Susan Elizabeth Phillips

Susan Elizabeth Phillips

Yazar
8.1/10
598 Kişi
·
1.517
Okunma
·
76
Beğeni
·
8,3bin
Gösterim
Adı:
Susan Elizabeth Phillips
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Cincinnati, Ohio , Amerika Birleşik Devletleri, 11 Aralık 1948
A.B.D'li aşk romanı yazarı.
Molly’nin içi sızlıyordu ama acıya direnmek yerine kucakladı, sindirdi ve bir parçası olmasına izin verdi.
Susan Elizabeth Phillips
Sayfa 166 - Pegasus Yayınları
Artık çok geçti, lise öğrencilerinin yaptığı hataya düşmüş ve iki numaralı termodinamik kuralım unutmuştu: düzen düzensizliğe, düzensizlik kaosa dönüşür.
"Burunlarını sürekli başkalarının hayatlarına sokan insanların asıl dertleri, genelde kendi hayatlarındaki beceriksizliklerle uğraşmak istememeleri."
448 syf.
·10/10
Bu yazara gerçekten bayılıyorum. En iyi kitaplarından biriydi. Genelde yazdığı kahkahalara boğan kitaplarından değildi 'küçük bir hayal kur'. Duygusaldı, etkileyiciydi. Sona doğru biraz basite kaçmış yerler yoktu diyemem ancak kitabın bir kusuru olduğunu düşünmek içimden gelmiyor. Rachel hayranlık duyduğum kadın karakterlerin başında geliyor artık. nasıl duymayabilirim? Gerçek hayatta o içinde boğulduğu çaresizliğe rağmen bu kadar güçlü, bu kadar hazır cevap, bu kadar ezilmez ve fedakar bir kadını nerede görebilirim ki? Sonuçta bu romanı ve yazarın diğer tüm romanlarını bu tür kitaplar okumayı seven herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
512 syf.
·4 günde·9/10
Yazarın en yeni benim de en son okuduğum kitabı olurlar kendileri. Yazarın her zamanki haline göre biraz hayal kırıklığı olduğunu belirtmem gerekir. Beklediğim bol kahkahalı hikayeyi bulamadım. Duygusaldı ancak diğer dram ağırlıklı kitapları kadar insanın gönlünü de fethedemedi. Kitap çok uzun bir zaman aralığını anlatıyor. Esas kızın annesinin hikayesinden başlıyor anlatmaya. Dolayısı ile insan bir an önce esas olaya gelmeyi bekliyor. Bu şekilde yazmanın karakterlerin daha iyi anlatılmasını sağladığı açık ancak bir aşk romanı için olayların biraz ağırlaşmasına da sebep oluyor. Fleur'un biraz olgunlaşmasını ve daha çok akıllanmasını hevesle bekledim kitabın sonuna kadar. Ve tabi mutlu son beni de mutlu etti. Hayatımda bu kadar çok çekmiş, bu kadar herkesten darbe yiyen insanı çok az görmüşümdür. Kitap boyunca ne çektin be Fleur deyip durdum. En sonunda o da buldu mutluluğu çok şükür. Sonuç olarak kitap sürükleyiciydi ve aşk romanları kategorisinde değerlendirildiğinde gayet iyiydi. http://expectokitabum.blogspot.com.tr/...h-phillips.html#more
464 syf.
·Beğendi·9/10
Susan Elizabeth in ilk okuduğum kitabı Sürükleyici komik eğlenceli sıcak amerikan filmi tadında bir aşk kitabı Romantik aşk kitabı okumayı sevenlere tavsiye ederim
416 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Yazarın genelde tüm kitapları gibi eğlenceli bir kitaptı.
İngiltere’deki St. Getrude Kız Okulu’nun hanım hanımcık müdiresi İngiliz Leydisi Emma Wells – Fincih’in skandal yaratmak için iki haftası var. Sahip olduğu her şeyi korumak için Teksas’a gittiğinde itibarını ayaklar altına alması gerekmektedir.
Dünya çapında ünlü çapkın, golfçü Kenny Traveler çıkardığı kavgalar nedeniyle turnuvadan uzaklaştırma cezası alır. Kariyerini kurtarmak için yapması gereken tek şey; skandaldan uzak durmak. Üstelik iki hafta boyunca patronluk taslamayı seven, dediğim dedik Leydi Emma’nın şoförlüğünü yapmak zorundadır.
Biri itibarını kurtarmaya çalışırken..
Diğeri tamamen itibarını ayaklar altına alıp skandal çıkarmaya kararlı..
Peki bu iki zıt karakterin birbirlerine olan çekimi nasıl olur dersiniz?
Onlar birbirleriyle inatlaşırken ben ise okurken çok eğlendim.
Yazarın açıkçası sporculara bir hayranlığı olduğunu düşünüyorum; genelde kitaplarında erkek karakterler hep sporcu olunca başka bir yorum getiremedim.
488 syf.
·2 günde·7/10
Bir meraktır yaşatan insanı diyor ve ilk SEP kitabı yorumuma başlıyorum Çok fazla sayfa da gördüğüm ama almak istediğimde romantik komedi için pahalı bulduğum bir yazardi kendisi. Gerçi yayınevi bu sorunu yaptıkları indirimle çözdü sonradan ama tabi ben geçmiş zamandan bahsediyorum. Aldığım anda okuyamadığım malum olduğundan uzun bir zaman geçmiş olabilir aldığımdan beri

Amerika'nın en sevilen dizisinin yıldız oyuncusu Georgie York kızımız. Diziden o kadar sevildi ki sonrasında yaptığı hicbir şey tutulmasa bile yine de halkın en sevdiklerimden biri olur kendisi. Ama mükemmel hayatı mükemmel evliliği olan kızımız bir gün terkedilir ve her şey baş aşağı gitmeye başlıyor. Daha kötüsü olamaz erken oluyor. Hatta daha kötüsünün bir ismi de var. Bram Shepard! Eski dizisinin bitmesine sebep olan kötü çocuk. Günlerden bir gün Bram ve Georgie Vegas'ta karşılaşıyor ve sabahında kendilerini evli olarak buluyorlar.

Aslında romantik komedilerin bütün klişelerini barındıran bir kitap. Beni şaşırtan hicbir şey olmadı aslına bakarsanız. Ama ben klişe severim. Kocaman bir kitap olmasına rağmen o kadar hızlı okudum ki ne zaman başladı ne zaman bitti anlamadım gerçekten.
Yazarı sevdim diyemiyorum sevmedim de diyemiyorum. Aralarda çerezlik romantik komedi tercih etmek istediğimde okuyacağım bir yazar olabilir.
432 syf.
·3 günde·8/10
Susan Elizabeth kitaplarını okuduktan sonra o kadar uzun süre benimle beraber oluyorlar ki. Gerçekten varlarmış, ya da onları bir sinema ekranında izlemişim gibi. Belki okuyan çoğu kişiye bu sevgim abartı ve seri kitapları da normal gelebilir. Ama arkadaşlar inanın ki bunu ENGELLEYEMİYORUM. Biraz bu huyum var işte. Öldüresiye seviyorum, romantik damarım durdurak bilmiyor. Aşk Çok Yakında'ya gelecek olursak bu sefer Molly'nin yakın arkadaşı Anabelle ve Kevin'in (neredeyse Stars'ın diyebiliriz bence) menajeri Heath'i okuduk. Diğer beş kitaba göre biraz altta kaldı kitabın %80 lik kısmı sanki. Yani bakın sakın aa kötüymüş demeyin. Çünkü o çok g ü z e l. Çok güldüm, duygulandım ama serinin öteki kitapları daha üst seviyedeydi. Başlangıçta diğerleri dururken neden menajeri okuyoruz ki şimdi demiştim ama büyük konuşmuşum. Sep'in aile dramını, arkadaşlık ilişkilerini, duygusal geçişlerini çok seviyorum. Romantik komedi azıcık da dram severseniz durmayın derim
493 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Uzuuun bir süreden sonra okuduğum en harika romandı Balayı. Yazarın daha önce de romanlarını okumuştum ve karakter zenginliği ile kurgudaki yerleşimlerini çok beğenmiştim ama bu roman en azından okuduklarımı ezip geçti.
Pek çok yorumda da belirtildiği gibi adı ile roman, hakkında bir fikir sahibi olmadan okumaya başlayanlara bir ters köşe illaki yaşatıyor. Yazarın tarzını da bilirken hele ki bu oldukça kolay oluyor. Kısacası isme aldanmayın!
Romanda en çok beğendiğim neydi diye düşününce; yine yazarın süreç içinde geliştirdiğini farkettiğim karakterlerinin hem sayıca hem de nitelikçe zenginliği ile kurguyu ileriye doğru muhteşem zaman atlamalarıyla birleştirme yeteneğiydi. Romanın toplamı onlarca yılı içeren bir süreçte geçerken ve her bir zaman döngüsü dolu dolu işlenirken en bunaltıcı evrelerde yaşanan zaman sıçramalarıyla hiçbir yoksunluk hissetmeden bir sonraki adıma geçivermek romani daha da zenginleştirmişti.
Ön planda Honey var gibi görünse de onun bütün ruhsal yolculuğuna eşlik eden karakterler en az Honey kadar derin ve ince bir şekilde işlenmişti. Honey, büyüme şartlarına ters düşmeyecek içgüdüsel bir zekaya ve hayata tutunma aşkına sahip bir karakter olarak muhteşem betimlenmişti. Yaşamın kattıklarıyla yaşamın getirdiklerine karşı verdiği inatçı mücadeleyi okumak gurur vericiydi.
Kurgu en basit düzeyde aşk temelli kurulmuş gibi tarif edilebilir ve bence bu büyük haksızlık olur. O denli zengin ve köklü temalardan örülmüş bir olaylar ağı vardı ki aşk bu kurgunun içinde sadece bir gölgeydi bence.
Bu yazarın ilk okuduğum romanında da sinema camiasında yaşanmışlıklar vardı ve ben o kadar bunaldığımı hissetmiştimki bu yazara bir daha bulaşmak istememiştim. Bu romanıyla beni utandırdı.
Olayların akışı sırasında her tür duygu seline kapıldığımı itiraf etmeliyim. Hatta bir noktada kendimi tutamayarak ağladığım ve o esnada resmi bir telefon görüşmesi yapmak zorunda kaldığımı da(:)
Söylemek istediğim pek çok şey var ama birbirine geçmiş sürpriz akışa ya da karakterlere dair spoiler vermemek adına kendimi burada durmaya zorluyorum.
Bu yazarı duyduysanız ve bir romanını okumak istiyorsanız lütfen Balayından başlayın. Şahsen ben bayıldım.
416 syf.
·10/10
Gülme garantili bir SEP kitabi daha. Bobby Tom akla ziyan bir karakter. Kadinlari or konudunda sinava tabi tutmasi kitabin sonunda daha da bir anlam kazanip çok sevimli nüanslara yol açtı. Hele söylediği yalanlar. Sevimli şapşik...

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan Elizabeth Phillips
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Cincinnati, Ohio , Amerika Birleşik Devletleri, 11 Aralık 1948
A.B.D'li aşk romanı yazarı.

Yazar istatistikleri

  • 76 okur beğendi.
  • 1.517 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 561 okur okuyacak.
  • 13 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları