1000Kitap Logosu
Yanmış

Yanmış

House of Night Serisi 7

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

430 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 12 sa. 11 dk.
Adı
Yanmış
Alt başlık
House of Night Serisi 7
Orijinal adı
Burned
Basım
Türkçe · Türkiye · Pegasus · 2010 · Karton kapak · 6054263646
Diğer baskılar
Yanmış
Burned
Üç kız... Ateşle oynuyorlar... Eğer dikkatli olmazlarsa herkes yanacak! Arkadaşlar birbirlerine güvenmemeye başladığında, kıvılcımları alevlendirmek için karanlık orada olacaktır.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 90.1
Erkek
% 9.9
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

Uyanmış
Okuyacaklarıma Ekle
Saklanmış
Okuyacaklarıma Ekle
Kader
Okuyacaklarıma Ekle
İntikam
Okuyacaklarıma Ekle
Av
Okuyacaklarıma Ekle
Vahşi
Okuyacaklarıma Ekle
Seçilmiş
Okuyacaklarıma Ekle
İhanet
Okuyacaklarıma Ekle
İşaret
Okuyacaklarıma Ekle
Deniz Tanrıçası
Okuyacaklarıma Ekle
Gölge Öpücük
Okuyacaklarıma Ekle
Boleyn Mirası
Okuyacaklarıma Ekle
Buz Öpücük
Okuyacaklarıma Ekle
Vampir Akademisi
Okuyacaklarıma Ekle
Mahkum Prenses
Okuyacaklarıma Ekle
7.5
10 üzerinden
301 Puan · 10 İnceleme
430 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitapta Zoey artık üç erkek arasında kalmıyor ve biri eleniyor 😂 Güldüğüme bakmayın çok üzüldüm giden kişi için ama söyleyemem kim. Zoey büyük bir buhran yaşıyor, kendini iyice salıyor. Bu sıralarda Stevie Rae kendi gücünün sınırlarını zorluyor ve değişmeye başlıyor. Aynı zamanda hayatına giren Rephaim ile olan diyalogları çok güzeldi 😍 Devamını söylemeyeyim siz okuyun. Biraz bu kitap sıktı beni tabi onu da söylemeden edemeyeceğim. Özellikle Zoey’in kısımları uzatılmasa daha iyiydi.
Yanmış
7.5/10 · 2.083 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
430 syf.
Serinin yedinci kitabında, Heath'in ölümüyle ruhu paramparça olmuş Zoey'in Nyx'in aleminde kendini bulma çabalarını okuyoruz, ki bu kısımlar ( kitabın yarısını kapsıyor) oldukça sıkıcıydı bence. Zoey'in karamsar ve güçsüz hali hiç çekilmiyormuş. Yalnızca Heath'in aşkının saflığı bu bölümleri güzelleştirmiş. Bir de bu kitapta çok fazla yazım yanlışı var. Karakterlerin isimleri de karıştırılıp birbirinin yerine kullanılmış çoğu yerde. Bu kitapta esas karakter Stevie Rae gibiydi. Gücünün sınırlarını zorladı ve aslında tahmin ettiğinden de güçlü olduğunu öğrendi. Aydınlık ve Karanlık'ın hikayesini ben sevdim, olayların neden sonuç ilişkilerini bir mantık çerçevesine koydu ve oldukça etkileyiciydi. Rephaim ile aralarındaki bağ ve hislerin yoğunluğu da öyle güzel anlatılmış ki her cümlesini alıntı yapıp paylaşmak istedim. Stevie Rae'nin halletmesi gereken gönül işlerinden ziyade bir de kötü kırmızı çaylaklar sorunu var ama şimdilik çözülmüş gibi görünüyor. Kesin sonra yine ortaya çıkacaklar. Kitap genel olarak, hayal gücünün ve mitolojinin sınırlarını aşmış diyebilirim, saçma olmuş mu? Bence olmamış ama fazlasıyla abartılmış. Seri ilerledikçe kurulan evren de genişliyor. Hep daha güçlü, daha büyük, daha mükemmel bir vampir çıkıyor ortaya. Bir zamanlar en güçlü vampirin Shekinah olduğunu düşünüyorduk sonra vampir konseyine umut bağladığımız zamanlara geldik. Ama onlar da pek etkili olamadılar bu süreçte. Geriye bir tek ( tabii daha güçlüleri çıkmazsa) Şamanist İskoç Kraliçe Sgiach ve koruyucusu Seoras kalıyor. Bakalım onlar ne kadar yardım edebilecekler Zoey ve arkadaşlarına, gerçi Stevie Rae'e kimse yardım edemez gibi :)
Yanmış
7.5/10 · 2.083 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
430 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İzin aldığım hafta bu seriyi okuyup bitirdim. Çok sürükleyici olduğu için ara vermeden soluksuz okudum. Vampirler üzerine kitapları sevenlerin mutlaka okuması gereken bir seri. Ama bu vampirler bildiklerimiz gibi değil. Çok farklı.
Yanmış
7.5/10 · 2.083 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
430 syf.
·
Beğendi
·
6/10 puan
Belki Spoiler ! Neferet’in, Kalona’yı ruhlar alemine Zoey’i öldürmeye göndermesi ile başlıyoruz romanımıza. Diğer yandan da Stevie için bir baskı söz konusu. Kırmızıların yüksek rahibesiydi ama Zoey artık yok diyerek genel itibariyle onu istiyorlardı. Öte yandan Stevie ve Rephaim de damgalandıkları için birbirlerini hissediyorlar ve birlikte hareket ediyorlardı. Biri babasını diğeri de en yakın arkadaşını kurtarmak istiyordu ama sakıncalı olan durum her iki kurtarılacak (Zoey ve Kalona) kişinin birbiriyle can düşmanı olmalarıydı. Sıkıcı bir Stevie romanı olmuştu resmen bu roman. Ara sıra ayıp olmasın diye Zoey verilmiş, bazen de –oldukça nadir- Afrodit ve arkadaşlarından bahsedilmişti. Tabi bunların yanında iyi şeyler yok mu ? Var. İşte “bir ara hatırladın da hep beraber kusalım” veya “çifte kavrulmuş gerizekalı”, ikizler için “siz aynı beyni ortak mı kullanıyorsunuz veya sağ ve sol beyin” gibi sokak ağzı kullanımı olsun, Afrodit’e ait jeneriklik –ve bol küfürlü- sözler olsun, en azından buralarda bir çekim hissetmek mümkün. Bir de hep unuttuğum bahsetmediğim biri var. Şiirleriyle gelecekten haber veren Kramisha. Onu eklemezsem bayağı ayıp ederdim herhalde. Stark bir patlama yapıyor, olaylara İskoçlar dahil oluyor, Zoey'i kurtarmak için kalan günler göz önüne alındığında söylenebilecek en güzel sözü Stark söylüyor ve bu bir dönüm noktası oluyordu. Rahibe ölmesiydi Elementler Kraliçesi olacaktı. İşte bu tahminimce –gelecek kitapla birlikte- bir dönüm noktası olacaktı. Stark'da arkadaşlarıyla toplanmış ve kutsal ruh ayini ile koruyucusu olduğu Zoey'i geri getirmek için ruhunu bedeninden ayırıp Zoey'e koşuyordu. Kalona ve Zoey'den finalde efsane yüzleşme. Tabi ben tüm bunları bir kenara bırakarak Heath için biraz üzüldüm ama final de oldukça iyiydi bence. Ancak genel itibariyle de serinin diğer kitaplarına nazaran geri kaldığını belirtmem gerek. Son olarak Zoey adına gelecek kitap böyle olmazsa çok daha iyi olacak demem gerekiyor. Bunun yanında bir de son kitapta gördüğüm üzere Tanrıça serisinin reklamı yapılıyor. Sanırım bu 12 kitaplık seri sonrasında bir de Tanrıça serisine -araştırmalarım sonucu- başlama olasılığım var. Hatta bu konuda sizlerin de çok değerli fikirlerinden faydalanmak istediğimi belirtmeliyim. Keyifli okumalar dilerim..
Yanmış
7.5/10 · 2.083 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.