Barış Uygur

Barış Uygur

Yazar
6.4/10
18 Kişi
·
58
Okunma
·
3
Beğeni
·
1106
Gösterim
Adı:
Barış Uygur
Unvan:
Yazar
Doğum:
Eskişehir, 1978
1978 yılında Eskişehir'de doğdu. 1996 yılından bu yana Pişmiş Kelle, Gırgır ve Alarm dergilerinde haftalık mizah yazıları yazdı. Halen Uykusuz dergisine yazılarıyla katkıda bulunuyor. Feriköy Mezarlığı'nda Randevu'nun ilk bölümleri 2004 yılında Otium internet sitesinde tefrika olarak yayınlandı.
Hani şu huzur içinde yatağa girmek var ya; huzurlu bir uyku için senin başına bir şey gelmemiş olmasından çok, sen kimseye bir şey yapmamış olmalısın.
Tabii bir de faili meçhul ilan edilen ama cesedin kimliğini şöyle bir baktığınızda failin ayakkabı numarasına kadar fikir yürütebileceğiniz cinayetler vardır. Zaten Türkiye'de faili meçhul cinayetler denince bunlar anlaşılır. Yoksa faili gerçekten meçhul olanlar değil.
Evet, çıplak bırakmak yaygın ve temel bir işkence biçimidir, insanı aşağılar ve çılgınca bir kahramanlığa kalkmasını da engeller zira insanlar kıçlarında donları yokken süper kahramanlığa yeltenmeme eğilimindedirler. Don bir süper kahraman için vazgeçilmez bir unsur olmalı. Bunu bazı süper kahramanların donlarını kostümlerinin üzerine giymesinden de anlayabilirsiniz..
172 syf.
·2 günde·7/10
#kitapyorum
#feriköymezarlığındarandevu
#barışuygur
#2020
-24.kitap
#sayfasayısı 172
Daha önce okumadığım bir yazar olan Barış Uygur ile tanışmama vesile olmak için bu kitabı bana hediye gönderen arkadaşım Mustafa Ekin ' e teşekkürlerimi sunarım.
Kitabımız tam manasıyla polisiye ve dedektiflik üzerine.Yalnız yazarımız her detayı olanca içtenliği ve doğallığı ile kalemine yansıtmış.Kahramanımız Süreyya bey eski bir polis olmasına hani tabiri caizse elinden her işgelen ama yükünü tutamayan biridir.Sanki biryerlerde hep yanlışlar yapmıştır.Vurdumduymazlık vb.faktörleri bünyesinde bolcana barındırıyor.Aslında birazcık ta gerilim girseymiş işin içine 10 numara bir kitap çıkacakmış.Eksik puan verdiğimi düşünmeyin sakın.Aksine kitapları seriymiş hissiyatına kapıldım ve soluksuz okuduğum için bir araştırıcam diğer eserlerini.
Bir diğer karakterlerimizden Kemal Deren karısının bir anda kaybolmasıyla bir şekilde yolları birleşir.Ve devamında ne ilginçlikler olacağına okuyarak karar vereceğiz.Bunların içinde karısının sıradışı yaşamı da dahil tabii.Mutlu son olup olmadığını aşk ile sevginin gerçekten hakedilip edilmediğine tanık oluyoruz.Daha fazlası kitabımızda mevcut.sağlık ve esenlikler ile kitapla kalınız.
172 syf.
·Beğendi·7/10
İleri düzeyde bir polisiye okuru için (çok ağır ve şiddet içeren konusu olan polisiye kitaplar okuyan) atıştırmalık bir kitap. Fakat kansız, şiddet içermeyen ama merakla okunacak bir polisiye ariyanlar için çok ideal diyebilirim. Beni mantık olarak hiç tatmin etmeyen birkaç bölüm dışında gayet keyifliydi. Fakat sonu çok daha güzel açıklanabilir veya köpürtülebilirdi. Yine de Süreyya Sami serisinin ilk kitabi olduğu için bu görmezden gelinebilir.
172 syf.
·1 günde·9/10
Süreyya Sami üzerinde biraz daha çalışma ile daha sağlam bir karakter olabilir. Aslında Süreyya Sami değil de Murat Menteş'in Dilara Dilemma&Şebnem Şibumi karakterlerini seven biri olarak Emel odaklı okudum daha çok. İkili diyaloglarda özellikle çok keyif aldım. Barış Uygur da sürükleyici yazınca kitap tek güne sığdı.
172 syf.
·2 günde·6/10
Bu kitabı sevmek ile sevmemek arasında çok arada kaldım. Öncelikle Süreyya Sami'nin daha karikatüristik bir tipleme olmasını isterdim. Aşırı düz geldi bana, hiçbir özelliğini göremedim. Konu olarak ise inanılmaz basitti. Konuyu anlatmayacağım fakat çok derinlikli bir konu beklemeyin. Halbuki Barış Uygur'un dergi yazarlığını ben severim ama kitap işine girmese mi acaba?

Yazarın biyografisi

Adı:
Barış Uygur
Unvan:
Yazar
Doğum:
Eskişehir, 1978
1978 yılında Eskişehir'de doğdu. 1996 yılından bu yana Pişmiş Kelle, Gırgır ve Alarm dergilerinde haftalık mizah yazıları yazdı. Halen Uykusuz dergisine yazılarıyla katkıda bulunuyor. Feriköy Mezarlığı'nda Randevu'nun ilk bölümleri 2004 yılında Otium internet sitesinde tefrika olarak yayınlandı.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 58 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.