Kristin Cast

Kristin Cast

Yazar
7.7/10
2.583 Kişi
·
15.261
Okunma
·
101
Beğeni
·
4814
Gösterim
Adı:
Kristin Cast
Unvan:
Yazar
Doğum:
Oklahoma, 4 Kasım 1986
Kristen Cast (d. 4 Kasım, 1986) genç yetişkinler için olan Gece Evi serisinin ortak yazarıdır.Serinin diğer yazarı annesi P. C. Cast'tır.Kasım 2008'de Variety, yapımcı Michael Birnbaum ve Jeremiah S. Chechik'in Gece Evi serisinin sinema haklarını elde etmek için bir seçenek bulundurduğunu bildirdi.
''Öğrenecek çok şeyin var. Ama her şeyi keşfedecek kadar uzun yaşamayacaksın.''
Kristin Cast
Sayfa 102 - Pegasus Yayınları
"..Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi.."
Fantastik ve aşk kitaplarını sevmem. Farklı bir tarz denemek isteyip yorumlara baktığımda bu seri bayağı beğenilmişti. Yorumlara aldanıp 6 kitabı birlikte aldım ve ilk defa kitaba verdiğim paraya bu kadar acıdım. Dengesiz, üç günde bir başkasına aşık olan şıpsevdi bir vampir ve saçma sapan maceraları. Çapkın baş karekterimizin en son 5 e kadar saydım sevgililerini. 6 kitapta 5 sevgili maşallah :) Sanırım hiç bir kitap karakterinden bu kadar nefret etmemişimdir. Bütün kitapları atlata atlata dördüncü kitaba kadar geldikten sonra dayanamayıp son ikisini okumadım. Tek tesellim on iki kitabı aynı anda almamak oldu. Yazık ki bu zırvalık için heder olan ağaçlara. Bu kitaba bu kadar yorum bile fazla. Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum!
471 syf.
·Beğendi·7/10
Seriye kaptırırsanız gidiyor, bu bir gerçek. Ancak herkesin okumaktan keyif alacağı bir seri olduğunu söylemek de mümkün değil. Kader'i son 10 sayfası için okudum. Sanki tüm hareket son iki üç bölüme sıkıştırılmış gibi. Dizisi ya da filmi çekilse, gençleri gerçekten çekebilecek bölümleri var.
408 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap ve seri yine soluksuz devam ediyor. Zoey'e bazen sinir olsam da salak hareketlerinden olsun yine çok güzel.
Vampirleri seven bir insanın okuması gerektiğine inandığım bir seri
352 syf.
·11 günde·8/10
Açıkçası bu kitap bana ilk kitapta aldığım tadı veremedi. Zoey üç oğlanın arasında kalmış durumda ve sanki üçünü de aynı anda seviyor. Heath'in yine başı belaya giriyor. Kimin iyi kimin kötü olduğu iyice karışmış olan bu kitapta açıkçası biran evvel bitse diye düşünerek okudum. Sanırım seri kitapları ard arda aralık vermeden okumak iyi olmuyormuş. Seri kitabı olduğu için ilkini okuduysanız bir süre zaman bırakıp öyle devam etmenizi tavsiye ederim.
336 syf.
·9/10
Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor. Seçilerek işaretlenen (seçilenlerde dövme oluşuyor) ve bu şekilde vampir olanların toplandığı gece evi adlı bir okulda yaşanan kimlik mücadeleleri, uyum süreçleri, aşkları ve ardından gelen hem okullarını hem de yaşadıkları dünyayı kurtarma savaşları heyecan dozajı gittikçe artan bir yazımla anlatılıyor. Kan bağı serisinde olduğu gibi burada da doğa üstü türler sadece vampirlerle kısıtlı değil. Bu seriye hem renk katmış hem de olayları daha da genişleyebilir kılmış. Bu seriyi şimdi okumaya başlayanlar ilk çıktığı zaman başlayanlara göre oldukça şanslı çünkü bekleyecekleri sadece serinin 12. ve final kitabı (söylentiye göre tabi ki) Ben serinin bu denli uzatılmasını ticari amaçlı bulmanın dışında gereksiz de gördüm. Okuyanlar bilir okuyacaklara da kısmi spoiler olacak seriyi uzatmak adına kahramanları öldürüp öldürüp diriltmek ya da başka canlı türevleri şeklinde karşımıza çıkarmak bence gereksizdi. Seri çok daha öncesinde olayları derlenip toparlanarak sonlandırılabilirdi. Zaten ilginç bir şekilde serinin sonlarına doğru yazım tarzında bir tat farkı var ki söylentiler yazarların kendilerine hayalet yazar tutup seriyi devam ettirdiği yönünde. Ben bunu çok da tuhaf bulmadım şahsen çünkü iki kişilik yazar grubu da olsa yazmak eyleminin de bir maksimum sınırı var ve maşallah bu Cast gillerin de neredeyse yılda üç beş eser piyasaya sürdüğü göz önünde tutulursa dedikoduların aslı var gibi geliyor insana. Gelelim sadede; tavsiye ediyor muyum?... Dediğim gibi seriyi topluca alma şansına sahip olduğunuz için bekleme sorunu ortadan kalkmış oluyor ve siz serinin 11.kitabını okuyana kadar final de muhakkak yayınlanmış olur. Evet vampir esaslı roman ekolüne farklı bir tarz katmıştı. Heyecan, macera, aşk ziyadesiyle vardı (Laf aramızda dozajının kaçtığını düşündüğüm çok an oldu). Her şeyden önce çok akıcıydı. Başlamanızla bitirmeniz arasında geçen zamanın farkına bile varamayabilirsiniz. Bir şey katıyor mu? :) Bu tarzdaki romanlar insana ne katıyorsa bu da o kadar bir şeyler katıyor işte. Okuma zevkinizi pekiştiriyor, hoş zaman geçirmenizi sağlıyor. Bunca sözden sonra karar size kalmış;)
368 syf.
·9/10
Eveeet.

Geldik mi o bölüme...

Hatırlarsınız. Bahsini etmiştim. Bir ölüm göreceksiniz diye. -Gerçi her bölüm ölüm oluyor. Tulsa'da sıradan bir gün. - Lakin bu ölüm öyle bir ölüm değil. Sanki bir anda işi çıkmış da gitmiş gibi. Hiç beklenmeyen. Beklense dahi inanamayacağınız.

Bu kadar gizem yeterli. Şaşkınlıktan gözyaşı akıtmayı unutsam da pıt pıt aktı içime.

Neferet'in geçmişini bilmesem ondan ölesiye nefret edebilirim. Ancak Cast ailesi bizi sürekli bugda bırakıyor. Sinirlenmek istiyorsunuz ancak izin vermiyorlar. İşin aslını bilmediğimiz zamanki hal hareketlerimiz ile bildiğimiz zamanki hal hareketlerimiz bizlere olaylara farklı açılardan bakabilme konusunun ne kadar önemli olduğunu söylüyor.

Bir önceki kitaba göre Zoey kendini iyice belli ediyor. Beş elementi bol bol görüyoruz. 🤗 Tabi heyecanın dozu da buna bağlı olarak artıyor. Karakter gelişimi açısından Zoey'deki olgunluk elle tutulabilecek cinsten.

Eski yorumlarıma bakıyorum bazen, farkında olmadan işin heyecanından çokça spoiler veriyormuşum. Susma zamanı. Yoksa her şeyi anlatacağım. 🤐🤷‍️

Bir sonraki bölümde görüşürüz. ‍️
471 syf.
·Beğendi·10/10
Muhteşem bir seri.
Zoey ve büyük annesi arasında ki bağa hayran kaldım. Zoey'in annesi ve üvey babası Onu dışlamış olabilirler ama Onun bir büyük annesi var O olduğu sürece hiçbir akrabasına gerek yok.
429 syf.
·Beğendi·10/10
Ben bu seriyi iyi ki okumuşum. Benim gözümde yeri apayrı bir yere sahip oldu bu seri. Ve hep benim favorim olarak kalacaktır. Kesinlikle okuyun arkadaşlar. Çok güzel. Bence.
336 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Hayali vampirler dünyasından yine güzel bir roman.Kitabin içinde gibisiniz.Öyle bir etki yaratıyor ki sizde ;etkisinden uzun süre kurtulamıyorsunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kristin Cast
Unvan:
Yazar
Doğum:
Oklahoma, 4 Kasım 1986
Kristen Cast (d. 4 Kasım, 1986) genç yetişkinler için olan Gece Evi serisinin ortak yazarıdır.Serinin diğer yazarı annesi P. C. Cast'tır.Kasım 2008'de Variety, yapımcı Michael Birnbaum ve Jeremiah S. Chechik'in Gece Evi serisinin sinema haklarını elde etmek için bir seçenek bulundurduğunu bildirdi.

Yazar istatistikleri

  • 101 okur beğendi.
  • 15.261 okur okudu.
  • 68 okur okuyor.
  • 2.293 okur okuyacak.
  • 77 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları