Sessizlik Hush, Hush Serisi 3

8,6/10  (321 Oy) · 
1.232 okunma  · 
272 beğeni  · 
5.632 gösterim
Geride sadece sessizlik kaldığında gerçek duyulabilir mi?

Patch ve Nora arasındaki çığlık, yerini sessizliğe bırakmıştır. Patch'in karanlık geçmişindeki sırların üstesinden gelmiş birbirinden tamamen farklı iki dünya arasında bir köprü kurmuş ihanet, sadakat ve güven duyguları zorlu sınavlardan geçmiştir. Ve bütün bunlar, cennet ve dünya arasındaki sınırları aşan bir aşk uğruna göze alınmıştır. Birbirlerine duydukları sarsılmaz güven haricinde hiçbir şeye sahip olmayan Patch ve Nora, uğruna çaba harcadıkları her şeyi ve aşklarını paramparça edebilecek bir güce karşı umutsuz bir savaşa başlarlar...

"Becca Fitzpatrick'in kaleme aldığı aşk büyüleyici."
-The Book Cellar-

"Becca Fitzpatrick harika karakterler yaratmada eşsiz bir yeteneğe sahip. Nora ve Patch'in arasındaki çekim, insanın kalbini yerinden oynatıyor!"
-Strph Su Reads-

"Unutulmaz karakterler, harika diyaloglar, etkileyici bir espri anlayışı ve karanlık olduğu kadar merak uyandıran bir olay örgüsü. hush, hush serisi, okuyucuyu kendinden geçiriyor."
-Reviewer X-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786055360245
 • Orijinal Adı:
  Silence
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
GloomyDays 
24 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoiler içerir.
Kitap hakkında söyliyecek söz bulamıyorum. Asıl kitap aslında Sessizlikten sonra başladı. Finalde savaş başlıyor. Nora artık Nefillerin lideri ve damarlarında nefil kanı akıyor. Kovulmuş melekler ve Nefiller arasında savaş başlamak üzere. Nora bunu engellemek için baş meleklere söz verdi. Ama eğer engellerse Nefiller ve Nora arasında savaş başlıycak. Engellemezse baş melekler ve Nora arasında savaş başlıycak. Bir tarafta Nefil dostu Scott. Öbür tarafta sevgilisi Patch. Hangisini seçecek? Savaş her halükarda gelecek. Yapması gereken rakibini seçmek nefiller mi baş melekler mi????
Nora bu bölümün başında hafızasını kaybediyor. Bu okur için kötü bir durum sen olanları biliyorsun ama Nora bilmiyor. Bu okurun sinirini bozuyor. 200. Sayfasına kadar hafızası kayıp gidiyor ve ilk iki kitap tekrar ediliyor. Bu yüzden okur biraz sıkılıyor. Ama 200. Sayfadan sonra Hush Hush başlıyor.
Yazarın hayal gücüne 3. Kez hayran kaldım. Asla unutmıyacağım ve unutmak istemeyeceğim bir seri. HUSH HUSH...

Aleyna Yılmaz 
 09 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk iki kitaba göre akıcılığı bence daha azdı. Sonlarda o heyecan bir süre bitti ve sıktı sonra yine heyecan sonra son olarak iyiydi. Son kitap için merak uyandırmıştı. Önceki kitaplara göre biraz sıkıcı buldum. Ama başladığımdan beri beğendiğim bir seri. Serinin son kitabı olan Final için meraklandım diyebilirim.

damla gül 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben hafıza kaybını öğrendikten sonra tabi ki çok sinirlendim ve her şey başa saracak, bütün olayları tekrar öğrenmeye, çözmeye çalışacağız diye çok korkmuştum. Kitabın yarısı öyle ancak diğer yarısında farklı olaylar olmaya başlıyor. Bu nedenle kitabın ilk yarısı gayet can sıkıcı ve sinirlendiriciydi.

Nora Patch'in onun için ne anlam ifade ettiğini hatırlayacak mı? Hafızasına geri kavuşacak mı? Annesi ve Hank ne olacak? Bütün bunların cevabı kitapta, okumanızı tavsiye ederim, güzel bir devam kitabıydı.

CANAN 
19 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her kitap farklı heyecanları beraberinde getiriyor.Fısıltı ve Çığlık dan sonra daha fazlası olamaz diye düşünmüştüm ama Becca Fitzpatrick beni şaşırtmayı yine ve yine başardı.Heyecanla dolu Final'den sonra serinin en iyi kitabı.İyi okumalar :)

Ahmet Özkan 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Bana göre serinin 1. kitabıyla 3. kitabı arasında kurgu kalitesi açısından bariz fark var. Yazar gittikçe kendini aşıyor. Nitekim seri sonuna gelmiş bulunmaktayım. Sonunu nasıl bağlayacağını merak ediyorum açıkcası...

meyra 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

FISILTI ÇIĞLIK VE Sessizlik daha ne olsun ki SESSIZLIK kitabını bitirdikten sonra finali çok bekledim onu da 5 gün önce bittirdim :) 3 seriyi bitirdikten sonra finali büyük bir keyifle okuyacaksiniz

Tuba Keser 
23 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Etkileyici ve güzel bir kitaptı ama Nora' nın hafızasını kaybetmesi ve hatırlamaya çalışması için geçen süre açıkçası sıkıcıydı.

çağın eracar 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Patch ve Nora arasındaki çığlık, yerini sessizliğe bırakmıştır. Patch'in karanlık geçmişindeki sırların üstesinden gelmiş… birbirinden tamamen farklı iki dünya arasında bir köprü kurmuş… ihanet, sadakat ve güven duyguları zorlu sınavlardan geçmiştir. Ve bütün bunlar, cennet ve dünya arasındaki sınırları aşan bir aşk uğruna göze alınmıştır. Birbirlerine duydukları sarsılmaz güven haricinde hiçbir şeye sahip olmayan Patch ve Nora, uğruna çaba harcadıkları her şeyi ve aşklarını paramparça edebilecek bir güce karşı umutsuz bir savaşa başlarlar..

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yazar bu kitabında beklentilerimi daha iyi karşıladı ve çoğu olay da düşünemediğim şeyler kurgulayarak beni biraz daha şaşırttı. Patch'e en çok bu kitapta güvendim ve karakteri en çok bu kitapta sevdim. Vee bana içi boş ve öylesine yazılmış bir karakter olarak gelmişti ama bu kitapta biraz daha olaya dahil olarak kitabın gidişatı açısından daha iyi oldu.

Elif Danış 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şimdi başlasam bu kitaba bitirebilir miyim bilmiyorum. Oysa birkaç yıl önce heyecanla okuduğum bir kitaptı. Sanırım her kesimden insanı saracak bir kitap değil ya da çok fazla kitap okuyanlara hitap etmeyebilir. Fakat gençseniz ve çok kitap okumadıysanız o zaman bu kitap tam size göre.

2 /

Kitaptan 23 Alıntı

Esra'nın Dünyası 
 30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Soğuk
Onu buldum. Bunca zaman sonra Patch'i buldum. Ve heyecanıma ayak uydurmak yerine hissettiği tek şey...soğuk bir kayıtsızlık.

Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 56)Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 56)
MrsStinson 
05 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Seni kaybedersem her şeyimi kaybederim.'' diye mırıldandı.

Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 59)Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 59)
MrsStinson 
06 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Sen benimsin, Melek.Ben de senin.Bunu hiçbir şey değiştiremez.''

Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 74)Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 74)

Roman
''Artık kesin olarak bildiğim bir şey var.'' Gözleri berrak bir siyahtı.''İçgüdülerime ya da doğama ters düşmek anlamına gelse bile,senin için herşeyi yaparım.Senin için sahip olduğum her şeyi,ruhumu bile,ortaya koyabilirim.Ve bu aşk değilse,elimdekinin en iyisi.''

Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 331)Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 331)
Kitapp Kurduuu 
12 Ağu 22:42 · 9/10 puan

"Ona biraz anlayışlı davranmak isteyebilirsin," dedi Patch. "Arkanı kolluyor. Dürüstlük iyi bir şeydir ama sadakat da öyledir."

Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 259 - Pegasus Yayınları)Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 259 - Pegasus Yayınları)
Kitapp Kurduuu 
10 Ağu 21:55 · 9/10 puan

Bir çift göz. Bana bakışında içime işleyen bir şeyler vardı.

Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 45 - Pegasus Yayınları)Sessizlik, Becca Fitzpatrick (Sayfa 45 - Pegasus Yayınları)
GloomyDays 
 26 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hush Hush
”Bu burada bitmedi.”dedim.”Yaşadığımız onca şeyden sonra sadece beni ezip geçemezsin.Seni bu kadar kolay bırakmayacağım.”
Onu tehdit ederek öylece durdum.Bu benim son hamlemdi.
”Seni korumak istiyorum.”dedi Patch sessizce.
Çok yakınımda duruyordu.Öyle güçlü ve sıcaktı ki.Ondan kaçamazdım,ne şimdi ne de sonra.O her zaman burada olacaktı, kalbimi ellerinde tutacaktı.Ona düşüyordum,değil kaçmak onun yanında kendimi bile kontrol edemiyordum.
” Ama koruyamazsın.''

Sessizlik, Becca FitzpatrickSessizlik, Becca Fitzpatrick
3 /