Arif Akpınar

Arif Akpınar

Yazar
8.3/10
99 Kişi
·
362
Okunma
·
9
Beğeni
·
3.442
Gösterim
Adı:
Arif Akpınar
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Gölbaşı, 1966
1966 yılında Gölbaşı'nda doğdu. İlk ve orta öretimini Harmanlı İlköğretim okulunda, orta öğretimini Mersin Gazi Lisesi'nde, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi K.K. Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.Gaziantep, Adapazarı, Mersin ve Giresun illerinde edebiyat öğretmenliği yaptı. Ahmet Alperen, Fatmanur ve Muzaffer Ensar'ın babası. Zehra Akpınar'ın eşi.
Oysa vefa insanı sevdiğinin gözlerinin içine bakar. Bir insan, diğerinin gözlerinin içine bakmadan onun ne düşündüğünü nerden bilebilir ki?
146 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Arif Akpınar tarafından yazılan ve içerisinde vefayı en iyi şekilde tanımlayan birden fazla hikaye barındıran, farklı hikayelerin birleşiminden oluşan bir hikaye kitabıdır.
Okurken insanın içini ısıtan, üzen, sevindiren türde farklı hikayelerden oluşması, okuyucuyu derinden etkilemekte ve farklı duyguları her sayfa geçişinde hissettirmektedir. Kitapta bulunan bu nadir özellik sayesinde okuyucunun sıkılması neredeyse imkansız bir hal alırken, kitabı bitirme süreci ise bir o kadar kısalmıştır.
Kitap da bulunan hikayeler tamamen vefayla ilgili olmakla birlikte okuyucuyu içerisine çeken bir özelliğe de sahiptir. Okuyucu kitap içerisinde göz gezdirirken, hikaye de bulunan ana karakterin yerine kendini koyabilir, o karakterin yaşadığı olaya karşı tepki gösterebilir hatta o karakterin yerine göz yaşı dahi dökebilmektedir.
Farklı duyguları tatmak ve vefanın bir insan üzerinde ne denli etkili olduğunu anlamak için bu kitap bir kılavuz niteliğindedir. İyi okumalar…
-Emirhan TANKOŞ
146 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Arif Akpınar/ Çınar Ağacı

Arif Akpınar' ı ilk kez okudum ama kalemine bayıldım diyebilirim. O kadar akıcı bir dili var ki diğer kitaplarını da araştırdım hemen netten.

Kitap 15 adet hikayeden oluşuyor. Hikayelerin hepsi birbirinden güzel, hepsinde vefa duygusuna vurgu yapılmış, hepsinde insana insan olduğunu hatırlatan cümleler mevcut. Kitabın ismi olan Çınar ağacı da bu hikayelerden biri.

En çok hangi hikayeyi beğendiğimi düşündüm ama hiçbirini birbirinden ayıramıyorum hepsi ayrı kıymetli oldu benim açımdan. Bu hikayeleri dönüp dönüp okuyacağım kesin.

Kitabı bitirdikten sonra şunu sordum kendime: Bende vefa duygusunu uyandıran kişi kim? Ve acaba ben hiç bir başkasında vefa duygusu uyandıracak bir iyilik yaptım mı?

Sizin için bu iki sorunun cevabı ne peki? Bence düşünmeye değer.

Çınar Ağacı Arif Akpınar
232 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
"Sarıkamış’ta karla kefenlenen büyük dedemin aziz hatırasına” diye başlıyor Kardan Kanatlar.
---
Bir Dergâh şeyhinin oğlu Hafız Satılmış’ın yani nefis dağında, iblisle yalınkılıç cihat eden, perişan bir kahramanın masumane aşkıyla başlayan bu yolculukta insanlar başlangıçta her şeye rağmen mutludur. Ortalıkta aç kurtlar (İngiliz, Fransız, Rusya ) ve onların piyonu, maşası hainler (Ermeniler, Yunanlılar ) henüz görünmemektedir.
---
Yavaş yavaş dozajını artıran acı, gözyaşı ve zulümler Şeyhoğlu Satılmış’ın şahsında gencecik yiğitlerin dramı olarak devam eder
---
Sanırım bu konu yani vatan sevgisi benim en hassas noktam. Bu yüzden çok etkilendim kitaptan!
Bence herkesin okuması gereken bir kitap.
Kitapla kalın dostlar.
304 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Okurken o dönemi, o anı sanki bende yaşıyormuş gibi oldum çok akıcı ve etkileyiciydi. Hüzün dolu ve sürükleyici bir kitap. Begenerek okudugum bir solukta da bitirdiğim bir kitaptı.
232 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10 puan
Sarıkamış Destani, içimizi yakan bir destanimiz.. Çokça askerimizin donarak sehit olduğu bir destan.. Bu kitapta da Yemen'de, Hicaz'da, Çanakkale'de düşmana meydan okuyan yiğitlerin Sarıkamış 'ta resmen kardan kefen giyerek şehit düsen bir milyona yakin Anadolu insanini temsil eden Marasli Seyhoglu Hafiz in basindan gecenleri anlatmakta.. Yazarin anlatimi biraz basit geldi bana. Yine de sürükleyici ve akiciydi.
174 syf.
·Puan vermedi
Bu kitap Peygamber aşkı ile hayalen tarihte dolaşanlar için kaleme alınmış... Peygamber efendimiz zamanında yaşanmış olayları kaleme alıyor. O tarihlerde hayalen de olsa dolaşma şansı yakalıyorsunuz
416 syf.
·20 günde·8/10 puan
Hoca Ahmed Yesevi Hazretlerinin ve ona ölümüne bağlı sufilerinin konu edildiği, islamı Anadolu' nun her bir köşesine sadece Allah' ın rızasını gözeterek hiçbir karşılık beklemeden yayma/yaşatma adına verilen mücadeleyi anlatan güzel bir kitap.
125 syf.
·5 günde
Okunabilir...Çevremizdeki olaylara tepkisiz kalmamak adına yazılmış. Hikayelerde geçen kişiler eşi,çocukları ve ya tanıdıklarıyla karşılaştırılmış. Örneğin ''kız kaçırılıyor kaçırılma esnasında kaçıranlar kızın babasına denk geliyor babası kızı kurtardıktan sonra kızı olduğunu fark ediyor'' gibi...Yani çevrede yaşananlara tepkisiz kalmayın belki bir yakınınız olabilir mesajı taşıyan kitap..
104 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitapta canakkale muharebesini ve ordaki olan askerden biraz hayat kesitlerini anlatmis.Ozellikle sehit askerin cavuslarin hayati anlatmis.anzaklar ariburnu canakkale murabesinin butun cephelerini anlatmis
Duygusal bir kitap herkese öneririm ben daha önce okudum ama yine okumak istiyorum çünkü bu kitap beni ciddi bir oranda etkiledi sizi etkilermi bilmiyorum ama yinede tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Arif Akpınar
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Gölbaşı, 1966
1966 yılında Gölbaşı'nda doğdu. İlk ve orta öretimini Harmanlı İlköğretim okulunda, orta öğretimini Mersin Gazi Lisesi'nde, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi K.K. Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.Gaziantep, Adapazarı, Mersin ve Giresun illerinde edebiyat öğretmenliği yaptı. Ahmet Alperen, Fatmanur ve Muzaffer Ensar'ın babası. Zehra Akpınar'ın eşi.

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 362 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 102 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.