Aşkta İlk Çeyrek (Chicago Stars Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.709
Gösterim
Adı:
Aşkta İlk Çeyrek
Alt başlık:
Chicago Stars Serisi 1
Baskı tarihi:
Nisan 2011
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054456284
Kitabın türü:
Orijinal adı:
It Had to Be You
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
“Rüzgârlı Şehir” Şikago, kendisine Chicago Stars Amerikan futbolu takımı miras kalan, göz alıcı sarışın afet Phoebe Somerville için henüz hazır değildi. Phoebe de sahaların efsane futbolcusu, Stars’ın şimdiki baş koçu sabit fikirli, yakışıklı maço Dan Calebow için hazır değildi. Futboldan zerre kadar anlamayan, seksi sarışın patronu ve Dan birbirine tamamen zıt karakterlere sahiptiler.

Öyleyse, Dan neden bu cüretkâr seks bombasına doğru hedefe kilitlenmiş bir füze misali sürükleniyordu? Ve Phoebe, Koç’un iyi çocuk cazibesi karşısında tuhaf hislere kapılıp dili tutulurken… neden onunla mücadeleye hazırlanıyordu?

“Göz alıcı, yürek ısıtan, cezbedici bir hikâye… Bayıldım!”
-Jayne Ann Krentz

“Romantik komediyi hiç kimse Susan Elizabeth Phillips’ten daha iyi yazamaz.”
-Mineapolis Star-Tribune

“Susan Elizabeth Phillips’in tek kitabını okumakla yetinebileceğini düşünmek, üç kat çikolata kaplı cheesecake’ten tek bir ısırıkla yetinebileceğini düşünmeye benzer.”
-Toronto Star

“Susan Elizabeth Phillips sizi gülümsetmeye devam edecek...”
-San Antonio Express-News
464 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10 puan
S.E.P’in okuduğum üçüncü kitabı ve giderek daha iyi olmaya başlado gibi. Dan Calebow’a bazen o kadar sinir oldum ki Phobe ile birlikte olmamalarını istedim. Hödüklüğü son ana kadar bırakmayışındaki kararlılığı sinir bozucu olsada hikaye genel anlamda güzeldi. Ve ilk deda bir S.E.P kitabında içindeki diğer karakterin hikayesini tamamen okudum Molly bakalım o neler yaşayacak.
464 syf.
·8/10 puan
Bu ara yazar arayışına girdim ve sürekli adını duymuş olmama rağmen uzak durduğum Susan Elizabeth Philips son durağım oldu.Keşke daha önce keşfetseydim dediğim yazarlardan biri daha."Aşkta İlk Çeyrek"kitabı her nekadar romantik-komedi olarak lanse edilmiş olsada bence konusu bakımından daha derin.Phoebe'nin geçmişinde yaşadığı travma kolay atlatılacak bir olay değildi ama bence üstesinden gelme çabaları güzeldi.Öte yandan aile babası olmak için arayış içinde olan Dan'in geçmişide yara dolu.Bu ikili arasında geçen diyaloglar gerçekten güzeldi.Kitap çok doluydu aslında.Her şeye değinmek istiyorum ama içinde çıkacak gibi değilim.Tek bilmeniz gereken aptal romantik komedilerden değil.Eğer güzel bir seri arıyorsanız başlamanızı tavsiye ederim.
464 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Sonunda SEP kalemiylede tanıştım. Evet biraz geç oldu ama tam zamanında başladım bence. Chicago Stars serisinin ilk kitabı Aşkta İlç Çeyrek. Ve seriye çok güzel bir giriş olmuş.
Kadın karakterimiz Phoebe dışarıdan bakıldığında babası tarafından hayal kırıklığı, aptal sarışın, zengin, önüne gelenle flört eden bir tip gibi görünsede aslında çok daha derin, çok daha akıllı ve derinlerde kırgınlıkları olan bir kadın. Erkek karakterimiz Dan ise, biraz öküz, patavatsız ve oldukça kendini beğenmişliğin yanında kaba ve agrasif. Kendisi için Phoebe’da olduğu gibi derinlerde farklı bir karakter olduğunu söylemek isterdim ama tamamen böyle bir adam.
Phoebe’nın babası ölünce sahibi olduğu Chicago Stars takımını beklenmedik bir şekilde yıllardır görüşmediği ve redettiği kızına bırakır. -Bırakma sebebi de adamın kendisi gibi sinir bozucuydu.-
Dan’de bu takımın koçu olunca oldukça sürtüşmeli, bol inatlaşmalı bir kitap okuyoruz.
Genel olarak çok fazla sevdim kitabı. Dan başlarda beni aşırı sinir etmiş olsada neyseki sonradan kendini toparlardı. Takım oyuncaları inanılmaz güzeldi. Temelde romantik komedi ve eğlenceli olasada aslında insanları dış görüşününe göre yargılamayın diye bağırıyordu kitap.
Keyif alarak ve eğlenerek okudum. Hatta baya sevdim. Yine bir gün bile sürmeyen bir kitaptı. Sadece bazı yerleri fazla uzatılmıştı. Onun dışında türüne göre herşey kusursuzdu. Tanışmadıysanız şans verin derim.
464 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Romantik komedi filmlerini seviyor muyuz? Böyle Hollywood yapımı parlak sahneler, güzel kadınlar haşin ve yakışıklı erkekler. Şahsen ben çokk seviyorum Bu kitapta o havayı kesinlikle alıyorsunuz.
Bilenler bilir ben yazara çok hayran olmamıştım ilk okuduğum kitabında. Herkes bana bu seriyi önerince ben de tabiki hiç abartma huyum olmadığı için yazarın tüm kitaplarını aldım Ama şuan iyi ki öyle yapmışım diyorum.

Hemen kitabımın konusuna gelelim;
Kızımız Phoebe Somerville.
Sarışın, çok seksi zengin ve şımarık.
Babası için tam bir hayal kırıklığı.
Bir gün babası vefat ediyor ve çok beklenmedik bir hareketle sahibi olduğu Chicago Stars Amerikan futbolu takımını kızına bırakıyor. Amaç aslında ders vermek olsa da bu işe en çok şaşıran takım mı, koç Dan Calebow mu yoksa Phoebe'nin kendisi mı belli değil

Phoebe asla böyle bir sorumluluk istemese de mecbur kalıyor. Hem takımın sahibi olmaya hem de bizim haşin çocuğumuz Dan Calebow'a. Birçok sorunla aynı anda mücadele etmek zorunda kalan kızımız hem geçmişteki hayaletlerle savaşmak hem de sebebini anlamadığı duygularıyla mücadele etmek zorunda. Belki de zengin ve simariktan daha ötesidir? Gerisini tabiki okuyarak öğrenmeniz lazım.

Ben Phoebe' ye de Dan'e de bayıldım. Okurken çok eğlendiğim ama aynı zamanda şaşırıp, kızdığım ve üzüldüğüm olaylar oldu. Kızımızı gerçekten güçlü buldum o yaşadıklarından sapasağlam çıkabilmiş ki gerçekten kotu şeyler yaşamış. Öyle bir baba ile sağ kalmayı başarmış.
Bazı yorumlarda çok uzun ve gereksiz ayrıntılı bulunmuş kitap. Bana asla öyle gelmedi bence hicbir kısmı boş değildi çünkü. Hem ben öyle herşey hoop olup bitsin sevmiyorum. Gelgitler kavgalar olsun her şey sürece yayılsın ve sonra tabiki mutlu son olsun :)

Toparlamam gerekirse serinin ilk kitabına bayıldım ve serinin diğer kitapları içinde oldukça heyecanlıyım hepsi umarım aynı keyifle olur.
464 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Susan Elizabeth in ilk okuduğum kitabı Sürükleyici komik eğlenceli sıcak amerikan filmi tadında bir aşk kitabı Romantik aşk kitabı okumayı sevenlere tavsiye ederim
464 syf.
·6/10 puan·Ne Okusam'dan
Klasik aşk kitaplarından zengin kız ,yakışıklı onun için çalışan antrenör fikir ayrılığı ve aşk çok harika bir kitap değil ama boş vaktimiz varsa okuyabilirsiniz okumazsanızda birşey kaybetmezsiniz
464 syf.
·1 günde·8/10 puan
Evet bir aşk kitabıyla daha karşınızdayım. Genel olarak kitap güzeldi lakin duygulardan çok fiziksellik ön plandaydı. Kitabın çoğunun bedensel zevk içermesi artık beni mutlu etmiyor bu yüzden puan kırdım.
Yine de okurken eğlendiren çerezlik bir kitaptı.
464 syf.
·8/10 puan·Ne Okusam'dan
Kitabın okuyucuya kattığı en güzel şey insanlara ön yargılı yaklaşmamız , dış görünüşüne göre yargılamamız gerektiği.
Kitap romantik komedi filmi gibiydi güzeldi.

-kitap hakkında bilgi veriyor olabilir-
Dan a başından geçen olayları anlatırken oraların tam anlatılmasını isterdim .
464 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
Başlarda pdf kitap okuma isteksizliğim sebebiyle pek okumadığım ama sonra bir günde aşka gelip bitirdiğim bir kitap oldu. Eğlenceli, biraz da psikolojik, değişik bir olay üzerinden ilerleyen güzel kurgusuyla ve yazarın akıcı anlatımıyla beğenimi topladı.
Phoebe karakteri, dıştan görünen kısmına tezat bir iç dünyaya sahiptir ve zamanında yaşadığı kötü bir olayın psikolojik olarak üzerinde bıraktığı etki sebebiyle, kendince geliştirdiği savunma mekanizmasının onu nasıl başka bir kadın gibi gösterdiğini okurken; hem üzüldüm hem de buna mecbur bırakan insanlara acayip sinir oldum. Biz kadınların, mecbur olarak farklı şekillerde de olsa güçlü görünmek adına, kendimizi korumak adına seçtiğimiz, geliştirdiğimiz savunmalarımız vardır ve bu kitap buna çok güzel değinmiş.
Aslında bu kitabın geneline tezatlık hakim; çünkü Phoebe'nin kendi kişilik tezatlığı olsun, Dan Calebow'un maço karakterde biri olması ve ikisinin de aslında istemeyeceği karşıt kişiliklere sahip olmasına karşın, birbirlerine duydukları çekim...
Bir film izlemiştim ve orada iki kadın arasında şu tarz bir konuşma geçiyordu: Bir kadın: "Sizin kişiliğinize zıt olan eşinizle nasıl birlikte olabiliyorsunuz?" Diğer kadın ise, "Benden bir tane daha olan biriyle yaşayamazdım." diyor. O kadar mantıklı ki!

Phoebe, oldukça cüretkâr, güzel ve kimseyi umursamıyormuş gibi görünen bir kadındır. Babasının ölümü sebebiyle Chicago'ya geldiğinde, babasının ona dayattığı/bıraktığı mirası öğrenir ve şoke olurken, bunu istemezken kendini bir anda Chicago Amerikan Futbolu'nu yönetmekte bulur. Futboldan hiçbir şey anlamayan Phoebe ve futbolcuların koçu Dan Calebow ile yaşanan çekişmeli olaylar silsilesi... Birbirlerine hissettikleri çekimin yanı sıra kavga etmekten geri de durmuyorlar. Çekişmeli, çalkantılı, arzu dolu bir hikâye! İkisininde geçmişi, şimdiki hayatlarına gölge düşürürken, birlikte geçmişe sünger çekmeyi başarıyorlar.

"Kendi kalesini savunmaya sonuna kadar kararlı, dik kafalı iki insanın romantik hikâyesi."
464 syf.
·3 günde·10/10 puan
Anladım ki bazı kitapları sırf kalbime işkence olsun diye tekrar tekrar okuyorum. Bunu kötü anlamda söylüyorum diye düşünmeyin. Bu işkenceden gayet mutluyum ama böyle işkence çektiren kitapları her okuduğum da “bu insanoğulları neden sadece kitaplarda” sorunsalı ile kendime saatlerce işkence etmemden duramıyorum.

Pheobe en sevdiğim Sep karakterlerinden, Sensiz olmaz daki Jane Darlington’dan sonra tabi.


Kitap, Chicago Stars Amerikan futbol takımının miras kaldığı, göz alıcı sarışın afet Phoebe Somerville ve Chicago Stars'ın şimdiki baş koçu sabit fikirli, yakışıklı, maço Dan Calebow arasında geçiyor.


Phoebe Somerville futbolun "f"sini bilmezken takıma sahibi olması üstüne birde Dan gibi bir adamla karşı karşıya kalması başına gelebilecek en büyük talihsizliklerden biri. Lâkin aynı talihsizliğin başına geldiğine inan Koç Dan’da en az Pehobe kadar ne yapacağını bilemez bilemez.

Milyon dolarlık bir takım,
İnatçı iki insan,
Bir de AŞK.


Yıllar (2013) önceki yorumumda minnak bir "En" yapmışım. Yine yapayım istedim.


En Efsane Kitap Kahramanım: Dan Calebow
En unutulmaz anım: Koç Dan Calebow'un olduğu her an
En Komik An: Pooh ve mezar sahnesi (on numara beş yıldız)

Chicago Serisini OKUYUN ve OKUTUN

KitapRüyasından Sevgilerle
464 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Herkese Merhabalar
Aylar önce okuduğum ama yorum girmeyi unuttuğum kitap yorumumla geldim millet.
Sonun bende Sep kalemi ile tanıştım.
İlk kitabını okudum ve çok sevdiğimi söylemeliyim. Umarım devamındakileride severim çünkü gaza gelip hiç okumadan tüm kitaplarını almış bulunuyorum.
İlk kitap çok güzel başladı ve güzel bitti çok sevdim sanki kitabı okurken Amerikan yapımı bir film izliyor gibi hissettim.
Konusundan bahsetmem gerekirsede, Phoebe babasına yıllarca küs kalıp onun tasvip etmediği şeyleri yapmıştır. Bir gün babasının ölüm haberi ile terk ettiği yere dönmek zorunda kalır çünkü babası ona öldüğünde bir sürpriz yapar ve sahip olduğu Chicago Stars takımını kızına bırakır tabi bırakma sebebi yine babası gibi çok sinirdi.
Erkek karakterimiz Dan de bu takımın koçu olunca bol atışmalı inatlaşmalı bir çift okuyoruz. Dan çok kabaydı ayy nasır beni sinir etti.
İlk deneyime rağmen Sep kitabını sevdim çok devamınıda seveceğimi düşünüyorum inşallah severim çok amin.
Okumayanız varsa en azından ilk kitabı tavsiye ederim.
Yazarın kalemi ile tanışmayan var mı bu arada benim gibi kendisi çünkü baya yıllar önce basılmış.
464 syf.
·Beğendi·8/10 puan
SEP’i üniversite yıllarında keşfetmemi sağlayan kitap, genç kadının nasıl olurda bir futbol takımına sahip olur diye merak ederek aldığım ve bir günde bitirdiğim bir kitaptı. Yeni baştan okudum, gerçekten harika bu kadının kalemine bayılıyorum. Üstelik insanı da bunaltmadan ailevi, duygusal manevi eh birazda yetişkin içerikle güzel bir harman yapıp okuyucuya sunuyor.
“Kanalizasyon çukurundan farksız ağzını istediğin kadar boşaltabilirsin Koç,” dedi Phoebe yumuşak bir sesle. “Ama bu benim hala patron olduğum gerçeğini değiştirmez. Şimdi neden sakinleşmek icin duşa gitmiyorsun.”
Victor, “Onu incitmeyeceğine dair söz vermeni istiyorum Koç.”
“Söz veriyorum.”
“Bana kalırsa biraz hızlı cevap verdin. Sana inanmıyorum.”
“Ben sözünün eri bir adamım ve size onu incitmeyeceğime söz veriyorum.” Dan Calebow ellerini gevşetti. “Onu öldürdüğüm zaman ellerimi o kadar çabuk tutacağım ki hiç bir şey hissetmeyecek.”
Victor iç çekti. “İşte benim korktuğum da buydu.”
“Öğle yemeğimi çoktan yedim, bu yüzden bu kadar korkmuş görünmene gerek yok. Seni yiyecek değilim.”
Phoebe çenesini dikleştirdi ve ona bir gülümsemeyle baktı. “Çok fena, koç. Bense aç olduğunu umuyordum.”
Dan gülümsedi. “Seninle on yedi değil, otuz yedi yaşında tanıştığıma seviniyorum.”
“Nedenmiş?”
“Çünkü şu anda eskisinden daha akıllıyım ve annem beni senin gibi kızlara karşı uyarmıştı.”
“Annen akıllıymış.”
"Koçların örnek insan olması gerekiyor."
"Ne kadar sıkıcı."
"Takım patronları için de aynı şey geçerli."
"Ah, Tanrım. Neden sırada bir nutuk varmış gibi hissediyorum?"
"Belki hak ettiğinizi bildiğiniz içindir."
Phoebe kendini en eski ve kalın kadife sabahlığına sarmak istiyordu.
"Bana bağırılması beni üzer, bu yüzden lütfen nazik olun."
“Onu incitmeyeceğine dair söz vermeni istemek zorundayım, Koç.”
“Söz veriyorum...”
“Bana kalırsa biraz fazla hızlı cevap verdin. Sana inanmıyorum.”
“Ben sözünün eri bir adamım ve size onu incitmeyeceğime söz veriyorum.” Dan Calebow ellerini gevşetti.
“Onu öldürdüğüm zaman elimi o kadar çabuk tutacağım ki hiçbir şey hissetmeyecek.”
Viktor iç çekti. “İşte benim korktuğum da buydu...”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşkta İlk Çeyrek
Alt başlık:
Chicago Stars Serisi 1
Baskı tarihi:
Nisan 2011
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054456284
Kitabın türü:
Orijinal adı:
It Had to Be You
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
“Rüzgârlı Şehir” Şikago, kendisine Chicago Stars Amerikan futbolu takımı miras kalan, göz alıcı sarışın afet Phoebe Somerville için henüz hazır değildi. Phoebe de sahaların efsane futbolcusu, Stars’ın şimdiki baş koçu sabit fikirli, yakışıklı maço Dan Calebow için hazır değildi. Futboldan zerre kadar anlamayan, seksi sarışın patronu ve Dan birbirine tamamen zıt karakterlere sahiptiler.

Öyleyse, Dan neden bu cüretkâr seks bombasına doğru hedefe kilitlenmiş bir füze misali sürükleniyordu? Ve Phoebe, Koç’un iyi çocuk cazibesi karşısında tuhaf hislere kapılıp dili tutulurken… neden onunla mücadeleye hazırlanıyordu?

“Göz alıcı, yürek ısıtan, cezbedici bir hikâye… Bayıldım!”
-Jayne Ann Krentz

“Romantik komediyi hiç kimse Susan Elizabeth Phillips’ten daha iyi yazamaz.”
-Mineapolis Star-Tribune

“Susan Elizabeth Phillips’in tek kitabını okumakla yetinebileceğini düşünmek, üç kat çikolata kaplı cheesecake’ten tek bir ısırıkla yetinebileceğini düşünmeye benzer.”
-Toronto Star

“Susan Elizabeth Phillips sizi gülümsetmeye devam edecek...”
-San Antonio Express-News

Kitabı okuyanlar 248 okur

  • Nur
  • Okurcuk Yazarcık
  • nazan özaydın
  • Hayriye KIZILTAŞ
  • Emine
  • U.K
  • Betty
  • Ser
  • Ayşenur Dündar
  • Cemre KELEŞ

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%6.3
18-24 Yaş
%31.7
25-34 Yaş
%30.2
35-44 Yaş
%22.2
45-54 Yaş
%7.9
55-64 Yaş
%1.6
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.5 (16)
9
%20.6 (20)
8
%39.2 (38)
7
%9.3 (9)
6
%9.3 (9)
5
%2.1 (2)
4
%1 (1)
3
%1 (1)
2
%0
1
%1 (1)