Ava Dellaira

Yazar 7,4/10 · 116 Oy · 1 kitap · 222 okunma ·  5 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Ava Dellaira
  • Unvan:
    Yazar

Yazar İstatistikleri

5 okur beğendi.
116 puanlama · 158 alıntı
0 haber · 1.286 gösterim
222 okur kitaplarını okudu.
121 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
16 okur kitaplarını şu anda okuyor.
5 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ava Dellaira'nın Biyografisi

Los Angeles'ta doğdum. İlk anılarımdan biri, Cadillac'ın penceresinden dışarı baktığımda büyüdüğüm Albuquerque, New Mexico'ya taşındığımızda ailemin çölün üzerinden geçip gittiğini ve kız kardeşimin ve ben öğleden sonra öğleden sonra öğleden sonra öğleden sonraları peri mangaları yaparak geçirdiklerini gördü. , Kötü cadılarla savaşmak ve hikayeleri oluşturmak için muhtemelen eğilimime katkıda bulunan diğer hayali oyunları oynamak.

İlk yazma belleğim 2. sınıf öğrencisi. Sevdiğim şeyler ve nedenleri hakkında bir şiir yazmaya görevlendirildim. Oldukça mütevazi bir biçimde başladım: "Gökkuşağından hoşlanırım çünkü çok güzeller. Kedi yavrularını seviyorum çünkü yumuşak. "Sonra" Annemi seviyorum "diye yazmıştım ama cümlenin sonuna gelemedim. Bunu hatırlamak hoşuma gitti, çünkü bir duygu ile onu isimlendirmek zorunda olduğum dil arasındaki bu alanın ilk farkındaydı. Hiçbir kelime yeterince büyük gibi gözükmüyordu. Onun için sevdiğim her şeyi, birlikte yaptığımız eğlenceli şeyleri düşündüm ve nihayet "annemi seviyorum" diye karar verdim, çünkü beni doğurdu. "En basit görünüyordu. Kısmen, güzel hayatını ve bu kitabı yazmam için bana ilham veren ani ve zamansız ölüm (üniversiteden mezun olduğumdan hemen sonra) idi.

Bir sürü yetiştikten sonra (başka zamanlardaki hikayeler), Chicago Üniversitesi'nde üniversiteye gittim ve daha sonra Kurt tarafından işgal edilen bir çiftlik evinin en alt katında yaşadığım Iowa Yazarlar Atölyesi'nden yüksek lisansımı aldım. Vonnegut (ne kadar havalı ki ?!) ve şiir okudu.

Iowa'dan mezun olduktan sonra, Senaristlik yapma isteğiyle Los Angeles'a taşındım ve Stephen Chbosky için bir iş bulma şansını elde ettim. Yazdıklarımdan bir kısmını verdiğimde, "Sanırım bir roman yazmalısın" dedi. Fikir aslında daha önce hiç bu kadar gerçekleşmemişti. Ama o gece, eve giderken kırmızı gibi bir kırmızı renk beklemek üzereyken yarım dolunusa dik dik bakıyordum ve başlık başıma geldi. Aşk Mektupları Öldür. O gece kitap yazmaya başladım.

Şimdi Santa Monica'da, plaja yakın bir ayakkabı kutusunun büyüklüğünde bir apartmanda yaşıyorum. Bisikletimi koşu, yürüyüş veya bisiklet sürmek benim en sevdiğim aktivitelerimden. Camlar kışın bile olsa neredeyse her zaman açıktır. (Güney Kaliforniya'ya Şerefe!) Ayrıca çiftçiler pazarına girmeyi ve kendim çiçeklerimi alıp, televizyon seyretmeyi severim, Ve sinemaya gidiyorum (her zaman nerede olduğumu düşündüğümde patlamış mısır patlamaya çalışıyorum). Benim bir köpeğim yok, ancak bir gün çok yakında umuyorum. Erkek arkadaşımla ve harika ailenle vakit geçirmeyi seviyorum. New Mexico'yu olabildiğince sık ziyaret ediyorum (geniş açık uçsuz bucaksız gökyüzüne bağımlıyım). Bazen evden işe gidiyorum ve tepeden tırmanırken önümde mavi su şoku yüzünden şaşkın hissediyorum ve burada olduğum için minnettarım. Ben de ilk kitabımın yayınlanması hakkında böyle hissettim ve okumaktan dolayı sana minnettarım.

Ava Dellaira, Truman Capote Üyesi olan Iowa Yazarlar Atölyesi mezunudur. New Mexico, Albuquerque'de büyüdü ve lisans eğitimini Chicago Üniversitesi'nden aldı. Bu kitabın her zamanki ikinci albümü olan Nirvana'nın In Utero'yu satın aldığında başladığına inandığı sanatçının, günlüğünün sayfalarını doldururken bir kez daha dinlediğini söyledi. Halen, California'daki Santa Monica'da yaşıyor ve film endüstrisinde çalışıyor ve ikinci romanı yazıyor.
Alev, bir alıntı ekledi.
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bazen güneşin hiçbir şey olmamış gibi her sabah doğuyor olması çok garip geliyor.

Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 288)Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 288)
Rabia, bir alıntı ekledi.
02 Tem 01:05 · Kitabı okudu

Her şeyi doğru yapsan bile sonucun ne olacağından emin olamıyorsun.

Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 37 - Martı)Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 37 - Martı)
Alev, bir alıntı ekledi.
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Nirvana, özgürlük demek. Acı çekmekten özgürleşmek. Bazı insanlar ölümün de böyle bir özgürlük olduğunu düşünüyorlar. Yani, sanırım seni kazandığın bu özgürlükten dolayı tebrik etmem gerekiyor. Geri kalanlarımız hâlâ burada, bütün bu yıkıntının ortasında debelenip duruyor.

Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 211)Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 211)
Nisa Nur, bir alıntı ekledi.
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Nirvana, özgürlük demek. Acı çekmekten özgürleşmek. Bazı insanlar, ölümün de böyle bir özgürlük olduğunu düşünüyor. Yani, sanırım seni kazandığın bu özgürlükten dolayı tebrik etmem gerekiyor. Geri kalanımız hala burada, bütün bu yıkıntının ortasında debelenip duruyor. "

Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 210)Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 210)
Özlem Şahin, bir alıntı ekledi.
29 Ağu 08:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazen her şeyi çok fazla içimizde yaşar, bu sırada bir şeyler yaparız ve bunların etrafımızdakileri nasıl etkilediğini fark etmeyiz.

Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava DellairaPostacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira
Özlem Şahin, bir alıntı ekledi.
29 Ağu 23:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hayata o kadar erken başlamak zorunda kalmış ki büyümeye zaman bulamamış."

Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava DellairaPostacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira
Rabia, bir alıntı ekledi.
29 Haz 15:14 · Kitabı okudu

"Size çok yakın olan bir şeyi kaybettiğinizde biraz da kendinizden bir şeyler kaybetmiş olursunuz."

Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 16 - Martı)Postacı Kapıyı Çalmayacak, Ava Dellaira (Sayfa 16 - Martı)
Bütün Alıntıları Göster

Ava Dellaira ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.