Seri Katillerin İç Dünyası

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.864
Gösterim
Adı:
Seri Katillerin İç Dünyası
Baskı tarihi:
Ocak 2016
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059384735
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olympia Yayınları
Baskılar:
Seri Katillerin İç Dünyası
Seri Katillerin İç Dünyası
Seri Katillerin İç Dünyası
192 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Kitabı okurken gerçekten böyle olaylar yaşanmış mı diye çok düşündüm. İnsanın aklı almıyor çünkü. Hep bir kurgu ihtimali olabilir mi dedim. Olaylar o kadar insanlık dışı ve mide bulandırıcı ki inanmak çok zor. Ama bence tüm bu suçların ortak bir nedeni var SEVGİSİZLİK. Neredeyse bütün suçlular çocukluklarında ailevi sorunlar yaşamış. Aileden sevgi göremediklerinden dolayı içindeki duyguları bu tür olaylar gerçekleştirerek dışa vurmuşlar.

Sonuç olarak ne olursa olsun başkalarına karşı sevginizi esirgemeyin özelliklede ailenize. Çünkü nefret kötülüğü, sevgi iyiliği getirir. Sevgiyle kalın. İyi okumalar.
197 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Dünya'ya bakış açınızı bir nebzede olsa değiştirebilecek bir kitap. Aslında ne kadar önyargılı olduğumuzu bu kitap gözler önüne seriyor. "Neden veya niçin yapıyorlar bunu?" diye hiç dusunmezken, bu kitabı okurken düşünmeye başlıyorsunuz. Ve görülen gerçeklerin aslında o kadar da gerçek olmadığını, sadece önyargı sonucu oluşan bir yanılma olduğunu anlıyorsunuz. Herkesin okuması gerek bir kitap bence. En azından hayal dünyasında yaşamayan gerçeklerle yüzleşmek isteyenlerin okumak isteyeceği ve beğeneceği bir kitap.
197 syf.
·2 günde·7/10
Bir insanın neler yapabileceğinden ne kadar tehlikeli acımasız vahşi bir yaratığa dönüşe bilmesinden bahsediyor farklı hikâyeler farklı psikolojik hastalıklara sahip insanların iç dünyası
197 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Kitapda esrarengiz olaylarda cinayet ve sapıklık yapan insanlara psikolojik bir açıdan tarafsızca aktarılmış. Olaylar etkileyici ve ağırda olsa insan başka boyuttan hak vermese de bakabiliyor bu eserde , ayrıca sürükleyici bir eser
197 syf.
Belki bi seri katil değildik ammaaa vekalin hayallerimizi çok katlettik be :( Bakalım bu kitaptan sonra katlettigim şey tek hayallerim mi olacak yoksaaaa 1K ailesinden mi başlayacağım:) Sabırla bekliyorum olacakları.

Okudum. Toplum içerisinde ki ahlaki çöküntünün, aile yapısının bozulmasının sonucu olarak sapkinca düşünceleri olan tipler türeyebiliyor ve bu tipleri cezaların ağır olması asla yıldırmıyor. Allah kimseyi ne bu duruma düşürsün ne de bu tarz tiplerin eline düşürsün. Aşırı sürükleyici bi kitap. Bu kitap okunulur mu demeyin , hakkaten okunuyor :)
197 syf.
·6/10
Severek ve bir çırpıda okudum. Böyle kitabı neden okuyorsun diyenlerde oldu ama kitap daha çocukluklarından yalnız bırakılan ve ötekileştiren insanların nasıl gelecekte bir katile dönüştüğünü anlatıyor.Kesinlikle zaman kaybı değil.
197 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Geçmişten ve günümüzdeki seri katiller ile ilgili olarak kronolojik ve insani bilgiler veren güzel bir araştırma eseri. Genelde insanların cinsel dürtüleri sebebiyle seri katil olduğu, ağır cezaların bir işe yaramayacağı, bu yüzden toplumdan tecrit etmenin daha faydalı olduğunu savunan yazar bize ayrıca katiller ile ilgili bilgiler de veriyor. Jeanne D'Arc zamanında yaşayan Gilles De Rais, Albert Fish, Duesseldorf Vampiri Peter Kuerten, Carlton Mason, Hannover Kasabı Fritz Haarman, Robert Irwin gibi pek çık seri katilin bu işe nasıl başladığı, ne şekilde devam ettirdiği ve en sonunda nasıl yakalandığı detaylı bir şekilde anlatılıyor. Ayrıca katillerin yakalandıktan sonraki ruh halleri de ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Keyifle bir solukta okunan bir roman.
192 syf.
·3 günde·6/10
Baron de Rais, Albert Fish, Peter Keurten, Fritz Haarman gibi daha nicelerinin geçmişte yaşadıkları psikolojik sorunlarının insanlara hatta masum çocuklara yaptıkları zulümleri anlatan 10 bölümden oluşan bir kitap. Kitabın biran önce bitmesini istedim çünkü bu vahşete daha fazla katlanmak istemedim. Bitmesine sevindiğim bir kitap oldu.Bu tür insanların yaşadıkları bir takım üzücü olaylarla yaptıklarının doğru orantılı olduğunu anladım. Yargılamadan önce iç dünyalarına inmek gerekiyor tabiki, ama bence bu durum yinede yapılanları haklı göstermez.
192 syf.
Kesinlikle kitaptaki en sevdiğim cümlelerden biri oldu :

'Şiddet şiddeti doğurur, bastırılmış ya da gerçekleştirilmeyen, eylem olamayan her duygu cehennemlik olur. '
Seri Katillerin İç Dünyası Alan Bentham
192 syf.
·10 günde·Puan vermedi
Seri katillerin iç dünyalarını anlatan bu kitabın içeriğine internetten de gayet kolayca ulaşılabilir. Açıkçası bu kitabı kitap yapan nedir pek anlayamadım. Son sayfasında da kitabın aslında 1998 yılında dergide yayınlanan bir yazı olduğu notu eklenmiş. İlgi çekici olduğunu düşünmüyorum. Dili akıcı ve anlaşılır. Neyin insanları öldürmeye ittigini anlamaya çalıştığım bir dönemde kitap fuarından cüzi bir miktara satın aldığım bu kitabın okunmaya değer olmadığını söyleyebilirim. İnsanlar hemen hemen hergün cinayet işliyor. Bizlere yakın veya uzak fark etmez. Bizi sürekli öldürüyorlar. Cinayetin fiziksel olarak işlenmesi şart değil. Asıl mevzu bir insanın en mutlu olduğu anda ölmesi. Sevdikleri tarafından insafsızca üzülmesi. Fiziksel acı hissedilir, biter. Ruhtaki yaralar ise kapanmaz. Hatırlandıkça derinleşir.
İlk başta 11 yaşındaki çocuğu öldürdü. Onu parçalara ayirdi sonra etini kavurdu, kızarttı ve hafif ateşte kaynatti. İnsan gençken daha leziz oluyor .

( Kitap okumak acıktırdi beni ,belki bu eski alıntımı tekrar paylaşmak sizleri de acıktırır , iyi sahurlar arkadaşlar )
İnsanların kısmen veya tamamen akıl hastası olmasının nedeni: Küçük yaşta aileleri veyahut çevrelerindeki insanlar tarafından ciddi şekilde suçlanmalarıdır. Sonuç olarak da, bu bireyler suçlanmayı benliklerinin bilinç ve bilinç dışı parçası haline getirirler.
Cinayet işlemeden önce üç sene akıl hastanesinde yatmış olan bir kişinin akıl sağlığı yerinde miydi? Eğer yerindeyse mahkemede birinci derece cinayetten yargılanıp elektrikli sandelyeye gönderilmesi gerekmez miydi?

Peki ya akıl sağlığı yerinde değilse? O zamanda yasalar gereği mahkeme önünde yargılanamazdı. Hapishane yerine doğrudan hastaneye gönderilmesi gerekmez miydi?

Gerçek şu ki, hukuk bu konuda yetersiz kalıyor.
"Şu seri katilleri hiç anlamıyorum, oysa bana milyonlarca para verdiler bir kediyi öldürmem için, kıyamadım"
"İnsanoğlu hata yap­maya eğilimlidir; çünkü O, ne doğaüstü bir varlık ne de bir melektir. Hata yapmak kaderinde vardır."
Birkere insan kendini kaybedince, hiçbir şey düşünemez oluyor. İnsanlar, hayat, zaman anlamını yitiriyor.
"Bireyin kendine karşı duyduğu nefret, yakın çevresi dışındaki insanları, değersiz olarak algılamaya yol açar. Nefret içerisindeki bu birey, kendi değersizliğini başkalarına yansıtmakta ustalaşır ve duygusal bakımdan ciddi şekilde hasar görür."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Seri Katillerin İç Dünyası
Baskı tarihi:
Ocak 2016
Sayfa sayısı:
192
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059384735
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olympia Yayınları
Baskılar:
Seri Katillerin İç Dünyası
Seri Katillerin İç Dünyası
Seri Katillerin İç Dünyası

Kitabı okuyanlar 85 okur

  • Ayşe Okşan Üçgöz
  • Şehzade
  • Dünyayla Benim Aramda
  • ÖZNUR
  • Ayşe Nur
  • FilAyk
  • Merdümgiriz.
  • Psikolog Bey
  • Melek USTA
  • Abdullah

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%4.8 (1)
9
%14.3 (3)
8
%0
7
%0
6
%4.8 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0