Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek Yedi Adımda Deha

8,3/10  (6 Oy) · 
19 okunma  · 
10 beğeni  · 
2.033 gösterim
Doğayı daha fazla anlamamıza ve zekanın çapını arttırmamıza ilave olarak, çağdaş psikolojik araştırmalar potansiyelinizin genişlemesi için çarpıcı gerçekleri ortaya çıkarmıştır. Sonuçları şu ifadeyle özetleyebiliriz: Beyniniz sandığınızdan çok daha iyidir. Beyninizin doğal yeteneklerini değerlendirmek pratik olarak Da Vinci gibi düşünme çalışmaları için mükemmel bir çıkış noktasıdır. Şunları dikkatle düşünün: Beyniniz herhangi bir süper bilgisayardan daha esnek ve çok boyutludur. Hayatınız boyunca, her saniyede yedi şeyi öğrenebilir ve daha da çok öğrenecek yeterli yeri bulursunuz, eğer doğru şekilde kullanırsanız yaşlandıkça gelişecektir. Hemen hemen sınırsız sayıda kromozom bağlantısı yapma kabiliyetine veya düşünce durumu potansiyeline sahiptir. Bu son noktada ilk olarak Moskova Üniversitesi`nden, psikolojinin efsanevi öncücü İvan Pavlav`un öğrencisi, Pyotr Anokhin tarafından ortaya konmuştur. Anokhin 1968`de yayınladığı araştırmasında, ortalama bir beyinin yapabileceği asgari potansiyel düşünce paterninin 1`den sonra daktilo ile yazılmış 10.5 milyon kilometre sıfır ile meydana gelecek sayı kadar olduğunu gösterdiğinden bütün bilim dünyasını derinden sarsmıştı.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2000
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9789758261574
 • Yayınevi:
  Beyaz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bekir İstanbul 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Leonardo Da Vinci deyince aklımıza Mona Lisa'nın ressamı gelir ve bir çoğumuz onu sadece ressam olarak biliriz ama aslında Leonardo Da Vinci döneminin önemli bir düşünürü, felsefecisi, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, yazarı ve ressamıdır. Evet gerçekten çok şaşırtıcı ama öyle. İşte bu kitap'da böylesi farklı alanlarda çok başarılı bir kişinin düşünce yapısını, sanatını ve felsefesini bulacaksınız. Ben bu kitabı üniversite yıllarımda bundan yaklaşık 12 yıl önce okumuştum ve çok istifade etmiştim. Hala kitabı zaman zaman elime alır ve altı çizili yerleri tekrar okurum. Bir çok kişisel gelişim kitabına göre çok zengin ve aynı zamanda çok toplu bir kitap. Sürekli başka başka insanların başarı hikayelerini okumaktansa gerçekten büyük bir dahinin yolundan gitmek çok daha gerçekçi ve sürükleyici. Hayatın anlamını, güzelliğini ve kalitesini derinleştirmek isteyenler bu kitabı mutlaka okusun derim.

instagrmkahvecisi 
02 May 2017 · Kitabı okudu · 4 günde

Beyaz yayınlarından çıkan kitabın kapak tasarımı gayet başarılıdır. Okurken kitabı karalamaktan kendinizi alamazsanız sakın üzülmeyin. Sanıyorum en çok kalem kullandığım kitaplardan birisi de bu oldu.

"Zevke ve acıyakanallık yapmalarının yanı sıra,duyularınız zekanın ebesidir."

Necmiye 
02 Oca 11:38 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dahi vinci sadece büyük bir ressam değil,olağanüstü yetenekleri,üstün zekası ile hala bizi hayretlere düşüren bir şahsiyet.Bu kitabı okurken sık sık not alacaksınız.Ayrıca kitabın son bölümünde de resim e yeni başlayanlar için pratik öneriler var.

Kitaptan 8 Alıntı

Bekir İstanbul 
02 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Maestronun anlayışına göre, resim yapmak, dünya ile gözleriniz vasıtasıyla sevişmek demektir. Renklerin kokusunu, kütlenin gücünü, aydınlığın ve karanlığın romantizmini içinize çekin...

Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb (Sayfa 362)Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb (Sayfa 362)
Gizem Gündüz 
14 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

iyi geçirilen bir günün huzurlu bir uykuyu getirmesi gibi, iyi yaşanmış bir ömür de huzurlu bir ölüm getirir.

Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. GelbLeonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb
Gizem Gündüz 
14 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

ne kadar hassas olunursa o kadar çok ıstırap çekilir... çok ıstırap,

Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. GelbLeonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb
Gizem Gündüz 
14 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mucizelerle uğraşmayı arzu ederim...

Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb (Sayfa 25 - Leonardo da vinci)Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb (Sayfa 25 - Leonardo da vinci)
Gizem. 
 05 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bütün bildiklerimizin orijini görüşümüzdedir.

Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb (Sayfa 111 - Beyaz Yayınları)Leonardo Da Vinci Gibi Düşünmek, Michael J. Gelb (Sayfa 111 - Beyaz Yayınları)