Final Hush, Hush Serisi 4

8,9/10  (278 Oy) · 
1.039 okunma  · 
223 beğeni  · 
5.846 gösterim
Hush, Hush serisinin bu nefes kesici Final'inde kader ağlarını örüyor.

Nora ve Patch tüm sorunların geride kaldığını düşünmektedir ve genç kız, kovulmuş meleğe karşı hissettiği sevgiden her zamankinden daha emindir. Kovulmuş melek olsun ya da olmasın hayatının aşkı odur. Kökenleri ve kaderleri, birbirlerine düşman olmalarını gerektirse de Nora, Patch'e sırtını dönmeyecektir fakat ikisi de son bir tehlikeyle yüzleşmek için güçlerini toplamalıdır. Hank ölmüştür ve istemeden de olsa Nefilim ırkının lideri olan Nora onun başlattığı işi bitirmek zorundadır. Bu da kovulmuş melekleri, yani Patch'i yok etmesi gerekeceği anlamına gelmektedir. Böyle bir şeyin olmasına asla izin vermeyeceğinden, Patch'le birlikte bir plan yapar. Amaçları savaşı daha başlamadan bitirmektir.

Fakat bazen en iyi hesaplanan planlar bile ters gidebilmektedir. Nora yeni görevine alışmaya çalışırken hiç beklemediği bir şekilde, bağımlılık yapıcı bir güce kapılmaktan kendini alıkoyamaz.

Savaş hatları çizilirken Nora ve Patch hangi tarafta yer alacaktır? Aralarındaki farklılıklarla yüzleşirken bunları ya görmezden gelecek ya da uğruna savaştıkları sevginin yok olmasına sebep olacaklardır. Nihayetinde aşkın bile üstesinden gelemeyeceği engeller yok mudur?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053430087
 • Orijinal Adı:
  Finale
 • Çeviri:
  Sevinç Seyla Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
 07 Şub 2016 · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle kitap için ayrıntılı bir yorum yapmayacağım. En sevdiğim nadir serilerden biridir. Benim bu yorumu yapmamdaki amaç bir bilgi vermek. Ben bu kitabı bitirdikten 6-7 ay sonra öğrendim. Aslında Patch'in Nora'ya aslında çok etkileyici bir mektubu varmış. Patch kendine bir şey olacağını düşünüp Nora'ya veda mektubu gibi bir şey yazmış. Ve pegasus yayınları da bu mektubu kitaba almayı gerekli görmemiş(!) Ben gerçekten üstünden o kadar zaman geçmesine rağmen daha ortasına gelmeden ağlamaklı oldum ve sonunda dayanamadım ağladım zaten. Bu seriyi sevenler o mektubu bulup okusun. Ben ingilizce olan kitabını incelerken okumuştum ve gerçekten yazısı bile tam bir patch tarzıydı...

Merve Akpınar 
30 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Okuduğum melekler içeren ilk kitap oldu. Açıkçası tam olarak sevdim mi sevmedim mi emin değilim çünkü gerçekten her kitabın yarısı uzatılmış geldi bana. Çok fazla düşünceler içeriyordu ama genele bakarsak ilginç bir seriydi. Sonuna kadar Patch kötü çıkacak diye bekledim ve seri beni şaşırttı. Satın almadığıma sevindim açıkçası çünkü dönüp tekrar okunacak bir seri değil fakat zaman geçirmek için güzeldi. Ben pdf indirerek ve kütüphaneden alarak okudum bu seriyi ve size de öyle yapmanızı öneririm.

İrem 
02 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir kitaptı.Herkesin okuması gerek bence.O kadar derinden hissettim ki Nora'nın yaşadıklarını müthişti.

Aleyna Yılmaz 
14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle güzel ve heyecanlıdı. Hele sonlarda öyle bir merak öyle bir heyecan duydum ki.. En sonunda 3 yıl sonra demiş ve orayı uzatmış bence yanı orası sıkıcıydı bence. Ama bitmeseydi keşke dedim. Nora ve Patch.. Kurgu harikaydı. Seriyi okuduğum için arkadaşlarına da bana önerdikleri için tesekkur edicem. Gerçekten bu tarz severler için yada sevmeyenler de sevebilir bence... Okuyun bence bu seriyi. Gerçekten güzeldi. Kısa zamanda bitti ve keşke bitmesine dedim yanı.

Hush Hush 
05 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okadar güzel ve okadar kötüydüki aynı anda hem mutluluktan havalara uçtum hem de ağlamaktan gözlerim kızardı.Bu maceranın da finaline yakışır bir son oldu:)

Tuğba Duman 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kesinlikle küçük büyük herkesin okuması gereken bir kitap.Belki sefiller ve ya şeker portakalı ile eş değer değil fakat çok etkilenebileceğiniz bir roman...

ŞEYMA KAYA 
01 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

HUŞH HUŞH serisinin en güzel kitabı olmuş yazırı gerçekten büyük teşekkürler hakediyor :D

damla gül 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ve serinin son kitabı Final de bitti. Kitabın bir an önce çıkması için ne kadar sabırsızlandığımı hatırlıyorum. :) Yazar aslında seriyi 3 kitapla bitirmek istiyordu, seri hayranları ısrar edince 4 kitap yapmıştı. Doğruyu söylemek gerekirse, Becca'nın sonuncu kitabı zorla yazdığı biraz belli oluyordu. Yani nerede Fısıltı, Çığlık, Sessizlik; nerede Final... İlk üç kitaptaki tadı alamadım bu kitapta. Ama yazar yine çok emek vermiş, hakkını yememek lazım. :)) Kitaplarda yazarların karakterleri öldürme nedenini de anlamıyorum. Okuyucuları bir çeşit bunalıma mı sokmak istiyorlar acaba? Becca bu finali mutlu bitirmeliydi. Evet, Final'de bir karakter ölüyor. Sonradan sevdiğim bir karakter bile olsa ölmesine çok üzüldüm. Gerçi yine de mutlu son yapmış gibi oldu ama durum biraz karışık. Okuyunca daha iyi anlarsınız dediklerimi.

Kitapp Kurduuu 
18 Ağu 12:46 · Puan vermedi

Huhhhh. Ne seriyi ama. Her zaman birbirlerine düşman türler, aileler vs. arasında birbirlerine aşık bir çift illaki vardır. Hepte merak edilen, çok okunan kitaplar olmuşlardır. Bu seride ise Cennettin yüz karası olarak bilenen kovulmuş meleklerle, onların insan soylulardan doğan çocukları olan nefillerin savaşı. Ve bu savaşta başlayan yasak aşk. Ne aşk ama. Güvenin, sadakatin, sana güvenenler olunca neler yapabileceğinin, korkularınla baş etmenin ne demek olduğunu çok güzel anlatmış yazar. Tebrik ediyorum vallahi. En güzeli ise sana neler yapabileceğini göstermesi. Okurken çok kızdım, çok duygulandım ve helal olsun dediğim yer çok oldu. Ara vermemiş olsaydım daha erken biterdi eminim. Kesinlikle zaman kaybı değil.

Sen aşkın için, kendin için, türün için neler yapar nelerden vazgeçerdin ?

Betül Aka 
12 Tem 23:49 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Bu kitap hakkında ne düşündüğümü bilemiyorum açıkçası. Seriye bütün olarak baktığımızda konu güzel ama sanki son kitap gereğinden fazla uzatılmış gibi geldi. Diğer kitaplarda en fazla 1 tane ana olay varken bu kitapa kalan her şeyi sıkıştırmaları hiç hoş olmamış. Ayrıca boşluklar da vardı, örneğin en basiti Vee 'nin nefil olması yarım sayfada söylendi neredeyse. Sırf Scott için bu puan ddiyebilirim, ayrıca Nora üç kitapta da salakken basina buyruk davranıp her şeyi mahvederken bu kitapta her şeyi toparlaması da inandırıcı değildi

3 /

Kitaptan 23 Alıntı

Hush Hush 
05 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Beni etkilemek için böyle giyiniyorsun," dedim.
Dişlerini kulak mememe sürterken, "Hayır, Melek," dedi."Seni etkilemek için soyunuyorum."

Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 409 - Serinin son sözleri.)Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 409 - Serinin son sözleri.)
Ümmühan aydemir 
29 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sana yalan söyledim." dedim. "Güveni benim için her şeyden daha önemli olan tek kişiye yalan söyledim. Sana yalan söyledim, Patch ve kendimi affettirebilir miyim bilmiyorum." Patch bir açıklama talep etmek yerine, kolumu öpmeyi sürdürdü. Ancak bileğimin iç tarafına bir öpücük kondurduktan sonra konuştu. "Bana söylediğin için teşekkürler " dedi usulca. Hayretle gözlerimi kırpıştırarak yan döndüm. "Hangi konuda yalan söylediğimi bilmek istemiyor musun?" "Kendini daha iyi hissetmen için ne yapabileceğimi bilmek istiyorum."

Final, Becca FitzpatrickFinal, Becca Fitzpatrick
Alev 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Seni gördüm ve sana yakın olmak istedim. Beni dünyana kabul etmeni istedim. Seni istedim. Her şeyinle. Bu istek beni neredeyse delirtecekti.

Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 322)Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 322)
Yeşim Temiz 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Patch şarabını yudumlayarak yanıma yaklaştı. Smokinin ceketini omzuna atmıştı; dalgalı saçları sıcaktan nemlenmişti.Düşüncelerimin saptığı istikamet konusunda en ufak bir tereddüt taşımaksızın, "Yolun aşağısında bir pansiyon var. Ateşin başına vurduysa, şuradaki ağaçların arkasında da bir ambar var." dedi.

Final, Becca FitzpatrickFinal, Becca Fitzpatrick
inisiyasyon 
 19 Tem 01:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nora; "Ben seni hak etmiyorum Patch. Sen ne dersen de umurumda değil gerçek bu."

Patch; "Beni hak etmiyorsun. Çok daha iyisini hak ediyorsun ama bana takılıp kaldın ve bence bunu kabul etsen iyi olur. Seni elimden kolay kolay kaçırmaya niyetim yok. Bunu aklında tutsan iyi edersin. Bizi ayırmaya çalışan ister başka bir erkek, annen, ister cehennem güçleri olsun işin ucunu bırakmayacağım ve veda etmeyeceğim."

Final, Becca FitzpatrickFinal, Becca Fitzpatrick
Kitapp Kurduuu 
18 Ağu 10:35 · İnceledi · Puan vermedi

Ama güç her zaman kaba kuvvet demek değildir. Savaşçı olmak için birilerinin canına okuman gerekmez. Şiddet güce denk değildir.

Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 199 - Pegasus Yayınları)Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 199 - Pegasus Yayınları)
Alev 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yüzüme bir tokat indirse de olurdu. İhaneti o kadar can acıtıcıydı.

Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 182)Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 182)
Kitapp Kurduuu 
14 Ağu 13:51 · İnceledi · Puan vermedi

"İnsanın babasını kaybetmesi kolay değil, inan bana," dedim. " Acı asla geçmiyor ama zaman içinde dayanılır hale geliyor. Ve hayat bir şekilde devam ediyor."

Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 72 - Pegasus Yayınları)Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 72 - Pegasus Yayınları)
Kitapp Kurduuu 
18 Ağu 10:38 · İnceledi · Puan vermedi

Kana, kötü kan bile olsa sırt çevirmek güçtür.

Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 304 - Pegasus Yayınları)Final, Becca Fitzpatrick (Sayfa 304 - Pegasus Yayınları)
3 /