Sensiz Olmaz (Chicago Stars Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.535
Gösterim
Adı:
Sensiz Olmaz
Alt başlık:
Chicago Stars Serisi 3
Baskı tarihi:
Şubat 2013
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430254
Kitabın türü:
Çeviri:
Gizem Onat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Plan
Bir dahî olan fizik profesörü Dr. Jane Darlington bebek sahibi olmak için yanıp tutuşmaktadır. Ama bir baba bulması hiç de kolay değildir. Çocukken zekâsı yüzünden toplumdan hep dışlandığı için kendi çocuğunun aynı yollardan geçmesini istememektedir. Bu yüzden bebeğinin babası olacak özel birini aramaktadır. Yani biraz… aptal birini.

Hedef
Chicago Stars’ın efsanevi oyun kurucusu Cal Bonner dış görünüşü ve taşralı tavırlarıyla mükemmel bir seçenek gibi görünmektedir. Fakat bebek delisi bir entrikacının kendisini kullanmasına izin vermeyecektir.

Problem
Sadece anne olma hayali kuran, zeki ve yalnız bir kadın… Uzlaşmaya açık olmayan ve hiçbir koşulda taviz vermeyen sert bir adam… Tutku ve arzu, güçlü ama aynı zamanda kırılgan iki insanı hiç beklenmedik bir aşka sürükleyebilir mi?
400 syf.
·Puan vermedi
Son yüz sayfa eğlenceliydi. Ama genel olarak otuz yaş üstü iki insan onbeşmiş gibi davranıyordu ve bir yerden sonra çok sıkıldım. Sürekli atışmalarından da yoruldum okurken.
400 syf.
·Beğendi
Merhaba,
Susan Elizabeth Philips’in ( SEP ) Chicago Stars serisi 3. Kitabı Sensiz Olmaz da bitti.
Serinin ilk iki kitabını beğenerek okumuştum, bu kitabıda severek okudum. Seri bence sırasıyla okunmalı çünkü her kitapta bir önceki karakterlerden de kısımlar var ve onların olaylarının devamını da okuyabiliyorsunuz. SEP gerçekten romantik komedi tarzında yazan müthiş yazarlardan biri kitapların içinde konuların işlenmesi ve akıcılığı gayet yerinde ayrıca yan karakterler arasındaki ilişkilerde çok güzel ve yeterli bir şekilde anlatılıyor. Okurken sıkılmayacağınız sayfaların su gibi aktığı, olayların sizi sürüklediği güzel bir roman okumak isterseniz tavsiyemdir.
Sevgiler :)
400 syf.
·4 günde·10/10 puan
Konusu ağır bir kitap okuduktan sonra böyle komedi - aşk konulu kitaplar iyi geliyor ;)

Hoş vakit geçirdim...

Kafamı dağıttım :)

Teşeklürler Susan Elizabeth Phillips ...


Hoş vakit geçirmek ve kafanızı dağıtmak isterseniz, okuyunuz :(
400 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Dr.Jane Darlington fizik profösörü bir dahi..Hayatta en çok istediği şey ise bebek sahibi olmak.küçüklüğü çok zor geçtiğinden bebeğine aptal bir baba arıyor ki zekası dengeli olsun gözüne de bizim Chicago Stars'ın efsanevi oyun kurucusu Cal Bonner'i kestiriyor .çünkü dış görünüşü tam onun istediği gibidir...ama hesaba katmadığı şey ise Cal in baba olmaya uzaktan yakından alakası yoktur ve oda kendisi kadar olmasada zeki bir adamdır.. tabi herşey olmuş bitiş bebeğe hamile kalınca bunlar ortaya çıkar ve bizim ıkili arasındaki çekişmeli aşk hikayesini okumak biz şanslı okurlara düşer...

Serinin 3.kitabını da çok çok beğenerek okudum..eğlenceli romantik diyalogların bol olduğu harika bir kitapdi...Ayrıca karakterin arka penceresini okumayı da çok seviyorum..Cal'in aile çevresinde gelişiyor hikaye..Annaneye bayıldım Kesinlikle geç kalmadan bu yazarı okuyun..En çok da herkesin gerçek yüzünün ortaya çıktığı Ananenin arka bahcesindeki tartismayi okurken çok eğlendim....Ve yine herzamanki gibi muhteşemdi.....
.

.
400 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Sensiz Olmaz
#arkakapak
Plan
Bir dahî olan fizik profesörü Dr. Jane Darlington bebek sahibi olmak için yanıp tutuşmaktadır. Ama bir baba bulması hiç de kolay değildir. Çocukken zekâsı yüzünden toplumdan hep dışlandığı için kendi çocuğunun aynı yollardan geçmesini istememektedir. Bu yüzden bebeğinin babası olacak özel birini aramaktadır. Yani biraz aptal birini.

Hedef
Chicago Starsın efsanevi oyun kurucusu Cal Bonner dış görünüşü ve taşralı tavırlarıyla mükemmel bir seçenek gibi görünmektedir. Fakat bebek delisi bir entrikacının kendisini kullanmasına izin vermeyecektir.

Problem
Sadece anne olma hayali kuran, zeki ve yalnız bir kadın. Uzlaşmaya açık olmayan ve hiçbir koşulda taviz vermeyen sert bir adam. Tutku ve arzu, güçlü ama aynı zamanda kırılgan iki insanı hiç beklenmedik bir aşka sürükleyebilir mi?

Tatlı mı tatlı harika mı harika! Romantik kitaplarım arasından favori kitaplarımdan ilk sırada yer alır kendisi. Baştan sona keyifli eğlenceli sizi yormayacak bir kitap. Hala SEP okumadıysanız bu kitapla başlayabilirsiniz. Benimde yazarla tanıştığım ilk kitap olmuştur kendisi.
Önyargıların hayatımızda nelere yol açabileceğini komik bir şekilde bize kanıtlamış yazar. Yazarın güçlü kadın karakterlerini çok seviyorum ve bu kitaptaki kadın karakterde çok dişli; erkek karakter de o kadar inatçı bir kişiliğe sahipti. Tabi ki böyle bir çiftin tutkulu hikayesini okumak çok çok eğlenceliydi.
400 syf.
·9/10 puan
Harika bir kitaptı. Jim hariç her karakteri ayrı ayrı sevdim. Iyi ki okumuşum dediğim bir kitap .Çok farklı bir girişi var insan da merak uyandırıyor. Sonra tam dozunda ilerliyor insanı sıkmıyor bir solukta bitti. Serinin üçüncü kitabı 8 kitaptan oluşuyor.
400 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10 puan
Bir süredir bazı sebeplerden dolayı pdf kitap okumayı bırakmıştım ama bu kitaba başlamış bulunduğum için az az da olsa okuyordum, kitabı o kadar çok sevdim ki; içten içe hızlıca okumak isterken, bir taraftan da hiç bitmesin istiyordum ama bitti. Ciddi manada bayıldığım bir kitap oldu. Bu serisinin ilk kitabını çok sevmiş, ikinci kitabını ise öyle çok sevememiştim; bu sebeple üçüncü kitap konusunda tereddütlerim vardı ama okuduktan sonra: Neden daha önce okumadım, diye kendi kendimi payladım.
Yazımıyla, kurgusuyla her şeyiyle mükemmeldi. Güçlü karakterleri aşırı seviyorum ve bu kitaptaki kadın karakter kesinlikle çok dişli; erkek karakter de aynı oranda güçlü bir kişiliğe sahip ve bu ikilinin tutku dolu savaşlarını okumak o kadar keyifliydi ki... Aşk ve aile kavramı da çok güzel yansıtılmıştı, aralarına karışmak istedim. Birbirlerine komik ve zekice laf çarpmaları, alttan altan hissedilen o bariz tutku... Çok güzeldi! Çok...
.
Cal Bonner, Chicago Stars kulübünde oyun kurucudur; fazlasıyla dikkat çeken, yakışıklı, zeki ve asla kendini kullandırtmayan birisidir.
Diğer taraftan zekâ düzeyi oldukça yüksek olan Fizik Profesörü Dr. Jane Darlington, artık bir çocuk istiyordur ve çocuğunun normal bir zekâya sahip olması için, fazla zeki olmayan biriyle bunu gerçekleştirmek istiyordur ama hayatında, bunu gerçekleştirebileceği birisi yoktur.
Çılgınca bir plan, tutku dolu anlar ve aşka doğru giden engebelli bir yol...
.
Okumalısınız, okumalısınız.
400 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
harika bir kitaptı. Aşk fazlasıyla güzel anlatılmış ve bazı konular fazlasıyla işlenmişti. Yazar harika bir seriye imza atmış. gerçekten Diğer kitapları da okunmaya fazlasıyla değmiş
400 syf.
·10/10 puan
Jane ve Cal ikilisi beni benden aldı. Kitabın başından sonuna hep gülüyorsunuz. Önyargının nelere yol açabildiğinin mizahi kanıtı. Aslında tamamen Jane'in önyargısı ki kendisi profesör:) Bağımsız okunabilecek seriden eğlenceli bir kurgu daha. O yüzden okurken her şeyi mantık çerçevesinde incelemektense kitabın tadını çıkarmaya bakın.
400 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu nasıl bir kalem gücüdür.... Susan Elizabeth Philips ne yazarsa yazsın okurum..Yazdığı hikayeyi kurgularken oya gibi işliyor .. Mizah gücü , romantizm hele o diyaloglar tam kararında.
Hikayenin sonundaki aile birliğini yansıtan sahnede çok duygu yüklü..
Bu yazarı kesinlikle okumalısınız bence.

Kitap akıyordu resmen sayfaları nasıl çevirdiğimi anlamadım ..Bir önceki kitap da yan karakterlerin hikayesi de vardı. Hikayedeki yan karakterler de ayrı bir tat kattı romana.. Henüz okumadıysanız çok şey kaçırdınız demek.
400 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Kızımız ; Dr. Jane Darlington.
Kendisi bir fizik profesörü. 34 yaşına gelene kadar sadece işine aşkla bağlı olan kızımız doğum gününde birden bire bir uyanış yaşıyor. Evet hala işine aşık. Ama anne de olmak istiyor ve bunu o kadar şiddetle istiyor ki saçma sapan planlara bile uymakta sakınca görmüyor. Biyolojik saat sen nelere kadirsin
Zekası yüzünden sürekli dışlanmış olan yüksek IQ'lü profesörümüz çocuğu aynı şeyleri yaşamasın diye yakışıklı güçlü kuvvetli ama biraz aptal bir baba adayı bulmak zorunda.
Ve bir gün tv izlerken Chicago Stars’ın efsanevi oyun kurucusu Cal Bonner'ı görüyor.

Dış görünüş ✔
Taşralı hava ✔
Özgüven ✔
Aptallık ✔

Ya da kızımız öyle sanıyor Hedef belirlendiğine göre artık saldırı zamanı Işler tabiki asla istendiği gibi gitmez. Her şey birbirine girer bizede eğlenceli bu hikayeyi okumak düşer

Birbirlerine laf çarpmalarını çok sevdim. O naif sakin profesörün içinden çıkan cazgırı da çok sevdim. Sanırım Cal'de benimle aynı fikirde Kalın bir kitap olmasına rağmen sayfalar şu gibi akıp gitti. Bu kitapların en çok sevdiğim kısmi tabiki mutlu sonla bitmeleri.
Siz siz olun dış görünüşe bakarak kimseyi yargılamayın. Yoksa elinizde ne yapacaginizi bilmediğiniz bir canavarla başbaşa kalırsınız.
Baştan sona keyifli eğlenceli sizi yormayacak bir kitap. Hala SEP okumadıysanız bu seriyle başlayabilirsiniz diyorum ve kaçıyorum.
400 syf.
·10/10 puan
Okuduğum en eğlenceli SEP romanlarindan biriydi. Yüksek IQ ile lanetlenmiş, hep dışlandığını hissetmiş bir kadin, zekasını gölgelemeyi bilen bir adam. Kadının adamın lisans derecelerini görünce gösterdiği tepkiye hala gülüyorum. Kesinlikle okuyun.
.+“Yine mi marşmelov sabotajı?”
-“Asla kendimi tekrarlamam. Fare zehri olabilir.”
+ “Hayatımda gördüğüm en kana susamış kadınsın.”
-“Ağır ve acılı bir ölümdür. Hiç tavsiye etmem.”
Jane gülümsemeye başladığı sırada adamın ifadesinin son derece ciddi olduğunu gördü. Böylesine muhteşem beyinsizlik karşısında doğmamış çocuğun IQ'su biraz daha aşağı indi.
Yine mi marşmelov sabotajı?"
"Asla kendimi tekrarlamam. Fare zehri olabilir."
"Hayatımda gördüğüm en kana susamış kadınsın."
"Ağır ve acılı bir ölümdür. Hiç tavsiye etmem."
“Sen evli ve hamile bir kadınsın, unutma diye hatırlattım.”
“Sende evli bir erkeksin.” Durdu. “Unutma diye hatırlattım.”
Cal yıllar içinde herkesten zeki olduğunu bilerek son derece kendini beğenmiş bir tavır sergilemişti ama bu kadının keskin zekasını geride bırakmak zordu.Bu kadının beyni hemen yanında yürüyordu, aynı hızla çalışıyordu ve her hareketini, her adımını takip edebiliyordu.
“ Madem bu kadar iyi bir savaşçı, neden onu terk ediyor?”
“ Sanırım şu anki hisleri kaldıramayacağı kadar ağır. Oğluna karşı çok yoğun bir sevgi hissediyor. Kimsenin onları seyretmediğini düşündükleri anlarda birbirlerine bakışlarını görmelisin. Gözbebeklerinde alevler çakıyor.”
“Pekâlâ. Açık sözlü olmak gerekirse benim tipim olmadığını bir türlü anlayamıyorsun. Beni heyecanlandırmıyorsun. Cal.” Yalancı yalancı, sana kimse inanmaz.
“Bir insanın iki kez hayata gelse ancak başarabileceği kadar çok şeyi başardı ve bunu yaparken hiç kendini düşünmedi.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sensiz Olmaz
Alt başlık:
Chicago Stars Serisi 3
Baskı tarihi:
Şubat 2013
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430254
Kitabın türü:
Çeviri:
Gizem Onat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Plan
Bir dahî olan fizik profesörü Dr. Jane Darlington bebek sahibi olmak için yanıp tutuşmaktadır. Ama bir baba bulması hiç de kolay değildir. Çocukken zekâsı yüzünden toplumdan hep dışlandığı için kendi çocuğunun aynı yollardan geçmesini istememektedir. Bu yüzden bebeğinin babası olacak özel birini aramaktadır. Yani biraz… aptal birini.

Hedef
Chicago Stars’ın efsanevi oyun kurucusu Cal Bonner dış görünüşü ve taşralı tavırlarıyla mükemmel bir seçenek gibi görünmektedir. Fakat bebek delisi bir entrikacının kendisini kullanmasına izin vermeyecektir.

Problem
Sadece anne olma hayali kuran, zeki ve yalnız bir kadın… Uzlaşmaya açık olmayan ve hiçbir koşulda taviz vermeyen sert bir adam… Tutku ve arzu, güçlü ama aynı zamanda kırılgan iki insanı hiç beklenmedik bir aşka sürükleyebilir mi?

Kitabı okuyanlar 238 okur

  • Nur
  • Gizem
  • alyel
  • Okurcuk Yazarcık
  • nazan özaydın
  • Hayriye KIZILTAŞ
  • Deniz dnz
  • Emine
  • Betty
  • Ayşenur Dündar

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%3.5
18-24 Yaş
%31.6
25-34 Yaş
%29.8
35-44 Yaş
%19.3
45-54 Yaş
%14
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%36 (31)
9
%17.4 (15)
8
%22.1 (19)
7
%16.3 (14)
6
%4.7 (4)
5
%2.3 (2)
4
%0
3
%1.2 (1)
2
%0
1
%0