Kader House of Night Serisi 9

8,1/10  (76 Oy) · 
428 okunma  · 
58 beğeni  · 
1.608 gösterim
Karanlığın ruhu tarafından sınanan bir aşk, bu sınavı geçebilir mi? Tulsa Gece Evi, ışığın ve karanlığın güçlerinin çarpıştığı destansı bir savaşa sahne olur. Neferet'le çarpışmaya hazırlanan Zoey, savaşçı koruyucusu Stark'la birlikte ait olduğu yerde, evindedir. Kalona ile oğlunun arasındaki bağlar kopmuştur. Nyx'in bahşettiği insan soylu biçimi sayesinde Rephaim ve Stevie Rae sonunda bir araya gelebilmiştir; tabii Rephaim Tanrıça'nın yolunda ilerleyip babasının gölgesinden sakınabildiği sürece... Peki Zoey gerçekten güvende mi? Ve en önemlisi, kadere yazılmış olan değiştirilebilir mi?
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  471
 • ISBN:
  978-605-5360-35-1
 • Orijinal Adı:
  Destined
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü:
okurumizlerim 
19 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Seriye kaptırırsanız gidiyor, bu bir gerçek. Ancak herkesin okumaktan keyif alacağı bir seri olduğunu söylemek de mümkün değil. Kader'i son 10 sayfası için okudum. Sanki tüm hareket son iki üç bölüme sıkıştırılmış gibi. Dizisi ya da filmi çekilse, gençleri gerçekten çekebilecek bölümleri var.

Zeynelabiddin BAYRAKDAR 
28 Mar 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Heyecan doruğa çıktı özellikle son kısımlarda Kolona kendini başka bir yüksek rahibeye refakatçi olarak sundu. Bir de bu Heath olayında ise bu çocuğun tekrar dünyaya dönmüş olması hoşuma gitmedi :)

Sadık Kocak 
24 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Spoiler !
Aurox. Hemen bölüm başında Neferet’in yaptığı ve dünyayı kaosa sürükleyecek ölüm makinası. Minicik bir okulda başlayan dava şimdi dünya savaşına dönüşüyor. 
Nisroc da Kalona’nın oğullarından birisi ve babası ona Rephaim onları terk edince, halen fırsat olduğuna inanıp onu kandırma ve casusluk yaptırma için aklını çelmeye çalışıyor. Kalona’nın bir güzeliği var tabi. Mesela Neferet’i öldürme planı gibi.
Stevie yeni açtıkları Gece Evinin yüksek rahibesi olunca akıllara Zoey geliyordu.
Neferet, Aurox ile Rephaim ve onu ziyarete gelen kardeşlerine saldırıp birini öldürüyor ve bunun yanında Aurox’u bana Tanrıça Nyx verdi deyip milleti kandırıyordu.
Shaylin Ruede. Erik biliyorsunuz ki İz Sürücü olmuştu. Bunu eklememdeki amaç ilk defa seride yeni bir çaylak için ‘İşaretleme’ olacak. Bunu ilk defa gördüğümüz için ekleme ihtiyacı hissettim. Kızın bir de görme engelli olduğunu görünce iyi ki eklemişim buna kesin bir özellik verilir dedim.
Zoey, annesinin ölümü nedeniyle ağlarken Aurox onun acısını hissedip yanıma gidiyor ve mendil veriyor. Aurox ile düşman olmalarına rağmen hem Aurox hem de Zoey buna anlam veremiyor çünkü Zoey ağlayınca burnu akıyordu ve bunu söylediğinde Aurox’un tek ve şaşırtıcı bir tepkisi vardı. Biliyorum... Yoksa ?!
Ortak bir düşman -neredeyse- tüm kan davasını bitiriyordu. Neferete karşı Zoey, Kalona ve Rephaim birleşiyordu. Ölümsüz olması onu başkasının yok edemeyeceği anlamına geliyordu ama Beyaz Boğa ile kendi kendini yok etmesi mümkündü.
Thanatos ile birlikte son kez bir çember kuruluyor. Diğer yandan da Neferet bu çemberin bozulması için büyük ve soylu bir kurban vermeye uğraşıyor. Boğayı harekete geçirmek için. Peki ne kadar başarılı olacaktı?
Ve beklenen telefon gelir. Stevie, Kalona’yı arar. Yetişmesini yoksa Rephaim’in öleceğini söyler. Diğerlerinin bu birliktelikten haberi olmadığı gibi bu karşılaşmayı nasıl karşılayacakları da büyük sürpriz.
Ve gecenin en büyük sürprizi. Kalona kutsanıyor ! Bayağı bir müttefik olduk gene. Her seferinde tam sıkıldım artık bunalttı derken böyle böyle son kitaba kadar merakımdan okuyacağım anlaşıldı. Kitapla kalın, seviliyorsunuz..

Gizem kayahan 
02 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yıllar sonra yeniden okumaya başladım.en son 4 sene önce falan okumuştum.o zamanlar her kitabı elimden bırakmadan 1 2 günde bitirmiştim.geçenlerde bır kitapevinde rastladım.kader de kalmıştım aldım.neden o zamanlar bu kadar beğendiğimi hatırladım bu kadar surukleyici ve sağlam bır kurgu olamaz.yazarları eli öpülesi insanlar bence nasil düşünüp bu kadar ayrıntı kullanabiliyorlar şaşılacak sey.yine cok cok güzeldi sonu da cok etkileyiciydi.fantastik kitap seviyorsanız hemen başlayın.

Buse 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Uzun bir aradan sonra Gece Evi Serisi'ne kaldığım yerden devam ettim. Aynı heyecanı yine yaşadım. Bu kitaplar o kadar sürükleyici ki, kafamdaki karakter kopukluklarına rağmen elimden bırakamadım. Her kitabının sonunda olduğu gibi bu kitabının sonunda da ağzımı açık bıraktı.

Büşra Sarıoğlu 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Neferet senden nefret ediyorum. Tam olarak bu evet duygularım. Aurox : Heath yine fedakarlığınla kendini öne çıkardın. Erik gibi kaçmadın. Ve Aurox un içinde Zoey i tanıdığî tarafınla savaştın. Ve Zoey' i seçtin. Ve son sahne. Neferet in oyunu ortaya çıktı. Ve Rephaim òlmedi. Kalona da savaşçı oldu. Ejderhanın yerine. Evettt bomba bir kitap mutlakaa okuyunn

Derya CAN 
07 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

güzel kitap herkesin okumasını tavsiye ediyorum başarılı bir şekilde tasarlanmış tebrikler

sercan 
30 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

muhteşem bir kitap...serinin hareketlendiği heyecan yarattığı kitaplarından biri bence

Kitaptan 2 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

''Ne olduğumuz sorusuna yalnız kendimiz cevap verebiliriz. Hepimiz ne olduğumuza hayattaki tercihlerimizle karar veririz. Nasıl yaptığımız. anne babamızın kim olduğu, nereden geldiğimiz, tenimizin rengi, kimi sevmeyi seçtiğimiz;bunlar bizi tanımlamaz. Bizi, davranışlarımız tanımlar ve ölümden sonraya kadar da tanımlamaya devam edecektir''.
''Geçmişin önemi yok mu?''
''Geçmişin önemi büyük, özellikle de ondan ders almışşak. Ama gelecek geçmişin dayatması olmamalı.''

Kader, P. C. Cast (Sayfa 401)Kader, P. C. Cast (Sayfa 401)
Sadık Kocak 
24 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

İyi için savaşmaya çalışan birisi sessiz kalıp izler ve harekete geçmek için doğru zamanı beklerse, kötülük beklemediği yerden darbe alır.

Kader, P. C. Cast (Sayfa 100)Kader, P. C. Cast (Sayfa 100)