İşaret House of Night Serisi 1

7,4/10  (271 Oy) · 
1.320 okunma  · 
172 beğeni  · 
4.741 gösterim
Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786055943783
 • Orijinal Adı:
  Marked
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Librarian 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor. Seçilerek işaretlenen (seçilenlerde dövme oluşuyor) ve bu şekilde vampir olanların toplandığı gece evi adlı bir okulda yaşanan kimlik mücadeleleri, uyum süreçleri, aşkları ve ardından gelen hem okullarını hem de yaşadıkları dünyayı kurtarma savaşları heyecan dozajı gittikçe artan bir yazımla anlatılıyor. Kan bağı serisinde olduğu gibi burada da doğa üstü türler sadece vampirlerle kısıtlı değil. Bu seriye hem renk katmış hem de olayları daha da genişleyebilir kılmış. Bu seriyi şimdi okumaya başlayanlar ilk çıktığı zaman başlayanlara göre oldukça şanslı çünkü bekleyecekleri sadece serinin 12. ve final kitabı (söylentiye göre tabi ki) Ben serinin bu denli uzatılmasını ticari amaçlı bulmanın dışında gereksiz de gördüm. Okuyanlar bilir okuyacaklara da kısmi spoiler olacak seriyi uzatmak adına kahramanları öldürüp öldürüp diriltmek ya da başka canlı türevleri şeklinde karşımıza çıkarmak bence gereksizdi. Seri çok daha öncesinde olayları derlenip toparlanarak sonlandırılabilirdi. Zaten ilginç bir şekilde serinin sonlarına doğru yazım tarzında bir tat farkı var ki söylentiler yazarların kendilerine hayalet yazar tutup seriyi devam ettirdiği yönünde. Ben bunu çok da tuhaf bulmadım şahsen çünkü iki kişilik yazar grubu da olsa yazmak eyleminin de bir maksimum sınırı var ve maşallah bu Cast gillerin de neredeyse yılda üç beş eser piyasaya sürdüğü göz önünde tutulursa dedikoduların aslı var gibi geliyor insana. Gelelim sadede; tavsiye ediyor muyum?... Dediğim gibi seriyi topluca alma şansına sahip olduğunuz için bekleme sorunu ortadan kalkmış oluyor ve siz serinin 11.kitabını okuyana kadar final de muhakkak yayınlanmış olur. Evet vampir esaslı roman ekolüne farklı bir tarz katmıştı. Heyecan, macera, aşk ziyadesiyle vardı (Laf aramızda dozajının kaçtığını düşündüğüm çok an oldu). Her şeyden önce çok akıcıydı. Başlamanızla bitirmeniz arasında geçen zamanın farkına bile varamayabilirsiniz. Bir şey katıyor mu? :) Bu tarzdaki romanlar insana ne katıyorsa bu da o kadar bir şeyler katıyor işte. Okuma zevkinizi pekiştiriyor, hoş zaman geçirmenizi sağlıyor. Bunca sözden sonra karar size kalmış;)

Gözde 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çok yoğun olarak neler anlatıldığını haliyle hatırlamadığım ergenlik dönemi vampir merakı ile okumuştum bu seriyi.Her bir romanını tek tek değerlendirmeyeceğim elbette ama şunu söylemeliyim hakkını yemeyeceğim o zamanlar beni derslerde dahi kitap okumaya teşvik eden acayip heyecanlı,şaşırtıcı,sürükleyici ve o dönemlerde çıkan kesinlikle(twillight popülerliği zamanı) en güzel fantastik kitap.Edebi bir şeyler arayanları tatmin etmeyecek ama en azından kitap okuma alışkanlığı edinmek isteyen ya da hoş vakit geçirmek isteyen kafası yoğun okurlara öneriyorum.İyi okumalar :)

İşaret benzeri kitaplar

Azer Bağatur 
25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hayali vampirler dünyasından yine güzel bir roman.Kitabin içinde gibisiniz.Öyle bir etki yaratıyor ki sizde ;etkisinden uzun süre kurtulamıyorsunuz.

Melisa Karaca 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · 6/10 puan

Harika bir seriydi.
Öyle akıcı bir dille yazılmış ki kitapların uzun olmasına rağmen ne zaman bittiğini dahi anlamadımm tavsiye ederim :)

Cahil Okur 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · 7/10 puan

İçerisinde birçok vampir hikayesi bulunan kitap okumuş biri olarak, Gece Evi Serisi’nin ilk kitabı İşaret ile birlikte bambaşka evrene seyahat ettiğiniz hissine kapılıyorsunuz. Lakin bu hisse rağmen yazarların başarılı adaptasyonu nedeniyle, bir süre sonra gerçek vampirlerin olsa olsa bu kitaptaki gibi olabileceği izlenimi oluşuyor kafanızda. Detaylı incelemem http://cahilokur.blogspot.com.tr/...ce-evi-serisi-1.html adresinde

Sadık Kocak 
 17 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Spoiler İçerebilir.
Okulda toplanan çocuklar -kitabın da adını alan- ilk “İşaret” yani bir ölümle yaşam arası, ölmesi veya yaşadığından emin olunamayan bir Vampir gördüğünü söyler. Yazarımız böyle bir girişi uygun bulmuş.
O vampir de aralarından taşıyıcı olarak çıkar ve Zoey vampir olur. Aslında herkes tarafından hikaye biliniyor olsa da kendime göre de notlar almaya karar verdim. Zoey’in vampir olduktan sonra yaşadığı zorluklar biraz fazla dramatik olmuştu.
Akabinde ‘Nyx’ yani Vampir Tanrıçası ile görüşen bir Joey ve bizzat onun tarafından seçildiğini belirten içi dolu Hilali taşıyan kişi olunca da yavaş yavaş bir şeyler olur gibi hissediliyordu.
Biraz kötü tanıştığı ve kanının ısınmadığı Afrodit ile oda arkadaşı Stevie burada kitaba dahil oluyor. Herkesin merak ettiği tek bir konu var; Zoey’in alnındaki işaret ne anlama geliyor?
Okul zamanı da derslere geçiyorlar -vampir eklemeli- ve Zoey orada Erik’i görüyor. Afrodit’in yanında gördüğü çocuk ve çocuktan hoşlanıyordu.
Diğer yandan karanlık bir ritüele katılıyor ve ilk kez kanın tadına bakıyordu. Ancak daha o zaman dikkatimi çeken şey kandan nefret etmesi değil de aklından, gökyüzündeki bulutların dağılmasını ve ay ışığı istemesini geçirmesiyle beraber bulutların dağışması olmuştu. Oldukça uzun serilik bir kitaba göre bence fena olmayan bir gelişme aşaması vardı. Daha şimdiden gelecek kitaplar ne olacak ? Mezun olunca nelerle uğraşacaklar gibi fikirlere kapılıyordum.
Diğer yandan bir Çember Ayini söz konusu ve burada Zoey’in tüm rahibeler arasında bir ilk olarak 5 elementin tamamını hissetmesi var ki bu da Afrodit’i yerinden edecek bir şey ama dikkatimi çeken asıl nokta neden bu kadınlara ‘Rahibe’ denmesi diyebilirim.
Diğer yandan 2 kişinin de ölümü söz konusuydu. Vampirliği reddeden vücutların ölümü diye biliniyordu. Peki ya gerçekte böyle miydi ? Elizabeth be Elliott.
Son ve en güzel ritüel sonrası elementlerin ve ruhların kontrolü ile Zoey bir evrim geçirmişti diyebiliriz. Yüzündeki iz gelişmiş, omzunda da bir çaylağın asla ulaşamayacağı bir dövme belirmişti.
Yeni rahibe kim olacaktı? Rahibelik eğitimi yer değiştirecek miydi ? Oldukça heyecanlı ve gerilimi yüksek, sert bir final geçirdik. Ayrıca gelecek kitap için de umutluyum. Böyle bir tanışma faslı veren kitap sonrası ölen çocuklar adına bilinmeyen sır neydi ? Gelecek kitap adına umudumsa Gece Evi denilen yerde öldürülen küçük çocuklara ne olduğu ve bunun Zoey’in yetenekleriyle bağlantısı neydi ? Sabırsızlıkla bekliyorum..

Seyma Erboğa 
13 Mar 2017 · 8/10 puan

Fantastik sevenler için mükemmel bir dünya. Alışagelmişin dışında bir kurgusu var. Yazarların anlatım tarzı ve olayları yorumlaması çok hoş. Kitabın ortalarına geldikçe, dönen olayları anladıkça kitaba bağlılığınız artıyor ve elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Farklı karakterlerin farklı özelliklerinde herkesin kendinden bir şeyler bulacağını düşünüyorum. Hayal edin, siz de bir Gece Evi halkındansınız. Ve böyle okuyun.

Sefa güney 
07 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitap tam bir vampir aşk hikayesi sürükleyici bir anlatımı var işaret serisi ve pc cristin cast pegasus yayınları güzel okunması gerekir tavsiye ederim hiç değilse bir bakın derim.

ipek derin 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı okuduğumda çok beğendim bir solukta bitirdim. Vampir ile ilgili okuduğum ilk kitaptı. Vampir kitaplarına hayran kaldım..! Okumayı südüreceğim

Medine Yılmaz 
20 Eki 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gece evi serisi vampir kitapları ve vampir dizi, filmlerine olan ilgimi büyük ölçüde artıran bir seri oldu. Serinin ilk 5 belkide 6 kitabını çok beğenerek okumama rağmen, diğerlerini aynı hevesle okuyamadım. Çünkü ciddi anlamda konudan uzaklaşıp saman tadı vermeye başlamıştı. Yine de seriyi tamamlamak adına şuan son çıkan kitabı da okuyorum. Her şeye rağmen benim için özel ve bir o kadar güzel bir seri.

3 /

Kitaptan 7 Alıntı

Tuba Can 
14 Tem 2017 · Kitabı okudu

"Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığında her zaman iyilik getirmemesi gibi."

İşaret, P. C. Castİşaret, P. C. Cast

Güç arıyorum ama başkalarından büyük olmak için değil, en büyük düşmanla, kendi içimdeki şüphelerle savaşmak için...

İşaret, P. C. Castİşaret, P. C. Cast
Tuncay YILDIRIM 
 16 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kendine inan
Sen yaşının çok ötesinde bir büyüklüğe sahipsin,Zoeykuş. Kendine inanırsan, bir yolunu bulacaksın. Ama sakın unutma, karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığın da her zaman iyilik getirmemesi gibi..

İşaret, P. C. Cast (Sayfa 256 - pegasus)İşaret, P. C. Cast (Sayfa 256 - pegasus)
Tuncay YILDIRIM 
 16 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Koku
Ah, bu adamın müthiş bir kokusu vardı ama tam olarak ne koktuğunu çıkaramıyordum. Şu erkeklerin galonlarca döktükleri o baygın ve abartılı kolonyalar gibi değildi.
Kokusu... Kokusu...
Gece vakti, yağmurdan hemen sonraki orman kokusu gibiydi.
Toprak gibi...
Tertemiz...

İşaret, P. C. Cast (173)İşaret, P. C. Cast (173)
Cahil Okur 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Tıpkı yarın ölecekmişiz gibi yaşamalısınız, çünkü ölebilirsiniz ve akıllarda bugünkü halinizle kalırsınız.

İşaret, P. C. Cast (Sayfa 282)İşaret, P. C. Cast (Sayfa 282)

Güzellikle yürümeme izin ver.Gözlerim, senin gecenin güzelliğinden önce gelen kırmızı ve mor gün batımını görebilsin.Ellerim senin yarattıklarına saygı duysun ve kulaklarım senin sesini duyacak kadar keskinleşsin.Bana, halkına öğrettiklerini anlayabilecek kadar bilgelik bağışla.

İşaret, P. C. Castİşaret, P. C. Cast