Gece Nöbeti

8,3/10  (130 Oy) · 
496 okunma  · 
108 beğeni  · 
2.592 gösterim
Bir yanda büyük şehir hastanelerinin baş döndürücü kalabalığında kazanılan deneyim ve başarılar; diğer yanda küçük bir kasabanın acil servisinde, mezarlık vardiyası da denen sakin gece nöbetleri.

Bir yanda gece yarısı anlaşılamayan bir nedenle hastaneye bırakıldıktan sonra kaybolan yaşlı bir adam; diğer yanda her şeyden habersiz, patlamaya hazır birer saatli bomba gibi sokaklarda dolaşan kadınlar.

Bir yanda bakıma muhtaç yaşlı bir anne, mutsuz bir kızkardeş ve parçalanmak üzere olan bir aile;diğer yanda kuşkular üzerine kurulu, kaçamak bir aşk.

Ve hepsinin ortasında tek başına bir kadın doktor: Toby Harper. Başta mesleki itibarını kurtarmak için giriştiği onur mücadelesi, bir süre sonra karanlık güçlerin de dahil olmasıyla, ölümcül bir kedi fare oyununa dönüşüyor. Kayıp bir hastanın peşinde, kendisini tehlikenin tam ortasında bulan Toby Harper’ın heyecan dolu hikâyesi beklenmedik sonuyla kanınızı donduracak.

“Yılın en heyecan verici romanlarından biri. Son derece inandırıcı ve canlı, aklınızdan çıkaramayacağınız bir kitap.” Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786055420147
 • Orijinal Adı:
  Life Support
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
12 May 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Sonuna kadar merak uyandıran gerçekten sürükleyici ve elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Tess Gerritsen'in değişmeyen üslubu ile kitap sonuna kadar heyecan uyandırıyor. Polisiye sevenlere tavsiye ederim.

Ayten Ernaz Tiryaki 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerritsen' la tanışma kitabım, benim için geç kalınmış bir tanışma...Neden geç kalınmış diyorum? Çünkü polisiye gerilim sever biri olarak, benim için daha zevkli ve heyecanlı bir türü yeni keşfettim: Tıbbi gerilim!

Yirmi yıl sağlık camiasında radyoloji teknisyeni olarak çalışmış, hasta, hastahane ve ilişkili bilumum şeylere aşina biri olarak ayrı bir zevkle okudum. Yazarın doktorluk geçmişi, bilir kişi ağzıyla okadar tıbbi terim ve ayrıntıyı büyük bir ustalıkla yazıya dökmesi, okuyucuyu gerçek bir komplo ve maceranın içinde hissettiriyor...

Bazan öyle hatalar yapılıyor ki, insan katıla katıla gülüyor; akciğer kanseri düşünülen bir hastanın omuz Mr kesitlerini inceleyen radyolog görüntüsü kadar samimiyetsiz ve gerçekdışılık var mı? Ama gördüm!

Sözün kısası büyük bir zevkle okuduğum bir kitaptı! :)

Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Polisiye cinayet türü kitap sevmezken arada okuyup farklı tarzlar görüyorum ve bu konuda Tess Gerritsen gerçekten başarılı, hem bilgi vermede hemde dil olarak okunacak türden kitaplar yazıyor. Bu türü sevmeyenler bile benim gibi sıkılmadan okur. :))

Ceren Acer 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yine hiç düşmeyen bir tempo, soluk soluğa okunacak roman desem yeri var. Ama tıbbı terimler oldukça fazla olduğundan dolayı bazı okurlar sıkılmış olabilir. Ben tıbbı terimlere rağmen fazlasıyla akıcı ve etkileyici bulduğumu söyleyebilirim tereddütsüz. Olaylar çoğunlukla hastane ortamında geçtiği için, tıbbi terimlerin yoğun olarak kullanılması bana göre abes değildi. Tess Gerrıtsen'in bu romanı sanki bildiğimiz, alıştığımız romanlarından farklıydı. Kaleminin zengin oluşunu, akıcılığını, yaratıcılığını ve olağanüstü oluşunu vurgulamadan geçemeyeceğim. Tıbbi terimlere rağmen hiç kaçırılmayacak bir roman. Yazara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

leyla 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tess Gerritsen en sevdiğim yazarlardan biriydi." Cerrah, Çırak, Mefisto Kulübü, Kemik Bahçesi, vb" yazarın tıbbi gerilim türündeki kitaplarıydı ve tek kelimeyle harikaydılar. Bu son kitaplarını tıbbi gerilim olarak adlandırmak yanlış bana göre. Bu kitaplar daha çok hastane fonunda yazılmış aşk romanları.Sanki yazar sadece kahramanların adını değiştirip aynı kitapları tekrar tekrar yazıyor. Ben artık yeni kitaplarını okumak istemiyorum.Yukarıda bahsettiğim kitaplarla bunları yazan kişi aynı kişi mi diye düşünüyorum ister istemez.

Dr. Elmyra 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Gündüzleri demans hastası annesine bakan Dr. Toby gece acilde nöbet tutmaktadır. Bir gece nöbetinde akut bilinç bulanıklığı yaşayan hastası ortadan kaybolur ve Dr. Toby kendini içinden çıkılmaz olayların ortasında bulur.
Tess Gerritsen bu kitabında derin tıbbi bilgi birikimiyle muhteşem hayal gücünü birleştirmiş, yine soluksuz okunan bir roman olmuş.

Melih Karaman 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · 50 günde · 7/10 puan

Öncelikle mükemmel bir kurgusu var, parça parça yazılmış olması da kitabı daha güzel yapıyor. Yazar mesleğinin getirilerini kitabına aktarmış hatta bazı tıbbi terimleri de bu kitap sayede öğrendim. Olay örgüsü genellikle hastanede geçiyor, tuhaf olaylar ve suçlar işleniyor.Kitabın sayfa sayısı korkutabilir ama okumaya değer.

EMRE YAMAN 
12 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazarın hikayeyi parçalara bölme fikri sürekleyici hissini körüklüyor.aslına bakılırsa parçalar ayrılmış hikaye,başlarda kitaba gerçek manada "odaklanma sorunu" doğruyor.
bu yüzden kitabın neredeyse yarısına geldiğimde ancak gerilimin içine ortak olabildim.

Yazarın eksilerine gelirsek: baş karakterin olmayışı,ve kitapta geçen yan karakterler hakkında fazla bilgi verilmemesi,kitabın bütüne sirayet eden bu hava, "yapaylık sendromu" veriyor.

Genel anlamda,okurken keyif aldım.polisiye tarafinin zayıf oluşu,birden fazla dedektifin konunun içine dahil olması, saçma bir şeydi. bu da kitabın ,"kusursuz bir polisiye roman" havasından çok uzaklaştığı anlamına geliyordu.

Sevomberkom Paldrak 
21 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tess Gerritsen'in ilk tanıştığım kitabıydı.Tess Gerritsen bende film izliyormuşum izlenimi uyandırıyor.Anlatımı ve akıcılığı kesinlikle okuduğum yazarlar içinde en iyisi.Kitaplarını okuduğumda sanki olayın içinde bende varmışım izlenimi veriyor.Bir diğer sevdiğim özelliği kitabı hiç uzatmadan konuya giriyor.İlk sayfasından son sayfasına kadar büyük bir heyecan içinde olmamı sağlıyor ve bu da kitabın sonunu daha önceden bilmeme rağmen elimden bırakmamamı sağlıyor.Tess Gerritsen hakkında bildiğim her şeyi blogum da paylaştım bakabilirsiniz
https://sanataskina.blogspot.com.tr/...plar-hakknda_20.html

Tuğba Karakaya 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · 268 günde · Beğendi · 8/10 puan

E-kitap olarak iş yerinde arada baktığım bir kitaptı. Okumam çok uzun zamanımı aldı. Olay örgüsünde mantıksız veya eksik taraflar olduğunu düşünsemde konusu itibarıyla çok dolu dolu ve ilginç bir kitaptı. Yazara karşı ön yargım yavaş yavaş kırılıyor sanırım.

Blog yazım burada : http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...-tess-gerritsen.html bakmak isterseniz.

2 /

Kitaptan 11 Alıntı

Sadettin TANIK 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Doğduğumuz andan itibaren, hepimizin son durağı ölüm ...
Sadece o durağa ne zaman ve nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz.

Gece Nöbeti, Tess GerritsenGece Nöbeti, Tess Gerritsen
Ayten Ernaz Tiryaki 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölüm
"...Hepimiz ölüme sandığımızdan daha yakınız. "

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 172)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 172)

"Doğduğumuz andan itibaren, hepimizin son durağı ölüm işte, diye düşündü Tony. Sadece o durağa ne zaman ve nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz."

Gece Nöbeti, Tess GerritsenGece Nöbeti, Tess Gerritsen
Evrim Sezer Şirin 
11 Kas 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Sürpriz, ölmemiz değildir. Sürpriz, ne zaman ve nasıl öleceğimizdir."

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 219)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 219)
Sevilay coşkun 
26 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu belirsizliğe dayanmayı öğrenmesi gerekecekti; insanların hayatın diğer belirsizliklerine dayanmayı öğrendiği gibi.

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)
Sedef Karenina 
26 Mar 18:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kitabın ilk cümlesi :
"Neşter güzel bir şeydir . "

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 1 - martı yayınları)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 1 - martı yayınları)
neslihan güneş 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Güzelleştirici şeylerin en etkilisi, çekici bir adamın sana gülümsemesidir.

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 288)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 288)
Engin AD 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Doğduğumuz andan itibaren , hepimizin son durağı ölüm işte , diye düşündü Toby. Sadece o durağa ne zaman ve nasıl ulaşacağımızı bilmiyoruz.

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 432)

Hayatı uzatmak için daha ne kadar ileri gideceğiz? İnsanlığımızın ne kadarını feda edeceğiz?

Gece Nöbeti, Tess GerritsenGece Nöbeti, Tess Gerritsen
Beyzanur Bülbül 
18 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güç bağımsızlıktır. Bağımsızlık güçtür.

Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 57)Gece Nöbeti, Tess Gerritsen (Sayfa 57)
2 /