Yanmış House of Night Serisi 7

7,7/10  (108 Oy) · 
706 okunma  · 
78 beğeni  · 
1.673 gösterim
Üç kız... Ateşle oynuyorlar... Eğer dikkatli olmazlarsa herkes yanacak! Arkadaşlar birbirlerine güvenmemeye başladığında, kıvılcımları alevlendirmek için karanlık orada olacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  430
 • ISBN:
  6054263646
 • Orijinal Adı:
  Burned
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
22 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Belki Spoiler !
Neferet’in, Kalona’yı ruhlar alemine Zoey’i öldürmeye göndermesi ile başlıyoruz romanımıza.
Diğer yandan da Stevie için bir baskı söz konusu. Kırmızıların yüksek rahibesiydi ama Zoey artık yok diyerek genel itibariyle onu istiyorlardı.
Öte yandan Stevie ve Rephaim de damgalandıkları için birbirlerini hissediyorlar ve birlikte hareket ediyorlardı. Biri babasını diğeri de en yakın arkadaşını kurtarmak istiyordu ama sakıncalı olan durum her iki kurtarılacak (Zoey ve Kalona) kişinin birbiriyle can düşmanı olmalarıydı.
Sıkıcı bir Stevie romanı olmuştu resmen bu roman. Ara sıra ayıp olmasın diye Zoey verilmiş, bazen de –oldukça nadir- Afrodit ve arkadaşlarından bahsedilmişti.
Tabi bunların yanında iyi şeyler yok mu ? Var. İşte “bir ara hatırladın da hep beraber kusalım” veya “çifte kavrulmuş gerizekalı”, ikizler için “siz aynı beyni ortak mı kullanıyorsunuz veya sağ ve sol beyin” gibi sokak ağzı kullanımı olsun, Afrodit’e ait jeneriklik –ve bol küfürlü- sözler olsun, en azından buralarda bir çekim hissetmek mümkün.
Bir de hep unuttuğum bahsetmediğim biri var. Şiirleriyle gelecekten haber veren Kramisha. Onu eklemezsem bayağı ayıp ederdim herhalde.
Stark bir patlama yapıyor, olaylara İskoçlar dahil oluyor, Zoey'i kurtarmak için kalan günler göz önüne alındığında söylenebilecek en güzel sözü Stark söylüyor ve bu bir dönüm noktası oluyordu. Rahibe ölmesiydi Elementler Kraliçesi olacaktı. İşte bu tahminimce –gelecek kitapla birlikte- bir dönüm noktası olacaktı.
Stark'da arkadaşlarıyla toplanmış ve kutsal ruh ayini ile koruyucusu olduğu Zoey'i geri getirmek için ruhunu bedeninden ayırıp Zoey'e koşuyordu.
Kalona ve Zoey'den finalde efsane yüzleşme. Tabi ben tüm bunları bir kenara bırakarak Heath için biraz üzüldüm ama final de oldukça iyiydi bence. Ancak genel itibariyle de serinin diğer kitaplarına nazaran geri kaldığını belirtmem gerek.
Son olarak Zoey adına gelecek kitap böyle olmazsa çok daha iyi olacak demem gerekiyor. Bunun yanında bir de son kitapta gördüğüm üzere Tanrıça serisinin reklamı yapılıyor. Sanırım bu 12 kitaplık seri sonrasında bir de Tanrıça serisine -araştırmalarım sonucu- başlama olasılığım var. Hatta bu konuda sizlerin de çok değerli fikirlerinden faydalanmak istediğimi belirtmeliyim. Keyifli okumalar dilerim..