Saklanmış House of Night Serisi 10

8,1/10  (65 Oy) · 
378 okunma  · 
51 beğeni  · 
1.269 gösterim
Sonunda Zoey isteğini elde etmiş ve Vampir Yüksek Konseyi, Neferet’in gerçek yüzünü görmüştür. Bu sayede Zoey ve çemberi kendilerini ve çok sevdikleri okullarını her geçen gün biraz daha güçlenen Karanlıktan korumak için yardım almaya başlamıştır. Güvensizlik tohumlarının filizlendiği ve Karanlığın karmaşa yarattığı Gece Evi’nde herkesin birlik olması gerekmektedir ama bu, son derece zor görünmektedir… Gerilim gittikçe artarken Zoey ve çemberi Karanlığın galip gelmesini çok geç olmadan engelleyebilecek midir? Gece Evi’nde kaos ve karmaşa artıyor…
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  6053430094
 • Orijinal Adı:
  Hidden
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Cemre Kocak 
25 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat Spoiler !
Özellikle ilk başlarda Lenobia üzerinden ilerleyen bir eser. Neferet’in çıkarttığı bir yangın ile başlıyor. Sonra bizim ekip olaya dahil oluyor ve sürpriz olarak bu ekipte kim var dersiniz ? Kalona !
Ve sonunda Neferet bir suç işlemiş ve bunu görmeyi başarmışlardı. Nihayet ! Kullandığı Aurox da iyilik enerjisini almış ve babanneye gelmişti. İnananlar tarikatına o da katılacaktı sanırım.  Gerçi babanne deyip duruyorum. Sylvia Kızılkuş.
Yanan ahır, kurban edilen kediler, ölen vampir eğitmenleri ve katil ruhlu yarı Tanrıça Neferet. Bölüm dolu dizgin gidiyordu. Bir de buna Neferet’in yaptığı basın toplantısı eklenince tadından yenmez dedikleri olay gerçekleşmişti.
Neferet, Zoey’in annesinden sonra ona zarar vermek amacıyla babannemizi de yakaladı. Babannemiz diyorum çünkü çok sevecen ve sıcakkanlı bir kadın.
Her zaman sevgi ! Büyük bir final. Stark gene bir şekilde varlığını hissettiriyor ki yazar onu bir türlü kendinden silememiş. Bunun dışında finali ve Neferet’e olanlardan çok etkilendim. Ancak bu işin mutlaka bir geri dönüşü olacaktı. Bu da gelecek kitaba heyecanla bakmama neden olsa da bir Yarım Final havası olmadığından çok da merak etmediğim ama gene de okumaya devam edeceğim bir seri olacak..

Gece evinin gerilim dolu maceraları... Sadece vampir romanı demek hakaret olur her türlü fantastik canlı dozunda kullanılmış. Bazıları insanı ürpertiyor örneğin alaycı kuzgunlar. Bi süre kargalardan korkmuştum hatta.

Saklanmış benzeri kitaplar

Zeynelabiddin BAYRAKDAR 
03 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Seri bitiyo son iki kitap ve herkesin yavaş yavaş aydınlığı seçmeye başlaması da bir işaret. Tam Heath aradan çıktı diye sevinirken adam geri geldi yaa, tanrıçanın sevdiği kuluymuş

Arzu Şhnr 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk seri kitaplardan sonra bunu beğenemedim. Zoraki yazılmış gibi

Kitaptan 5 Alıntı

Sadık Cemre Kocak 
25 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kendine güvenmeyi öğren ki, başkaları da rahatça sana güvenebilsin.

Saklanmış, P. C. Cast (Sayfa 151)Saklanmış, P. C. Cast (Sayfa 151)
Sadık Cemre Kocak 
24 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Çünkü ben sevginin gücüne inanırım. Ben Işığı Karanlığa, mutluluğu nefrete, güveni süpheciliğe tercih etmeye inanırım.

Saklanmış, P. C. Cast (Sayfa 70)Saklanmış, P. C. Cast (Sayfa 70)
Z. C. 
14 May 2015 · Kitabı okudu

''...Sorun bilginin fazla öznel olması. Hayata not verir gibisin ve cevaplar da insanlar. Ancak insan cevapların,doğru olup olmadığını anlamanın kolay olduğu doğru ve yanlış şeklinde ayrılmak yerine kompozisyonlardan oluşuyor. Bu da cevabının sayısız farklı şeye bağlı olabileceği anlamına geliyor. Hiçbiri siyah ya da beyaz değil.

Saklanmış, P. C. CastSaklanmış, P. C. Cast
Z. C. 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu

''Bu kitap hata yapanlarınız, o hataları düzeltecek kadar cesur ve hatalarından ders alacak kadar bilge olanlarınız için.''

Saklanmış, P. C. CastSaklanmış, P. C. Cast