Toprağın Sonu (Air Awakens, #3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.593
Gösterim
Adı:
Toprağın Sonu
Alt başlık:
Air Awakens, #3
Baskı tarihi:
2 Kasım 2018
Sayfa sayısı:
344
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052177419
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı
Baskılar:
Toprağın Sonu
Earth
Earth
Havanın gücüyle uyanmış bir kadın, ateşle terbiye edilmiş bir asker, kandan doğmuş bir silah.Vhalla Yarl, Kuzey’deki cepheye ulaşmıştı. Kan ve ateşle imtihanından sonra Solaris İmparatorluğu’nun vereceği bu son savaşta kendini her şeye hazırlamıştı. Artık karşısındaki seçenekler kölelik ya da özgürlük değildi. İmparator hâlâ Vhalla’nın kaderini demir yumruğunda tutuyor ve Havagüdücü’nün hayatta kaybedebileceği her şeyi, her an bırakmak üzere uçurumun üstünde sallandırıyordu.

Vhalla’nın, hayatına yön veren her şeyden uzaklaşması ve tamamen kendine ve gücüne odaklanması gerekecek fakat bu hiç de kolay olmayacaktı.“Hava Uyanıyor serisindeki romanlar gittikçe heyecanlı bir hal alıyor. Serinin hayranları bu hikâyeden çok memnun kalacak!”

-MICHELLE MADOW, Elementals Serisi’nin yazarı-

“Bu hikâyenin devamına âşık oldum. Bir oturuşta bitirdim.”

-Pens & Parchment-
344 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel ilerliyor. Bir sürü karakter eklendi ve hepsine teker teker aşık oluyorum. Ben bunu sevmem dediğim her karakter R yaptırıyor.
Tanrım, bana noluyor?
Bitirdim ve, kelimenin tek anlamıyla MUHTEŞEMDİ, MUH-TE-ŞEMMMMMMM. Daha fazla bir şey dememe gerek yok Aldrik sana aşığım
344 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Hava Uyanıyor Serisinin üçüncü kitabı Toprağın Sonu.
İkinci kitap öyle bir yerde bitmişti ki hiç beklemeden üçüncü kitaba başladım.
Vhalla yapmadığı bir şeyin cezası olarak orduya alınmış ve kesişime doğru yola çıkmıştı. Kuzeyde ki cephede yaşanan kötü olaylardan sonra uyandığın da Aldrik'ten haber alamayan Vhalla aralarında ki bağın Elecia tarafından fark edildiğini öğrenir.
Kimsenin almayacağı bi risk alarak Savaş-Aşan ile yardım getirmek için rüzgarı arkasına aldığında İmparatora yine karşı gelerek İmparatorun kendisi hakkındaki planlarını baltalamış ve tüm dikkatini tekrar kendi üzerine çekmişti.

Elise Kova her kitabın sonunu öyle bir yerde bitiriyor ki eğer seriyi okumak isterseniz ve internetten kitap alışverişi yapıyorsanız ilk kitabı ilk önce bir kitapçıda incelemenizi eğer beğenirseniz bütün seriyi almanızı öneririm. Çünkü kitabın sonuna geldiğinizde direk sonraki kitaba geçmek isteyeceğinize eminim.

İyi okumalar.... Kitapla kalın.....
344 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Sevdiğim, cevirsini merakla beklediğim serilerden biri. İkinci kitabın sonunda neredeyse yüreğime iniyordu ((: lakin üçüncüde her şey düzeldi. Derken yine soluksuz bırakacak meraktan cildirtacak bir son yazıldı. Yakın zaman da dördüncü kitap geliyormuş. Tabi en azından bununla teselli olunabilir. (::
.
Kim derdi ki bu serinin bu kadar seçileceğini. Yoksa bekleyin ki devamı gelsin. Çeviriler güzel, anlaşılır ve hatasız. Uzman değilim ama kör de değilim. Hata varsa bile fark edemedim düşünün. (::
.
Hala seriyi okumayan varsa kacirmasin derim (:
337 syf.
·1 günde·9/10
Önceki kitaba yaptığım yorumda, ders çalışmam lazım, eğer devam kitabında yorumumu görürseniz başım beladadır tarzı bir şey yazmıştım... Bu bir yenilgi beyanıdır. Dayanamadım. Okudum devamını ve yorumu da giriyorum.

Hayatımda gördüğüm en sürükleyici seri desem abartmış olmam... 3 günde 3 kitap. Saatler içinde bitti...

O kadar şaşkınım ki. Aylardır hep önüme çıkıp duruyordu, konusu klişe göründüğü için burun kıvırıyordum sonunda kitap kapaklarının cazibesine kapıldım ve öyle bir iki sayfa bakayım dursun kenarda derken üç kitabı bitirdim.

İlk iki kitaba göre daha olaylı, daha duygusal ve yıkıcıydı (tamam 2 de duygusal ve yıkıcıydı kabull) Ah o final yok mu, yazar hep en iyi vuruşunu, vaadini finale saklıyor. Bayılıyorum. Bundan sonrası için ara vereceğim desem de kendimi yine devam kitabının başında buluyorum.

Bu kitapta birçok şey netleşti. Mesela hiçbir zaman İmparator’un Vhalla ve Aldrik aşkına neden onay vermediğini bu kitapta acı bir şekilde öğrendik. İmparator’un boş yere bu düşmanlığı beslemediğini görmek güzel. Ödüm kopuyordu altı boş bir şey çıkacak diye. Yoksa bir imparator Vhalla gibi bir gücü neden hanedanında istemesin ki? Başkası olsa havada kapar. Fakat nedeni görünce (yine kendine has pis, çıkarcı bir nedeni var) en azından bir miktar taşlar yerine oturdu.

Aldrik, Vhalla, Daniel, Baldair hepsine bayıldım. Okumak çok keyif vericiydi. İmparator, anlam verdiğim nedenlerine rağmen tam bir Dolores Umbridge di (kötü karakterler arasında sevilenler olur hep, ama onların bile sevilemeyenlerine taktığım isim bu. İmparatorun nasıl iğrenç biri olduğunu ancak bu isimle özetleyebilirim... Hatta Dolores’den bile rezil, iğrenç, nefret edilesi bir manyak desem yalan olmaz. Ölse de kurtulsak, bu usta ozanımız Serdar Ortaç’ın da dediği gibi kafayı yormaz, sonuna bakmaz, adam olmaz bir herif)

Yorumun yarısı imparatora ettiğim hakaretler, nefret kusma ile kesilince devam edecek sözcük bulamadım. Sinir beynime sıçradı kitabı bitirir bitirmez taze taze yoruma koşunca. Yazıklar olsun diyeceğim tek şey bu. Ya da bu değil Baba alsın götürsün seni bre lanet adam. Ne biçim bir manyaksın sen. Defol git kör şeytan. Gudubet insan. Her neyse sakinim....

Sakinim.

Aksiyon, macera ilk iki kitaba göre boldu. İlk kitapta da dediğim gibi zaten fantastik serilerin olayı genelde budur. Bu seri tarzındaki Throne of Glass da aynı şekilde 3. Kitap ile başladı asıl olaylara.

Şimdi Suyun Gazabını okumamak için çırpınarak, meraktan mahvolarak gidiyorum. Umarım devam kitabının yorumunda sınavdan önce değil sonra görüşürüz. Ne yazık ki dördüncü kitap ile ilgili çok kötü bir spoiler yedim. Hiç neşem yok. Asıl sonraki kitabın yorumunda göreceğiz hanyayı konyayı bakalım... Eğer o olayı telafi edecek bir şeyler yoksa kitapta bu sefer kelimeleri bilenmiş, öfke dolu bir yorum görmeniz olası...
%62 (213/344)
·Beğendi·7/10
4. kitaptan sonra okumayı planlamadığım seri. Kötü değil. Aksine çok severek okuyorum. Yazar oldukça başarılı. Aşk, büyü ve göz yaşı istiyorsanız kesinlikle aradığınız seri. Daha fazla savaştan savaşa koşmasalar ve mutluluklarını görsek çok güzel olur :)
-
Güncel düşüncem şu ki 4. Kitabı da okumayı pek düşünmüyorum. Diğer kitaplar kadar pek beğenmedim. Ama yine de belirgin derecede bir emek var.
344 syf.
·3 günde·9/10
Kitap boyunca buhranlardan buhranlara sürüklendim. Sinir krizleri geçirdim. Aşk sahnelerini okurken yüzümden gülümseme eksik olmadı. Duyguları zirvelerde yaşatan ama bir o kadar da çabuk değiştiren bir kitaptı. Savaş sahnelerinin betimlemeleri güzeldi. O son neydiiiii??? Ağlamamak için direndim. 4. kitaba başlamamak için zor duruyorum.
344 syf.
Bu seri benim favori fantastik serilerim arasına girdi bile...Kitap gerek konu bakımından gerek yazarın dili gerek karakterler açısından çok iyiydi.Kitabı elimden asla bırakamadım.Kitabı bitirdikten sonra bile etkisinden uzun süre çıkamadım.Her karakteri ayrı sevdim ayrı benimsedim.4.kitabi "suyun gazabı"da yeni cıktı.Okumak için sabirsizlaniyorum.
344 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Vhalla !!! Yarım akıllı Vhalla !! Tüm kitap boyunca zekası ile hikayeye yön veren ama kuş kadar aklı olmayan Vhalla !! Tek sayfada beş defa “ Sana aşığım “ diyen ama bu kelimenin içini dolduramayan Vhalla!! Tam seni sevmeye başlamıştım ama bu kadar aklı beş karış havada bi insanı da sevemem ya.
.
Serinin üçüncü kitabında Vhalla yine Aldrik’in hayatını kurtarmak için seferber oluyor.Bu arada kendisine yapılan suikastlerden sağ çıkmalı,İmparator tarafından öldürülmemeli,özgürlüğünü kazanmak için kuzeydeki savaşı kazanmalı ve Aldrik ile bir gelecek inşa etmelidir.Yazar ne zaman evdeki hesabı çarşıya uydurmuş ki bunda yapsın.Yine yapmıyor ve tam bir ohhh diyecekken kalbinizi elinize verip kitabı bitiriyor.
.
Ahhh ben ne etsem,nerelere gitsem.Korkudan kitabı elime alamıyorum ya.Uzun zamandır bir kitabın içine bu kadar girip bu kadar her duyguyu dibine kadar yaşamamıştım.Ama bu kitap öyle bir sonla bitiyor ki. Beş dakika boş duvarı izliyorsunuz.Ve hemen devam kitabına başlamak istiyorsunuz.Ben de şimdi gidip onu yapacağım tam olarak.Aldrik , ateşli kekim.Bekle beni
344 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Bitti. İnanamıyorum az önce bitti. Geç bitirdim dersler olmasa elimden düşürmezdim ama maalesef ancak bitti. Çok manyak biseydi. Ba-yıl-dım. Ah be herşey mükemmel giderken nasıl da kötü gitmeye başladı ya. Aldrik ve Vhalla okumak o kadar zevkli ki aşığım ikisine ama en sonda ikiside çok saçma sapan davrandılar birbirlerine. Aldrik gülüm cok saçmaladın. Baldair'e patlamaman gerekirdi. Vhalla da öyle birşeyi nasıl soyledi bilmiyorum ama delircem suan. Savaş bitti kazandilar. Kuzey teslim oldu. Vhalla artık bir leydi. Ama özgürlüğünün bedeli ağır oldu. Şuanda hem aldrik hem de vhallaya kızgınım. Hemen 4. Kitaba geçeceğim. Fritz harika bir dostsun ama Elise kova ablamiz kitapların isimleriyle içeriklerini acayip benzettigi icin korkuyorum diger kitapta ne olacağından. Ayrica fritz in elecia ile iliskisi cok tatli birbirlerine cok deger veriyorlar. Elecia yi sevmeye başladım gibi. Neyse en sonda vhalla kaçtı gitti kimbilir nereye gidiyor ama Daniel'in onunla gelmeyi teklif etmesini ben olsam kesin kabul ederdim. Ama kabul etmemesi de iyi oldu çünkü Daniel cok iyi biri ve sonunda üzülmesini hiç istemem. Daniel gercekten cok ayrı bir yerin var bende. Neyse bu kadardı ayrica savaş sahnesinde öyle böyle coşmadım. Efsane bir kitapti. Devaminda neler olacak gorecegiz.
344 syf.
·5/10
Seri resmen Türk dizilerine döndü.Okunur ama çok bir şey beklemeyin .Seri iki kitap olarak kalsaydı çok güzel olabilirdi.Ben sevemedim .Yine çok fazla aşk vardı .
344 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Elise Kova yine beni yazdığı sonla çılgına döndürdü. Hani okumayı sevmesen bile merak ettirecek tarzda. İnsanlar nasıl yarım bırakmış anlamış değilim. Çünkü serinin sonu ve olaylar merak uyandırıcı.
İmparator'a olan nefretim asla dinmeyecek.
Vhalla'ya olan sevgim gibi. Bu kitapla birlikte Vhalla'ya aşırı derecede bağlanmış durumdayım.
Savaş sahneleri de oldukça iyiydi. Bakalım devamında neler olacak? (◕દ◕)
344 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
1. kitap sakin gitmişti ana karakter her şeyi yeni yeni öğreniyordu ve alışma süreciydi güzeldi, 2. kitap tam anlamıyla mükemmeldi ve hareketliydi ama 3. kitapta Vhalla'nın bazı davranışları hoşuma gitmemeye başladı yani dünya onun etrafında dönmeye başlamış gibi geldi bana ama yine de sürükleyici ve güzeldi. 4. kitabı heyecan içinde bekliyorum. ;)
“...Tanrılar aşkına, kadın, hiçbir şeyden korkmaz mısın?”
“Dehşet içindeydim,” diye itiraf etti Vhalla. “Ama sensiz bir yaşamın düşüncesi daha dehşet vericiydi.”
"Bu her neyse, buna sahip olmayı hiçbir şeye sahip olmamaya yeğlerim. Yanımda birinin olması güzel, o biri hiç kimse olsa da."
Elise Kova
Sayfa 67 - Yabancı Yayınları
Vhalla'nın göğsüne bir ağrı saplandı. "Savaşmaktan yoruldum," diye iç çekti. İmparator'un yüzüne basan botunun anısı hâlâ tazeydi. O adamın Vhalla'yı böylesine küçük hissetirebilmesinden nefret ediyordu. "Son anıma kadar İmparator'la savaşıp ıstırap içinde ölmektense onun benden nefret etmesini ve geriye kalan günlerimi dilediğim gibi geçirmeyi yeğlerim."
Elise Kova
Sayfa 90 - Yabancı Yayınları
Her şeyi olduğu gibi kabullenecek kadar güçlü müydü? Yarının ne getireceğini umursamadan bugünün tadını çıkaracak kadar? Bu, sahip olduğunu düşünmediği bir lükstü.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Toprağın Sonu
Alt başlık:
Air Awakens, #3
Baskı tarihi:
2 Kasım 2018
Sayfa sayısı:
344
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052177419
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı
Baskılar:
Toprağın Sonu
Earth
Earth
Havanın gücüyle uyanmış bir kadın, ateşle terbiye edilmiş bir asker, kandan doğmuş bir silah.Vhalla Yarl, Kuzey’deki cepheye ulaşmıştı. Kan ve ateşle imtihanından sonra Solaris İmparatorluğu’nun vereceği bu son savaşta kendini her şeye hazırlamıştı. Artık karşısındaki seçenekler kölelik ya da özgürlük değildi. İmparator hâlâ Vhalla’nın kaderini demir yumruğunda tutuyor ve Havagüdücü’nün hayatta kaybedebileceği her şeyi, her an bırakmak üzere uçurumun üstünde sallandırıyordu.

Vhalla’nın, hayatına yön veren her şeyden uzaklaşması ve tamamen kendine ve gücüne odaklanması gerekecek fakat bu hiç de kolay olmayacaktı.“Hava Uyanıyor serisindeki romanlar gittikçe heyecanlı bir hal alıyor. Serinin hayranları bu hikâyeden çok memnun kalacak!”

-MICHELLE MADOW, Elementals Serisi’nin yazarı-

“Bu hikâyenin devamına âşık oldum. Bir oturuşta bitirdim.”

-Pens & Parchment-

Kitabı okuyanlar 271 okur

  • S İ M G E
  • Aysima Gösterit
  • Büşra Can
  • missilyd
  • Ayça Sena
  • Irmak Ecrin Günay
  • İclal Koçyiğit
  • Zeynep Kaya
  • Özge Çakmakçı
  • NiclesnBryu

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%45.5 (70)
9
%24.7 (38)
8
%15.6 (24)
7
%5.8 (9)
6
%1.3 (2)
5
%2.6 (4)
4
%1.9 (3)
3
%0
2
%0.6 (1)
1
%0.6 (1)