Şizofreni En Uzak Ülke

8,3/10  (4 Oy) · 
19 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.684 gösterim
Şizofreni, insanı bilincin köşesine sıkıştırıp bilinçdışına sığınmak zorunda bırakan bir ruhsal bozukluk. Alışılagelmiş algılama ve yorumlama biçimlerine yabancılaşan kişi, içinde yaşadığı toplumdan kopuyor, kendi içdünyasının derinliklerinde sürüklenmeye başlıyor. Bu olağandışı ve korku verici serüveni yaşayanların ağzından dinlemek, dünyayı onların gözünden seyretmek, şizofreni konusunda bilinçlenmenin ilk basamağı.

Şizofreni, aynı zamanda, en çok ilgi çeken ruhsal bozukluklardan biri. Hangi etkiler altında oluştuğu, nasıl bir beynin ürünü olduğu, yakaladığı kişileri elinden kurtarıp yeniden aramıza kazanma olanakları, binlerce araştırmacıyı çevresinde toplayan dev bir araştırma alanı oluşturuyor. Onu, yaşayanların yardımıyla içeriden ve bilimin açtığı pencereden bakarak dışarıdan gözlediğinizde, insana özgü varoluş biçimleri konusunda kavrayışınızın genişlediğini fark edecek, şizofreninin yalnızca hekimleri ve araştırmacıları değil, ruhbilim ve toplumbilim konusunda düşünmeye çalışan herkesi ilgilendiren evrensel bir sorun olduğunu göreceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786050203295
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aykan 
29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Hepimiz şizofreni kelimesini kullanıyoruz.Peki tam olarak ne olduğunu ya da ne olmadığını biliyor muyuz?Kitap şizofreniyi tanımanızı ve şizofren bireylerin dertlerini anlamanızı sağlıyor.