Sevinç Seyla Tezcan

Sevinç Seyla Tezcan

Çevirmen
8.0/10
13.315 Kişi
·
53.704
Okunma
·
11
Beğeni
·
1742
Gösterim
Adı:
Sevinç Seyla Tezcan
Tam adı:
Sevinç Yanar, Sevinç Tezcan Yanar, Sevinç S. Tezcan, S. Tezcan
Unvan:
Çevirmen
Çevirmen çeşitli çevirilerinde Sevinç Yanar, Sevinç Tezcan Yanar, Sevinç S. Tezcan, S. Tezcan isimlerini de kullanmıştır.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
576 syf.
·7/10
Yılın en çok eleştirilmiş kitabı bu olmuştur sanırım..
Cinselliği tabu olarak gören bir ülkede böyle bir kitabın okunması ve üstüne üstlük filminin de çıkması anne babaları iyice endişelendirmiş anlaşılan. Ya bizler meğerse ne saf ne temiz bir milletmişiz de haberimiz yokmuş. Eşeyli ürüyormuşuz meğerse..
http://k1307.hizliresim.com/1c/u/qtv52.jpg

Tamam kabul. Kitapta sado mazoşist bir ilişki yaşanıyor.. Yani gerçektende küçük çocukların okumaması gerekir.
Ama burda sorarlar insana.
Küçük bir çocuk neden böyle bir kitaba ilgi duysun ?
Böyle kitaplar bu nesili bozuyorlada gelmeyin..
Nesili kitaplar bozmaz. Bilinçsizlik bozar. Körü körüne at gözlüğüyle yaşamak bozar..
Her cinayet romanı okuyan gidip birilerini öldürmeyemi kalkıyor ? Korkmayın zaten kitapta anlatılanları yapabilecek bir millet olamazlar hiçbir zaman bunca yasağın içinde. Kızlı Erkekli yaşanmıyor bile ülkemizde.. Bari bırakında zihinlerinde özgür olsunlar.
576 syf.
·Puan vermedi
D&R da satış sorumlusu bir kızımızın tavsiyesi üzerine üç kitabı birden alma gafletinde bulunmuştum.İlk defa bir kitabı beğenmek şöyle dursun kütüphaneme koymaya layık görmemiştim...
Cinselliğin aşk adı altında bu kadar fazla olduğu bir kitap daha önce hiç okumamıştım.
Asıl üzüldüğüm ise çıktığı dönem 18 yaş altı gençlerimizin elinde bu kadar çok olmasıydı...
608 syf.
·3 günde·6/10
Öncelikle şuan yazacaklarım tamamen kendi kişisel görüşümdür.

Ah İlluminae... Herkesin övüp övüp bitiremediği, fiyatı baya tuzlu olan kitap. İnsan açıkçası kitabın incelemelerini okuyunca beklentileri arşa çıkıyor en azından benim öyle oldu.

Önce kitabı artısıyla eksisiyle inceleyelim.
(+) Kitap muhteşem bir tasarıma ve resimlere sahip. Bunun artı olması çoğu kişi için tartışılabilir sonuçta romanların kapağından çok içeriği önemli fakat ben bunu artı olarak kabul edeceğim.

BAŞKA ARTISI YOK.

Eksilere geçelim
(-) Fiyatı çok fahiş tabii bu nedenle kitaptan puan kırmayacağım fakat dediğim gibi normal bir kitabın 2-3 katı fiyatında.

(-) Konusu bence klişeleşmiş uzay filmlerini andırıyor çok bir şey beklememek lazım.

(-)Yeni bir anlatım tarzı denenmiş fakat saçma olmuş.

(-) Klişe replikler

(-) Yüksek dozda ergence bir aşk.

(-) Saçma ve iğrenç espriler. (Ezra Mason'un esprileri özellikle)

Kitaba gerçekten iyi yorumlar yapmak isterdim, hayatımın serisi olsun, aklıma gelsin isterdim fakat düşüncelerim pek o yönde değil.

Ne biliyim belki benim tarzım değildir, ön yargılı yaklaşmışımdır bilemiyorum...

Yani tek düşüncem bu kitabın bana bir bilgi kırıntısı bile katmadığı tabii böyle kitaplardan bir şey beklemek yanlış fakat ufacık bir şey bile katmaması çerez kitap olduğunu gösteriyor.

Son düşüncelerim;

Eğer ağır bir ergenlik yaşamıyorsanız, wattpad kitaplarını seve seve okumuyorsanız bu kitaba kesinlikle başlamayın vakit ve para kaybıdır.

Kendisi iyi pazarlanmış, booktuberlar tarafından iyice övülmüş ve bize merak uyandırmıştır fakat bu merakın sonu üzülerek söylüyorum ki hüsran.

Bilim kurgu okumak isteyenler başka bir kitaba göz atsa iyi olur...
416 syf.
Çok abartıldığı kadar iyi bir kitap değildi. Bilindik Amerikan gençlik filmleri kıvamında bir kitaptı. Okurken, diyalogları aşırı derece tanıdık olay örgüsü aşırı derecede basit geldi. Bilemiyorum, çok beğenilmiş olsa da benim beklentilerimi karşılayamadı.
416 syf.
·Beğendi·10/10
Kitapların hepsi değerlidir,ben kıyaslama yapmam diyordum.Aslında birinci kısım doğru ama ikinci kısım bu kitabı okuyuncaya kadar doğru oldu benim için.Ablamın al diye başının etini yediğim ve aldığı anda okumaya başlayıp 30-35 sayfa katettikten sonra ayakkabı için biriktirdiğim bütün paraya kıyıp diğer kitaplarını aldığım seridir.Ve hiçbir ayakkabı beni bu seri kadar memnun edemez.Gerçekten almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Fantastik ve aşk kitaplarını sevmem. Farklı bir tarz denemek isteyip yorumlara baktığımda bu seri bayağı beğenilmişti. Yorumlara aldanıp 6 kitabı birlikte aldım ve ilk defa kitaba verdiğim paraya bu kadar acıdım. Dengesiz, üç günde bir başkasına aşık olan şıpsevdi bir vampir ve saçma sapan maceraları. Çapkın baş karekterimizin en son 5 e kadar saydım sevgililerini. 6 kitapta 5 sevgili maşallah :) Sanırım hiç bir kitap karakterinden bu kadar nefret etmemişimdir. Bütün kitapları atlata atlata dördüncü kitaba kadar geldikten sonra dayanamayıp son ikisini okumadım. Tek tesellim on iki kitabı aynı anda almamak oldu. Yazık ki bu zırvalık için heder olan ağaçlara. Bu kitaba bu kadar yorum bile fazla. Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum!
576 syf.
·Puan vermedi
Kadın bakış açısıyla yazılmış soft bir porno kitabı.

Kadının cinsel özgürlüğüne( ama özgürce teslim olmayı tercih ediyor) atılmış sağlam bir adım gibi gaz cümlelerle okumaya başlanan tam bir zaman kaybı...

Ergenlerin sivilce sayısını arttırmaktan başka katkısı olmayan bir zırvalık...

Ama bir şey daha söylemeliyim.

Benim bu kadar değersiz gördüğüm bir kitaba övgüler düzen yorumları görünce gerçekten çok mutlu oluyorum.

Birbirimizden bu kadar farklı olmamız "en güzel bir şey. "

Lütfen "farklı" kalmaktan hiç vazgeçmeyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=mvGkJag5r6c
320 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Oğlunu ve kocasını, Arsenal maçında patlatılan bir bombayla kaybeden bir kadının hikayesidir. Yaşadığı olayların acısı, kini, üzüntüsüyle belki kafayı yemesiyle birlikte, Usame Bin Ladin'e mektup yazar.

Ülkemizde çok fazla terör olayı oldu. Başka ülkelerdede oldu. İngiltere, Fransa ve daha nicesi. İnsanlar öldü. Siviller.. Hiçbir suçu olmayan insanlar öldü. Ölenler bizden biriydi ama biz yaşadığımız anla o kadar ilgiliyiz ki, geçmişteki acıları unutuyor ve hiç ders çıkarmıyoruz. Bu kitabı okumaktaki en büyük hedefim buydu. Unutmamak, ne yaşadıklarını bilmek ve unutturmamak.
608 syf.
·3 günde·10/10
BU NE? BEN NE OKUDUM? WTF? MÜKEMMELDI. GERCEKTEN MÜKEMMELDI.
Kitap tam iki yildir bekleniyordu. Pegasus öyle pazarladi ki kitabı almamak imkansızdı. Reklamlarla arşa çıktı kitap. Ve haliyle beklentiler fazlasiyla artti. Ve kitap beklentileri fazlasiyla karsiladı.

“Illuminae’nin kapağını açıp şöyle bir baktığınız an sıradan bir romanla karşı karşıya olmadığınızı anlıyorsunuz.”

Görsel temadan bahsetmek gerekirse; kitap her şeyden önce kocaman. Devasa bir boyutu var. Ve gercekten cok agır. Bu da gercekciligi yakalayan noktalardan biri olmus. Illüstrasyonlar cok guzeldi. Ozellikle Kady'nin portresine hayran kaldim. Kitap farkli bir formata sahip. Kitabı, hacklenen yazısmalar, dosyalar, e-posta kayıtları, yapay zekanın çekirdeginden alınan veriler, sözlü kamera kayıtları ile okuyoruz. Bu nedenle 150 sayfa kadar "ne oluyor be" dedim, anlamlandıramadım. Takip ettigim bir bookstagram sahibi de ayni durumu yasayip, dile getirmis ve 150 sayfa kadar okumamiz önerisinde bulunmus idi. Bu yuzden pes etmedim hemen.

Kitabın konusu ise, 2575 yılında uzayın hakimiyetini ellerinde tutan iki sirketten biri Ezra ve Kady'nin de yasadigi Kerenza gezegenine saldiri düzenler. Onları kurtaran savas ve arastirma gemileri de büyük tehlike altındadir.
Ki isler gercekten bu kadar basit degil.

2 yazar da müthis emek vermis kitaba. Emek akıyor kitaptan. Sırf ayıp olmasın diye okumalisiniz ahdhd Umarim Pegasus 2. kitap için de 2 sene bekletmez, çunku ücleme tamamlandi cooktan.
576 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
İnsanlar neden her kendine aykırı bulduğu şeylere "aaa ayıp, kaka" der hiç anlamıyorum. Kitaptan o "beğenmediğiniz" ama bayılarak incik cincik ederek okuduğunuz seks bölümlerini zaten çıkarırsanız alın size tipik reyting rekorları kıran olaylar olaylar dolu Türk dizisi. Kitap bana göre çok iyi yazılmış. İçinde aşk var, entrika var, zengin yakışıklı patron var :) İçerisinde ki seks konularını çıkarırsak zaten satılma rekorları kıran, kitap fuarlarında izdihamlar yaratan kitapların bundan kopya olduğu da apaçık belli. Ama yok çok seks annecim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sevinç Seyla Tezcan
Tam adı:
Sevinç Yanar, Sevinç Tezcan Yanar, Sevinç S. Tezcan, S. Tezcan
Unvan:
Çevirmen
Çevirmen çeşitli çevirilerinde Sevinç Yanar, Sevinç Tezcan Yanar, Sevinç S. Tezcan, S. Tezcan isimlerini de kullanmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 53.704 okur okudu.
  • 627 okur okuyor.
  • 13.381 okur okuyacak.
  • 640 okur yarım bıraktı.