8,8/10  (13 Oy) · 
18 okunma  · 
12 beğeni  · 
691 gösterim
Sıradan bir kadın, bir gün sokak ortasında kaçırılır. Ne var ki yalnız kaçıranın değil, kurbanın kimliği de şüphelidir. Tek bilinen, içinde ne ayakta durabildiği ne de uzanabildiği bir kafeste, korkunç şartlar altında hapsedilerek sürekli işkence gördüğü ve isminin Alex olduğudur…

Davayı üstlenmek zorunda kalan Başkomiser Verhœven, bir yandan geçmişiyle hesaplaşırken bir yandan da bu gizemli kadını celladının elinden kurtarmak için zamanla yarışmak zorunda kalır. Soruşturma ilerledikçe Alex'in karmaşık geçmişiyle yüz yüze gelecek, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşacak ve hayatının en zor kararını vermek zorunda kalacaktır...

Alex, kurban, cellat ve kurtarıcı üçlüsüne getirdiği psikolojik derinlikle, solukları kesen ritmiyle, tüyler ürperten gerçekçi anlatımıyla ve dehşet içinde bırakan sonuyla gerilim tutkunlarını baştan çıkaracak.

İddia ediyoruz, Alex sizi çok şaşırtacak…
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789750713781
 • Orijinal Adı:
  Alex
 • Çeviri:
  Ersel Topraktepe
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ebru Ince 
01 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

#spoiler#
Alex başarılı bir polisiye gerilim ..gerçek anlamda giriş ,gelişme ,sonuç şablonunda "vay be olay nerden nereye döndü " diyebileceğimiz üç köşeli bir roman ..yazar tüm karakterleri fotografik algılama yapabilecek kadar samimiyetle sunuyor. .beyin içindeki panik,baskı,korku en çok da merak bolgelerimize piyano tuşu misali basıyor. .heyecanla okudum , fransız filmi tadında sahneler geldi gözümün önüne zaten bir yazar bunu hissettirebiliyorsa okuyucuya alkışı hak ediyordur bence ..konuyu sever sevmez ,hafif bulur ,polisiye beğenmez (ki bende özellikle alıp okumam) olabilirsiniz .ama.yazar başarılı çeviri başarılı .. .

Cansu Sancaktar 
08 Şub 05:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türünde çok başarılı bir kitaptı. Okurken yaşanılan, çok çok fazla hissettiren.. Okunması gerekir mi gerekir. Yalnızca okumak değil yaşamak istiyorsanız kitabı buyurun canım.

İlayda G. 
01 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken bir yandan heyecanlanırken bir yandan neredeyse ağladığım bir kitap. Korkulu, heyecanlı, şaşırtıcı, elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

arzuhalci 
02 Şub 18:29 · Kitabı okudu · 13 günde · 10/10 puan

Alex Seni o kadar çok bulmak istedim ki hep aklımdaydın satın alabilecegim her yeri yada okuyup teslim edebilecegim neresi varsa araştırdım sahaflarda buldum ama cesaret edemedim almaya taki burdaki güzel bir insan vesile olana kadar;) muhteşem kurgulanmış başyapıt olacak bir eser;)zaman zaman içimi cız ettirdin, korkuttun da iyiki okudum seni. En çokta üzdün. Kitapta asıl pisliği öldürmeyişine kızdım cezasını bulmasına da sevindim. Bir çok duyguyu hissettirdin bana,çok şey yazılır hakkında, resmen kitaba aşık oldum:))kütüphanemde olman da ayrı bir güzel;))

not found error (şimdilik) 
21 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Harika bir polisiye gerilim. Akıcı ve sade bir sil; sürükleyici, heyecanlı ve son ana kadar sizi şaşırtacak mükemmel bir kurgu.
Kim kurban, kim katil...Sizi ters köşe yapacak olaylar zinciri. Sonu beklenmedik ve oldukça iyi.
Alex sizi okuduğunuza memnun bırakacak ve kesinlikle şaşırtacak bir kitap. Polisiye sevenler muhakkak okumalı.

Kitaptan 2 Alıntı