Baki Apaydın

Baki Apaydın

Yazar
7.9/10
39 Kişi
·
118
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.438
Gösterim
Bir âşığın yol arkadaşı Allah olursa, artık o yolda tehlike, korku bulunur mu?
-Ağabeyimin doğum günü için bu resmi satın almak istiyorum. Tüm param da bu kadar.
Ressam bir süre düşündükten sonra tabloyu paketler ve resmi satar. Mağazada adamın arkadaşları da vardır ve şaşkın şaşkın sorarlar:
-Sen ne yaptın! O resmin değeri milyon ederdi.
Adam cevap verir:
-Evet, ben bu resme milyonlarını verecek bir sürü insan bulabilirdim. Ancak tüm servetini bu resme verecek kaç kişi bulabilirdim?..
Ertesi gün, bütün köylüler kendi işlerini bırakıp yanan çiftliğe geldiler. ; iki hafta içinde çiftliği tamamladılar.
Çiftlik sahibi ve karısı gözyaşlarıyla köylülere teşekkür ve minnetlerini ifade ediyorlardı.
Köyün en yaşlısı:
-Minnet duymanıza gerek yok, dedi. Düşündük ki; kalbimizde sizin düştüğünüz sefaletin acısını taşımaktansa bir iyiliğin sevincini taşımak daha iyidir..
Kendimizle ve korkularımızla öylesine doluyuz ki, hiçbir duyguyu, hiçbir insanı, hiçbir nesneyi olduğu gibi bütün gerçekliğiyle göremiyoruz..
360 syf.
İçerisinde hayattan ders çıkarabileceginız hikayeler var ben yine en güzelini yazayım size. Bir kuş tenha bir yerde kurtçukları avlamak için beklerken aniden bir kedi gelerek kuşu avlayıp midesine indirir. Demek oluyor ki insan her zaman tetikte olmalı, hiç beklemediği anda senin hata yapmanı bekleyen nefsin ve şeytan açığını kollamakta. Dikkat et de ava giderken avlanma.
252 syf.
·9/10
Bir zamanlar kuzenimi çok kıskanırdım. Çünkü onun bir sürü kitabı vardı. Tabi benim şu an daha fazla orası ayrı. Hep onların evine gittiğimde kendimi çok kötü hissederdim. Kitaplarına dokunmaya izin vermez ve okuduğu kitapları anlatırdı. Sonra rafta bu kitap gözüme çarpmıştı. Bana da almasını söyledim. Ve kitap elime geçti. O zaman köydeydim. Yengem bulaşık yıkarken ona ve kuzenime okuyordum. Her gün kitap bitmesin diye bir hikaye okuyordum. Şu an o hikaye okuduğum kuzenimde benim gibi kitap delisi. Tabi o kitap şu an nerede bilmiyorum. Evde aradım bulamadım. Geçen sene sırf sevdiğim için anısı olduğu için kitapçıda görünce almıştım. İçinde çok bilindik illaki okuduğunuzda ben bunu biliyorum diyeceğiniz hikayeler var. İlk okuduğumda o zamanlar 14-15 yaşlarındaydım bana güzel gelmişti. Ama şu an çocukça geliyor. Sırf anısı olduğu için satın aldım. İyi kötü anılarımı seviyorum ve onları hatırlatan şeyler benim için değerli.
Bunları neden anlattım hiçbir fikrim yok.
348 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Mevlana Tek kelimeyle hayat rehberi.

Mevlana'nın her cumlesi düşündüren, hayata aktarılması gereken sözlerdir. Kur'an'ın ahlakını Emir ve yasaklarını pekiştirmek için söylenmiş sözlerdir. Veliliğin gereğini yeterince yerine getirmiştir Mevlana.

Mevlana'nın sözleri akıl ve ruha hitap ediyor ve bedene yansıyor
Nasihatleri Cebime koydum. Yeri geldiği zaman tüm kalbimle uygulayacağım inşallah.
Gönül be beden ilişkisini anlatmıştır.
nasıl bir insan olmamız gerektiğini sözlerle anlatıyor .
İyi huylu olmayı öğütler.
252 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Sevmek gerçekten her şeydir...Yeni başladım kitaba ve çok akıcı bir dille yazılmış kısa kısa aşk öyküleri tavsiye ederim.Okudukça paylasaacagim sevgiler..
252 syf.
·Beğendi·9/10
Gerçekten sevmek nedir kavramamı sağlayan bir kitaptı. Sayfalarında defalarca gezindiğim, tekrar tekrar okuduğum kitaplar arasında yer aldığı için bir çok unutulmaz hikayelerini etrafımdakilere de okumaktan mutluluk duymuşumdur. Ayrıca bir dönem doğum günlerinde bir çok kişiye hediye etmiştim.. Gerçek aşkların örneklem uzayı bence.. Kısa kısa hikayeleri olan kitapları özellikle kitap okumaya çok vakti olmayanlar için öneriyorum. Günlük en azından bir hikaye okursunuz..

Yazarın biyografisi

Adı:
Baki Apaydın
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 118 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.