Pierre Lemaitre

Pierre Lemaitre

Yazar
8.4/10
29 Kişi
·
51
Okunma
·
6
Beğeni
·
770
Gösterim
Adı:
Pierre Lemaitre
Unvan:
Fransız Romancı ve Senarist
Doğum:
Paris, Fransa, 19 Nisan 1956
“Kesin olan bir şey varsa, o da hiçbir şeyin bizim öngördüğümüz şekilde gerçekleşmeyeceğidir.”
Nicole çay yapmış ve etrafını çepeçevre saran kâğıtlar arasında kanepeye kıvrılmıştı. Üzerinde sabahlıkla kalmıştı. Özellikle kış döneminde bazen böyle yapardı; hele ki tüm gün yapacağı hiçbir işi yoksa. Demode bir tişört, takımı bozulmuş eski ve kalın kışlık çoraplarla
Nicole uyku ve çay kokuyordu; bir ayçöreği gibi sıcak ve gün gibi
güzeldi. Onun bakımsız haline bayılıyorum
İnsanlar ahlaklarını bir bayrak
gibi taşıdıklarında, itiraf edemedikleri ne varsa halının altına süpürdüklerinden emin olabilirsiniz.
Bir işsiz açısından insanların iş çıkışlarına gitmek her zaman zor bir durumdur. Kıskançlıktan dolayı değil elbette. Zor olan işsiz olmak değil; iş ekonomisi üstüne kurulu bir toplumda yaşamaya devam etmek... Yüzünüzü nereye çevirirseniz çevirin, sizde eksik olan şeyi fark edersiniz.
336 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
#spoiler#
Alex başarılı bir polisiye gerilim ..gerçek anlamda giriş ,gelişme ,sonuç şablonunda "vay be olay nerden nereye döndü " diyebileceğimiz üç köşeli bir roman ..yazar tüm karakterleri fotografik algılama yapabilecek kadar samimiyetle sunuyor. .beyin içindeki panik,baskı,korku en çok da merak bolgelerimize piyano tuşu misali basıyor. .heyecanla okudum , fransız filmi tadında sahneler geldi gözümün önüne zaten bir yazar bunu hissettirebiliyorsa okuyucuya alkışı hak ediyordur bence ..konuyu sever sevmez ,hafif bulur ,polisiye beğenmez (ki bende özellikle alıp okumam) olabilirsiniz .ama.yazar başarılı çeviri başarılı .. .
336 syf.
·Puan vermedi
Türünde çok başarılı bir kitaptı. Okurken yaşanılan, çok çok fazla hissettiren.. Okunması gerekir mi gerekir. Yalnızca okumak değil yaşamak istiyorsanız kitabı buyurun canım.
325 syf.
·13 günde·10/10
Alex Seni o kadar çok bulmak istedim ki hep aklımdaydın satın alabilecegim her yeri yada okuyup teslim edebilecegim neresi varsa araştırdım sahaflarda buldum ama cesaret edemedim almaya taki burdaki güzel bir insan vesile olana kadar;) muhteşem kurgulanmış başyapıt olacak bir eser;)zaman zaman içimi cız ettirdin, korkuttun da iyiki okudum seni. En çokta üzdün. Kitapta asıl pisliği öldürmeyişine kızdım cezasını bulmasına da sevindim. Bir çok duyguyu hissettirdin bana,çok şey yazılır hakkında, resmen kitaba aşık oldum:))kütüphanemde olman da ayrı bir güzel;))
336 syf.
Bu tarz kitaplarda az çok gidişat bellidir ama bu kitaptaki baş karakterin hem kurban, hem cellad, hem kurtarıcı olması işleri biraz değiştirip sizi duygu ikileminde bırakabiliyor. Kitabın Ortalarında her şey ortada, katil belli az çok katilin öldürme sebepleri belli çok düz bir kurgu derken birden ölmüş bir insanın zekice tasarladığı bir intikam planı ile kitap son buluyor
336 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Harika bir polisiye gerilim. Akıcı ve sade bir sil; sürükleyici, heyecanlı ve son ana kadar sizi şaşırtacak mükemmel bir kurgu.
Kim kurban, kim katil...Sizi ters köşe yapacak olaylar zinciri. Sonu beklenmedik ve oldukça iyi.
Alex sizi okuduğunuza memnun bırakacak ve kesinlikle şaşırtacak bir kitap. Polisiye sevenler muhakkak okumalı.
336 syf.
·394 günde·Beğendi·10/10
Polisiye roman sevenler için nefis bir kitap. O kadar etkilemiştim ki konusunu ve olaylarini uzun zaman gectigi icin hatırlayamadıgim halde ben de bıraktığı etkinin sadakat borcu olarak açıp tekrar okudum.
368 syf.
·7 günde·9/10
Alışıldık bir polisiye/gerilim veya çok sıradışı bir konusu var demek doğru olmaz, fakat çok sıradışı bir anlatımı olduğu muhakkak. film senaryosu okur gibi tatlı bir sürükleyicilikle anlatmış yazar, dış sesler tamamen sanki yanınızda biri size senaryoyu okuyormuş hissi veriyor. okunmalı. çok sevdim
336 syf.
·31 günde·5/10
Okudum ama kadın seri katillere pek alışık olmadığımdan sanırım kendimi konuya veremedim.Özellikle dedektifin yaptığı ve yaşadığı şeyleri anlatan bölümler sıkıcı geldi.İlk otuz ve son otuz sayfa fena sayılmaz ama kalanını vasat buldum. Fransız polisiyeler kaliteli oluyor diyerek aldım ama maalesef bir Grange yada Chattam değil.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pierre Lemaitre
Unvan:
Fransız Romancı ve Senarist
Doğum:
Paris, Fransa, 19 Nisan 1956

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 51 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.