Gece Nöbeti

8,5/10  (163 Oy) · 
595 okunma  · 
146 beğeni  · 
2.857 gösterim
Bir yanda büyük şehir hastanelerinin baş döndürücü kalabalığında kazanılan deneyim ve başarılar; diğer yanda küçük bir kasabanın acil servisinde, mezarlık vardiyası da denen sakin gece nöbetleri.

Bir yanda gece yarısı anlaşılamayan bir nedenle hastaneye bırakıldıktan sonra kaybolan yaşlı bir adam; diğer yanda her şeyden habersiz, patlamaya hazır birer saatli bomba gibi sokaklarda dolaşan kadınlar.

Bir yanda bakıma muhtaç yaşlı bir anne, mutsuz bir kızkardeş ve parçalanmak üzere olan bir aile;diğer yanda kuşkular üzerine kurulu, kaçamak bir aşk.

Ve hepsinin ortasında tek başına bir kadın doktor: Toby Harper. Başta mesleki itibarını kurtarmak için giriştiği onur mücadelesi, bir süre sonra karanlık güçlerin de dahil olmasıyla, ölümcül bir kedi fare oyununa dönüşüyor. Kayıp bir hastanın peşinde, kendisini tehlikenin tam ortasında bulan Toby Harper’ın heyecan dolu hikâyesi beklenmedik sonuyla kanınızı donduracak.

“Yılın en heyecan verici romanlarından biri. Son derece inandırıcı ve canlı, aklınızdan çıkaramayacağınız bir kitap.” Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786055420147
 • Orijinal Adı:
  Life Support
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayten Ernaz Tiryaki 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerritsen' la tanışma kitabım, benim için geç kalınmış bir tanışma...Neden geç kalınmış diyorum? Çünkü polisiye gerilim sever biri olarak, benim için daha zevkli ve heyecanlı bir türü yeni keşfettim: Tıbbi gerilim!

Yirmi yıl sağlık camiasında radyoloji teknisyeni olarak çalışmış, hasta, hastahane ve ilişkili bilumum şeylere aşina biri olarak ayrı bir zevkle okudum. Yazarın doktorluk geçmişi, bilir kişi ağzıyla okadar tıbbi terim ve ayrıntıyı büyük bir ustalıkla yazıya dökmesi, okuyucuyu gerçek bir komplo ve maceranın içinde hissettiriyor...

Bazan öyle hatalar yapılıyor ki, insan katıla katıla gülüyor; akciğer kanseri düşünülen bir hastanın omuz Mr kesitlerini inceleyen radyolog görüntüsü kadar samimiyetsiz ve gerçekdışılık var mı? Ama gördüm!

Sözün kısası büyük bir zevkle okuduğum bir kitaptı! :)

Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Polisiye cinayet türü kitap sevmezken arada okuyup farklı tarzlar görüyorum ve bu konuda Tess Gerritsen gerçekten başarılı, hem bilgi vermede hemde dil olarak okunacak türden kitaplar yazıyor. Bu türü sevmeyenler bile benim gibi sıkılmadan okur. :))

Ceren Acer 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yine hiç düşmeyen bir tempo, soluk soluğa okunacak roman desem yeri var. Ama tıbbı terimler oldukça fazla olduğundan dolayı bazı okurlar sıkılmış olabilir. Ben tıbbı terimlere rağmen fazlasıyla akıcı ve etkileyici bulduğumu söyleyebilirim tereddütsüz. Olaylar çoğunlukla hastane ortamında geçtiği için, tıbbi terimlerin yoğun olarak kullanılması bana göre abes değildi. Tess Gerrıtsen'in bu romanı sanki bildiğimiz, alıştığımız romanlarından farklıydı. Kaleminin zengin oluşunu, akıcılığını, yaratıcılığını ve olağanüstü oluşunu vurgulamadan geçemeyeceğim. Tıbbi terimlere rağmen hiç kaçırılmayacak bir roman. Yazara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Papatyammm 
16 Ağu 10:43 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Galiba bu zaman kadar soluksuz okuduğum tek kitapti.Anlatimi ,olaylar , kesinlikle çok ilgi çekici ve sürükleyici bir kitap .herkese tavsiye ediyorum .şimdiden iyi okumalar:)

Güler Bilkay Aygün 
13 Haz 19:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerritsen kendi alanındaki en başarılı yazarlardan biri. Kurgu çok güzel, heyecanının dozu hiç bitmiyor, sonunu tahmin etmek neredeyse imkansız gibi. Konusuna gelince; Her şey bakıma muhtaç annesi ile birlikte yaşayan bir bayan doktorun nöbetçi olduğu bir gece hastaneye yaşlı bir erkek hastanın bırakılması ile başlar.... Çok güzel bir kitap.

Cansu Cicek 
08 Tem 09:04 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tes Gerritsen ile tanişmam bu kitap ile başladı.
Polisiye ve gerilim üzerine ilk okudugum kitap gayet başarılı. Farklı zamanlarda yaşanan olayların okuma sırasında merak uyandirmasina , kitabida elinden bırakmamasına neden oluyor. Son sayfalarda yaşanan hikayelerin muntazaam şekilde birleştirilmesine ne demeli
Diger kitaplarınıda elime almam zor olmadı

leyla 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tess Gerritsen en sevdiğim yazarlardan biriydi." Cerrah, Çırak, Mefisto Kulübü, Kemik Bahçesi, vb" yazarın tıbbi gerilim türündeki kitaplarıydı ve tek kelimeyle harikaydılar. Bu son kitaplarını tıbbi gerilim olarak adlandırmak yanlış bana göre. Bu kitaplar daha çok hastane fonunda yazılmış aşk romanları.Sanki yazar sadece kahramanların adını değiştirip aynı kitapları tekrar tekrar yazıyor. Ben artık yeni kitaplarını okumak istemiyorum.Yukarıda bahsettiğim kitaplarla bunları yazan kişi aynı kişi mi diye düşünüyorum ister istemez.

Şebnem ilarslan 
07 Ağu 15:22 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap yorumlarında gördüğüm "beklenmedik son " benim beklentimi arttırdı ama bana göre beklenmedik bir son da değildi. Konusu gayet sürükleyici, dili ve tarzı her zaman ki Tess Gerritsen.
Tavsiye ederim...

Şura Kaya 
25 Haz 11:16 · Kitabı okumayı düşünüyor · 10/10 puan

Tess gerritsen belki de beni kitap okumaya sürükleyen ilk yazar. Belki de beni bu kadar etkileyen kitapları okumamı sağlayan yazar. Seninle bir gün tanışmak dileğiyle. Seni seviyorum Tess.

Dr. Elmyra 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Gündüzleri demans hastası annesine bakan Dr. Toby gece acilde nöbet tutmaktadır. Bir gece nöbetinde akut bilinç bulanıklığı yaşayan hastası ortadan kaybolur ve Dr. Toby kendini içinden çıkılmaz olayların ortasında bulur.
Tess Gerritsen bu kitabında derin tıbbi bilgi birikimiyle muhteşem hayal gücünü birleştirmiş, yine soluksuz okunan bir roman olmuş.

3 /

Kitaptan 13 Alıntı

Sadettin TANIK 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Doğduğumuz andan itibaren, hepimizin son durağı ölüm ...
Sadece o durağa ne zaman ve nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz.

Gece Nöbeti, Tess GerritsenGece Nöbeti, Tess Gerritsen
Ayten Ernaz Tiryaki 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölüm
"...Hepimiz ölüme sandığımızdan daha yakınız. "

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 172)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 172)

"Doğduğumuz andan itibaren, hepimizin son durağı ölüm işte, diye düşündü Tony. Sadece o durağa ne zaman ve nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz."

Gece Nöbeti, Tess GerritsenGece Nöbeti, Tess Gerritsen
Evrim Sezer Şirin 
11 Kas 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Sürpriz, ölmemiz değildir. Sürpriz, ne zaman ve nasıl öleceğimizdir."

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 219)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 219)
Sevilay coşkun 
26 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu belirsizliğe dayanmayı öğrenmesi gerekecekti; insanların hayatın diğer belirsizliklerine dayanmayı öğrendiği gibi.

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)
Sedef Karenina 
26 Mar 18:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kitabın ilk cümlesi :
"Neşter güzel bir şeydir . "

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 1 - martı yayınları)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 1 - martı yayınları)
kübra aslan 
01 Ağu 22:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben bir kez öldüm bile, diye düşündü. Bu yepyeni bir yolculuk, ikinci bir şanstı.

Gece Nöbeti, Tess GerritsenGece Nöbeti, Tess Gerritsen
neslihan güneş 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Güzelleştirici şeylerin en etkilisi, çekici bir adamın sana gülümsemesidir.

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 288)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 288)
Engin AD 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Doğduğumuz andan itibaren , hepimizin son durağı ölüm işte , diye düşündü Toby. Sadece o durağa ne zaman ve nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz.

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)

Hayatı uzatmak için daha ne kadar ileri gideceğiz? İnsanlığımızın ne kadarını feda edeceğiz?

Gece Nöbeti, Tess GerritsenGece Nöbeti, Tess Gerritsen
2 /