Çığlık Hush, Hush Serisi 2

8,4/10  (330 Oy) · 
1.284 okunma  · 
273 beğeni  · 
7.520 gösterim
Nora Grey’in hayatı mükemmellikten hâlâ çok uzaktadır. Hayatına kastedilmiş olması hoş bir deneyim olmasa da en azından bu durumun içinden bir koruyucu melek sahibi olarak çıkmıştır. Gizemli, çekici ve muhteşem bir koruyucu melek. Ama Nora’nın hayatındaki yerine rağmen, Patch’in hareketleri kesinlikle meleksi değildir. Hatta her zamankinden daha anlaşılmaz görünmektedir;rntabii bu mümkünse.rnrnrnHayatındaki gerçeklerin ne olduğunu umutsuzca öğrenmek isteyen Nora, cevaplara ulaşabilmek için kendisini giderek tehlikeli hale gelen durumların içerisine sokar. Ama belki de bazı şeyler olduğu gibi bırakılmalıdır, zira gerçek, güven duyduğu her şeyi ve herkesi yok edebilir.rnrn“Yılın en ateşli serisi.”rn-SUGAR MAGAZINErnrn“Sürükleyici, heyecan verici bir kitap. Doğaüstü aşk hikâyelerinin hayranlarını kendine tutsak edecek.”rn-PUBLISHERS WEEKLY
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054456420
 • Orijinal Adı:
  Crescendo
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Yeşim Temiz 
09 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Muhteşem serinin muhteşem 2.kitabı ♥♥♥ Spoiler vermek istemiyorum ama sorun şu nelerin ilk defa okuyacaklar için spoiler kapsamında olduğunu bilmiyorum. Bu seriyi o kadar çok okudum ki -Evet, sevdiğim kitapları tekrar tekrar okuyorum ve hayır aptalca değil- bana göre her şey bilinebilir gözüküyor. Konumuza dönecek olursak ♥Patch♥ yine çok seksi, Nora yine çok aşık, Vee yine çok edepsiz, Marcie yine çok bitch :P Nora hem Baş Meleklerin baskısı altında Patch'le ilişkisini korumaya çalışıyor hem de babasının katilini bulmaya çalışıyor. Ve yeni bir karakterde oyuna dahil oluyor. Serseri gitarist, eskiden sidikli şimdi ise seksi olan Scott Parnell. Eğer Scott başka bir kitabın karakteri olsaydı ona aşık olurdum ama Patch'in olduğu yerde biraz zor. Üzgünüm Scotty :( Sürükleyici bir roman daha...

fanofkristen 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok harikaydı. Gerçekten macera aşk gizem sır yazar hepsini serinin içine sığdırmış. Anladığım kadarıyla (henüz iki kitabını okudum ama) her kitapta Nora Grey' i öldürmeye çalışan birilerinin yenilişini ve Nora ile Patch'in onları yenişini anlatıyor. Özelliği de bu kişi sonunda hep hiç beklenmedik biri çıkıyor. Açıkcası kitaba ilk başlarken After 1-2 gibi saçma mantıksız ve fazla cinsel bir kitap bekliyordum. Ama yazar asla aşkı fazla yapmamış macerayı ve aşkı sınırda tutmaya özen göstermiş.
Harika bir kurgu
Harika bir ilerleyiş
Harika bir bitiş
Harika bir macera
Harika bir aşk
Okunması gerek bir kitap...

Eylül Şahin 
05 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

Fısıltı serisi bu kitapla aynı heyecan aynı sürpriz ve aynı aşk hikayesiyle devam ediyor. Kitabı okurken polisiye okuyormuş hissine kapılıyorsunuz ve olayların şifrelerini çözmeye çalışıyorken buluyorsunuz kendinizi.

eyup tetik 
17 May 11:20 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

bu kitabı yarı bırakmamın nedeni ilki gibi akışkan olmayışı ve sınavlarımdan bide hastalığımdan dolayı yarı da bıraktım inşallah ilerde birgün bitirebilirim.

Aleyna Yılmaz 
28 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitabıyla devamını merak ettiğim bir kitaptı. Gerçekten güzel bir kurgu. Zaman zaman şaşırdım. Nora ile beraber gerildim. Sonra doğru artan bir beklenmediklik oldu. En sonunda mutlu son derken ağzım açık kaldı. Beni şaşırttı. Güzeldi kesinlikle. Çok kısa zamanda Sessizlik le merakımı gidereceğim. Sonu biraz kafa karıştırıcıydı.

Verda Kuloğlu 
21 Nis 15:12 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Seriyi kaç defa okuduğumu bilemiyorum ama nefes kesici bir şekilde devam ediyor . Patch ve Nora aşkına herkes gibi bende aşığım . Spoileri vermek istemiyorum ama bu kitabı bitirdiğinizde direk 3. kitaba geçeceksiniz .

meyra 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

FISILTI okuduktan sonra Çığlık kitabini hemen okudum okurken zamanin nasıl geçtiğini anlayamadım okurken hikayenin içinde yaşıyorsunuz mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum

böcürt 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 9/10 puan

Öncelikle farklı bir şeyler okumak istiyorsanız şu an doğru yerde değilsiniz. Kitap, bilindik-melek, aşk vb-fantastik bir kurguya sahip. Ancak olaylar ve diyaloglar oluşturulmuştan ziyade oluşmuş ve bunun üzerine kaleme alınmış izlenimi veriyor. Fantastik bir kurgudan, gerçekçilikten çok ne beklenir ki...

İlk kitapta olduğu gibi bu kitapta da yazar kalemini konuşturmuş. Ancak fantastik türü sevmiyorsanız yazarın dili sizin türe sempati duymanıza neden olmayacaktır:) Fazla felsefesi olmayan sağlam bir kalemden, çok eğlenceli bir kitap kısaca. Türü sevenler, okuma hızınızın yavaşlamasından şikayetçiyseniz kitabı okuma sırasında öne alın derim.

kalkalee 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bence kitap fantastik okumayı sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. Olay örgüsü, kahramanları ve yazarın dokunuşları çok güzeldi. Fantastik kitaplar kategorisinde şu ana kadar okuduğum ve beni en çok etkileyen kitap oldu okumanızı tavsiye ederim :)

Dilara yasr 
13 Mar 12:58 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Patch, insanın aklını başından alabilecek karakter. Mimikleri, sözleri ve zekası.... İnanılmaz. Sadakati ve sevgisi o kadar mükemmelki anlatılacak gibi değil. Altı çizilerek göstermeye layık bir kitap, hemde fazlasıyla.

3 /

Kitaptan 21 Alıntı

MrsStinson 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Seni seviyorum,'' diye mırıldandım.''Sanırım sevmem gerekenden daha fazla.''

Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 28)Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 28)
Esra'nın Dünyası 
20 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gülümsemesi seksiydi ve bela vadediyordu ama ben bütün belaların kötü olmadığına karar vermiştim.

Çığlık, Becca FitzpatrickÇığlık, Becca Fitzpatrick
Tuba Keser 
14 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kısa bir sessizlikten sonra, "Bizim durumumuz ne olacak?" diye sordum.
"Birlikteyiz." Kaşlarını soru sorar gibi kaldırdı.
"Çok kavga ediyoruz." dedim.
"Ama çok da barışıyoruz," dedi.

Çığlık, Becca FitzpatrickÇığlık, Becca Fitzpatrick

Ona şu anda ve yarın ve ertesi gün ihtiyacım vardı. Ona hiç kimseye duymadığım kadar ihtiyaç duyuyorum.

Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 25 - PEGASUS)Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 25 - PEGASUS)
Tuncay YILDIRIM 
 03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Arkadaş
Erkek arkadaş dediğin paramparça bir kalbe neden olmaktan başka işe yaramazdı.

Çığlık, Becca FitzpatrickÇığlık, Becca Fitzpatrick
Tuncay YILDIRIM 
 03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Aşk
Her şey iyice belirginleşmişti: Akıcı konuşması, siyah parıltılı gözleri, yalanlar ve kadınları baştan çıkarma konusundaki engin tecrübesi. Ben şeytana aşık olmuştum.

Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 288)Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 288)
Esra Akgun 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

” Seninle olmak bana asla yanış gelmiyor. Aslında doğru yaptığım tek şey. Seninle olmak bu zaman kadar yaptığım tek doğru şey.”

Çığlık, Becca Fitzpatrick (Kitap)Çığlık, Becca Fitzpatrick (Kitap)
fanofkristen 
 26 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hush Hush
Patch: ''Eğer yakalanırsam bu seni öpmenin son bulması anlamına gelir. Gerçekten bunu riske edeceğimi düşündün mü? Dokunuşunu hissedemediğimi biliyorum ama aşkını hissediyorum Nora. İçimde. Bu bana her şey demek. Keşke bende seni, senin beni hissedebildiğin gibi hissedebilsem ama aşkına sahibim. Hiçbir şey bundan ağır basamaz. Bazı insanlar senin bana verdiğin hisleri yaşamadan bir ömür geçiriyor. Bu konuda hiç pişmanlığım yok.''

Çığlık, Becca FitzpatrickÇığlık, Becca Fitzpatrick

İnsanlarda olabilecek en kötü şeyden şüpheleniyordu ve ne kadar derine gizlenmiş olursa olsun, darbenin gelişini her zaman görüyordu.

Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 305 - PEGASUS)Çığlık, Becca Fitzpatrick (Sayfa 305 - PEGASUS)
Gözde Akyol 
06 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Senden nefret etmiyorum, Patch. Henüz."
"Nefret yeterince güçlü değil mi?" diye tahminde bulundu. "Peki daha derin şeyler?"
Gülümsedim ama bu, dişlerimi gösterecek bir gülümseme değildi.

Çığlık, Becca FitzpatrickÇığlık, Becca Fitzpatrick
3 /