Susan Elizabeth Phillips

Susan Elizabeth Phillips

Yazar
8.3/10
322 Kişi
·
834
Okunma
·
50
Beğeni
·
5.682
Gösterim
Adı:
Susan Elizabeth Phillips
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Cincinnati, Ohio , Amerika Birleşik Devletleri, 11 Aralık 1948
A.B.D'li aşk romanı yazarı.
Artık çok geçti, lise öğrencilerinin yaptığı hataya düşmüş ve iki numaralı termodinamik kuralım unutmuştu: düzen düzensizliğe, düzensizlik kaosa dönüşür.
Ne yaparsam yapayım, kaybedeceğim ve kaybetmeyi
göze alamam.”
“Kaybetmek, savaşmamak kadar kötü değildir.”
Yıllar boyunca son derece düzenli bir düşünce tarzına sahip olduktan sonra böylesine bir pervasızlığı yapmasına ne sebep olmuştu? Artık çok geçti; lise öğrencilerinin yaptığı hataya düşmüş ve iki numaralı termodinamik kuralını unutmuştu: düzen düzensizliğe, düzensizlik kaosa dönüşür.
"Parayla ilgili anlaşmazlıklar en önemli boşanma nedenidir."
Annabelle elini salladı. "Kesinlikle sorun değil. Senin paran, bizim paramız. Benim param, benim param." ☺
448 syf.
·10/10
Bu yazara gerçekten bayılıyorum. En iyi kitaplarından biriydi. Genelde yazdığı kahkahalara boğan kitaplarından değildi 'küçük bir hayal kur'. Duygusaldı, etkileyiciydi. Sona doğru biraz basite kaçmış yerler yoktu diyemem ancak kitabın bir kusuru olduğunu düşünmek içimden gelmiyor. Rachel hayranlık duyduğum kadın karakterlerin başında geliyor artık. nasıl duymayabilirim? Gerçek hayatta o içinde boğulduğu çaresizliğe rağmen bu kadar güçlü, bu kadar hazır cevap, bu kadar ezilmez ve fedakar bir kadını nerede görebilirim ki? Sonuçta bu romanı ve yazarın diğer tüm romanlarını bu tür kitaplar okumayı seven herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
512 syf.
·4 günde·9/10
Yazarın en yeni benim de en son okuduğum kitabı olurlar kendileri. Yazarın her zamanki haline göre biraz hayal kırıklığı olduğunu belirtmem gerekir. Beklediğim bol kahkahalı hikayeyi bulamadım. Duygusaldı ancak diğer dram ağırlıklı kitapları kadar insanın gönlünü de fethedemedi. Kitap çok uzun bir zaman aralığını anlatıyor. Esas kızın annesinin hikayesinden başlıyor anlatmaya. Dolayısı ile insan bir an önce esas olaya gelmeyi bekliyor. Bu şekilde yazmanın karakterlerin daha iyi anlatılmasını sağladığı açık ancak bir aşk romanı için olayların biraz ağırlaşmasına da sebep oluyor. Fleur'un biraz olgunlaşmasını ve daha çok akıllanmasını hevesle bekledim kitabın sonuna kadar. Ve tabi mutlu son beni de mutlu etti. Hayatımda bu kadar çok çekmiş, bu kadar herkesten darbe yiyen insanı çok az görmüşümdür. Kitap boyunca ne çektin be Fleur deyip durdum. En sonunda o da buldu mutluluğu çok şükür. Sonuç olarak kitap sürükleyiciydi ve aşk romanları kategorisinde değerlendirildiğinde gayet iyiydi. http://expectokitabum.blogspot.com.tr/...h-phillips.html#more
464 syf.
·Beğendi·9/10
Susan Elizabeth in ilk okuduğum kitabı Sürükleyici komik eğlenceli sıcak amerikan filmi tadında bir aşk kitabı Romantik aşk kitabı okumayı sevenlere tavsiye ederim
488 syf.
·Beğendi·9/10
Aşk Kapıyı Çalınca // Bir Hollywood hikayesi ;)
Yalan,entrika,kıskançlık,aşk...Daha ne olsun..
SEP yazarda okunmaz mı? Okunur hemde keyifle okunur.
493 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabın isminin beni çok yanılttığını itiraf etmeliyim, ben daha yumuşak, romantik, eğlenceli bir kitap bekliyordum ama karşıma aile ve sevgiye muhtaç bir kızın cokk duygusal bir hikayesi çıktı. Kesinlikle müthiş etkileyici sürükleyici bir kitap ... ve Eric sanırım onun hikayesi beni en çok etkileyen kısımdı.. Kitabın sonu çok hoşuma gitti çok güzeldi. Kesinlikle beklentimin çok çok üstünde bir kitaptı. Susan Elizabeth philips müthiş bir yazar mutlaka okuyun derim.
493 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Uzuuun bir süreden sonra okuduğum en harika romandı Balayı. Yazarın daha önce de romanlarını okumuştum ve karakter zenginliği ile kurgudaki yerleşimlerini çok beğenmiştim ama bu roman en azından okuduklarımı ezip geçti.
Pek çok yorumda da belirtildiği gibi adı ile roman, hakkında bir fikir sahibi olmadan okumaya başlayanlara bir ters köşe illaki yaşatıyor. Yazarın tarzını da bilirken hele ki bu oldukça kolay oluyor. Kısacası isme aldanmayın!
Romanda en çok beğendiğim neydi diye düşününce; yine yazarın süreç içinde geliştirdiğini farkettiğim karakterlerinin hem sayıca hem de nitelikçe zenginliği ile kurguyu ileriye doğru muhteşem zaman atlamalarıyla birleştirme yeteneğiydi. Romanın toplamı onlarca yılı içeren bir süreçte geçerken ve her bir zaman döngüsü dolu dolu işlenirken en bunaltıcı evrelerde yaşanan zaman sıçramalarıyla hiçbir yoksunluk hissetmeden bir sonraki adıma geçivermek romani daha da zenginleştirmişti.
Ön planda Honey var gibi görünse de onun bütün ruhsal yolculuğuna eşlik eden karakterler en az Honey kadar derin ve ince bir şekilde işlenmişti. Honey, büyüme şartlarına ters düşmeyecek içgüdüsel bir zekaya ve hayata tutunma aşkına sahip bir karakter olarak muhteşem betimlenmişti. Yaşamın kattıklarıyla yaşamın getirdiklerine karşı verdiği inatçı mücadeleyi okumak gurur vericiydi.
Kurgu en basit düzeyde aşk temelli kurulmuş gibi tarif edilebilir ve bence bu büyük haksızlık olur. O denli zengin ve köklü temalardan örülmüş bir olaylar ağı vardı ki aşk bu kurgunun içinde sadece bir gölgeydi bence.
Bu yazarın ilk okuduğum romanında da sinema camiasında yaşanmışlıklar vardı ve ben o kadar bunaldığımı hissetmiştimki bu yazara bir daha bulaşmak istememiştim. Bu romanıyla beni utandırdı.
Olayların akışı sırasında her tür duygu seline kapıldığımı itiraf etmeliyim. Hatta bir noktada kendimi tutamayarak ağladığım ve o esnada resmi bir telefon görüşmesi yapmak zorunda kaldığımı da(:)
Söylemek istediğim pek çok şey var ama birbirine geçmiş sürpriz akışa ya da karakterlere dair spoiler vermemek adına kendimi burada durmaya zorluyorum.
Bu yazarı duyduysanız ve bir romanını okumak istiyorsanız lütfen Balayından başlayın. Şahsen ben bayıldım.
448 syf.
·Beğendi·9/10
Susan Elizabeth Phillips'in Chicago Star serisinde belkide en hoşuma giden kitabı bu oldu. Çok daha içten ve samimi geldi bana. Çocukla annenin diyologları ve annenin sonsuz özverisi güzel dile getirilmiş. Üç kitaptır sürekli bahsedilen futbolun bu kitapta hiç olmaması çok güzel geldi bana. Genelde yazar önceki kitaplarındaki karakterleri azda olsa bir sonraki kitapların içine muhakkak ekler fakat bu kitapta Sensiz Olmaz kitabındaki karakterle daha iç içeyiz bu benim daha da hoşuma gitti o büyük birbirini kollayan geniş aileyi daha içimde hissettim. Kitap iki yaralı yürek ve bir o kadar umutsuz iki kişinin yolları kesişmesi ile ilgili. Arada az da olsa gözümden bir iki damla yaş akıttım itiraf ediyorum. Bu kitabı okumadan önce sensiz olmazı mutlaka okuyun derim böylece daha bütünlük sağlamış olursunuz. Tavsiye ediyorum...
493 syf.
·Beğendi·10/10
10 puan veriyorum hem de yıldızlısından.

Ben çok çok beğendim. Favori kitaplarımın arasına girdi bile. Kesinlikle okunmasını tavsiye ediyorum ve okuyun pişman olmayacaksınız diyorum :)
493 syf.
·Beğendi·8/10
Yazarın dört kitabını okudum. Aslında bu kitabını alırken ismi pek çekici gelmedi. Sıkıcı olur diye düşünmüştüm.ama beni yanılttı. Okuduğum kitaplarıyla kıyaslayacak olursam balayı en güzeli diyebilirim.Sürükleyici bir kitap.
Ayrıca yazarı bu kitap türünde çok başarılı buluyorum.
493 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarı hep türünün kraliçesi gibi görmüşümdür. Ancak bu kitabı en etkileyici olanıydı bana göre. Hem kimi yerde ağlatabilecek, hem kimi yerde güldürebilecek, keyifli bir roman. Yazar kesinlikle insan psikolojisinden anlıyor. tabi en çok ustalık gösterdiği konunun aşk olduğunu da belirtmek lazım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan Elizabeth Phillips
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Cincinnati, Ohio , Amerika Birleşik Devletleri, 11 Aralık 1948
A.B.D'li aşk romanı yazarı.

Yazar istatistikleri

  • 50 okur beğendi.
  • 834 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 339 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları