Adı:
İşaret
Alt başlık:
House of Night Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055943783
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Marked
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)
336 syf.
·Beğendi·9/10
Bu kitap sürükleyici bir kitaptır.Zoey adında bir kızın başından geçiyor. Zoey kızılkuşun hayatı birden değişiyor . Okuldayken işaretleniyor .Hilal şeklinde alnında kıpkırmızı bir şekil beliriyor. Bu şekilde okulda ucube gibi kalamayacağından büyük annesi tarafından vampirlerin gittiği yatılı okula gece evine gidiyor. Okulda bu işarete sahip olan tek kişi oluyor. Hilal herkesde maviyken Zoey'de kırmızı buda Zoeyin yaşıcağı zorlukların başında geliyor.Okulda yeni arkadaş grubu ediniyor.Okulda Erik le tanışıyor ve ona aşık oluyor.
336 syf.
·9/10
Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor. Seçilerek işaretlenen (seçilenlerde dövme oluşuyor) ve bu şekilde vampir olanların toplandığı gece evi adlı bir okulda yaşanan kimlik mücadeleleri, uyum süreçleri, aşkları ve ardından gelen hem okullarını hem de yaşadıkları dünyayı kurtarma savaşları heyecan dozajı gittikçe artan bir yazımla anlatılıyor. Kan bağı serisinde olduğu gibi burada da doğa üstü türler sadece vampirlerle kısıtlı değil. Bu seriye hem renk katmış hem de olayları daha da genişleyebilir kılmış. Bu seriyi şimdi okumaya başlayanlar ilk çıktığı zaman başlayanlara göre oldukça şanslı çünkü bekleyecekleri sadece serinin 12. ve final kitabı (söylentiye göre tabi ki) Ben serinin bu denli uzatılmasını ticari amaçlı bulmanın dışında gereksiz de gördüm. Okuyanlar bilir okuyacaklara da kısmi spoiler olacak seriyi uzatmak adına kahramanları öldürüp öldürüp diriltmek ya da başka canlı türevleri şeklinde karşımıza çıkarmak bence gereksizdi. Seri çok daha öncesinde olayları derlenip toparlanarak sonlandırılabilirdi. Zaten ilginç bir şekilde serinin sonlarına doğru yazım tarzında bir tat farkı var ki söylentiler yazarların kendilerine hayalet yazar tutup seriyi devam ettirdiği yönünde. Ben bunu çok da tuhaf bulmadım şahsen çünkü iki kişilik yazar grubu da olsa yazmak eyleminin de bir maksimum sınırı var ve maşallah bu Cast gillerin de neredeyse yılda üç beş eser piyasaya sürdüğü göz önünde tutulursa dedikoduların aslı var gibi geliyor insana. Gelelim sadede; tavsiye ediyor muyum?... Dediğim gibi seriyi topluca alma şansına sahip olduğunuz için bekleme sorunu ortadan kalkmış oluyor ve siz serinin 11.kitabını okuyana kadar final de muhakkak yayınlanmış olur. Evet vampir esaslı roman ekolüne farklı bir tarz katmıştı. Heyecan, macera, aşk ziyadesiyle vardı (Laf aramızda dozajının kaçtığını düşündüğüm çok an oldu). Her şeyden önce çok akıcıydı. Başlamanızla bitirmeniz arasında geçen zamanın farkına bile varamayabilirsiniz. Bir şey katıyor mu? :) Bu tarzdaki romanlar insana ne katıyorsa bu da o kadar bir şeyler katıyor işte. Okuma zevkinizi pekiştiriyor, hoş zaman geçirmenizi sağlıyor. Bunca sözden sonra karar size kalmış;)
 • İhanet
  7.6/10 (323 Oy)211 beğeni1.850 okunma31 alıntı4.612 gösterim
 • Seçilmiş
  7.6/10 (283 Oy)200 beğeni1.792 okunma19 alıntı4.781 gösterim
 • Vahşi
  7.9/10 (240 Oy)166 beğeni1.513 okunma11 alıntı3.229 gösterim
 • Av
  7.9/10 (221 Oy)162 beğeni1.401 okunma29 alıntı2.896 gösterim
 • Göçebe
  8.4/10 (607 Oy)519 beğeni2.417 okunma108 alıntı11.378 gösterim
 • Sessizlik
  8.4/10 (743 Oy)660 beğeni3.098 okunma75 alıntı10.555 gösterim
 • Final
  8.7/10 (627 Oy)571 beğeni2.578 okunma62 alıntı10.139 gösterim
 • Baştan Çıkarılmış
  7.6/10 (199 Oy)140 beğeni1.313 okunma17 alıntı3.107 gösterim
 • Çığlık
  8.2/10 (873 Oy)775 beğeni3.625 okunma84 alıntı15.261 gösterim
 • Uyanmış
  7.8/10 (179 Oy)126 beğeni1.234 okunma20 alıntı2.475 gösterim
336 syf.
·Puan vermedi
Serinin bu ilk kitabini Alacakaranlık serisinden hemen sonra okumuştum. Sanirim zamanla yanlisti. Çünkü diger seriyi çok severek okumama rağmen bu kitaptan ayni tadi alamadim ve bu Gece Evi Serisi'nin diger kitaplarini da bu yüzden okuyamadim.
336 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Hayali vampirler dünyasından yine güzel bir roman.Kitabin içinde gibisiniz.Öyle bir etki yaratıyor ki sizde ;etkisinden uzun süre kurtulamıyorsunuz.
336 syf.
·9/10
Çok yoğun olarak neler anlatıldığını haliyle hatırlamadığım ergenlik dönemi vampir merakı ile okumuştum bu seriyi.Her bir romanını tek tek değerlendirmeyeceğim elbette ama şunu söylemeliyim hakkını yemeyeceğim o zamanlar beni derslerde dahi kitap okumaya teşvik eden acayip heyecanlı,şaşırtıcı,sürükleyici ve o dönemlerde çıkan kesinlikle(twillight popülerliği zamanı) en güzel fantastik kitap.Edebi bir şeyler arayanları tatmin etmeyecek ama en azından kitap okuma alışkanlığı edinmek isteyen ya da hoş vakit geçirmek isteyen kafası yoğun okurlara öneriyorum.İyi okumalar :)
336 syf.
·10 günde·7/10
İçerisinde birçok vampir hikayesi bulunan kitap okumuş biri olarak, Gece Evi Serisi’nin ilk kitabı İşaret ile birlikte bambaşka evrene seyahat ettiğiniz hissine kapılıyorsunuz. Lakin bu hisse rağmen yazarların başarılı adaptasyonu nedeniyle, bir süre sonra gerçek vampirlerin olsa olsa bu kitaptaki gibi olabileceği izlenimi oluşuyor kafanızda. Detaylı incelemem http://cahilokur.blogspot.com.tr/...ce-evi-serisi-1.html adresinde
336 syf.
·22 günde·6/10
Harika bir seriydi.
Öyle akıcı bir dille yazılmış ki kitapların uzun olmasına rağmen ne zaman bittiğini dahi anlamadımm tavsiye ederim :)
336 syf.
·8 günde·9/10
Gerçekten sürükleyici bir kitap,hele sonlara doğru insanı adeta içine çekiyor. Daha serinin birinci kitabını okudum ve beğendiğim için hemen gidip ikincisini aldım , umarım o da ilk kitap gibi akıcıdır. Konusunu özet geçmek gerekirse yazarlar klasikleşmiş vampir dünyasının dışına çıkmış ve bunda oldukça başarılı olmuşlar bence. Sorunlu bir ailesi olsa da genel olarak normal bir yaşama sahip olan Zoey'in hayatı İz Sürücü tarafından işaretlendikten sonra tamamen değişiyor. Gece evine (bir çeşit vampir okulu) gittikten sonra onca vampirin içinde bile tuhaf karşılanıyor çünkü diğer çaylak vampirlerin aksine Zoey'in işaretlendikten sonra oluşuna izinin içi doludur.(Kitaba göre bu sadece yetişkin vampirlerde olur) Zoey , Tanrıça Nyx tarafından seçilmiş kişidir. Ve böylelikle bir sürü olay birbiri ardına gelişir. Kimi zaman sıkıldığım , kimi zaman sanki kendim yaşıyormuşcasına gerilip , heyecanlandığım bir kitap. (Bazı yerlerini saçma bulduğumu kabul ediyorum) Kendine değişiklik arayan okurlar için gerçekten güzel bir kitap. Tavsiye ediyorum. Umarım ikinci kitap için de görüşlerim böyle olumlu olur.
336 syf.
·Beğendi·10/10
Değişik ve güzel bir seri kitabının ilkiydi. Vampirlerin hayatı ve işaretlenmeleri anlatılıyor. İşaretlenenler artık vampir okuluna gitmek zorunda kalır. Ve burada edinilen arkadaşlar ve olaylar anlatılıyor. Sürükleyici bir kitaptı. Beğendim.
336 syf.
·Beğendi·7/10
Spoiler İçerebilir.
Okulda toplanan çocuklar -kitabın da adını alan- ilk “İşaret” yani bir ölümle yaşam arası, ölmesi veya yaşadığından emin olunamayan bir Vampir gördüğünü söyler. Yazarımız böyle bir girişi uygun bulmuş.
O vampir de aralarından taşıyıcı olarak çıkar ve Zoey vampir olur. Aslında herkes tarafından hikaye biliniyor olsa da kendime göre de notlar almaya karar verdim. Zoey’in vampir olduktan sonra yaşadığı zorluklar biraz fazla dramatik olmuştu.
Akabinde ‘Nyx’ yani Vampir Tanrıçası ile görüşen bir Joey ve bizzat onun tarafından seçildiğini belirten içi dolu Hilali taşıyan kişi olunca da yavaş yavaş bir şeyler olur gibi hissediliyordu.
Biraz kötü tanıştığı ve kanının ısınmadığı Afrodit ile oda arkadaşı Stevie burada kitaba dahil oluyor. Herkesin merak ettiği tek bir konu var; Zoey’in alnındaki işaret ne anlama geliyor?
Okul zamanı da derslere geçiyorlar -vampir eklemeli- ve Zoey orada Erik’i görüyor. Afrodit’in yanında gördüğü çocuk ve çocuktan hoşlanıyordu.
Diğer yandan karanlık bir ritüele katılıyor ve ilk kez kanın tadına bakıyordu. Ancak daha o zaman dikkatimi çeken şey kandan nefret etmesi değil de aklından, gökyüzündeki bulutların dağılmasını ve ay ışığı istemesini geçirmesiyle beraber bulutların dağışması olmuştu. Oldukça uzun serilik bir kitaba göre bence fena olmayan bir gelişme aşaması vardı. Daha şimdiden gelecek kitaplar ne olacak ? Mezun olunca nelerle uğraşacaklar gibi fikirlere kapılıyordum.
Diğer yandan bir Çember Ayini söz konusu ve burada Zoey’in tüm rahibeler arasında bir ilk olarak 5 elementin tamamını hissetmesi var ki bu da Afrodit’i yerinden edecek bir şey ama dikkatimi çeken asıl nokta neden bu kadınlara ‘Rahibe’ denmesi diyebilirim.
Diğer yandan 2 kişinin de ölümü söz konusuydu. Vampirliği reddeden vücutların ölümü diye biliniyordu. Peki ya gerçekte böyle miydi ? Elizabeth be Elliott.
Son ve en güzel ritüel sonrası elementlerin ve ruhların kontrolü ile Zoey bir evrim geçirmişti diyebiliriz. Yüzündeki iz gelişmiş, omzunda da bir çaylağın asla ulaşamayacağı bir dövme belirmişti.
Yeni rahibe kim olacaktı? Rahibelik eğitimi yer değiştirecek miydi ? Oldukça heyecanlı ve gerilimi yüksek, sert bir final geçirdik. Ayrıca gelecek kitap için de umutluyum. Böyle bir tanışma faslı veren kitap sonrası ölen çocuklar adına bilinmeyen sır neydi ? Gelecek kitap adına umudumsa Gece Evi denilen yerde öldürülen küçük çocuklara ne olduğu ve bunun Zoey’in yetenekleriyle bağlantısı neydi ? Sabırsızlıkla bekliyorum..
336 syf.
·8/10
Fantastik sevenler için mükemmel bir dünya. Alışagelmişin dışında bir kurgusu var. Yazarların anlatım tarzı ve olayları yorumlaması çok hoş. Kitabın ortalarına geldikçe, dönen olayları anladıkça kitaba bağlılığınız artıyor ve elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Farklı karakterlerin farklı özelliklerinde herkesin kendinden bir şeyler bulacağını düşünüyorum. Hayal edin, siz de bir Gece Evi halkındansınız. Ve böyle okuyun.
336 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Bu kitabı okuduğumda çok beğendim bir solukta bitirdim. Vampir ile ilgili okuduğum ilk kitaptı. Vampir kitaplarına hayran kaldım..! Okumayı südüreceğim
"Karanlık her zaman kötülük demek değildir. Tıpkı, ışığında her zaman iyilik getirmemesi gibi."
Güç arıyorum ama başkalarından büyük olmak için değil, en büyük düşmanla, kendi içimdeki şüphelerle savaşmak için...
Güzel, bulutu gör, bulut ortaya çıksın.
Güzel, yağmuru gör, yağmur yaklaşsın.
P. C. Cast
Sayfa 53 - Pegasus Yayınevi
Bugün kendimi ne kadar kötü hissetmeme neden olduklarını unutmayacağım. Korktuğum, yalnız kaldığım ya da bana olacak şeyler olmaya başladığı zaman, hiçbir şeyin burada tıkılıp kalmaktan daha kötü olmayacağını hatırlayacağım. Hiçbir şey bundan daha kötü olmaz.
P. C. Cast
Sayfa 36 - Pegasus Yayınevi
"..Güç arıyorum ama başkalarından büyük olmak için değil, en büyük düşmanla, kendi içimdeki şüphelerle savaşmak için.."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İşaret
Alt başlık:
House of Night Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055943783
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Marked
Çeviri:
Sevinç Tezcan Yanar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 2.237 okur

 • Merve Kaya
 • sude
 • Beyge
 • Büşra Öztürk
 • Sevinç Günay
 • Volkan Mutluer
 • Sena Beytekin
 • Nuran
 • Lacrima
 • Ece Demirici

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.7
14-17 Yaş
%6
18-24 Yaş
%53.6
25-34 Yaş
%24.1
35-44 Yaş
%9.1
45-54 Yaş
%3.3
55-64 Yaş
%0.2
65+ Yaş
%1.2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92.5
Erkek
%7.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%23.8 (103)
9
%12.9 (56)
8
%19.6 (85)
7
%12.9 (56)
6
%9.5 (41)
5
%8.5 (37)
4
%3.9 (17)
3
%3.7 (16)
2
%1.6 (7)
1
%3.5 (15)

Kitabın sıralamaları