Kusursuz Kimya

7,6/10  (17 Oy) · 
41 okunma  · 
11 beğeni  · 
855 gösterim
Önyargılarla ve Yasaklarla Sınanan, Aykırı Bir Aşk Masalı

Brittany Ellis görünüşte her şeye sahipti. Varlıklı bir aile, mükemmel bir sevgili ve doğru bir arkadaş grubu. Ancak kimya dersinde, kasabanın yanlış tarafında yaşayan çete üyesi Alex Fuentesle laboratuvar partneri olmak zorunda kalınca, Brittanynin kusursuz hayatı sarsılacaktı.

Alex kötü bir çocuktu ve üstelik bunun farkındaydı. Brittanyyi baştan çıkaracağına dair arkadaşlarıyla bahse girerken, genç kızın duyguları hiç de umrunda değildi.

Fakat onları, kimyasal tepkimelerin en büyüğü bekliyordu. Aşk!

Alex ve Brittany, aralarındaki karşı konulmaz kimyaya kapıldıkça, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaktı. Alex hayatını ortaya koymalı, Brittany en büyük sırlarını gözler önüne sermeliydi. Bütün dünya onları ayırmaya kararlıyken, masum bir aşk onları birarada tutabilecek miydi?
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786051422268
 • Çeviri:
  Yeliz Üslü
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan Çamlıca 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Kitaptan öyle yüksek bir beklentim yoktu başlarken, kendisi de beni şaşırtmadı. Okurken pek ayılıp bayıldığım söylenemez yani... Mükemmel kızımız Brittany ve kusursuzluktan uzak, çete batağına batmış Alex'in aşkı anlatılıyor bu kitapta... Bizler o kadar imkansız aşk okuduk ki fantastik türlerde, vampir-insan, melek-insan, kurt adam-insan, gerçek hayatın imkansızlıklarını unuttuk sanırım. Başta okurken aman ya bu da imkansızlık mı diyor insanın iç sesinin bir yanı, hatta okuyan bazı arkadaşlar bu derece bir uçurumu saçma bulmuştu ama hayat bu kadar basit değil maalesef... Kültür farklılığı çoğu insan için büyük bir engel... Evet, 21. yüzyıldayız ama bazı kafalar o yüzyılda olmayınca durum böyle oluyor. Benim düşüncemse iki çift birbirini sevdiği sürece üstünden gelemeyeceği bir şey yok bence... Belki fazla iyimserim ama olsun, hayat da böyle güzel olsun ;)

Gelelim çiftimize... yaşadıkları yerde işler hiç de kolay değil... İnsanların birbirini dışlaması, iyi ve kötü demesi kasabanın neresinde yaşadığına bağlı... Eğer yanlış bölgedeysen vay haline... Alex için kusursuz kızımızla uğraşmak hiç de kolay olmuyor. Brittany ise içten içe "kusursuz" olmadığını bilmenin ruh haliyle bazen kendini yiyip bitiriyor. Ki kusursuz olmama olayı bana hiç de mantıklı gelmemişti. Alex ise boğazına kadar soruna batmış durumda... Babası da ondan önce çetedeymiş ve bir çatışmada ölmüş. Alex de büyüyünce ailesini korumak için babasının yerine geçmiş. Tüm bunlara rağmen tehlikeli gözükmeye çalışsada hayatta tutunmaya çalışan genç bir çocuk gördüm ben okurken... Alex ve Brittany nin kimya dersinde laboratuvar partneri olmasıyla yolları kesişiyor, üstüne üstlük Alex'in Brittany'i elde edeceğine dair arkadaşlarıyla iddiaya girmesiyle olaylar alevleniyor.

Çok iyiydi diyemem. Benim için çoğu sahne klişeydi ama ortalama bir kitap diyebiliriz. Herkese iyi okumalar ;)