Fısıltı Hush, Hush Serisi 1

8,3/10  (767 Oy) · 
2.501 okunma  · 
671 beğeni  · 
20.935 gösterim
"Okuyucuyu sarsan tüyler ürpertici bir roman... Nora'nın kötü çocuk Patch'le fırtınalı aşkı okurları kendilerinden geçirecek."
-Publishers Weekly-

"Vampirlerden ve kurt adamlardan sıkılan gerilim ve aşk romanı hayranları Hush Hush serisini hemen benimseyecekler."
-Booklist-

"Sıra dışı bir aşk hikâyesi. Okurlar Fısıltı'yı baştan sona yürekleri ağızlarında okuyacak."
-Falcata Times-

Kovulmuş bir meleğe âşık olmak...

"Bütün sınıf arkadaşlarımın isimlerini biliyordum... Biri hariç. Yeni öğrenci... Arkamdaki sırada, serinkanlı siyah gözleri karşıya sabitlenmiş bir hâlde kaykılmış oturuyordu...

Siyah gözleri beni âdeta delip geçiyordu. Dudaklarının kenarları yukarı doğru kıvrıldı. Kalbim bir an tekler gibi oldu ve o bir anlık duraksamada, kasvetli bir karanlık duygusunun bir gölge gibi üzerime örtüldüğünü hissettim. Bu duygunun kaybolması sadece bir an sürdü, ama ben hâlâ ona bakıyordum. Gülümsemesi dostça değildi, bela kelimesini heceleyen bir gülümsemeydi. Ve vaat doluydu."
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786054456000
 • Orijinal Adı:
  Hush, Hush
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
18 Haz 2015 · Beğendi · 10/10 puan

Kitapların hepsi değerlidir,ben kıyaslama yapmam diyordum.Aslında birinci kısım doğru ama ikinci kısım bu kitabı okuyuncaya kadar doğru oldu benim için.Hiç şüphesiz okuduğum en iyi kitap.Ablamın al diye başının etini yediğim ve aldığı anda okumaya başlayıp 30-35 sayfa katettikten sonra ayakkabı için biriktirdiğim bütün paraya kıyıp diğer kitaplarını aldığım seridir.Ve hiçbir ayakkabı beni bu seri kadar memnun edemez.Gerçekten almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Hibisküs 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bana okumayı sevdiren kitap bu. Hiçbir şey okumazken, kitabın anlamını bilmezken hocamın zoruyla okuduğum ve bitirdiğim ilk roman. Biraz acemice ama benim okuduğum ilk kitap olduğu için bunda o zamanlar bir sorun yaşamadım. Hatta fark etmedim bile. Ama daha profesyonel şekilde yazılmış kitapları okuduktan sonra tekrardan bu kitabı okuduğumda biraz acemice olduğunu fark ettim. Ama yinede mükemmel bir fantastik kurgu olduğunu düşünüyorum :)

Fısıltı benzeri kitaplar

Özlem 
08 Oca 08:32 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Hush Hush/ Fısıltı

Bu kitap ilk çıktığı zamanlar patlamıştı. Tabiki alışveriş listemde hep vardı. Her seferinde , ona vereceğim parayla iki kitap almışlığım var. Kütüphane de uzun süre bekledim ve ilk kitabı okudum.

Burada inceleme çok ve hepsi konusundan bahsetmiş ben direk incelememi paylaşacağım.

Yazarın röpartajını izlemiştim ve kitabın başında meleklerle ilgili bir şey düşünmediğini her şeyin kitabı yazarken geliştiğini söylüyordu. İlk kitabı ve çok başarılı.

Başkarakterimiz eğlenceli, hayat dolu, zeki. Diğer başkarakterimiz olan Patch'se mükemmel. -bunu bad boy olmasına borçlu değiliz. Nora'yı öldürememesine borçluyuz.-

Benim yaşadığım tek sıkıntı aksiyon yani kitabın son kısmıydı. Başarılıydı ama okuduğum diğer kitaplara göre daha zayıftı.

Çok akıcıydı. Eğer fantastiğe yeni başlamışsanız hemen okuyun, ama fantastik okumukta profesyonelseniz okumayın. Devam edeceğim diğer kitaplara ...

Ebru Daşdöğen 
 17 Eki 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitabı beğenenlere elbette saygı duyuyorum ama kısacası fantastik kitapları sevmeme rağmen, fısıltıyı çok yapay buldum. O kadar şişirilmiş kitaplar var ki piyasada, bence o da bunlardan biri.

nur960 
 22 Şub 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cennetten kovulmuş ve kanatlarından olmuş olan Patch in nefil olduğunu sonradan öğrenene Nora yla olan büyük ve tutkulu aşk hikayesi bu aşka en büyük düşman ise kovulmuş meleklerle nefillerin ezeliği düşmanlığıdüşmanlığı... Harika ötesi hush hush serisi:-)

böcürt 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Fantastik kitaplar kategorisinde güzel bir yeri hak eden bir kitap daha!

Basit bir konusu olmakla beraber yazarın kalemindeki beceri, eksiği kapatmış.
Şöyle ki; Uzun süredir Patch kadar gerçekçi -fantastik bir karakterden bahsediyoruz oysa ki!- bulduğum bir karaktere rastlamamış olmamın Becca Fitzpatrick'in kaleminin diğer birçok yazara nazaran özel bir övgüyü hak etmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Kitabın sonlarına doğru kurguda yetersizlik hissettiğim için iki puan kırdım. Yoksa bu üslupla yazar ne yazsa okurum diyenler arasına girdim:)

Rabia Özdemir 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · 159 günde · Puan vermedi

Öncelikle kitabın başındaki sahneden pek bir şey anladığım söylenemez ama ilerleyen bölümlerinde başımı kitaptan kaldıramadım. Beni kesinlikle kendine bağladı. Fantastikliğin dibine vurdum resmen! Dört kitaptan oluşuyor hepsi bitti tabi ki. hepsini ayrı bir heyecan ve aşkla okudum. Tabi fantastik bir kitap olduğu için bazı aklıma yatmayan sahneleri var ama kimin umrunda ki! Beni kanatlarının arasına al ve uçur diyor sununuz baş karaktere. İşte bu en sevdiğim his :)))

Şerife AYDIN 
19 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın kahramanı olan Nora Grey hayat planında aşka yer vermeyen biridir. Ancak Patch'in gülüşü ve bakışı Nora'yı başktan çıkarmaya yeter ama Patch güzel bir gülüs ve bakıştan ibaret değil daha fazladır...

sessiz kadın 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitap iddiayla söylüyorum dünyanın en güzel kitaplarından.Okurken kitaba kendimi o kadar kaptırmışım ki vaktin geceyarısını geçtiğini fark etmemişim bile.Patch ve Nora gerçekten birbirlerine sırılsıklam aşıklar.İkisi de birbirleri için her şeyden vazgeçebilirler.Patch'in o muzip gülüşünü sanırım Nora kadar olmasa da ben de çok seviyorum.Bu iki aşığı düşündükçe gerçekten salak gibi sırıtıyorum ve midemde kelebekler uçuşuyor.

Hasret Sarı 
24 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Fantastik tür okuma merakımı uyandıran kitap. Unuturmuyum hic. Sırf bitmesin diye Final kitabini okumadim icim el vermedi bitirmeye bu hikayeyi. Mükemmel ötesiydi benim icin. Her kitabini bir gunde bitirdim soluksuz okudum ve pisman oldum tadini cikara cikara okumam gerektigini farkina varamadim. Bundan ötürü son kitabı okumadim.

Kitaptan 88 Alıntı

Sinem Atılgan 
 14 Eyl 2015 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Güven
Güvenmeyi bilmiyorsun. Sözümü geri alıyorum. Güveniyorsun, evet, ama yanlış insanlara.

Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 20)Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 20)
Sinem Atılgan 
14 Eyl 2015 · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

+Saçlarının kızılı doğal mı?
-Ben kızıl saçlı değilim.
+Bu haberi sana ben verdiğim için üzgünüm, ama saçlarını ateşe versem daha kırmızı olamazdı.

Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 133)Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 133)
Esra'nın Dünyası 
 15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gülümsemek
Gülümsemesi dostça değil, bela kelimesini heceleyen bir gülümsemeydi.

Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 17)Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 17)
Nisa Nur 
20 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İşte o anda,zamanda geri gitmek ve onunla yaşadığım her anı sil baştan yaşamak istedim. Bir gizli gülümseme daha. Paylaşılan fazladan bir kahkaha daha.. Onu bulmak, aradığımdan habersiz olduğum birini bulmak gibiydi. Hayatıma çok geç girmişti ve fazla erken gidiyordu. Benim için her şeyden vazgeçeceğini söyleyişini hatırladım. Vazgeçmişti bile...

Fısıltı, Becca FitzpatrickFısıltı, Becca Fitzpatrick
sezernurgul 
03 Mar 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Yabancılarla çıkmam. " dedim.
"Akıllıca. Seni beşte alırım."

Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 235)Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 235)
Yeşim Temiz 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

" I'm not going to kill you Nora. I don't kill people who are important to me. And you top the list."

Fısıltı, Becca FitzpatrickFısıltı, Becca Fitzpatrick
Yeşim Temiz 
27 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"İnsanların değiştiğini, ama geçmişin değişmediğini aklından çıkarma."

Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 325)Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 325)

Yüzeyde görebildiklerimden hoşlanmadığıma göre, derinlerde saklananları seveceğimden şüpheliyim.

Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 26 - PEGASUS)Fısıltı, Becca Fitzpatrick (Sayfa 26 - PEGASUS)
9 /