İşaret House of Night Serisi 1

7,4/10  (213 Oy) · 
1.076 okunma  · 
133 beğeni  · 
3.856 gösterim
Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055943783
 • Orijinal Adı:
  Marked
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Azer Bağatur 
25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hayali vampirler dünyasından yine güzel bir roman.Kitabin içinde gibisiniz.Öyle bir etki yaratıyor ki sizde ;etkisinden uzun süre kurtulamıyorsunuz.

Melisa Karaca 
29 Tem 19:40 · Kitabı okudu · 22 günde · 6/10 puan

Harika bir seriydi.
Öyle akıcı bir dille yazılmış ki kitapların uzun olmasına rağmen ne zaman bittiğini dahi anlamadımm tavsiye ederim :)

Librarian 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor. Seçilerek işaretlenen (seçilenlerde dövme oluşuyor) ve bu şekilde vampir olanların toplandığı gece evi adlı bir okulda yaşanan kimlik mücadeleleri, uyum süreçleri, aşkları ve ardından gelen hem okullarını hem de yaşadıkları dünyayı kurtarma savaşları heyecan dozajı gittikçe artan bir yazımla anlatılıyor. Kan bağı serisinde olduğu gibi burada da doğa üstü türler sadece vampirlerle kısıtlı değil. Bu seriye hem renk katmış hem de olayları daha da genişleyebilir kılmış. Bu seriyi şimdi okumaya başlayanlar ilk çıktığı zaman başlayanlara göre oldukça şanslı çünkü bekleyecekleri sadece serinin 12. ve final kitabı (söylentiye göre tabi ki) Ben serinin bu denli uzatılmasını ticari amaçlı bulmanın dışında gereksiz de gördüm. Okuyanlar bilir okuyacaklara da kısmi spoiler olacak seriyi uzatmak adına kahramanları öldürüp öldürüp diriltmek ya da başka canlı türevleri şeklinde karşımıza çıkarmak bence gereksizdi. Seri çok daha öncesinde olayları derlenip toparlanarak sonlandırılabilirdi. Zaten ilginç bir şekilde serinin sonlarına doğru yazım tarzında bir tat farkı var ki söylentiler yazarların kendilerine hayalet yazar tutup seriyi devam ettirdiği yönünde. Ben bunu çok da tuhaf bulmadım şahsen çünkü iki kişilik yazar grubu da olsa yazmak eyleminin de bir maksimum sınırı var ve maşallah bu Cast gillerin de neredeyse yılda üç beş eser piyasaya sürdüğü göz önünde tutulursa dedikoduların aslı var gibi geliyor insana. Gelelim sadede; tavsiye ediyor muyum?... Dediğim gibi seriyi topluca alma şansına sahip olduğunuz için bekleme sorunu ortadan kalkmış oluyor ve siz serinin 11.kitabını okuyana kadar final de muhakkak yayınlanmış olur. Evet vampir esaslı roman ekolüne farklı bir tarz katmıştı. Heyecan, macera, aşk ziyadesiyle vardı (Laf aramızda dozajının kaçtığını düşündüğüm çok an oldu). Her şeyden önce çok akıcıydı. Başlamanızla bitirmeniz arasında geçen zamanın farkına bile varamayabilirsiniz. Bir şey katıyor mu? :) Bu tarzdaki romanlar insana ne katıyorsa bu da o kadar bir şeyler katıyor işte. Okuma zevkinizi pekiştiriyor, hoş zaman geçirmenizi sağlıyor. Bunca sözden sonra karar size kalmış;)

Seyma Erboğa 
13 Mar 18:43 · 8/10 puan

Fantastik sevenler için mükemmel bir dünya. Alışagelmişin dışında bir kurgusu var. Yazarların anlatım tarzı ve olayları yorumlaması çok hoş. Kitabın ortalarına geldikçe, dönen olayları anladıkça kitaba bağlılığınız artıyor ve elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Farklı karakterlerin farklı özelliklerinde herkesin kendinden bir şeyler bulacağını düşünüyorum. Hayal edin, siz de bir Gece Evi halkındansınız. Ve böyle okuyun.

Sefa güney 
07 Eyl 22:22 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitap tam bir vampir aşk hikayesi sürükleyici bir anlatımı var işaret serisi ve pc cristin cast pegasus yayınları güzel okunması gerekir tavsiye ederim hiç değilse bir bakın derim.

ipek derin 
14 Eki 2016 · Beğendi

Bu kitabı okuduğumda çok beğendim bir solukta bitirdim. Vampir ile ilgili okuduğum ilk kitaptı. Vampir kitaplarına hayran kaldım..! Okumayı südüreceğim

Beyza 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bu kitaba başladığımda ismini çok duyduğum için beklentim biraz yüksekti. Kitap beklentimi karşılamadı. Birkere başrole kesinlikle ısınamadım. Aşk üçgenlerini duymuştum ama böylesini görmedim. Kitaptaki karakterlerin tam oturmadığını gördüm serinin diğer kitaplarında bu durum belki düzelebilir.Ayrıca yazarın gereksiz feminist bir yaklaşımı var. Kaliteli bir vampir kitabı olduğunu düşünmüyorum. Vampir kitapları şu sıralar çok olduğundan beğendirebilmek için gerçekten iyi bir konuya sahip olması gerekiyor.Ama her şeye rağmen akıcı bir kitaptı. Fantastik kitaplara yeni başlayanlara tavsiye edilebilir ama iyi bir konu arayanlar aradıklarını bu kitapta bulamazlar.

Tuğçe Gökalp 
17 Tem 00:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Vampir serisini en guzel anlatan kitaplardan biri faket zoeyin surekli baska erkeklerle bir seyler yasamasi bir yerden sonra cok sıkıyor. Genel olarak cok begenerek okudugum bir kitaptir.

Hilal başkeser 
16 Ağu 02:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum ve her serisini heyecanla beklediğim bir kitaptı. Kesinlikle vampir serilerinin en iyisi diyebilirim 12. Kitabında heosi harikaydı yan serilerini de okuyacağım

Ceylan 
 14 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gece evi serisi benim ilk başladıgım seri kitaplardan. Bence Alacakaranlık'tan hatta Vampir Günlükleri'nden daha iyi bir kitap. Kurgusu mükemmel, heyecanlı, aşk ve macera dolu. Fantastik dünyanın sınırlarını aşıyor ve gerilim ve heyecan dolu bir dünyanın içine sürüklüyor.

3 /

Kitaptan 5 Alıntı

Güç arıyorum ama başkalarından büyük olmak için değil, en büyük düşmanla, kendi içimdeki şüphelerle savaşmak için...

İşaret, P. C. Castİşaret, P. C. Cast
Tuba Can 
14 Tem 12:18 · Kitabı okudu

"Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığında her zaman iyilik getirmemesi gibi."

İşaret, P. C. Castİşaret, P. C. Cast
Tuncay YILDIRIM 
 16 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kendine inan
Sen yaşının çok ötesinde bir büyüklüğe sahipsin,Zoeykuş. Kendine inanırsan, bir yolunu bulacaksın. Ama sakın unutma, karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi..

İşaret, P. C. Cast (Sayfa 256 - pegasus)İşaret, P. C. Cast (Sayfa 256 - pegasus)
Tuncay YILDIRIM 
 16 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Koku
Ah, bu adamın müthiş bir kokusu vardı ama tam olarak ne koktuğunu çıkaramıyordum. Şu erkeklerin galonlarca döktükleri o baygın ve abartılı kolonyalar gibi değildi.
Kokusu... Kokusu...
Gece vakti, yağmurdan hemen sonraki orman kokusu gibiydi.
Toprak gibi...
Tertemiz...

İşaret, P. C. Cast (173)İşaret, P. C. Cast (173)