İşaret (House of Night Serisi 1)P. C. Cast, Kristin Cast

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.275
Gösterim
Adı:
İşaret
Alt başlık:
House of Night Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055943783
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Marked
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)
Bu kitap sürükleyici bir kitaptır.Zoey adında bir kızın başından geçiyor. Zoey kızılkuşun hayatı birden değişiyor . Okuldayken işaretleniyor .Hilal şeklinde alnında kıpkırmızı bir şekil beliriyor. Bu şekilde okulda ucube gibi kalamayacağından büyük annesi tarafından vampirlerin gittiği yatılı okula gece evine gidiyor. Okulda bu işarete sahip olan tek kişi oluyor. Hilal herkesde maviyken Zoey'de kırmızı buda Zoeyin yaşıcağı zorlukların başında geliyor.Okulda yeni arkadaş grubu ediniyor.Okulda Erik le tanışıyor ve ona aşık oluyor.
Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor. Seçilerek işaretlenen (seçilenlerde dövme oluşuyor) ve bu şekilde vampir olanların toplandığı gece evi adlı bir okulda yaşanan kimlik mücadeleleri, uyum süreçleri, aşkları ve ardından gelen hem okullarını hem de yaşadıkları dünyayı kurtarma savaşları heyecan dozajı gittikçe artan bir yazımla anlatılıyor. Kan bağı serisinde olduğu gibi burada da doğa üstü türler sadece vampirlerle kısıtlı değil. Bu seriye hem renk katmış hem de olayları daha da genişleyebilir kılmış. Bu seriyi şimdi okumaya başlayanlar ilk çıktığı zaman başlayanlara göre oldukça şanslı çünkü bekleyecekleri sadece serinin 12. ve final kitabı (söylentiye göre tabi ki) Ben serinin bu denli uzatılmasını ticari amaçlı bulmanın dışında gereksiz de gördüm. Okuyanlar bilir okuyacaklara da kısmi spoiler olacak seriyi uzatmak adına kahramanları öldürüp öldürüp diriltmek ya da başka canlı türevleri şeklinde karşımıza çıkarmak bence gereksizdi. Seri çok daha öncesinde olayları derlenip toparlanarak sonlandırılabilirdi. Zaten ilginç bir şekilde serinin sonlarına doğru yazım tarzında bir tat farkı var ki söylentiler yazarların kendilerine hayalet yazar tutup seriyi devam ettirdiği yönünde. Ben bunu çok da tuhaf bulmadım şahsen çünkü iki kişilik yazar grubu da olsa yazmak eyleminin de bir maksimum sınırı var ve maşallah bu Cast gillerin de neredeyse yılda üç beş eser piyasaya sürdüğü göz önünde tutulursa dedikoduların aslı var gibi geliyor insana. Gelelim sadede; tavsiye ediyor muyum?... Dediğim gibi seriyi topluca alma şansına sahip olduğunuz için bekleme sorunu ortadan kalkmış oluyor ve siz serinin 11.kitabını okuyana kadar final de muhakkak yayınlanmış olur. Evet vampir esaslı roman ekolüne farklı bir tarz katmıştı. Heyecan, macera, aşk ziyadesiyle vardı (Laf aramızda dozajının kaçtığını düşündüğüm çok an oldu). Her şeyden önce çok akıcıydı. Başlamanızla bitirmeniz arasında geçen zamanın farkına bile varamayabilirsiniz. Bir şey katıyor mu? :) Bu tarzdaki romanlar insana ne katıyorsa bu da o kadar bir şeyler katıyor işte. Okuma zevkinizi pekiştiriyor, hoş zaman geçirmenizi sağlıyor. Bunca sözden sonra karar size kalmış;)
 • İhanet
  7.6/10 (232 Oy)143 beğeni1.251 okunma8 alıntı3.690 gösterim
 • Seçilmiş
  7.6/10 (204 Oy)139 beğeni1.216 okunma1 alıntı4.021 gösterim
 • Göçebe
  8.5/10 (438 Oy)362 beğeni1.595 okunma53 alıntı8.815 gösterim
 • Sessizlik
  8.5/10 (489 Oy)430 beğeni1.911 okunma26 alıntı7.949 gösterim
 • Final
  8.7/10 (432 Oy)365 beğeni1.608 okunma50 alıntı7.902 gösterim
 • Çığlık
  8.2/10 (587 Oy)511 beğeni2.298 okunma30 alıntı11.848 gösterim
 • Vahşi
  7.9/10 (172 Oy)118 beğeni1.006 okunma1 alıntı2.562 gösterim
 • Tutulma
  7.8/10 (725 Oy)529 beğeni4.338 okunma19 alıntı7.446 gösterim
 • Fısıltı
  8.2/10 (934 Oy)793 beğeni3.077 okunma93 alıntı24.445 gösterim
 • Şafak Vakti
  8.1/10 (779 Oy)569 beğeni4.569 okunma33 alıntı11.505 gösterim
Serinin bu ilk kitabini Alacakaranlık serisinden hemen sonra okumuştum. Sanirim zamanla yanlisti. Çünkü diger seriyi çok severek okumama rağmen bu kitaptan ayni tadi alamadim ve bu Gece Evi Serisi'nin diger kitaplarini da bu yüzden okuyamadim.
Çok yoğun olarak neler anlatıldığını haliyle hatırlamadığım ergenlik dönemi vampir merakı ile okumuştum bu seriyi.Her bir romanını tek tek değerlendirmeyeceğim elbette ama şunu söylemeliyim hakkını yemeyeceğim o zamanlar beni derslerde dahi kitap okumaya teşvik eden acayip heyecanlı,şaşırtıcı,sürükleyici ve o dönemlerde çıkan kesinlikle(twillight popülerliği zamanı) en güzel fantastik kitap.Edebi bir şeyler arayanları tatmin etmeyecek ama en azından kitap okuma alışkanlığı edinmek isteyen ya da hoş vakit geçirmek isteyen kafası yoğun okurlara öneriyorum.İyi okumalar :)
Hayali vampirler dünyasından yine güzel bir roman.Kitabin içinde gibisiniz.Öyle bir etki yaratıyor ki sizde ;etkisinden uzun süre kurtulamıyorsunuz.
Harika bir seriydi.
Öyle akıcı bir dille yazılmış ki kitapların uzun olmasına rağmen ne zaman bittiğini dahi anlamadımm tavsiye ederim :)
İçerisinde birçok vampir hikayesi bulunan kitap okumuş biri olarak, Gece Evi Serisi’nin ilk kitabı İşaret ile birlikte bambaşka evrene seyahat ettiğiniz hissine kapılıyorsunuz. Lakin bu hisse rağmen yazarların başarılı adaptasyonu nedeniyle, bir süre sonra gerçek vampirlerin olsa olsa bu kitaptaki gibi olabileceği izlenimi oluşuyor kafanızda. Detaylı incelemem http://cahilokur.blogspot.com.tr/...ce-evi-serisi-1.html adresinde
Fantastik sevenler için mükemmel bir dünya. Alışagelmişin dışında bir kurgusu var. Yazarların anlatım tarzı ve olayları yorumlaması çok hoş. Kitabın ortalarına geldikçe, dönen olayları anladıkça kitaba bağlılığınız artıyor ve elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Farklı karakterlerin farklı özelliklerinde herkesin kendinden bir şeyler bulacağını düşünüyorum. Hayal edin, siz de bir Gece Evi halkındansınız. Ve böyle okuyun.
Kitap tam bir vampir aşk hikayesi sürükleyici bir anlatımı var işaret serisi ve pc cristin cast pegasus yayınları güzel okunması gerekir tavsiye ederim hiç değilse bir bakın derim.
Spoiler İçerebilir.
Okulda toplanan çocuklar -kitabın da adını alan- ilk “İşaret” yani bir ölümle yaşam arası, ölmesi veya yaşadığından emin olunamayan bir Vampir gördüğünü söyler. Yazarımız böyle bir girişi uygun bulmuş.
O vampir de aralarından taşıyıcı olarak çıkar ve Zoey vampir olur. Aslında herkes tarafından hikaye biliniyor olsa da kendime göre de notlar almaya karar verdim. Zoey’in vampir olduktan sonra yaşadığı zorluklar biraz fazla dramatik olmuştu.
Akabinde ‘Nyx’ yani Vampir Tanrıçası ile görüşen bir Joey ve bizzat onun tarafından seçildiğini belirten içi dolu Hilali taşıyan kişi olunca da yavaş yavaş bir şeyler olur gibi hissediliyordu.
Biraz kötü tanıştığı ve kanının ısınmadığı Afrodit ile oda arkadaşı Stevie burada kitaba dahil oluyor. Herkesin merak ettiği tek bir konu var; Zoey’in alnındaki işaret ne anlama geliyor?
Okul zamanı da derslere geçiyorlar -vampir eklemeli- ve Zoey orada Erik’i görüyor. Afrodit’in yanında gördüğü çocuk ve çocuktan hoşlanıyordu.
Diğer yandan karanlık bir ritüele katılıyor ve ilk kez kanın tadına bakıyordu. Ancak daha o zaman dikkatimi çeken şey kandan nefret etmesi değil de aklından, gökyüzündeki bulutların dağılmasını ve ay ışığı istemesini geçirmesiyle beraber bulutların dağışması olmuştu. Oldukça uzun serilik bir kitaba göre bence fena olmayan bir gelişme aşaması vardı. Daha şimdiden gelecek kitaplar ne olacak ? Mezun olunca nelerle uğraşacaklar gibi fikirlere kapılıyordum.
Diğer yandan bir Çember Ayini söz konusu ve burada Zoey’in tüm rahibeler arasında bir ilk olarak 5 elementin tamamını hissetmesi var ki bu da Afrodit’i yerinden edecek bir şey ama dikkatimi çeken asıl nokta neden bu kadınlara ‘Rahibe’ denmesi diyebilirim.
Diğer yandan 2 kişinin de ölümü söz konusuydu. Vampirliği reddeden vücutların ölümü diye biliniyordu. Peki ya gerçekte böyle miydi ? Elizabeth be Elliott.
Son ve en güzel ritüel sonrası elementlerin ve ruhların kontrolü ile Zoey bir evrim geçirmişti diyebiliriz. Yüzündeki iz gelişmiş, omzunda da bir çaylağın asla ulaşamayacağı bir dövme belirmişti.
Yeni rahibe kim olacaktı? Rahibelik eğitimi yer değiştirecek miydi ? Oldukça heyecanlı ve gerilimi yüksek, sert bir final geçirdik. Ayrıca gelecek kitap için de umutluyum. Böyle bir tanışma faslı veren kitap sonrası ölen çocuklar adına bilinmeyen sır neydi ? Gelecek kitap adına umudumsa Gece Evi denilen yerde öldürülen küçük çocuklara ne olduğu ve bunun Zoey’in yetenekleriyle bağlantısı neydi ? Sabırsızlıkla bekliyorum..
Bu kitabı okuduğumda çok beğendim bir solukta bitirdim. Vampir ile ilgili okuduğum ilk kitaptı. Vampir kitaplarına hayran kaldım..! Okumayı südüreceğim
Gece evi serisi vampir kitapları ve vampir dizi, filmlerine olan ilgimi büyük ölçüde artıran bir seri oldu. Serinin ilk 5 belkide 6 kitabını çok beğenerek okumama rağmen, diğerlerini aynı hevesle okuyamadım. Çünkü ciddi anlamda konudan uzaklaşıp saman tadı vermeye başlamıştı. Yine de seriyi tamamlamak adına şuan son çıkan kitabı da okuyorum. Her şeye rağmen benim için özel ve bir o kadar güzel bir seri.
"Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığında her zaman iyilik getirmemesi gibi."
Güç arıyorum ama başkalarından büyük olmak için değil, en büyük düşmanla, kendi içimdeki şüphelerle savaşmak için...
"..Güç arıyorum ama başkalarından büyük olmak için değil, en büyük düşmanla, kendi içimdeki şüphelerle savaşmak için.."
Sen yaşının çok ötesinde bir büyüklüğe sahipsin,Zoeykuş. Kendine inanırsan, bir yolunu bulacaksın. Ama sakın unutma, karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi..
P. C. Cast
Sayfa 256 - pegasus
Ah, bu adamın müthiş bir kokusu vardı ama tam olarak ne koktuğunu çıkaramıyordum. Şu erkeklerin galonlarca döktükleri o baygın ve abartılı kolonyalar gibi değildi.
Kokusu... Kokusu...
Gece vakti, yağmurdan hemen sonraki orman kokusu gibiydi.
Toprak gibi...
Tertemiz...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İşaret
Alt başlık:
House of Night Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055943783
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Marked
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 1.503 okur

 • Kübra
 • Eylül Ceren Şahin
 • Sevdenaz Uyan
 • Nisa Bülbül
 • Beyzanur
 • Buket taşdan
 • Berna Uzun
 • Ayşe
 • Nesrin Ç
 • Aylin İskele

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.7
14-17 Yaş
%6
18-24 Yaş
%53.6
25-34 Yaş
%24.1
35-44 Yaş
%9.1
45-54 Yaş
%3.3
55-64 Yaş
%0.2
65+ Yaş
%1.2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92.5
Erkek
%7.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25.1 (80)
9
%10 (32)
8
%18.8 (60)
7
%14.4 (46)
6
%9.4 (30)
5
%8.8 (28)
4
%4.4 (14)
3
%3.8 (12)
2
%1.9 (6)
1
%3.4 (11)

Kitabın sıralamaları