İhanet (House of Night Serisi 2)P. C. Cast, Kristin Cast

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.687
Gösterim
Adı:
İhanet
Alt başlık:
House of Night Serisi 2
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
6055943868
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Betrayed
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
Zoey için hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evini işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar.
Açıkçası bu kitap bana ilk kitapta aldığım tadı veremedi. Zoey üç oğlanın arasında kalmış durumda ve sanki üçünü de aynı anda seviyor. Heath'in yine başı belaya giriyor. Kimin iyi kimin kötü olduğu iyice karışmış olan bu kitapta açıkçası biran evvel bitse diye düşünerek okudum. Sanırım seri kitapları ard arda aralık vermeden okumak iyi olmuyormuş. Seri kitabı olduğu için ilkini okuduysanız bir süre zaman bırakıp öyle devam etmenizi tavsiye ederim.
Spoiler İçerebilir.
Bir toplantı ile giriş yaptık. Geçen kitaptan kalan şu aile ziyaretleri bölümü yani. Bunun akabinde geçen sene çok tartıştıkları kızın bu sene ailesinden çektiklerini göz önüne aldığımızda bir gariplik sezdim. Özellikle kızın -Afrodit- sessiz kalmasına. Çünkü ileri bölümlerden birinde Afrodit, Zoey’e kendisini dinlemesini yoksa büyük annesinin öleceğini söylüyordu. Hatta bir köprünün yıkılacağını ve suyun altında kalarak öleceğini söylüyordu.
Ancak dikkatimi çeken nokta burada bu olaylardan ziyade Zoey’in ilişkileri diyebilirim. Yani kardeşim her önüne gelene de aynı anda nasıl aşık olabiliyorsun nasıl hemen yakınlaşabiliyorsun ? Sizce de mantıksız değil mi ? Hem de karaktere o kadar ısınmışken. Heath, Erik ve Loren’den bahsediyorum.
Hemen akabinde de Chris diye bir çocuk kayboluyor. Bizimkilerin de tanıdığı ünlü biri. Tabi çocuk ölmüştü. Bu sefer de Brad diye bir çocuk kayboluyordu. Bunlar ‘Birlik Takımı’ oyuncularıydı. Ekibe ise Jack diye bir çocuk katılıyordu.
Bu çocuk ölümlerinin yanında bir de Afrodit’in makam istemediğini ama Zoey’in ona borçlu olduğunu söylemesi vardı. Bu daha beter bir durumdu. Düşmanına borçlu kalmak. Ancak Zoey söz vermişti.
Elliott’u hatırlarsınız. Önceki kitapta öldüğünü öğrenmiştik. Yani çocuklara söylenen; vampir olamayanların öldüğüydü ama durum gerçekten bu değildi. Neferet yani okulun ve aynı zamanda Zoey’in eğitmeni o çocukla gizlice buluşmuş, bununla da kalmamış kanını emmiş ve Zoey hepsini görmüştü.
Sadece bu kitaba özel olarak ilgimi çeken bir diğer nokta da boyunlarındaki kolyelerin 3 Hilal şeklinde olmasıydı. Bu ayrıntıyı vermezsem rahat edemem tabi ki. [Simge]
Akşam toplantısında Zoey’de toplanan 5 özellikten Ruh özelliği hariç 4 özellik 4 arkadaşında toplanmıştı. Bu da çok güzel bir ayrıntıydı ve sanırım gelecek kitapta da bu ayrıntı daha farklı şekilde kullanılacaktı.
Ardından akşam yemeğinde çok üzücü bir olay gerçekleşiyor ve Zoey’in en yakın arkadaşı Stevie Rae öksürük nöbetleriyle başlayan süreci geçiriyor ardından da ölüyordu. Bu ölümlerin ardındaki sır neydi ? Ölümlerin Zoey ile alakası var mıydı ? Zoey için çember daralıyor muydu ?
Bir çocuk daha ortadan kayboluyor, finale doğru heyecan dozu artıyordu. Bu sefer de Kırık Ok takımından Jeath Luck’un kayıp haberi geliyordu. Ancak benim gene dikkatimi çeken nokta Zoey’in eski sevgilisi Heath’ın kaybolması ve bunu rüyasında Zoey’in görmesiydi. Gerçekte de böyle bir şey olduğunu öğrenmesiyle kısa süreli “Neler Oluyor” sorusu gündeme geliyordu !
Herşey bir yana Heath kurtulabilmiş miydi ? Zoey başarabilecek miydi sorularıyla finale girdik ve bir kısım merakımız çözüldü ama gene bir takım sorularla muhatap olmak zorunda kaldık. Stevie yeniden kurtulabilir miydi, kurtarılabilir miydi? Belki de en büyük soru buydu. Neferet’i bundan sonra ne bekliyordu ve Zoey ile aralarında ne yaşanıyordu? Dizi senaryosu gibi gidiyoruz. Tek günde İki kitap birden. Kör olacağımı bilmesem devam edeceğim, beni acayip sardı. [Simge]
Kitapla kalmanız dileklerimle..
 • Seçilmiş
  7.6/10 (204 Oy)139 beğeni1.216 okunma1 alıntı4.019 gösterim
 • İşaret
  7.3/10 (318 Oy)191 beğeni1.502 okunma14 alıntı5.270 gösterim
 • Vahşi
  7.9/10 (172 Oy)118 beğeni1.006 okunma1 alıntı2.559 gösterim
 • Av
  7.8/10 (155 Oy)111 beğeni912 okunma6 alıntı2.280 gösterim
 • Baştan Çıkarılmış
  7.5/10 (140 Oy)99 beğeni869 okunma4 alıntı2.528 gösterim
 • Uyanmış
  7.9/10 (129 Oy)92 beğeni859 okunma8 alıntı1.982 gösterim
 • Göçebe
  8.5/10 (437 Oy)360 beğeni1.593 okunma53 alıntı8.810 gösterim
 • Final
  8.7/10 (432 Oy)365 beğeni1.606 okunma50 alıntı7.897 gösterim
 • Sessizlik
  8.5/10 (489 Oy)430 beğeni1.909 okunma26 alıntı7.946 gösterim
 • Çığlık
  8.2/10 (587 Oy)511 beğeni2.296 okunma30 alıntı11.845 gösterim
İhanet, Gece Evi Serisi'nin ikinci romanı. Zoey Kızılkuş bu kitapta güvendiği biri tarafından ihanete uğruyor. Zoey üç erkek arasında alıyor. Bir yandan kan şehveti onu Heather'a çekiyor, diğer yandan Erik'ten hoşlanıyor, hikayeye bir de Zoey'e kendini yetişkin bir kadın gibi hissettiren şair Blake dahil oluyor. Yazım yanlışları redaktörün hatası olsa da bir yerde su yerine hava özelliğinin yazılması hem yazar hem editör hatası. Yine de önemsemeyip hemen üçüncü kitap olan Seçilmiş'e başlayabilirim. Çünkü anne-kız olan yazarlar roman yazımında iyi iş çıkartıyorlar.
Serinin ikinci kitabidir. Zoeyin gece evinde yasadiklarini anlatir. Zoeyin secilmis bir vampir olmasi ve en yakin arkadaslarininda elementlere hukmediyo olmalari cok guzel seklde islenmistir. Zoey 3 ask arasinda kalmistir ve kime gidicegini sasirir . Insan Heat mi Caylak Erik mi yoksa ogretmeni mi ? Zoeyin kafasi cok karismistir. Ama herkesin okumasi gereken bir seridir.
Gece evi serisinde en çok şaşırdığım kitaplardan biri :) ilk kitapta (İşaret) karakterleri tanıtma süreciyle geçiyor belki ama İkinci kitapta okuyucuyu fena vuruyor çok başarılı bir seri :)
kitap konu olarak çok örjinal bir fikir ama zoey daha kime aşık olduğunu bile bilmiyo o yüzden bundan sonraki kitabını okumıycam fikrin ne kadar örjinal olursa olsun sağlam bir aşk her kitabı örjinalleştirir
İsareti beğenmeyip ihaneti beğenen bi tek ben varım sanırım bu dunyada seriyi bu kitapla yakaladigimi soylemeden geçemeyeceğim, zoey'a seçilmiş kitabında başarılar diliyorum
Serinin en yavan kitabıydı çok fazla söyleyebileceğim bir şey yok aslında ama üslup bakımından çok başarılı bir yazar grubu olması sebebiyle okuduğum bir seriydi
"..Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi.."
Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, aydınlığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi.
Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi...
"O, beni başımdan geçmiş tehlikeler için sevdi,
Ben de onu, anlattıklarıma acıdı diye."
İnsanlar herkesin gözü önündeyken, tek başlarına olduklarından çok farklı davranırlar.
Ters bir sesle "Hayat tarzınız günahkar ve yanlış," dedi.
"Ve bunu zevkleri kötüleyen, kadınları, kilisenizin bel kemiği olmalarına rağmen, hizmetkar ve damızlık kısrak rolüne indirgeyen ve inananları suç ve korkuyla kontrol etmeyi hedefleyen bir Tanrı'ya taptığını kabul eden bir adam söylüyor."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İhanet
Alt başlık:
House of Night Serisi 2
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
6055943868
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Betrayed
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus
Zoey için hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evini işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar.

Kitabı okuyanlar 1.251 okur

 • Eylül Ceren Şahin
 • Sevdenaz Uyan
 • Beyzanur
 • Buket taşdan
 • Berna Uzun
 • Ayşe
 • Nesrin Ç
 • Aylin İskele
 • H.
 • Kitapsever

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.8
14-17 Yaş
%5.3
18-24 Yaş
%53.9
25-34 Yaş
%23.9
35-44 Yaş
%9.5
45-54 Yaş
%4.2
55-64 Yaş
%0.2
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92.7
Erkek
%7.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.9 (67)
9
%9.9 (23)
8
%19.4 (45)
7
%16.8 (39)
6
%8.2 (19)
5
%5.6 (13)
4
%3 (7)
3
%2.6 (6)
2
%2.2 (5)
1
%3.4 (8)

Kitabın sıralamaları