İmkansız Aşk deWarenne Dynasty Serisi 10

10,0/10  (3 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.534 gösterim
Alexandra Bolton, annesinin ölümünden sonra ailesine bakmak için aşkından vazgeçmiştir. Ancak dokuz sene içinde babasının içki ve kumar alışkanlığı Bolton adını lekelediğinden, ailenin kurtulması için tek çare Alexandra'nın yaşlı ve zengin biriyle evlenmesidir. Çapkınlığı ve kalpsizliğiyle ünlü Clarewood Dükü'yle tanıştığında eski hayalleri ve tutkuları uyansa da Alexandra, Dük'ün şaşırtıcı teklifini kabul etmez!
Dük ülkenin en zengin, en güçlü soylusudur ve çocukken kötü giden bir evliliğin korkunç yüzüne tanık olduğu için evlenmemeye yemin etmiştir. Fakat Alexandra, hem onu hiçbir kadının yapamadığı şekilde etkilemekte hem de reddetmektedir! Daima istediğini elde etmeye alışmış olan Clarewood artık hangi kurallarla oynayacağına karar vermek zorundadır. Ancak onları bir araya getiren yalnızca tutku olmayacaktır...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053432616
 • Orijinal Adı:
  An Impossible Attraction
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
29 Nis 19:22 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Uzun bir aradan sonra en zevk aldığım Brenda kitaplarından biri oldu. Şimdiden söyleyim yazacaklarım spoiler içeriyor ve bu yorumu kitabı okuyan veya okumayı düşünmeyen okusun.

Kitapta başta konusunu fazla basit bulduğum için azıcık sıklıacağımı düşündüm ancak daha ilk sayfada kendini sevdirdi.

Öncelikle kitapta yazarın da belirtttiği gibi sıra dışıydı. Son kitap Cliff'in oğlu Alexi ve Devlin'in kızı Elysse arasındaki aşkı anlatacak ancak bu kitapta onları birbirine delicesine aşık ve çocuk beklerken buluyoruz. Yani bu kitap geleceği birazcık ileri alınarak yazılmış.

Kitapta beni şaşırtan diğer bir konuysa 416 sayfalık kitapta yazar bu konuya nasıl açıklık getirecek diye düşünürken Stephan'ın aslında babasının Sör Rex olduğunu öğrenmiş olmasıydı. Ki ben onun babasının Sör Rex olduğundan iyice emin oldum çünkü sevdiği kadını tam olarak dinlemeden kapı dışarı etti hem de iki kez. Tamam acıklı bir durum ama yüzümde nedense bir gülümseme bıraktı.

Alexandra karakterine resmen aşık oldum. O nasıl bir kadındır. Ailesi için yapmadığı fedakarlık kalmadı kadının. O kadar aşağı seviyelere indi buna rağmen kendisine teklif edilen yardımları - hem de de Waranne ailesi tarafından- reddedip kendi ayakları üzerinde durdu. Babası olacak o adamı sallandırmak lazım.

Ayrıca kitaptaki diğer çiftimiz Julia-Jefferson da çok şirin oldular. Kusursuz Gelin romanında Julia'yı pek sevmemiştim ancak yazar bu kitapta kadın hakkındaki tüm olumsuz düşüncelerimi aldı. Ayrıca Stephan'ın Jefferson'a olan tavırları da ayrı komikti.

Ancak bir karakter var ki en sevdiğim kişi oldu: Alexi de Waranne! Allah'ım çok şeker, çok tapılası, çok komik, çok anlayışlı... daha da sayabilirim. De Waranne ailesinin her üyesini severim ama Alexi benim gözümde bir başka oldu. Umarım yazar son kitapta onu asık suratlı biri yapmamıştır.

Alexi ve Stephan görüp görebileceğiniz en muhteşem ikili birbirleriyle atışmaları çok eğlenceliydi. Sanırım en komik Brenda kitabı buydu diyebilirim bu da tabi sıra dışı bir durum. - yazarın da dediği gibi.-

Ayrıca Alexi'den başka kimse Stephan'ın çalışma odasına pat diye dalmıyor .

Ayrıca Ariella'yı görmek de çok güzeldi. Diğer kitaba oranla birazcık şımarık ama kesinlikle tatlı bir şımarıklık.

Dediğim gibi de Waranne ailesini seviyorum ancak en ısındığım, bağrıma basasım gelen üç de Waranne üyeleri Alexi-Stephan-Arielle. Aslında onu çok tanımasak da Ned de en sevdiklerim arasında.

Kitabın tek kötü yanı Stephan'ın önceki metresinin ağzının payının veriliş sahnesini görememizdi. Yazar bunu atlamış sanırım.

Ve serinin en kötü yanı bu serinin Alexi'den sonra bitmesi :( . Bence yazar ara vermiştir bitmiş olamaz. Örneğin Devlin'in oğlu Jack ile Alexander'ın kız kardeşi Olivia arasında ve Rex'in oğlu Randolph ile yine Alexander'ın diğer kız Coral arasında bir şeyler olacağı sinyalleri vardı. Ayrıca diğer kuzenlerin hikayeleri belli değil. Ben özellikle Tyrell'in oğlu Ned hakkında nasıl bir kitap yazar diye düşünmeden edemiyorum.

Normalde tarihi aşk romanlarında en sevdiğim yazar Julia Quinn'dir, ikinci de Brenda ancak bu romandan sonra Brenda en sevdiğim olmak üzere. Bakalım yeni çıkan Julia'yı okuyunca anlarım sanırım.

Kitaptan 1 Alıntı

Özlem Ekiz 
29 Nis 19:23 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Stephen onun yanından hızlı adımlarla geçti. "Bir içkiye ihtiyacım var".
Alexi birkaç ışığı yaktı." İçmek için çok uzun yoldan gelmişsin. Ama gerçekten içkiye ihtiyacın var gibi görünüyorsun.; zaten alkol kokuyor olsan da . Dışarısı çok soğuk olmasına rağmen üzerinde pardesün de yok."
"Arabamın içerisinde bir viski şişesi kırdım." Stephan dönüp arkadaşına baktı.
Alexi'nin gözleri yine kocaman açıldı. "Sen asla bir şeyleri kırıp dökmezsin;burnum hariç." Büfeye yaklaşarak içki hazırlamaya başadı. "Bu arada sabah saatin biri."

İmkansız Aşk, Brenda Joyceİmkansız Aşk, Brenda Joyce