Uyanmış House of Night Serisi 8

7,9/10  (109 Oy) · 
766 okunma  · 
80 beğeni  · 
1.765 gösterim
Yıkımın eşiğindeki çaresiz bir genç kız, kalbinin kırılmamasi için ne yapabilir?

Karanlığın gözlerinizi bağladığı yerde, kalbinize güvenmekten başka çareniz yoktur.

Arkadaşlığın sınırları nereye kadar uzanabilir ve bir kızın kalbindeki aşk ne kadar güçlü olabilir?

Vampir yüksek konseyi tarafından aklanan ve tulsa gece evi'ndeki yüksek rahibe konumuna geri getirilen Neferet, Zoey'den intikam almaya yemin eder. Kalona üzerindeki hâkimiyeti, Zoey'e karşi kullanacağı silahlardan sadece biridir. Ancak Zoey Skye Adası'na sığınmış ve orada kraliçe Sgiach tarafindan onun yerine geçmesi için eğitilmektedir. Kraliçe olmak harika olurdu, değil mi? Tulsa'ya neden dönsün ki? Insan refakatçisi Heath'i kaybettikten sonra Zoey ne kendisinin, ne de süper yakışıklı savaşçısı Stark'la olan ilişkisinin asla eskisi gibi olmayacağını bilir.

Peki ya Stevie Rae ve Rephaim? Alaycı kuzgun, Stevie Rae'ye karşı kullanılmayı reddeder, fakat dünya üzerinde Zoey dâhil hiç kimse onların ilişkisini onaylamayacakken elinden ne gelir ki? Babasına mı yoksa kalbine mi ihanet edecek?

Hepsi ve çok daha fazlası gece evi serisinin soluk kesen 8. Kitabında...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786054456055
 • Orijinal Adı:
  Awakened
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Beklenenin aksine kitabımız Neferet ile başlamış. Kalona’nın geri dönüşü ile başlıyoruz. Tabii bir de Neferet’in bizimkilerin arkadaşı Jack’ı öldürmesi var. Her nasıl olduysa daha kitabın başlarında bir ölüm gördük. 
Stevie bu ölümde Zoey’in de olmaması nedeniyle tek kalıyordu. Kimseye Neferet cinayet işledi diye inandıramıyor ve Zoey’i arıyordu.
Zoey’in ise devreye girişi gene oldukça güzeldi. Gözlerimiz uzun zaman onu aramıştı sanki. 5 elementin gücünün gerçekten de Kraliçe edasıyla kullanılması vardı. Kendi kanıyla onlara hayat vermek ve onları bir ruh ötesinde, beden şekline sokabilmek gerçekten güzel bir tecrübeydi. Bir de unutmadan kendisine bahşedilen Kahin Taşını eklemeliyim.
Nyx, ulu Tanrıça. Rephaim’i sahipleniyordu. Hem de herkesin yanında ve onu affetmişti. Neferet’e karşı da Kraliçe unvanını kullanan Zoey ve onun arkadaşları yeni bir Gece Evi için harekete geçiyordu. Bu arada bir de kitabımıza Linda Heffer dahil oluyordu. (Zoey’in annesi)
Diğer taraftan da Heath bahsi geçiyor. Yazarımız her ne kadar ölmüş olsa da ona da değinmiş. Hatta Nyx isimli büyük Tanrıça da onun yanına gelince ondan da bir geri dönüş bekledim. Her ölen geri gelmeye başlayınca kitap da kendini tekrar eder ve seri sıkıcı olur kanaatindeyim.
Sonuna doğru biraz heyecan vardı tabi. Anneyi bir de bu açıdan görmüş olduk. Ancak ben tadında bir final olduğunu düşünüyorum. Gelecek kitap adına da umutluyum.

Sinem Atılgan 
16 Haz 2015 · 5/10 puan

kitap sürekli aynı olaylar etrafında dönüyor.sonunda hep bir kişi ölüyor. zoey nefereti yeniyor neferet iyice öfkeleniyor vesaire vesaire.aslında kitabın konusu iyi fakat biraz uzun sürdü.zirvede bırakmalık kitaplar vardır bu da onlardan biri olabilirdi fakat yazar sürdürmeyi seçmiş.ben kefarete kadar okudum ama bir arkadaşta vardı ondan okudum.kendi kitaplığımda gece evi serisi yok.

Uyanmış benzeri kitaplar

okurumizlerim 
10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Olaylardan çok aksiyonlar dizgesi olan kitap. Ne çok şey oldu diyor insan. Karakter ve olay bazında Zoey Kızılkuş'un ağırlığı azalıyor. Sonu diğerlerine göre daha kurgulanmış!

Nehir Kocakarın 
14 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Gece evi serisini cok seviyorum en sevdigim seridir.Kitap cok sürukleyici ve bağımlılık yapiyor.Bence serinin sayisi artmali su an 12 ye kadar bence 20 ye kadar olmali.

Zeynelabiddin BAYRAKDAR 
 21 Mar 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

NYX in yüksek adaleti Neferet ve Kolona'dan hala umutlu ve onların da aydınlığı bulabileceklerine olan inancı tam. Rephaim aydınlığı nasıl yakaladiysa Kolona ve Neferet de yakalayabilir.

Kitaptan 8 Alıntı

Sadık Kocak 
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İnandıklarımız ve ispatlayabildiklerimiz iki farklı şey.

Uyanmış, P. C. Cast (Sayfa 171)Uyanmış, P. C. Cast (Sayfa 171)
Tuncay YILDIRIM 
26 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

''Kalplerinizin kırılmasına izin vermeyin. Çok fazla acıyor.

Uyanmış, P. C. Cast (Sayfa 217)Uyanmış, P. C. Cast (Sayfa 217)

Kemiğini korumak için sürekli havlayıp durduğu için dişlerinin yokluğunu kimsenin fark etmediği bir köpekten farkı yok.

Uyanmış, P. C. CastUyanmış, P. C. Cast

Kalbinin , senin için de , benim için olduğu kadar önemli olduğuna karar verdiğin zaman gel ve beni bul.Kolay olması lazım.Kalbini takip et , yeter..

Uyanmış, Kristin Cast (Sayfa 181)Uyanmış, Kristin Cast (Sayfa 181)