Unutulmuş Lejyon

9,5/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
1 beğeni  · 
611 gösterim
İnanılmaz zorluklara rağmen, bir zamanların yenilmez Roma Ordusundan geriye kalan az sayıda savaşçı, dünyanın bir ucunda hayata tutunma mücadelesi veriyordu. Aralarında, dostlukları umutsuz bir savaşın kanlı gölgesinde güçlenmiş üç adam vardı. Sonsuza dek Cumhuriyete hizmet etme zorunluluğunun acı bilinciyle birbirlerine kenetlenmişlerdi.

Tarquinius, doğuştan Romanın düşmanı olan ama Unutulmuş Lejyonda Cumhuriyet için savaşmak zorunda kalan bir savaşçı ve kahindi.

Brennus bir Galyalıydı. Romalılar bütün ailesini öldürdükten sonra, zamanının en ünlü ve en korkulan gladyatörlerinden biri olmuştu. Gece gündüz kaçış ve intikam hayalleri kuran köle Romulusun da akıl hocasıydı.

Romulus ve Fabiola, annelerinin sarhoş bir soylunun tecavüzüne uğraması sonucu, köle olarak doğan ikizlerdi. On üç yaşındayken satıldılar. Romulus bir gladyatör okuluna, Fabiola geneleve. Genç kız, orada Romanın en güçlü adamlarından birinin dikkatini çekecekti.

Dört karakterin yaşamları, yozlaşma, şiddet ve politik düşmanlıklarla örselenen Romada başlayan ama çok uzaklarda, bilinen dünyanın sınırında sona eren bu hikayede kesişecekti. Parthialılara ve aşılması imkansız görünen zorluklara karşı savaşmak zorunda kalan Romulus, Brennus ve Tarquinius, tarihi baştan yazabilecek miydi?

"Derin ve sürükleyici... Kaçırmamalısınız."
James Rollıns, The Last Oracleın Yazarı
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  610
 • ISBN:
  9786051422152
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
 11 Kas 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Unutulmuş Lejyon; Anneleri Romalı bir asil tarafından tecavüze uğraması sonucu köle olarak dünyaya gelen ikiz kardeş Fabiola ve Romulus, Galyalı Gladyötör Brennus ve Etrüsk Kahin Tarquinius; dörtlü karakterin yaşamı ve özgürlük mücadelesi üzerinden kurgulanmış olup; dönemin (MÖ.70 - 50) Roma'nın sosyal yaşamı ve iktidar mücadelesi hakkında da kesitler bulabileceğiniz bir kitap. Devamı olan ikinci kitabı da çıkmış olan Unutulmuş Lejyon'un; tarihi roman sevenler tarafından zevkle okunacağına inanıyorum.

Melih Yavaş 
22 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Süper bitmesini İSTEMEYECeGİniz bir hikaye

Kitaptan 1 Alıntı