Giriş Yap

Levent Mete

Yazar
Çevirmen
7.7
61 Kişi
Unvan
Yazar / Psikiyatri Doçenti
Doğum
İzmir, Türkiye, 1958
Yaşamı
Levent Mete, 1958 İzmir doğumlu. Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu. Psikiyatri doçenti. Şizofrenide düşünce, dil ve dikkat bozukluklarını konu alan çalışmalarıyla üç kez Türk Psikiyatri Derneği Araştırma Ödülü’nü kazandı.İzmir Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen Albay Kuş adlı oyuna danışmanlık yaptı. Halen Atatürk Eğitim Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde klinik şefi olarak çalışıyor.

İncelemeler

Tümünü Gör
158 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Şizofreni Müzesi
Selam arkadaşlar, bugün sizlere 1000kitap.com/sia_kitap tan ince fakat epey düşündüren güzel bir kitapla geldim. #şizofrenimüzesi , tıp fakültesi beşinci sınıfta okurken, şizofreni teşhisi koyulan, okulu bırakmak zorunda kalan bir genç, Cengiz Manga’nın bir bilgisayar oyunuyla yaşadığı serüveni anlatıyor. Annesi ile birlikte yaşayan kahramanımız, geçimini sağlamak üzere açtığı bilgisayar tamircisi dükkanında hem zamanını geçiriyor, hem de annesine maddi açıdan destek olmaya çalışıyor. Bir gün internette karşısına “şizofreni müzesi” isimli bir oyun çıkıyor. Katılmak istiyor ama oyuna girmek için bir nevi sınava katılmak gerekiyor. İşin ilginç yanı oyunun sadece ekran üzerinden değil aynı zamanda Cengiz’ in rüyaları ile de devam etmesi. Hal böyle olunca Cengiz gerçek mi, rüya mı, oyun mu karıştırır oldu. Ne dersiniz Cengiz mi bu oyunu yenecek yoksa oyun mu Cengiz’i? Okuması keyifli, ama oldukça dikkat gerektiren bir kitaptı. Zira bir süre sonra okuyucu da hangisinin hayal hangisinin gerçek olduğunu ayırt etmekte zorlanıyor. Ben severek okudum sizlere de tavsiye ederim….
Şizofreni Müzesi
8.6/10 · 19 okunma
Reklam
158 syf.
·
Puan vermedi
Cengiz üniversite beşinci sınıftayken ona şizofreni teşhisi konur. Bu yüzden maalesef okulu bırakmak zorunda kalır. Kendisine açtığı bilgisayar tamircisi dükkanında vakit geçiren Cengiz birgün bir oyuna denk gelir ve oynamaya başlar. İsmi "Şizofreni Müzesi" olan oyuna girmek için ilk olarak bir sınava tabi tutulur. Bilgisayar başında oyun için uğraşan Cengiz bir yandan da rüyaları ile uğraşmak zorunda kalır. Oyuna kabul edildikten sonra gerçek ve sanrıları birbirine karıştıran Cengiz'i ne gibi şeyler bekliyor? Hepsinin cevabı kitabın içerisinde. Şizofreni hastalarının yaşadıklarını çok güzel bir dille kaleme almış yazarımız. Aynı zamanda psikiyatri uzmanı olan yazarımız şizofreni olan insanların gerçek dünyasına ortak ediyor bizleri. Birçok konuda ödül alan yazar bu eserinde de şizofreni olan insanların dışlanması ve aynı zamanda hayata tutunma çabalarını okuyoruz. Okurken merak duygumuz da bizleri ele geçiriyor. Akıcı anlatımı ve ilgi çeken konusu ile kesinlikle tavsiye ederim.
Şizofreni Müzesi
8.6/10 · 19 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42