Ben Kane

Ben Kane

Yazar
8.7/10
13 Kişi
·
31
Okunma
·
2
Beğeni
·
1033
Gösterim
Adı:
Ben Kane
Unvan:
Tarihi roman yazarı
Doğum:
Kenya, 1970
610 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Unutulmuş Lejyon; Anneleri Romalı bir asil tarafından tecavüze uğraması sonucu köle olarak dünyaya gelen ikiz kardeş Fabiola ve Romulus, Galyalı Gladyötör Brennus ve Etrüsk Kahin Tarquinius; dörtlü karakterin yaşamı ve özgürlük mücadelesi üzerinden kurgulanmış olup; dönemin (MÖ.70 - 50) Roma'nın sosyal yaşamı ve iktidar mücadelesi hakkında da kesitler bulabileceğiniz bir kitap. Devamı olan ikinci kitabı da çıkmış olan Unutulmuş Lejyon'un; tarihi roman sevenler tarafından zevkle okunacağına inanıyorum.
Kepilleus
Kepilleus Gümüş Kartal - Unutulmuş Lejyon Günlükleri 2. Cilt'i inceledi.
540 syf.
·8/10
İlk kitap MÖ 70 le birlikte Spartaküs isyanından sonra başlıyordu. İsyanı bastıran Crassus ve kölelerin bir kısmını öldürerek, başarıyı kendine mal eden Magnus Pompey arasındaki çekişmeye dahil olan Cesar'ın bu kitapla birlikte MÖ 48 yılına kadar olan dönemi, üç general arasındaki mücadelenin yanında, romanın sosyal yaşamına( ve Galyalı Brennus'un Etrüsklü Tarquinius'un ve Romulus ve Fabiola ikizlerinin yaşam mücadelesini okuyacaksınız..

İkinci kitapta Hristiyanlıkla yarışan Mithra dinini de göreceksiniz. Günümüz dinlerinden daha kapalı bir anlayışa sahip olan din hakkında belki araştırma da yapmak istersiniz.

Tarih sevenlerin keyifle okuyacağını düşündüğüm bir kitap oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ben Kane
Unvan:
Tarihi roman yazarı
Doğum:
Kenya, 1970

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.