1000Kitap Logosu
Alan Bentham
Alan Bentham
Alan Bentham

Alan Bentham

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.5
68 Kişi
256
Okunma
6
Beğeni
1.858
Gösterim
Şulee
Seri Katillerin İç Dünyası'nı inceledi.
192 syf.
·
8 günde
·
Puan vermedi
Korkunç ve tehlikeli
İçerisinde birçok korku hikâyesini barındıran bir kitap. Hepsinin de gerçek olması, yaşanmış olması sizi bir nebze rahatsız edebilir. Katillerin davranışı, kurbanlarını nasıl seçtikleri ve nasıl öldürdükleri ayrıntılı şekilde anlatılmış. Eğer bu konulara hassassanız okumanızı tavsiye etmem.
Seri Katillerin İç Dünyası
OKUYACAKLARIMA EKLE
19
lezzetlikitaptariflerim
Seri Katillerin İç Dünyası'nı inceledi.
192 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
"İtirafını bitirince Gilles mahkemedeki insanlara dönüp: ' Anneler ve babalar, gençlerin hısımları ve arkadaşları, beni dinleyin. Gençlere göz kulak olun. Onları ahlâkî değerlerle büyütün. Şayet benim büyüdüğüm tarzda yetişirlerse, onlar da benim düştüğüm uçuruma düşerler.' " "Yaptığı hatalardan dolayı bir insanı kınamak ve onun değerlerini aşağılamak, onun hata yapmasını engellemez. Aksine, biri hatalarından dolayı ne kadar kınanırsa, iç dünyası onu o kadar yaptığı hataları tekrarlamaya iter." #serikatilleriniçdünyası #alanbentham Hem 'polisiye-gerilim' hem de 'psikoloji' türlerini çok seven biri olarak suçluların ve dedektiflerin iç dünyalarını konu alan film,dizi ve kitaplar oldukça ilgimi çekiyor. Kitapta tarihin en acımasız seri katilleri ile karşılaşıyoruz, karmaşık hayatlarına, işledikleri suçlara, yakalandıklarında verdikleri ifadelere ve psikolojilerine dair bilgi ediniyoruz. Kurgusu bile rahatsız ediciyken tüm yazılanların gerçekten yaşanmış olması oldukça sarsıcıydı. Yaptıklarını öfke ve tiksintiyle okuduğum bu cani suçluların, ruhsal bozuklukları olanlar dışında, ortak bir noktaları vardı. Hemen hepsinin bu hale gelmesine sebep olan bir şey: YETİŞTİKLERİ ORTAM... Fakat ne yazık ki insan doğduğu, büyüdüğü ortamı seçemiyor... Zihni ve kalbi temiz, canlıları seven, etrafına huzur saçan, vicdanlı ve ahlâklı çocuklar yetiştirebilmek dileğiyle... DİZİ TAVSİYESİ: #Mindhunter (Zihin Avcısı) dizisi de azılı suçluların psikolojilerine, onları o hale getiren geçmişlerine odaklanan bir kurguya sahip. İlgililerine tavsiyemdir. Not: Keşke yayınevi yazım ve noktalama hataları konusunda daha dikkatli olsaydı ...
Seri Katillerin İç Dünyası
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
İrem Nida Nuhoğlu
Seri Katillerin İç Dünyası'nı inceledi.
192 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitabı okurken bazı kısımlarda insan ırkının nasıl bu kadar vahşi ve iğrenç olabileceğine aklım ermedi. Midemin bulandığı kısımlar oldu ama bu tip insanların psikolojisini merak ettiğim için sonuna kadar okudum.
Seri Katillerin İç Dünyası
OKUYACAKLARIMA EKLE
6