Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Selim Yeniçeri

Selim YeniçeriTibet'in Ölüler Kitabı yazarı
Yazar
Çevirmen
4.7/10
33 Kişi
70
Okunma
48
Beğeni
11,4bin
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Yazar, Çevirmen

Okurlar

48 okur beğendi.
70 okur okudu.
9 okur okuyor.
70 okur okuyacak.
5 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Sanki etrafındaki insanları mutlu etmek, onları hoş tutmak zorundaymışşın gibi davranıyorsun.... herkesin seni sevmesini sağlayamazsın."
Sayfa 160 - Evreca Publishing Yayıncılık - Kasım 2015Kitabı okudu
Reklam
"Öfkenin en önemli kaynağı ve nedeni, korkudur."
Sayfa 210 - Evreca Publishing Yayıncılık - Kasım 2015Kitabı okudu
"Herkesi aynı anda memnun edemezsin."
Sayfa 101 - Evreca Publishing Yayıncılık - Kasım 2015Kitabı okudu
"Her az gelişmiş varlık gibi onların da doğasında çekingenlik ve ürkeklik var."
Sayfa 210 - Evreca Publishing Yayıncılık - Kasım 2015Kitabı okudu
Yerebatan Sarnıcı
... İstanbul'un Constantinople olduğu dönemde, Bizanslılar burayı bir su deposu olarak kullanıyorlardı. Yağmur yağdığı zamanlarda su toprağın içindeki çatlaklardan sızarak - ve bu arada doğal yöntemle filtre edilerek- aşağı dökülür ve devasa sarnıcın içinde birikirdi. O zaman bütün şehrin su ihtiyacının karşılanmasında çok önemli role sahip bu antik devlet "tesisi", şimdi turistler için ziyaret edilecek güzel bir mekan haline gelmişti.
Sayfa 117Kitabı okudu
Van Helmont, gazı keşfeden kişi olmasına rağmen, ağacın artan ağırlığının yaklaşık yarısının havadaki karbondioksitten kaynaklandığını anlayamamıştı.
Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Bilim İnsanı
Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Bilim İnsanı
Jon Balchin
Jon Balchin
Selim Yeniçeri
Selim Yeniçeri
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
302 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
Dikkat spoiler içerir. Yurtkan Yazılımın iki büyük ortağından biri olan Esra Yurtkan, kocası Doru'nun öümünden sonra Sedat ile ortaklığına devam eder bu arada Enigma adında bir firma sanal gerçeklik oyunu bulmuştur. Ajanları ile oyunu ele geçiren Sedat kendi çiftliğine gidip kimsenin rahatsız etmeyeceği şekilde oyunu oynayacaktır. Bu oyunda ölen kişi gerçekten de ölebilir. Bu yüzden ilacı içip oyuna başlar ve kendisini kung fu eğitmeni Chong Lou ve güzel bir kadın olan Chong Lynn'in yanında bulur. Sun Tzu'nun öğretileri ile kendini geliştirmeye çalışan Sedat en sonunda bir rakibi ile karşılaşacak ve onu yenerse oyun bitecektir. Bu arada Esra şirketi bırakıp yolculuğa çıkar ve burada Rick adında bir adam ile tanışır. Ondan etkilenir ve onunla Amerika'ya kadar gider. Kızılderili soyundan gelen Rick ona tanımadığı bir dünyayı gösterir. Sedat ise oyunun finalinde karşılaştığı düşmana yenilir ve kim olduğunu görünce şok geçirir. En sonunda herşey ortaya çıkacaktır. Aslında oyun diye bir şey yoktur? Doru ölmemiştir ve bütün bu işi o planlamıştır. İlacı içen Sedat'ı Çin'e götürüp oyun zannettiği her şeyi ona yaşatmıştır. Şirketi satın almak için Rick, Chong Lou, Chong Lynn ve eski çalışanı Adnan ile geldiğinde Esra şok olur. Pek Doru Esra'ya kızgın mıdır? Ona ne yapacaktır? Bundan sonra neler olacaktır? Keyifle okunan bir roman.
Enigma
EnigmaSelim Yeniçeri · Kozmik Kitaplar · 200412 okunma
134 syf.
8/10 puan verdi
·
5 günde okudu
sonrası farklı bir yolculuk
tek tanrılı dinlerden çok eski uygarlıkların geride bıraktığı eserler. inanç anlayışımızda boşlukların doldurulmasında ve tanımlanmasında faydalı olmaktadır. yaşam sonrası bilge tanrı saf ve parlak bir ışıkla karşılıyor. bu ışık: çeşitli renk ve tonlarda, türlü görevlerde sınayıp değerlendirecek tekrar rahime girene kadar.
Tibet'in Ölüler Kitabı
Tibet'in Ölüler KitabıSelim Yeniçeri · Kozmik Kitaplar · 200434 okunma