Bayram Karaçor

Bayram Karaçor

Yazar
7.6/10
8 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.199
Gösterim
Adı:
Bayram Karaçor
Unvan:
Yazar
Hayatın amacı; cennete giden yolun ışıklarını izlemek, cehenneme giden yolun ilk kavşağında ve ilk kırmızı ışığında durmaktır. Bir hata işleyip ilk kırmızıdan geçilirse, ikinci ışıktan mutlaka dönüp düşünülmelidir.
... Kaybedilen her sınav toplumun varlığından bir parçanın kopması demektir.
... Yeryüzü; iyilerin sınıfıyla kötülerin sınıfının çatıştıkları okulun bahçesidir
Yüzün bir yanı güneşle aydınlandığında, diğer yanını bulutlar gölgeler. İnsan sabırla-şükrün isyanla kızgınlığın ve küskünlüğün arasında durur. Yönü belirleyecek olan, imanın dayanma gücüdür.
Allah; bütün sözlerini, yürekleri olanlara söylemektedir. Yüreklerini dönüştürmek isteyenlere de uyarılar yapmakta ve süre tanımaktadır.
%34 (152/456)
O kadar zorlamama rağmen başaramadım. Yaklaşık olarak okumaya ne zaman başladım onu bile hatırlamıyorum ve yazar imzalı aldığım ilk kitabı yarım bırakıyorum. Bunun nedeni kitabın kötü olması değil, kitap nasıl onu bile anlamadım ama kesinlikle kötü değil. Eğitim ve farkındalık oluşturma amaçlı yazılmış bir kitap olmasına karşın bana biraz boğuk geldi. Pek eğitilmediğimi söyleyebilirim. Genelde, kitabın okuduğum yerine kadar, bildiğim ve farkında olduğum konular anlatılıyordu. Bu yüzden kendimi daha fazla zorlama gereksinimi duymadan kitabı kütüphanemden kaldırıyorum.
Yine de kitap hakkında size birkaç bilgi vermek istiyorum. Yazar, Malatyalı ve İslami ilimler hakkında, ne kadar geniş olduğunu bilememekle beraber bir çerçevesi var. Zaten eserinde de çoğunlukla bunun esintileri yer alıyor. Örneğin her konu başlığında ayetler üzerinde gidiyor ve bunu nasıl başardığını anlayamıyorum bir türlü. Çünkü o kadar ayeti bu kitaba sığdırmış ki, bunun için kaç yıl uğraştığını merak etmemek elde değil. Kitap genellikle insanı yanlışlarından döndürüp ahlaklı bir insan olmaya çağırıyor. Bu yüzden eğitici bir araştırma kitabı olduğunu düşünüyorum. Bu eğitsellik bilindik olsa da pek çoğumuzun uygulamadığı bir şey ve yazar bunu ısrarla normalin altındaki puntolardan oluşan 454 sayfalık kitabına sığdırmış. Kitabı okumayı bırakma nedenim, kitabın bu kadar uzun olması olabilir. Çünkü bildiğim bir şeyi daha fazla tekrarlama istedim. Benim yerime sizin okuyacağınızı düşünüyorum. Kendi görüş alanınıza yeni görüşler eklemek istiyorsanız okuyun derim. Ki benim bir kaç yerde kitabı bırakıp, yazarın söylediklerine dair araştırma yaptığım oldu. Bu kitabın size fayda sağlayacağını düşünüyorum. İnşallah sıkılmadan okursunuz, iyi okumalar...
172 syf.
·9 günde·8/10 puan
Yazarla yeni tanışmama rağmen üslubunu ve kitabını beğendiğimi belirtmeliyim. Bilinçli müslüman nasıl olmalı? Sorusunun cevabı gibi bir kitap.. Yazar her sayfada kalbin sözü bir olmalı der gibi. Altı çizilecek onlarca söz var, onlarca düşünmemiz gereken sorun var diyerek sözlerime son veriyorum. Okumak, neyi nasıl okumak? Bunların cevabını okudukça bulabilmemiz dileğiyle.
172 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
Dağlar, denizler, ormanlar, birer evliyadır. İnsanların çoğu, çıkarcı şeytanlardır. Şeytanca davrananlar bilmeli ki;evliya şeytanları her zaman yener.
456 syf.
·Puan vermedi
ARKADAŞLAR BU KİTABI OKUMANIZI TAVSİYE ETMİYORUM,
ÇÜNKÜ İÇERİSİNDE HADİSİ ŞERİFLERLE İLGİLİ İTİKADI ZEDELEYECEK KENDİNCE YORUMLAR YAPMIŞ YAZAR.
BU KİTABI OKUDUKTAN SONRA KALBİME ŞÜPHELER GELDİ . ALLAH'A ŞÜKÜR DAHA ÖNCE DE HADİS OKUDUĞUM İÇİN VE HADİSİ ŞERİFLERİ BİLEN HOCAMLA KONUŞTUKTAN SONRA KALBİMDEKİ ŞÜPHELER GİTTİ. OKUMAYIN VESSELAM
172 syf.
Bu yazara ait okuduğum ilk kitap harika bir kitaptı her satırı bir ders . bir saatimi almadı bitirmek. okudukça okumak istiyorsun. Seveceğinizden eminim 🤭

Yazarın biyografisi

Adı:
Bayram Karaçor
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.