Pierre Lemaitre

Pierre Lemaitre

8.6/10
22 Kişi
·
30
Okunma
·
5
Beğeni
·
700
Gösterim
Adı:
Pierre Lemaitre
Unvan:
Fransız Romancı ve Senarist
Doğum:
Paris, Fransa, 19 Nisan 1956
Umut , insanların durumlarını sabırla kabul etmeleri için şeytan tarafından uydurulmuş bir pisliktir.
#spoiler#
Alex başarılı bir polisiye gerilim ..gerçek anlamda giriş ,gelişme ,sonuç şablonunda "vay be olay nerden nereye döndü " diyebileceğimiz üç köşeli bir roman ..yazar tüm karakterleri fotografik algılama yapabilecek kadar samimiyetle sunuyor. .beyin içindeki panik,baskı,korku en çok da merak bolgelerimize piyano tuşu misali basıyor. .heyecanla okudum , fransız filmi tadında sahneler geldi gözümün önüne zaten bir yazar bunu hissettirebiliyorsa okuyucuya alkışı hak ediyordur bence ..konuyu sever sevmez ,hafif bulur ,polisiye beğenmez (ki bende özellikle alıp okumam) olabilirsiniz .ama.yazar başarılı çeviri başarılı .. .
Türünde çok başarılı bir kitaptı. Okurken yaşanılan, çok çok fazla hissettiren.. Okunması gerekir mi gerekir. Yalnızca okumak değil yaşamak istiyorsanız kitabı buyurun canım.
Okurken bir yandan heyecanlanırken bir yandan neredeyse ağladığım bir kitap. Korkulu, heyecanlı, şaşırtıcı, elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.
Alex Seni o kadar çok bulmak istedim ki hep aklımdaydın satın alabilecegim her yeri yada okuyup teslim edebilecegim neresi varsa araştırdım sahaflarda buldum ama cesaret edemedim almaya taki burdaki güzel bir insan vesile olana kadar;) muhteşem kurgulanmış başyapıt olacak bir eser;)zaman zaman içimi cız ettirdin, korkuttun da iyiki okudum seni. En çokta üzdün. Kitapta asıl pisliği öldürmeyişine kızdım cezasını bulmasına da sevindim. Bir çok duyguyu hissettirdin bana,çok şey yazılır hakkında, resmen kitaba aşık oldum:))kütüphanemde olman da ayrı bir güzel;))
Harika bir polisiye gerilim. Akıcı ve sade bir sil; sürükleyici, heyecanlı ve son ana kadar sizi şaşırtacak mükemmel bir kurgu.
Kim kurban, kim katil...Sizi ters köşe yapacak olaylar zinciri. Sonu beklenmedik ve oldukça iyi.
Alex sizi okuduğunuza memnun bırakacak ve kesinlikle şaşırtacak bir kitap. Polisiye sevenler muhakkak okumalı.
Polisiye roman sevenler için nefis bir kitap. O kadar etkilemiştim ki konusunu ve olaylarini uzun zaman gectigi icin hatırlayamadıgim halde ben de bıraktığı etkinin sadakat borcu olarak açıp tekrar okudum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pierre Lemaitre
Unvan:
Fransız Romancı ve Senarist
Doğum:
Paris, Fransa, 19 Nisan 1956

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.