Ahmet Pakalın

Ahmet Pakalın

YazarÇevirmen
8.5/10
47 Kişi
·
168
Okunma
·
0
Beğeni
·
791
Gösterim
"- Aldırma. İnananların kalbi her zaman bir atar. Tıpkı Ebu Talib mahallesindeki sahabelerin kalbi gibi."
Ahmet Pakalın
Hama, Hümam,Cihad,3. Baskı temmuz 1990
Ölüm ne kadar yakınsa, zafer de o kadar yakındı Mücahitler için.
Ahmet Pakalın
Sayfa 36 - 2 şubat 1982, kanlı tarih..
-Hama yok artık, dedi öfkeli bir genç. Yumruğunu öfkeyle masaya indirdi,
Vahşet hesabını gördü. Gafletimiz üstüne bir katliam, bir trajedi bina etti.
-Ağlayın ey Müslüman adını taşıyanlar! Ağlayın! Hâlâ erkeğim diye gezebilenler gafletinize ağlayın!
Ahmet Pakalın
Sayfa 211 - Bengisu Yayınları
Öldüren de, dirilten de Allah'tır. Zalimlerin yapacağı ancak defterlerindeki hesabı kabartmaktır.
Ahmet Pakalın
Sayfa 207 - Bengisu
Tank, top onların elindeyse, onların kaderi de bizim rabbimizin elinde. Allah'tır dilediğini yaşatan, dilediğini öldüren. Onlar mühletlerini dolduruyorlar. Gördüğünüz acılar sizi ümitsizliğe sevketmesin.
Ahmet Pakalın
Sayfa 77 - Bengisu
"Her zaman suçlu olman gerekmez Mervan, tutuklanman için."
"Nasıl olur?"
"Aleyhinde seni suça teşvik edecek bir işin yapılması da senin safdışı edilmen için yeterlidir."
Ahmet Pakalın
Sayfa 60 - Bengisu
213 syf.
Sözde gerici diye nitelendirilen muhalif güçlerin aslında bilindiğinin aksine,muhasır medeyetli diye nitelendirilenden daha da medeniyetli olduğunu,İslam da cihadın önemi,uğrunda ne gibi şeyler feda edildi,bizler neler yapmalıyız...? gibi sorulara eski bir kitap olmasına rağmen azda olsa cevap veriyor.Benim için eski kitaplar yaşlı bilgelerdir.ان
244 syf.
·Puan vermedi
Yalnızlığa ve ölüme itilen, işkenceye maruz bırakılan Müslümanların acılarını bizzat yaşamış birini duygularından ele alınarak sadece Suriye’de yaşanan gerçekleri anlatan bir roman Hamalı…
200 syf.
·10/10
Kitap 1900'lerde Suriye'yi anlatmasına rağmen sahneler, olaylar, yapılan hainlikler yabancı gelmiyor. Çünkü hala olan, olabilecek olan bir savaş. Okurken yapılan caniliklere ağzınız açık kalıyor, bazen de normal karşılıyorsunuz çünkü daha beterlerini de duydunuz. Haberlerde hala o zamandan beri yapmak istedikleri şeyleri görebilirsiniz. Hedefler aynı, insanlar hala direniyor. Okunması gereken bir kitap. 3 kitaplık bir seri ama ilk kitap kayıp olduğu için ikinciyi okuyarak başladım, yabancı gelmiyor. Bir şehir yok olurken, her şeyi yayınlayan o medyanın tek bir satır bile o şehirden bahsetmemesi, insanların her zaman ve her yerde hain olacağının en büyük kanıtı bence.
200 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Nusayri Rejimi ve karşılarına dikilen Sünni Mücahitler. Bir yandan vatanını satanlar, bir yandan canını verenler Ve sessizce yok edilen bir şehir, Şehit HAMA
174 syf.
·Beğendi
Beşeri sistemlerin tutulabilir en doğru taraflarını dahi İslam'dan esinlenerek oluşturduklarını anlatan muhteşem bir kitap. Eğer "Sosyalizm, Komünizm, diğer beşeri sistemler ile İslam arasında ne tür farklılıklar var" gibi bir soruya sahipseniz okumanızı öneririm. Ayrıca bir düzenin kurucularının devlet eli ile değil toplum eli ile olduğunu çok iyi resmetmiş. Dolayısıyla toplum İslam'a açken oturmak bir Müslümana yakışmayacak bir davranıştır.
200 syf.
Bir dönemin sıkıntı ve mücadelesini yaşıyormuş gibi hissettiren bu eseri her bireyin okumasını tavsiye ederim.
Kitap özelde hama olmak üzere tüm islam aleminin bir tomografisi niteliğinde
213 syf.
·Beğendi·10/10
2 Şubat 1982'de Suriye'de Nusayri Rejimi tarafından yalnızca Allah'a inandıkları için hiç bir ayrım gözetilmeden yok edilen bir şehrin destanlaşan kıyamı..
Kitap Hama katliamını ve bir avuç muvahhid müslümanların hayata tutunma mücadelesini anlatıyor
178 syf.
·7 günde·10/10
Kitapta öncelikle islami sistem ile kapitalizm, kominizm ve sosyalizm gibi belli başlı sistemlerin karşılaştırması yapılıyor. İslam dini ile hristiyanlık, yahudilik gibi diğer semavi dinlerin karşılaştırmasıda yapılıyor bir nebze. Bir çoğumuzun düştüğü yanılgıların aslında öyle olmadığını bir kaç laf cambazlığıyla bizlere şirin gösterilmeye çalışıldığı çok güzel bir şekilde anlatılmış. Asıl (altını çizmek istiyorum) asıl islam toplumunun nasıl olması gerektiği net bir şekilde vurgulanmış.

Daha önce kominist, sosyalist, kapitalist düşüncedeki bir çok arkadaşımın bana yönelttiği soruların büyük kısmına cevap buldum. Benim gibi genç yaşlarda olan okurların okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Pakalın
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 168 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.