Çığlık (Hush, Hush Serisi 2)Becca Fitzpatrick

·
Okunma
·
Beğeni
·
11.846
Gösterim
Adı:
Çığlık
Alt başlık:
Hush, Hush Serisi 2
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054456420
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Crescendo
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayıncılık
Nora Grey’in hayatı mükemmellikten hâlâ çok uzaktadır. Hayatına kastedilmiş olması hoş bir deneyim olmasa da en azından bu durumun içinden bir koruyucu melek sahibi olarak çıkmıştır. Gizemli, çekici ve muhteşem bir koruyucu melek. Ama Nora’nın hayatındaki yerine rağmen, Patch’in hareketleri kesinlikle meleksi değildir. Hatta her zamankinden daha anlaşılmaz görünmektedir;rntabii bu mümkünse.rnrnrnHayatındaki gerçeklerin ne olduğunu umutsuzca öğrenmek isteyen Nora, cevaplara ulaşabilmek için kendisini giderek tehlikeli hale gelen durumların içerisine sokar. Ama belki de bazı şeyler olduğu gibi bırakılmalıdır, zira gerçek, güven duyduğu her şeyi ve herkesi yok edebilir.rnrn“Yılın en ateşli serisi.”rn-SUGAR MAGAZINErnrn“Sürükleyici, heyecan verici bir kitap. Doğaüstü aşk hikâyelerinin hayranlarını kendine tutsak edecek.”rn-PUBLISHERS WEEKLY
Muhteşem serinin muhteşem 2.kitabı ♥♥♥ Spoiler vermek istemiyorum ama sorun şu nelerin ilk defa okuyacaklar için spoiler kapsamında olduğunu bilmiyorum. Bu seriyi o kadar çok okudum ki -Evet, sevdiğim kitapları tekrar tekrar okuyorum ve hayır aptalca değil- bana göre her şey bilinebilir gözüküyor. Konumuza dönecek olursak ♥Patch♥ yine çok seksi, Nora yine çok aşık, Vee yine çok edepsiz, Marcie yine çok bitch :P Nora hem Baş Meleklerin baskısı altında Patch'le ilişkisini korumaya çalışıyor hem de babasının katilini bulmaya çalışıyor. Ve yeni bir karakterde oyuna dahil oluyor. Serseri gitarist, eskiden sidikli şimdi ise seksi olan Scott Parnell. Eğer Scott başka bir kitabın karakteri olsaydı ona aşık olurdum ama Patch'in olduğu yerde biraz zor. Üzgünüm Scotty :( Sürükleyici bir roman daha...
Kitap çok harikaydı. Gerçekten macera aşk gizem sır yazar hepsini serinin içine sığdırmış. Anladığım kadarıyla (henüz iki kitabını okudum ama) her kitapta Nora Grey' i öldürmeye çalışan birilerinin yenilişini ve Nora ile Patch'in onları yenişini anlatıyor. Özelliği de bu kişi sonunda hep hiç beklenmedik biri çıkıyor. Açıkcası kitaba ilk başlarken After 1-2 gibi saçma mantıksız ve fazla cinsel bir kitap bekliyordum. Ama yazar asla aşkı fazla yapmamış macerayı ve aşkı sınırda tutmaya özen göstermiş.
Harika bir kurgu
Harika bir ilerleyiş
Harika bir bitiş
Harika bir macera
Harika bir aşk
Okunması gerek bir kitap...
 • Fısıltı
  8.2/10 (934 Oy)793 beğeni3.074 okunma93 alıntı24.433 gösterim
 • Sessizlik
  8.5/10 (489 Oy)430 beğeni1.910 okunma26 alıntı7.946 gösterim
 • Final
  8.7/10 (432 Oy)365 beğeni1.607 okunma50 alıntı7.899 gösterim
 • Alaycı Kuş
  8.3/10 (1.127 Oy)896 beğeni4.866 okunma108 alıntı10.552 gösterim
 • Tutulma
  7.8/10 (724 Oy)526 beğeni4.333 okunma19 alıntı7.444 gösterim
 • Ateşi Yakalamak
  8.5/10 (1.198 Oy)988 beğeni5.247 okunma106 alıntı14.908 gösterim
 • Şafak Vakti
  8.1/10 (779 Oy)567 beğeni4.565 okunma33 alıntı11.503 gösterim
 • Yeniay
  7.7/10 (761 Oy)559 beğeni4.666 okunma46 alıntı8.768 gösterim
 • Grinin Elli Tonu
  7.1/10 (793 Oy)596 beğeni3.342 okunma63 alıntı21.330 gösterim
 • Aynı Yıldızın Altında
  8.2/10 (1.609 Oy)1.350 beğeni5.433 okunma295 alıntı35.952 gösterim
İlk kitaptan istediğim etkiyi alamayınca ve gelen mesajlarda da ikinci kitabın ilk kitaptan daha da kötü olduğunu belirten yorumlar alınca bu kitaba bildiğiniz sıfır beklentiyle başladım.Bu seride en çok gözüme batan şey ortada Melek ve Nefilim türü arasında ilerleyen çok farklı bir kurgu gibi var gibi gözükse de aslında tamamen boş bir kurguya sahip olması.İlk kitapta göz yumdum ama ikinci kitapta da sürekli aynı olaylar tekrar tekrar ısıtılıp önümüze konulunca artık okumaktan bayağı soğudum. Kitap boyunca Nora'nın yaptığı tek şey birilerinin evine girip her şeyi eline yüzüne bulaştırmak,sürekli asosyal olduğunu belirtip davet edildiği tüm partilere koşarak gitmek,her gittiği partide başını belaya sokmaktan başka bir şey değildi.Yazar sürekli karakterleri farklı farklı mekanlara sokup, her gece bir aksiyon yaşatmakla tüm kitabı bitirdi neredeyse.Sürekli kendimi bu seriyi sevmeye zorlasam da Nora ya da Patch'in yaptığı bir davranışla tekrar tekrar soğuyorum. Dediğim gibi kitap ağır klişeden başka hiçbir özelliğe sahip değil. Ne karakter ne de olay kurgusu bakımından oldukça zayıf ve amatörce yazıldığı ve beğenimi kazanamadığı için serinin ikinci kitabını da sevemedim.Bu eksikliklerinin yanında artı olan tek şey ilk kitabın yorumunda da bahsettiğim gibi acayip bir şekilde akıcı olması.Sayfaları nasıl çevirdiğimi, ne ara son bölümü okuduğumu hiç anlamıyorum.Yaşınız küçükse kesinlikle kitap okuma alışkanlığı kazandıracak türden bir anlatımı var o yönüyle benden bir artı alıyor.Fakat dediğim gibi ilk kitaptan farklı hiçbir şey görmedim sadece arada beni şaşırtan bazı olaylar oldu o kadar.Artık bu seri ile ilgili güzel bir yorum yapmak istiyorum, umarım üçüncü kitap beni biraz da olsa şaşırtır da şurada daha fazla seriyi yermek zorunda kalmam.
bu kitabı yarı bırakmamın nedeni ilki gibi akışkan olmayışı ve sınavlarımdan bide hastalığımdan dolayı yarı da bıraktım inşallah ilerde birgün bitirebilirim.
Serinin ikinci kitabı. İlk kitabı çok fazla beğenmesem de okumaya devam etmiştim. Ayrıntısına kadar hatırlamıyorum kitabı ama bu kitabı da bir şekilde bitirdim. Kız ve erkek sevgiliydi zaten hatırladığım kadarıyla. Bunu bitirdikten sonra üçüncü kitabına başlamaya karar verdim ve kız hafıza kaybı geçirince olaylar çok saçma geldi. Daha fazla devam edemedim ve üçüncü kitabında bıraktım. Dediğim gibi bence güzel değil ve ergen kitapları gibi ama belki beğenenler olmuş olabilir. Ben tavsiye etmiyorum.
Serinin mükemmel ikinci kitabını tek nefeste okuyacağınıza garanti verebilirim. Olaylar ustalıkla işlenmiş. Başarılı olay örgüsü satırları hızlıca bitirmenizi sağlıyor. Karanlık sırların açığa çıkmasıyla sizi bambaşka düşüncelere yönlendiren bu mükemmel seri, devamını okumanız için sizi teşvik edecek.
Fısıltı serisi bu kitapla aynı heyecan aynı sürpriz ve aynı aşk hikayesiyle devam ediyor. Kitabı okurken polisiye okuyormuş hissine kapılıyorsunuz ve olayların şifrelerini çözmeye çalışıyorken buluyorsunuz kendinizi.
Çığlık/ Hush Hush

Hush Hush serisi sıradan bir seri, diğer serilerden ayrılan tek yönü; melekler.

İlk kitapta aksiyon kısmının zayıf olduğunu söylemiştim. Nora ve Patch'e ısınmışken devam etmek istedim. Bu kitaptan sonra devam etmeyeceğim.

Kitapta biraz aşk okuduktan sonra Nora ve Patch kavga etmeye başladı. Nora aşk acısı çekemiyor bence. Kerstin Gier'in Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer kitabını okuduysanız Gwendolyn'in Gideon ile kavgasından sonraki acısı çok güzel yansıtılmıştı. Umduğumu bu kitapta bulamadım.

Tamam burayı da geçelim. Kara El de neyin nesi? Yazar kitabı uzatmak için biraz da Kara El serpiştireyim demiş.

Kavgadan sonra Nora saçmaladı. Gördüğüm en saçma hareketleri yapan kitap karakterlerinden. Patch ile konuşurken aşırı heyecanlanıyor. Patch bir adım atsa on adım atacak. Ama ne hikmetse Nora, Patch ile konuşmamaya çalışıyor.

Bir de kitaplarda konu bütünlüğü çok yok. Her zaman dost bildiğimiz biri düşman çıkıyor. Ve ben sıkılıyorum. Şüphelendiğimiz bir karakter kötü olsa...

Nora ve Patch'i çok severken şuan ikisinden de -ağır olacak ama- nefret ediyorum. Patch'in bu kitapta hiç KORUYUCU MELEK hali yoktu. Bad boy havasından çıkamamıştı. Nora ise Patch'i kıskandırmak için garip davranışlarda bulundu.

Bundan sonra devam etmeyi düşünmüyorum.
Yazar 2. kitabinda da gülümsetti, öfkelendirdi, mutlu etti, üzdü, merak ettirdi, şaşırttı... Daha ne yapsın. Ayrıca belirtmeliyim ki yazar aşk hikayesini anlatırken vıcık vıcık bel altı paragraflara hiç yer vermemiş. Çoğu yazar kitabını çekici kilsin diye buna başvuruyor. Bu kitapta hiç yok yani en azindan ilk iki kitapta yok. Diğerlerini okumadim henüz. Ama 12 yaşındaki bir öğrenciye okuma alışkanlığı kazanması icin gönül rahatlığıyla önerebilirim.
Seriyi kaç defa okuduğumu bilemiyorum ama nefes kesici bir şekilde devam ediyor . Patch ve Nora aşkına herkes gibi bende aşığım . Spoileri vermek istemiyorum ama bu kitabı bitirdiğinizde direk 3. kitaba geçeceksiniz .
FISILTI okuduktan sonra Çığlık kitabini hemen okudum okurken zamanin nasıl geçtiğini anlayamadım okurken hikayenin içinde yaşıyorsunuz mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum
İlk kitabıyla devamını merak ettiğim bir kitaptı. Gerçekten güzel bir kurgu. Zaman zaman şaşırdım. Nora ile beraber gerildim. Sonra doğru artan bir beklenmediklik oldu. En sonunda mutlu son derken ağzım açık kaldı. Beni şaşırttı. Güzeldi kesinlikle. Çok kısa zamanda Sessizlik le merakımı gidereceğim. Sonu biraz kafa karıştırıcıydı.
''Seni seviyorum,'' diye mırıldandım.''Sanırım sevmem gerekenden daha fazla.''
Kısa bir sessizlikten sonra, "Bizim durumumuz ne olacak?" diye sordum.
"Birlikteyiz." Kaşlarını soru sorar gibi kaldırdı.
"Çok kavga ediyoruz." dedim.
"Ama çok da barışıyoruz," dedi.
Gülümsemesi seksiydi ve bela vadediyordu ama ben bütün belaların kötü olmadığına karar vermiştim.
Ona şu anda ve yarın ve ertesi gün ihtiyacım vardı. Ona hiç kimseye duymadığım kadar ihtiyaç duyuyorum.
Becca Fitzpatrick
Sayfa 25 - PEGASUS
” Seninle olmak bana asla yanış gelmiyor. Aslında doğru yaptığım tek şey. Seninle olmak bu zaman kadar yaptığım tek doğru şey.”
..Eğer baş meleklere sana âşık olduğum hissini verecek olursam beni cehenneme gönderirler. Sonsuza dek.
Becca Fitzpatrick
Sayfa 56 - pegasus yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Çığlık
Alt başlık:
Hush, Hush Serisi 2
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054456420
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Crescendo
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayıncılık
Nora Grey’in hayatı mükemmellikten hâlâ çok uzaktadır. Hayatına kastedilmiş olması hoş bir deneyim olmasa da en azından bu durumun içinden bir koruyucu melek sahibi olarak çıkmıştır. Gizemli, çekici ve muhteşem bir koruyucu melek. Ama Nora’nın hayatındaki yerine rağmen, Patch’in hareketleri kesinlikle meleksi değildir. Hatta her zamankinden daha anlaşılmaz görünmektedir;rntabii bu mümkünse.rnrnrnHayatındaki gerçeklerin ne olduğunu umutsuzca öğrenmek isteyen Nora, cevaplara ulaşabilmek için kendisini giderek tehlikeli hale gelen durumların içerisine sokar. Ama belki de bazı şeyler olduğu gibi bırakılmalıdır, zira gerçek, güven duyduğu her şeyi ve herkesi yok edebilir.rnrn“Yılın en ateşli serisi.”rn-SUGAR MAGAZINErnrn“Sürükleyici, heyecan verici bir kitap. Doğaüstü aşk hikâyelerinin hayranlarını kendine tutsak edecek.”rn-PUBLISHERS WEEKLY

Kitabı okuyanlar 2.297 okur

 • Tuğbanur Özer
 • Duygu Çakır
 • Zehra Er
 • Gülden Yiğit
 • İremnaz Eraslan
 • Kurabiyecanavarı
 • Zülal
 • Eylül Ceren Şahin
 • Gülsüm Turan
 • Mademoiselle

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.7
14-17 Yaş
%23.9
18-24 Yaş
%39.1
25-34 Yaş
%16.2
35-44 Yaş
%11.6
45-54 Yaş
%3.7
55-64 Yaş
%0.1
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.5
Erkek
%6.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%41.1 (241)
9
%11.6 (68)
8
%16.2 (95)
7
%13.3 (78)
6
%8.5 (50)
5
%3.9 (23)
4
%1.9 (11)
3
%1.5 (9)
2
%0.9 (5)
1
%1.2 (7)

Kitabın sıralamaları