Adı:
Çığlık
Alt başlık:
Hush, Hush Serisi 2
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054456420
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Crescendo
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayıncılık
Nora Grey’in hayatı mükemmellikten hâlâ çok uzaktadır. Hayatına kastedilmiş olması hoş bir deneyim olmasa da en azından bu durumun içinden bir koruyucu melek sahibi olarak çıkmıştır. Gizemli, çekici ve muhteşem bir koruyucu melek. Ama Nora’nın hayatındaki yerine rağmen, Patch’in hareketleri kesinlikle meleksi değildir. Hatta her zamankinden daha anlaşılmaz görünmektedir;rntabii bu mümkünse.rnrnrnHayatındaki gerçeklerin ne olduğunu umutsuzca öğrenmek isteyen Nora, cevaplara ulaşabilmek için kendisini giderek tehlikeli hale gelen durumların içerisine sokar. Ama belki de bazı şeyler olduğu gibi bırakılmalıdır, zira gerçek, güven duyduğu her şeyi ve herkesi yok edebilir.rnrn“Yılın en ateşli serisi.”rn-SUGAR MAGAZINErnrn“Sürükleyici, heyecan verici bir kitap. Doğaüstü aşk hikâyelerinin hayranlarını kendine tutsak edecek.”rn-PUBLISHERS WEEKLY
408 syf.
·2 günde·9/10
Tamam. Önce sinirlendim. Sonra şoka girdim. Daha sonra üzüldüm ama içim ısındı. Sonunda yeniden şoka girdim ve hala oradayım. Kitabı bırakamıyorsunuz. Sürükleyici. Konu çok güzel ilerliyor. Her şey yerli yerinde geriye dönüp baktığınızda burası mantıksızdı dediğiniz bir yerde olmuyor garip bir şekilde. Diğer kitapları için umarım aynı şeyi söyleyebilirim.
408 syf.
·Beğendi·10/10
Muhteşem serinin muhteşem 2.kitabı ♥♥♥ Spoiler vermek istemiyorum ama sorun şu nelerin ilk defa okuyacaklar için spoiler kapsamında olduğunu bilmiyorum. Bu seriyi o kadar çok okudum ki -Evet, sevdiğim kitapları tekrar tekrar okuyorum ve hayır aptalca değil- bana göre her şey bilinebilir gözüküyor. Konumuza dönecek olursak ♥Patch♥ yine çok seksi, Nora yine çok aşık, Vee yine çok edepsiz, Marcie yine çok bitch :P Nora hem Baş Meleklerin baskısı altında Patch'le ilişkisini korumaya çalışıyor hem de babasının katilini bulmaya çalışıyor. Ve yeni bir karakterde oyuna dahil oluyor. Serseri gitarist, eskiden sidikli şimdi ise seksi olan Scott Parnell. Eğer Scott başka bir kitabın karakteri olsaydı ona aşık olurdum ama Patch'in olduğu yerde biraz zor. Üzgünüm Scotty :( Sürükleyici bir roman daha...
 • Sessizlik
  8.4/10 (565 Oy)490 beğeni2.284 okunma38 alıntı8.669 gösterim
 • Fısıltı
  8.2/10 (1.058 Oy)890 beğeni3.591 okunma101 alıntı27.230 gösterim
 • Final
  8.7/10 (487 Oy)421 beğeni1.907 okunma57 alıntı8.523 gösterim
 • Tutulma
  7.8/10 (855 Oy)641 beğeni5.270 okunma25 alıntı8.372 gösterim
 • Şafak Vakti
  8.1/10 (917 Oy)684 beğeni5.527 okunma30 alıntı12.569 gösterim
 • Yeniay
  7.7/10 (898 Oy)681 beğeni5.642 okunma57 alıntı9.767 gösterim
 • Alaycı Kuş
  8.3/10 (1.321 Oy)1.070 beğeni5.905 okunma167 alıntı11.959 gösterim
 • Ateşi Yakalamak
  8.5/10 (1.391 Oy)1.164 beğeni6.334 okunma147 alıntı16.251 gösterim
 • Grinin Elli Tonu
  7.0/10 (914 Oy)687 beğeni3.946 okunma137 alıntı24.244 gösterim
 • Alacakaranlık
  7.9/10 (1.443 Oy)1.167 beğeni7.811 okunma66 alıntı21.940 gösterim
408 syf.
·1 günde·8/10
Çığlık, Hush Hush serisinin ikinci kitabı ve benim de serideki en sevdiğim kitaptır. Bunun sebebi de Nora ile Patch arasında gerçek bir "çığlık"ın oluşmasıydı. Kitabı okurken heyecanlanmış, Nora ve Parch adına üzülmüş, ve bazı kısımları tekrar tekrar okumuştum. Şu an okusam aynı etkiyi verebilir mi bilmem ama ilk okuduğumda gerçekten sevmiştim.

Hush Hush serisi herkese hitap edebileceğini düşündüğüm bir seri değil kesinlikle. Özellikle klişelerden ve melekleri konu alan kitaplardan hoşlanmıyorsanız bu kitaptan uzak durun. Yaşı 12-16 aralığında olanlara daha çok tavsiye edeceğim güzel bir fantastik seri. Hatta bence sırf Serinin ikinci kitabı olan Çığlık'ı okumak için bile serinin ilk kitabını okumanızı tavsiye ederim. Keyifli okumalar:)
408 syf.
·Puan vermedi
Hayran kaldığım kitap serilerinden birisi. Kurgusu cennetten kovulan bir melek ve bir kızın aşkı ancak sürükleyici bir öyküsü var. Biraz dine girse de kitap gerçekten hoş. Sürükleyici ve önerebileceğim bir tarzda.
408 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitap çok harikaydı. Gerçekten macera aşk gizem sır yazar hepsini serinin içine sığdırmış. Anladığım kadarıyla (henüz iki kitabını okudum ama) her kitapta Nora Grey' i öldürmeye çalışan birilerinin yenilişini ve Nora ile Patch'in onları yenişini anlatıyor. Özelliği de bu kişi sonunda hep hiç beklenmedik biri çıkıyor. Açıkcası kitaba ilk başlarken After 1-2 gibi saçma mantıksız ve fazla cinsel bir kitap bekliyordum. Ama yazar asla aşkı fazla yapmamış macerayı ve aşkı sınırda tutmaya özen göstermiş.
Harika bir kurgu
Harika bir ilerleyiş
Harika bir bitiş
Harika bir macera
Harika bir aşk
Okunması gerek bir kitap...
408 syf.
·2 günde·2/10
İlk kitaptan istediğim etkiyi alamayınca ve gelen mesajlarda da ikinci kitabın ilk kitaptan daha da kötü olduğunu belirten yorumlar alınca bu kitaba bildiğiniz sıfır beklentiyle başladım.Bu seride en çok gözüme batan şey ortada Melek ve Nefilim türü arasında ilerleyen çok farklı bir kurgu gibi var gibi gözükse de aslında tamamen boş bir kurguya sahip olması.İlk kitapta göz yumdum ama ikinci kitapta da sürekli aynı olaylar tekrar tekrar ısıtılıp önümüze konulunca artık okumaktan bayağı soğudum. Kitap boyunca Nora'nın yaptığı tek şey birilerinin evine girip her şeyi eline yüzüne bulaştırmak,sürekli asosyal olduğunu belirtip davet edildiği tüm partilere koşarak gitmek,her gittiği partide başını belaya sokmaktan başka bir şey değildi.Yazar sürekli karakterleri farklı farklı mekanlara sokup, her gece bir aksiyon yaşatmakla tüm kitabı bitirdi neredeyse.Sürekli kendimi bu seriyi sevmeye zorlasam da Nora ya da Patch'in yaptığı bir davranışla tekrar tekrar soğuyorum. Dediğim gibi kitap ağır klişeden başka hiçbir özelliğe sahip değil. Ne karakter ne de olay kurgusu bakımından oldukça zayıf ve amatörce yazıldığı ve beğenimi kazanamadığı için serinin ikinci kitabını da sevemedim.Bu eksikliklerinin yanında artı olan tek şey ilk kitabın yorumunda da bahsettiğim gibi acayip bir şekilde akıcı olması.Sayfaları nasıl çevirdiğimi, ne ara son bölümü okuduğumu hiç anlamıyorum.Yaşınız küçükse kesinlikle kitap okuma alışkanlığı kazandıracak türden bir anlatımı var o yönüyle benden bir artı alıyor.Fakat dediğim gibi ilk kitaptan farklı hiçbir şey görmedim sadece arada beni şaşırtan bazı olaylar oldu o kadar.Artık bu seri ile ilgili güzel bir yorum yapmak istiyorum, umarım üçüncü kitap beni biraz da olsa şaşırtır da şurada daha fazla seriyi yermek zorunda kalmam.
bu kitabı yarı bırakmamın nedeni ilki gibi akışkan olmayışı ve sınavlarımdan bide hastalığımdan dolayı yarı da bıraktım inşallah ilerde birgün bitirebilirim.
408 syf.
·38 günde·Beğendi·9/10
Serinin mükemmel ikinci kitabını tek nefeste okuyacağınıza garanti verebilirim. Olaylar ustalıkla işlenmiş. Başarılı olay örgüsü satırları hızlıca bitirmenizi sağlıyor. Karanlık sırların açığa çıkmasıyla sizi bambaşka düşüncelere yönlendiren bu mükemmel seri, devamını okumanız için sizi teşvik edecek.
408 syf.
·2 günde·9/10
Yazar 2. kitabinda da gülümsetti, öfkelendirdi, mutlu etti, üzdü, merak ettirdi, şaşırttı... Daha ne yapsın. Ayrıca belirtmeliyim ki yazar aşk hikayesini anlatırken vıcık vıcık bel altı paragraflara hiç yer vermemiş. Çoğu yazar kitabını çekici kilsin diye buna başvuruyor. Bu kitapta hiç yok yani en azindan ilk iki kitapta yok. Diğerlerini okumadim henüz. Ama 12 yaşındaki bir öğrenciye okuma alışkanlığı kazanması icin gönül rahatlığıyla önerebilirim.
408 syf.
·59 günde·9/10
Hush hush serisi mukemmelll!!
serini 2. kitabı 1.ye nazaran daha iyi
Kurgusuyla muhteşem bir seri. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
bu arada efsana bir seri
408 syf.
·8 günde·10/10
Fısıltı serisi bu kitapla aynı heyecan aynı sürpriz ve aynı aşk hikayesiyle devam ediyor. Kitabı okurken polisiye okuyormuş hissine kapılıyorsunuz ve olayların şifrelerini çözmeye çalışıyorken buluyorsunuz kendinizi.
408 syf.
·3 günde·4/10
Çığlık/ Hush Hush

Hush Hush serisi sıradan bir seri, diğer serilerden ayrılan tek yönü; melekler.

İlk kitapta aksiyon kısmının zayıf olduğunu söylemiştim. Nora ve Patch'e ısınmışken devam etmek istedim. Bu kitaptan sonra devam etmeyeceğim.

Kitapta biraz aşk okuduktan sonra Nora ve Patch kavga etmeye başladı. Nora aşk acısı çekemiyor bence. Kerstin Gier'in Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer kitabını okuduysanız Gwendolyn'in Gideon ile kavgasından sonraki acısı çok güzel yansıtılmıştı. Umduğumu bu kitapta bulamadım.

Tamam burayı da geçelim. Kara El de neyin nesi? Yazar kitabı uzatmak için biraz da Kara El serpiştireyim demiş.

Kavgadan sonra Nora saçmaladı. Gördüğüm en saçma hareketleri yapan kitap karakterlerinden. Patch ile konuşurken aşırı heyecanlanıyor. Patch bir adım atsa on adım atacak. Ama ne hikmetse Nora, Patch ile konuşmamaya çalışıyor.

Bir de kitaplarda konu bütünlüğü çok yok. Her zaman dost bildiğimiz biri düşman çıkıyor. Ve ben sıkılıyorum. Şüphelendiğimiz bir karakter kötü olsa...

Nora ve Patch'i çok severken şuan ikisinden de -ağır olacak ama- nefret ediyorum. Patch'in bu kitapta hiç KORUYUCU MELEK hali yoktu. Bad boy havasından çıkamamıştı. Nora ise Patch'i kıskandırmak için garip davranışlarda bulundu.

Bundan sonra devam etmeyi düşünmüyorum.
Kısa bir sessizlikten sonra, "Bizim durumumuz ne olacak?" diye sordum.
"Birlikteyiz." Kaşlarını soru sorar gibi kaldırdı.
"Çok kavga ediyoruz." dedim.
"Ama çok da barışıyoruz," dedi.
İçinde hapsolduğum bütün kabuslarda olduğu gibi ,ben debelendikçe istediğim her şey ulaşamayacağım kadar uzağa gidiyordu.
Ona şu anda ve yarın ve ertesi gün ihtiyacım vardı. Ona hiç kimseye duymadığım kadar ihtiyaç duyuyorum.
Becca Fitzpatrick
Sayfa 25 - PEGASUS
” Seninle olmak bana asla yanış gelmiyor. Aslında doğru yaptığım tek şey. Seninle olmak bu zaman kadar yaptığım tek doğru şey.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Çığlık
Alt başlık:
Hush, Hush Serisi 2
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054456420
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Crescendo
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayıncılık
Nora Grey’in hayatı mükemmellikten hâlâ çok uzaktadır. Hayatına kastedilmiş olması hoş bir deneyim olmasa da en azından bu durumun içinden bir koruyucu melek sahibi olarak çıkmıştır. Gizemli, çekici ve muhteşem bir koruyucu melek. Ama Nora’nın hayatındaki yerine rağmen, Patch’in hareketleri kesinlikle meleksi değildir. Hatta her zamankinden daha anlaşılmaz görünmektedir;rntabii bu mümkünse.rnrnrnHayatındaki gerçeklerin ne olduğunu umutsuzca öğrenmek isteyen Nora, cevaplara ulaşabilmek için kendisini giderek tehlikeli hale gelen durumların içerisine sokar. Ama belki de bazı şeyler olduğu gibi bırakılmalıdır, zira gerçek, güven duyduğu her şeyi ve herkesi yok edebilir.rnrn“Yılın en ateşli serisi.”rn-SUGAR MAGAZINErnrn“Sürükleyici, heyecan verici bir kitap. Doğaüstü aşk hikâyelerinin hayranlarını kendine tutsak edecek.”rn-PUBLISHERS WEEKLY

Kitabı okuyanlar 2.708 okur

 • Gökhan Şenses
 • Şeyma öztürk aydın
 • Şeyma Öğcem
 • Havva Ercan
 • ÖYKÜ DEMİREL
 • Sümeyye dağdemir
 • Hvv b
 • Emine akkaz
 • Orçun Aksakallar
 • İlayda Çimen

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.7
14-17 Yaş
%23.9
18-24 Yaş
%39.1
25-34 Yaş
%16.2
35-44 Yaş
%11.6
45-54 Yaş
%3.7
55-64 Yaş
%0.1
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.5
Erkek
%6.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39.2 (266)
9
%11.9 (81)
8
%16.8 (114)
7
%13.4 (91)
6
%8.4 (57)
5
%4.4 (30)
4
%1.8 (12)
3
%1.5 (10)
2
%1.2 (8)
1
%1.5 (10)

Kitabın sıralamaları