Vahşi House of Night Serisi 4

7,9/10  (152 Oy) · 
905 okunma  · 
103 beğeni  · 
2.361 gösterim
Gece Evinde tehlikeli sırlar ortaya çıkıyor Dostlarınız sizi terk ettikleri zaman hayat çekilmez olur. İsterseniz Zoey Kızılkuş'a sorun. Bir hafta içerisinde üç erkek arkadaşının üçünden de oldu; sıkı bir arkadaş grubunun üyesiyken, istenmeyen birine dönüştü. Artık hayattaki tek arkadaşları ölümden dönenler ya da işaretinden olanlar. Üstelik Neferet insanlara savaş açtı ve Zoey bunun yanlış olduğunu biliyor. Ona kulak verecek kimse var mı?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  6054263134
 • Orijinal Adı:
  Untamed
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü:
Sadık Cemre Kocak 
 18 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Spoiler İçerebilir.
Kitabımıza Zoey’in tripleriyle başlıyoruz. Kimse benimle konuşmuyor diye tabi ki. Etrafında sadece azılı düşmanı -eski- Afrodit ve kurtarmayı başardığı Stevie kalmıştı. Karanlıkta Zoey’in elini çizen güç neydi? Bir zararı var mıydı ?
Ekibe Stark diye bir çocuk katılıyor. Bu çocuğun özelliği ise herhangi bir şey düşündüğü zaman okunu hedefe gönderip, düşündüğü nesneyi vurabiliyor. Tabi bunun yanında daha önemli olan ise Afrodit, Zoey ve Stevie toplanmıştı. Afrodit gene bir ölüm görmüştü. Vampir ve İnsan savaşlarını. Ancak can alıcı nokta, bunları Zoey’in ölümüyle birlikte görmüş olmasıydı. Zoey ölecek miydi ?
Afrodit ve Zoey öyle güzel anlaşıyordu ki; En sonunda Tanrıça Nyx onlara gelmişti. Kaçınılmazdan korunmak için.
Diğer yandan da vampirler büyük bir sürpriz yaşamıştı. Shekinah yani tüm vampirlerin yüksek rahibesi onlara gelmişti. Bir diğer noktada da Stark aniden gelen kasılmalar sonrası ölüyordu ama ölmeden önce bizim Zoey onu da sevgili hanesine kısa süreli de olsa yazmayı başarmıştı.
Olaylara dönecek olursak; bizim Afrodit gene bir rüya görüyor. Oradaki şiiri yazıyor. Büyükanne'yi aradıklarında kadın çok korkuyor ve şiirdeki Tsi Sgili ve Kalona bölümlerine dikkat çekerek bunların Cherooke şeytanları olduğunu söylüyor. Bunların güçlü medyumlar olduklarını öğrendiklerinde ve zihin gücüyle bile öldürebildiklerini duyduklarında Afrodit ve Zoey'in aklına tek bir isim gelmişti: Neferet ! Ancak onunla mı bağlantısı var mı yoksa tamamen başka bir konu muydu kimse karar veremiyordu.
Son ritüel de tam da beklenen olmuş, Neferet kendi ağzından Tsi Sgili olduğunu itiraf etmiş ve yüce rahibe de dahil herkezi şoka uğratmış, Stevie’i de okla kalbinden vurdurmuştu. Kaçış başlamıştı ama başarılı olabilecekler miydi ?
Finali çok sağlamdı. İlk seferde kaçmayı başaran bu çocuklar şimdi başarılı olabilecekler miydi ? Zoey, Darius, Afrodit, Jack, Damien, Shaunee, Stevie ve Erik. Bunların yanında dışarıda büyükanne ve Heath. Gelecek kitapta ise tek bir amaç var; Gece evini geri almak ve Neferet illetinden kurtulmak. Tabi ona itaat eden diğer çaylakları da kurtarmak. Gelecek kitap adına da oldukça umutluyum..