Kan Gölü

8,3/10  (181 Oy) · 
731 okunma  · 
153 beğeni  · 
2.446 gösterim
"Anne Rice vampirleri için neyse, Gerritsen de tıbbi gerilim romanları konusunda odur... Palmer'dan iyi, Cook'tan iyi... evet, hatta Crichton'dan bile daha iyi... Stephen King

Dekor olarak Stephen King'in arka bahçesini kullanan Crichton tarzı tıbbi bir gerilim romanı.. Kan Gölü, gerilim ve bilimin mükemmel bir karışımı. People

Michael Palmer ve Robin Cook'un bütün eserlerine meydan okuyan bir başyapıt. Tess Gerritsen'in şimdiye kadar yazmış olduğu en iyi kitap.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  430
 • ISBN:
  9799758461102
 • Orijinal Adı:
  Blood Stream
 • Çeviri:
  İlkin İnanç
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
26 May 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Sonuna kadar merak uyandıran gerçekten sürükleyici ve elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Tess Gerritsen'in değişmeyen üslubu ile kitap sonuna kadar heyecan uyandırıyor. Polisiye tıbbi gerilim sevenlere tavsiye ederim.

Nurhan Işkın 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dr.Clare,oğlu Noah'ı tüm kötülüklerden korumak adına taşındığı Locust gölü etrafında vuku bulan olaylar zincirinde, aslında hiç bir yerin güvenli olmadığını kanıtlıyordu...
Kitap bu kurgu üstüne kurulmuş.Tıp ile gerilimi bir araya getiren usta kalemin elinden son sayfasına kadar merak ile okuyacağınız bir romana dönüşmüş...

Sinem Atılgan 
 28 Haz 12:20 · Beğendi · 10/10 puan

Oldu bittiye geldi okumam. Çok hızlı ilerledim ve okurken çok heyecanlandım. Karakterin doktor olması ve hastalarının onu sürekli eski doktorlarıyla kıyaslaması, herkesin problemi olan yeni bir yere taşındığında insanların onu yadırgaması, babasını kaybetmiş ergen oğlu ile başa çıkması ve hepsi yetmezmiş gibi cinayetle suçlanması. Karakter içimizden biri yine. Gayet samimi ayrıca da herkesin anlayacağı şekilde anlatımı var. Okumaya değer okuyun derim.

Ceren Acer 
23 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

En çok etkisinde kaldığım, beni yoğun bir ürperti çemberi içine almayı başaran Tess Gerrıtsen kitabı... Yine çok zekice ve oldukça akışkan bir kıvamda... Bu ustalığa, profesyonelliğe, şaşkınlığa alışığım aslında artık. Yazarın kalemindeki etkileyici havaya şaşıramıyorum çünkü, biliyorum, bu yazar başarısız bir kitaba imza atmaz diyebiliyorum nihayetinde, benimsemiş durumdayım iyice... Kendine özgü o hayran olduğum üslubuyla yine başarıyı yakalamış Kan Gölü romanıyla kesinlikle. Bu sıradışı roman, okuyucuyu adeta derin bir heyecanın ve merakın kollarına bırakıveriyor ansızın... Her sayfada yadsınamaz bir ustalık ve büyük bir emek var. Bu romanında da yazar biz sevenlerini ters köşeleriyle yalnız bırakmamış. Okumayanlara şiddetle tavsiye ediyorum rahatlıkla. Pişman olmayacağınıza eminim.

DersaadeT 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tess Gerritsen ile tanışmamı sağlayan kitap.
Bu kitabıyla birlikte daimi okurları arasına girdim bende Tess'in.
Bana göre tıbbi gerilim yazarlarının başında geliyor Tess Gerritsen.
Dr. Clare oğlu Noah’ı metropolün tehlikelerinden korumak ve babasının ölümünden sonra yaşadığı bunalımlardan kurtarmak için sessiz ve güvenli bir yer olan Locust gölünün kenarındaki Tranquility kasabasına yerleşmeye karar verir.
Kitap bu kararla birlikte başlar okuru olay örgüsünün içine çekmeye.
Bence gerilim sever okurlarının asla es geçmemesi gereken romanlardan biri Kan Gölü.

Funda Esmek 
15 Haz 12:02 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her zamanki gibi yine bir Tess sultan eseri.. Hic bir kitabi beni hayal kirikligina uğratmadı bu kitabi da yine nefes kesti.. polisiye gerilim seviyorsaniz ve Tess ile tanismamissaniz mutlaka Tess sultan okumalisiniz. Rizzoli isless serisini bitirmiş biri olarak seriyi mutlaka okumalisiniz.

Pınar Kayacı 
03 Nis 20:31 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Tıbbi gerilimin en iyilerindendir Tess Gerritsen benim gözümde. Baştan sonra kadar sürükleyici olmasıyla elinden birakamayacaginiz ve sürekli merak uyandiracak bir kitap. Bence herkes en azından bir kere Tess Gerritsen okumalı :)

Dr. Elmyra 
23 Oca 23:23 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Dr. Elliot eşinin ölümünden 2 yıl sonra oğlu Noah'ı da alarak Tranquility kasabasına yerleşir. Taşınmasının üzerinden 8 ay geçmesine rağmen kasabalılar ona alışamaz. Bunun üstüne bir de kasabadaki çocuklar cinayete varan boyutta saldırganlık göstermeye başlarlar ve bu çocuklar Dr. Elliot'un hastalarıdır. Kasabalılar Dr. Elliot'u suçlamaktadır. Dr. Elliot bundan 50 yıl önce de kasabadaki çocuklarda benzer cinayetlerle sonuçlanan saldırganlık vakaları olduğunu keşfetmiştir.
Dr. Elliot bir yandan kendini korumaya çalışırken bir yandan da cinayetlerle sonuçlanan saldırganlığın sebebini öğrenmeye uğraşır.
Tess Gerritsen'in müthiş bir zeka ve bilgi birikimi ile yarattığı kurgu her saniye gerilimi ve heyecanı ayakta tutuyor.

Seda Köktürk 
26 Kas 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi

Gerritsen kitaplarını okurken kendimi kaptırıyorum ve kahramanlarıyla birlikte olayları adete yaşıyorum. Onun en kötü diyebileceğiniz bir kitabını bile en fazla 2 günde okuyacağınız garantisini verebilirim....R&I serisinden seçim yapamam çünkü hepsinin hastasıyım. Seri dışındaki kitapların da favorim Kemik Bahçesi,Hasat ve Kan Gölü....

Kemal kuşçu 
23 Tem 01:41 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tess Gerritsen klasiği, merak hat safhada, gerilim dozunda, romanın dili o kadar akıcı ki nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz bile.Bu benim 5. Tess kitabım. Cerrah, Çırak, Günahkar, Yörünge ve Kan Gölü hepsi birbirinden güzel.Ne zaman okumak konusunda zorlansanız imdadınıza Tess kitaplarının yetişeceğine kefilim.

3 /

Kitaptan 26 Alıntı

Dr. Elmyra 
23 Oca 18:27 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

İnsanlar hayatı sürdürmenin çok zor bir şey olduğunu düşünüyorlar. Ama biliyor musun, aslında kolay kısım o. Zor olan ölümdür.

Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 339)Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 339)
mehmet akif çelik 
08 Şub 01:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

''Her vahşi cinayeti tarihin tekerrürü olarak nitelendiremezsin.''

''Ama tarihin kendisi vahşi''

Kan Gölü, Tess GerritsenKan Gölü, Tess Gerritsen
Kemal EFE 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yaşlandığımızda ne oluyor, diye düşündü. İçimizdeki çocuk nereye gidiyor?

Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 123)Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 123)

''Fakat bu gerçekten de şaşırtmalı bir soru.''

''Hey, hayatın kendisi de şaşırtmalı bir sorudur.''

Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 314 - Martı Yayınları, Özel Baskı)Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 314 - Martı Yayınları, Özel Baskı)
Linda 
31 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

''Beni boşayamazsın Lincoln Kelly. Beni sevmeye ve korumaya yemin etmiştin,'' diye bağırıyordu Doreen.
''O zamanlar daha içki şişelerinle tanışmamıştım,'' diye cevap verdi adam yorgun bir sesle.

Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 23)Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 23)

Asla iyileştirilemeyecek, asla kurtulamayacağı yara asıl buydu. İnsanların ona karşı hissettikleri ve artık yerleşmiş olan bu korkuya önerebileceği bir tedavi, bir ameliyat yoktu Claire'nin.

Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 353 - Martı Yayınları, Özel Baskı)Kan Gölü, Tess Gerritsen (Sayfa 353 - Martı Yayınları, Özel Baskı)
3 /