yaparken çektiğim sıkıntıları (Öğretmenlik yaparken ve yüksek lisansta sunum verirken) belli bir ölçüde çözebilmiştim. Bunda bu kitabı ciddiye almamın ve örneklemleri uygulamamın da payı olmuştu. Çok başarılı bir kitap olmamakla birlikte anlatım şekli ile bile başarılı olduğunu düşünüyorum.

Özkan ARSLAN, Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrenme Teknikleri'ni inceledi.
13 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hızlı ve anlayarak okumak isteyenler için güzel bir kaynak. Fakat 4.Bölümdeki alıştırmalar kitaba yayılmış olsaydı daha verimli bir süreç olabilirdi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.