Barbara Wood

Barbara WoodDüş Zamanı yazarı
Yazar
8.8/10
72 Kişi
303
Okunma
13
Beğeni
2.284
Görüntülenme

Hakkında

1954 yılında iki çocuğuyla birlikte Amerika'nın Kaliforniya eyaletine göç eden bir İngiliz ailesini küçük çocuğudur. Los Angeles kentinde liseyi bitirdi. Daha sonra Santa Barbara'da bulunanCaliforniya Üniversitesi'ne kaydını yaptırdı. 1 yıl sonra okulu yırada bırakarak çalışmaya başladı. 10 yıl kadar çeşitli kuruluşlarda sekreter, bir klinikte hasta bakıcı olarak çalıştı. 1976 yılında ilk romanını yazdı. Hounds and Jackals (Köpekler ve Çakallar) adını verdiği romanın basımı yayıncı tarafından reddedildi. Yayıncı, Barbara'ya yeni yetenekler arayan bir yazarı önerdi. Bu yazarHarvey Klinger idi. 1980 yılına kadar Harvey Klinger ve Barbara Woood birlikte çalıştılar. 1980 yılında Barbara, ana meslek olarak yazarlığı seçti. Bir süre kitaplarını Kathryn Harvey adı altında yazdı. Dünyanın birçok ülkesinde Best Seller (En iyi Satan) kitapları, yaklaşık 30 ayrı dile çevrildi.
Unvan:
İngiliz kökenli Amerikalı yazar
Doğum:
Warrington, Lancashire, İngiltere, Birleşik Krallık, 30 Ocak 1947

Okurlar

13 okur beğendi.
303 okur okudu.
7 okur okuyor.
108 okur okuyacak.
6 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Ama öyle görünüyordu ki meydana gelen her ölüm, eski ölümlerden ötürü çekilen acıları da uyandırıyordu.
Sayfa 443 - Yurt Kitap - YayınKitabı okudu
Reklam
“Hepimiz kötü bir düşün parçalarıyız sanki.”
İnsanlar doğru ya da yanlış olduğuna aldırmadan, yalnızca inanmak istedikleri şeylere inanıyorlar.
İnsanlar doğru ya da yanlış olduğuna aldırmadan, yalnızca inanmak istedikleri şeylere inanıyorlar.
Kutsal Taş - İnsanlığın Uzun Öyküsü
Kutsal Taş - İnsanlığın Uzun Öyküsü
Barbara Wood
Barbara Wood

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
634 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
81 günde okudu
Birbirinden bağımsız 8 bölümden oluşan kitap, 8 farklı dönem kültürünü yansıtıyor. Bir taşın üzerinden İnsanların yaşadıkları coğrafyaya bağlı olarak gelişen yaşam şekli, inançları, değer yargıları, insan iliskileri, keşfetme arzuları müthiş kurgulanmış. Kitabı okumam çok farklı bir döneme denk geldi. Okurken benimle birlikte il il elimde dolandı, tıpkı romanda bahsi geçen kutsal taş gibi. Kurgusunu çok beğendiğim tarihi romanlardan biri oldu, benim gibi tarihi kurgu olarak okumayı sevenlere tavsiyemdir.
Kutsal Taş - İnsanlığın Uzun Öyküsü
Kutsal Taş - İnsanlığın Uzun ÖyküsüBarbara Wood · Yurt Kitap Yayın · 200985 okunma
634 syf.
·
Puan vermedi
İnsanlık çok da yeni değil
Yaşadığımız dönemde insanlığın gelmiş olduğu, ekonomik, bilimsel, teknolojik ve daha bir sürü alanda gerçekleşen atılımlara bakıldığı zaman bunların belli bir birikim sonucu gerçekleştiği görülür. Kutsal Taş kitabını okumaya başladığınız zaman belki de insanlık tarihinin ilk zamanlarında buluyorsunuz kendinizi. Evlerin olmadığı, göçebe bir yaşam
Kutsal Taş - İnsanlığın Uzun Öyküsü
Kutsal Taş - İnsanlığın Uzun ÖyküsüBarbara Wood · Yurt Kitap Yayın · 200985 okunma
605 syf.
6/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
ŞARKILAR SENİ SÖYLER...
Aborjinler dünya üzerinde halen gizemini koruyan bir topluluk. "Şarkı Yolu" kavramını duyunca saçlarıma kır çiçeklerinden taç takmış,beyaz elbisemi giymiş,hafif bir rüzgar eşliğinde yemyeşil patika yolda,ağaçların arasında yürüdüğümü hissettim. Aborjinlerin kendi kültürlerinde şarkı yolu denilen gizemli haritaları mevcuttur. Kitap Aborjin kültürü ve Avusturalyaya annesinden kalan düşlerin sebebini araştırmak üzere gelen genç bir kadının yaşadıklarını anlatıyor.
Düş Zamanı
Düş ZamanıBarbara Wood · Yurt Kitap Yayın · 2004115 okunma