1000Kitap Logosu
Barbara Wood

Barbara Wood

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.8
69 Kişi
240
Okunma
12
Beğeni
1.172
Gösterim
Unvan
İngiliz kökenli Amerikalı yazar
Doğum
Warrington, Lancashire, İngiltere, Birleşik Krallık, 30 Ocak 1947
Yaşamı
1954 yılında iki çocuğuyla birlikte Amerika'nın Kaliforniya eyaletine göç eden bir İngiliz ailesini küçük çocuğudur. Los Angeles kentinde liseyi bitirdi. Daha sonra Santa Barbara'da bulunanCaliforniya Üniversitesi'ne kaydını yaptırdı. 1 yıl sonra okulu yırada bırakarak çalışmaya başladı. 10 yıl kadar çeşitli kuruluşlarda sekreter, bir klinikte hasta bakıcı olarak çalıştı. 1976 yılında ilk romanını yazdı. Hounds and Jackals (Köpekler ve Çakallar) adını verdiği romanın basımı yayıncı tarafından reddedildi. Yayıncı, Barbara'ya yeni yetenekler arayan bir yazarı önerdi. Bu yazarHarvey Klinger idi. 1980 yılına kadar Harvey Klinger ve Barbara Woood birlikte çalıştılar. 1980 yılında Barbara, ana meslek olarak yazarlığı seçti. Bir süre kitaplarını Kathryn Harvey adı altında yazdı. Dünyanın birçok ülkesinde Best Seller (En iyi Satan) kitapları, yaklaşık 30 ayrı dile çevrildi.
634 syf.
·
81 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Birbirinden bağımsız 8 bölümden oluşan kitap, 8 farklı dönem kültürünü yansıtıyor. Bir taşın üzerinden İnsanların yaşadıkları coğrafyaya bağlı olarak gelişen yaşam şekli, inançları, değer yargıları, insan iliskileri, keşfetme arzuları müthiş kurgulanmış. Kitabı okumam çok farklı bir döneme denk geldi. Okurken benimle birlikte il il elimde dolandı, tıpkı romanda bahsi geçen kutsal taş gibi. Kurgusunu çok beğendiğim tarihi romanlardan biri oldu, benim gibi tarihi kurgu olarak okumayı sevenlere tavsiyemdir.
Kutsal Taş - İnsanlığın Uzun Öyküsü
Okuyacaklarıma Ekle
10
604 syf.
·
18 günde
Sonuna Kadar Gitmek
Bir Çift Yürek kitabını yıllarca önce okumuş olmanın bu eşsiz mitolojik eseri okurken çok tandık bir fesleğen kokusu etkisi oluşturduğunu şüphesiz belirtmem gerekiyor… Aborijinler ile ilgili hepimiz bi yerlere bi şekilde deyip dokunmuşuzdur ; belki bir film belki bi kitap belki antolojik bir makale gibi … kitaptaki karakterler kitabı okuma süreciyle öyle bir hayatıma girdi ki ( ki en çok Sarah beni baştan çıkardı ..ah o güzel Aborijin kadın :) bu süreçte sosyal hayatta olsun iş hayatımda olsun uzak yakın tüm ilişkilerim bi adım geri planda kaldı ve tüm iletişim halinde olduğum insanlara gizliden bir sitem bakmaya başladım neden Aborijinler gibi değiller diye :) … kitabı okuyanlar aynı noktada hemfikir olacaklardır diye düşünüyorum keza ; bu kitabın sayfalarında ilerledikçe o mistik dünyanın içine sizi gerçekten aldığını hissediyorsunuz … sanırım uzun bir süre “Avusturalya sömürgesinin eşsiz kıyı şehirlerinde , çiftlik yaşamları , koyun kırkıcılığı , Times in Frank Dowsn tarafından ilk bebek adımları , Merinda çittliği , Hugh un baladları , Philip müthiş mimarı zekası Joanna nın bir bilinmezden kendi şarkı yoluna götüren düşsel yolculuğu , Adam ın travmatik çocukluğundan Sidney Üniversitesine olan zevkli yolcuğuna kadar “herşeyi ama heybemde saklı tutucam. Barbara Wood kalemine sağlık deyip hepinize iyi okumalar
Düş Zamanı
8.6/10
· 89 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3