İkiz Bedenler (Rizzoli & Isles Serisi 4)

·
Okunma
·
Beğeni
·
10,3bin
Gösterim
Adı:
İkiz Bedenler
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 4
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053482833
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Body Double
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
İkiz Bedenler
İkiz Bedenler
İkiz Bedenler
Dr. Maura Isles, deyim yerindeyse hayatının en tehlikeli olayına tanık olmak üzeredir. Yüzleşeceği seri katil beraberinde çok gizli sırları açığa çıkartacak. Cerrah ve Günahkar adlı romanların devamı olan bu muhteşem gerilim romanında Jane Rizzoli serisinin yeni hikayesine tanık olacağız. Dr Maura Isles, geçimini kadavraları incelemekle sağlamaktadır. Metropolitan City’de patoloji uzmanı olarak çalışan Isles, normal bir insanın hayatında göremeyeceğinden çok daha fazla ceset görmüştür-bunların çoğu hunharca katledilmiş insanların cesetleridir. Fakat daha önce hiç kanının çekildiği, dona kaldığı, tansiyonunun düştüğü bir vakayla karşılaşmamış olan Maura’nın karşısındaki cesedin duruşu bile onu korkutmaya yetmiştir. Çünkü daha önce önünde uzanan cesetlerden hiç biri onun cesedi olmamıştır. Her şey ortadadır. Gözleri önünde yatan cesetten daha gerçek bir delil yoktur. Jane Rizzoli’de cesedin Maura’nın evinin önünde ölü bulunduğunu söyler. Cesetteki tüm uzuvlar Maura’nın vucudundakilerle neredeyse örtüşmektedir. Daha da korkunç olanı, Maura’nın ve cesedin doğum tarihi ve kan grubu tıpatıp aynıdır. Şoktaki Maura için son seçenek, DNA testi olacaktır fakat testin sonucu daha da şoke edicidir: Ceset Maura’nın ikiz kardeşidir. Şimdiden karanlık, tehlikeli ve rahatsız edici bir cinayet davasına dönen olay arkasında bir çok karanlık sırrı da barındırmaktadır. Cevapların peşine düşen Maura, bir sahil ilçesi olan Maine’e gider. Burada da onu korkunç süprizler beklemektedir. Herşeyden daha ürkütücü olanı ise, etrafta kol gezinen seri katilin, cinayetlerine de durmak bilmeden devam etmesidir. Katliamı durdumak ve geçmişi hakkındaki bu karanlık sayfaları aydınlatmaya çalışan Maura’nın ilk işi hiç kimsenin bilmediği, bu güne kadar görmediği gizli annesini bulmak olacaktır.

“Sizi her zaman soluksuz bırakmayı başaran Gerritsen’den muhteşem bir roman”

–The Philadelphia Inquirerrn

“Tess Gerritsen’in ne kadar iyi korkutabileceğini göreceksiniz. Elinizden bırakamayacak, sinirlerinizi kontrol edemeyeceksiniz.”

–HARLAN COBEN

“Hikaye ağlarını örüyor, akıl almaz bir kurgu.”

–Entertainment Weekly
448 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
■ Rizzoli&Isles Serisi'nin heyecanı 4. kitap olan İkiz Bedenler'le devam ediyor. Cerrah, Çırak ve Günahkâr'ın ardından İkiz Bedenler beni yine sürükleyen, okurken zevk aldığım bir Tess Gerritsen kitabı oldu. Tıp ve polisiyeyi kitaplarında çarpıcı bir şekilde bir araya getiren, kitaplarındaki gerilim unsurlarıyla okuru heyecanlandırmayı başaran Gerritsen, bunları yapmakla kalmayıp kitaplarında olayları tıbbi(bilimsel) gerçeklerle temellendiriyor. Romanlar kurgu da olsa, içinde yer alan insan anatomisiyle ilgili bilgiler Tess Gerritsen kitaplarında ilgimi oldukça çeken bir nokta.

■ İkiz Bedenler Jane Rizzoli'nin daha arka planda olduğu bir kitap, bu sefer olayların odağında iş alanında "Ölüm Meleği" olarak tanınan Maura Isles var. Kitabın konusundan kısaca bahsedecek olursam: İş için yurt dışına çıkan Maura, döndüğünde evinin önünde polis ekiplerini görür. Maura neler olup bittiğine anlam veremez ayrıca olay yerinde yer alan polislerden biri de Rizzoli'dir. Maura'ya yurt dışı seyahati ile ilgili birkaç soru sorulmasının ardından evinin önündeki araçta yer alan kadın cesedi gösterilir. Maktül fiziksel olarak Maura'ya çok benzemektedir. Asıl çarpıcı nokta ise otopsinin ardından ölen kadının DNA ve kan grubu örneklerinin Maura ile eşleşmesi olmuştur. Arabadaki ceset Maura'nın ikiz kardeşidir. Evlatlık olarak büyüyen ve gerçek ailesini hiç göremeyen Maura için olay içinden çıkılamaz bir hal alır.
448 syf.
·Beğendi·9/10
Rizzoli&Isles Serisinden soluk kesici, bir çırpıda okunan çok sürükleyici bir roman. Konusuna gelince; Her şey Maura'nın bir yurt dışı gezisinden döndüğünde evinin önünde polis araçlarını görmesi ile başlar. Polislerin orada olma sebebi araç içinde bulunan bir kadın cesedidir. Ceset Maura'nın fiziki olarak aynısıdır. DNA testleri sonucu bu kadının Maura'nın varlığından haberdar olmadığı ikiz kardeşi olduğu anlaşılır. Çok güzel bir kitap.
 • Günahkâr
  8.6/10 (804 Oy)819 beğeni3.469 okunma459 alıntı12,3bin gösterim
 • Siliniş
  8.8/10 (739 Oy)742 beğeni2.715 okunma234 alıntı11,8bin gösterim
 • Çırak
  8.6/10 (1.308 Oy)1.246 beğeni4.955 okunma652 alıntı17,5bin gösterim
 • Kan Gölü
  8.3/10 (608 Oy)590 beğeni2.754 okunma120 alıntı7,8bin gösterim
 • Gece Nöbeti
  8.4/10 (755 Oy)733 beğeni2.898 okunma284 alıntı12,5bin gösterim
 • Bıçak Sırtı
  8.3/10 (546 Oy)508 beğeni2.370 okunma79 alıntı8,1bin gösterim
 • Cerrah
  8.8/10 (2.065 Oy)1.947 beğeni6,8bin okunma806 alıntı31,7bin gösterim
 • Koloni
  8.3/10 (813 Oy)714 beğeni3.351 okunma968 alıntı12,1bin gösterim
 • Ölü Ruhlar Ormanı
  8.1/10 (922 Oy)807 beğeni3.587 okunma746 alıntı10,7bin gösterim
 • Asla Arkana Bakma
  7.8/10 (439 Oy)377 beğeni1.962 okunma91 alıntı8,8bin gösterim
456 syf.
·3 günde·9/10
Rizzoli & İsles serisinin 4.halkası olan kitap serinin diğer kitaplarda olduğu gibi heyecanın bitmediğinden bir solukta okunan kitaplardan. Kimsesi olmayan Maura İsles'in ikiz kardeşi ve annesiyle tanıştığı kitapta hikaye Maura'nın Paris'te bir haftalık tatilinin ardından evinin önünde ortağı sayabileceğimiz Rizzoli ,Frost ikilisiyle karşılaşması ardından da onların Maura'nın öldüğünü düşünürken kendini görünce şaşırmalarıyla başlıyor. Dna testi sonrasında ölen kişinin kız kardeşi olduğunu anlayan Maura izlerin peşine düşer ve Buz Gibi Soğuk kitabında gittiği ve şu an da Tess Gerritsen'in yaşadığı Maine'e gider cinayetlerin hala devam ettiğini öğrenir.

Maine iz peşine düşünce birçok cinayetin Annes Amalthea tarafından işlendiğini ve 5 yıldır akli dengesi bozuk olarak hapiste kaldığını öğrenir ve onu ziyaret eder ve daha sonrasında akli dengesinin bozuk olmadığını sadece numara yaptığını davranışlarından anlar. Bu olayın ardından DNA'sından nefret eden Maura devam kitaplarda sıkıntısını dile getirecektir.
448 syf.
·10/10
4.kitabımızın odak noltası namıdiğer "Ölüm Meleği" Maura Isles. İş için yurt dışına çıkan Maura, döndüğünde evinin önünde polis ekipleri ile karşılaşır ve neler olup bittiğini öğrenmek ister. Sorun Maura'nın evinin önündeki araçta yer alan kadın cesedidir. Maktül hem fiziksel olarak Maura'ya çok benzemekte hemde otopsinin ardından DNA ve kan grubu örnekleri Maura ile eşleşmektedir. Yeni katilimizin adı ''Canavar''... Akıllardaki soru ise, öldürülmek istenen aslında Maura'mıydı yoksa hedef olduğu gibi Maura'nın ikiz kardeşi miydi? Katili buldum derken her defasında yok artık dedirtiyor bu kitapta... En son mu? Hiç beklenmedik bir son! :))
376 syf.
·Beğendi·10/10
Çok farklı bir şey beklerken yine ters köşe olduğum bir kitaptır. Polisiye, adrenalin sevenlerin kesinlikle okuması gereken kitaplar arasında. Yazarı ilk bu kitabıyla tanıyıp hayalgücüne hayran kalmıştım. Sonra eski mesleğiyle de bağlantılı olduğunu öğrenip daha da hayran olmuştum. Bir çırpıda biten kitaplardan. Keyifli okumalar.
448 syf.
·5 günde·8/10
Öncelikle yazarın okuduğum ilk romanı ve malesef ki serinin ortasından başlamışım, neyse elimizde vardı okuduk. Serinin ilk kitabını okumamış olsamda çok da bağlantılı değil . Aslında bu türden sıkılmış bir insanım ama başta klişe gelsede çok hoşuma giden bir kitap oldu.
Hoşuma giden diğer bir husussa Gerritsen'ın kitabında ortaya koymuş olduğu soğuk kanlı ve mücadeleci kadınlardı.

Tavsiye ederim.
448 syf.
·Beğendi·10/10
Serinin en iyi kitaplarından bir tanesi. Rizzoli'yi ve Maura'yı şoke eden cesedin arkasında ki gizem sizi öyle saracak ki kitabın son sayfasına bir an önce gelmek isteyeceksiniz...
375 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Yine nefes kesici sürükleyiciliğe sahip bir enfeslikle buluşturmuş bizi Tess ! Her kitabında yaşadığım doyulmaz zevke yine fazlasıyla ulaştırdı, içine çeken olayların betimlemesi harika olsa da edebiyattan uzak evet. Zaten mesele edebi dilin büyüleyiciliğini kullanmak değil, bütün nöronları kullanarak neler olduğunu çözmeye çalışmak, karakterlerle birlikte ters köşeleri yaşamak, olay mahallinin içinde olarak hem korkuyu, hem gerginliği, hem de zaferi yaşamak.. Son Tess baş yapıtı tecrübem her paragrafıyla bi sonrakini merak ettiren miktarda çarpıcıydı. Her gerilim sever için tutku yaratacak bir yazar
448 syf.
·10/10
Ben yoğun bir Gerritsen hayranıyımdır. Tüm kitaplarını toplamak gibi bir hayalim var hatta. Yazar efsane. Böyle olunca mükemmel bir kitap kaçınılmaz oluyor tabiki. Polisiye bir kitap. Hemen hemen tüm kitaplarında Dr.Maura Isles ve Jane Rizzoli yle karşılaşır ve muhtemelen ne oldugunu anlamadan sıkı bir takipçileri oluverirsiniz. Film izliyormuş gibi kitaptan başınızı kaldıramaz ve sonunu asla tahmin edemezsiniz. Tess Gerritsen ile daha önce tanışmadıysanız çok şey kaçırdığınızı bilin isterim
448 syf.
·7 günde·Beğendi·6/10
Serinin 4. kitabı...

Tüm yorumları okudum. Genelde en çok kullanılmış cümle;
"Şu ana kadar okuduğum en iyi Tess Gerritsen romanı diyebilirim." olmuş. Benim için öyle mi oldu yoksa olmadı mı? İlk önce kitabın içeriği ile ilgili özet geçeyim.

Maura, bir gün evine dönerken kapısının önünde polisler, kordonlar görür. Doğal olarak şaşırır. Ortada bir ceset vardır. Ceset ise tıpkı Maura`ya benziyor..
Mevzu esas olarak buradan devam ediyor. Bunun ardınca: yakılan kadın cesetleri, 45 yıl önce gömülmüş olan şimdilerde bulunan sklet yığınları, hamile kadınları kaçırıp sonra da bebeklerini satan "canavar" var işin içinde. Ve bu "canavar" kimdir? sorusu tüm kitabın ana konusu desek yanılmayız.

Kitabı beğenip beğenmediğime gelirsek;
yorumlar yüzünden beklentimi azacık (öbür kitaplarına göre) yüksek tuttuğum için daha çok adrenalin, zekice kurgu bekliyordum. Ama zaten Tess kitapları zekiliği değil sadece okunmayı hedeflediğinden bunu es geçe bilirim. Resmen seri yarım kalmasın diye okuyorum. Yazarın hakkını yemek istemem kitap kendini çabuk okutuyor.

Serinin devamını merak edenler için okunası kitap. Tam bir polisiye zeka pırıltıları bekleyenler ise Tess kitaplarından fazla bir şey beklemeyin :)

Keyifli okumalar..
448 syf.
·8 günde·9/10
Seri şeklinde giden Rizzoli İsles'in 4. kitabı. Bende sıralamayı takip ediyorum. Benim seride en beğendiğim kitap oldu. Cerrah'tan bile daha etkileyiciydi. Tess Gerritsen'in dili hakkında yorum yapmama zaten gerek yok çok iyi. Sürükleyiciydi, kurgusu çok güzeldi, şaşırtmacalar yine vardı. İki olayı birbirine bağlaması güzeldi. Bu kitapta da oldukça heyecanlı zamanlar geçirdim. Tess Gerritsen sevenleri yine pişman etmeyecek bir kitap karşınızda.Gerilim ve polisiye severler için gayet güzel bir roman. Tavsiye ediyorum....

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İkiz Bedenler
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 4
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053482833
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Body Double
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
İkiz Bedenler
İkiz Bedenler
İkiz Bedenler
Dr. Maura Isles, deyim yerindeyse hayatının en tehlikeli olayına tanık olmak üzeredir. Yüzleşeceği seri katil beraberinde çok gizli sırları açığa çıkartacak. Cerrah ve Günahkar adlı romanların devamı olan bu muhteşem gerilim romanında Jane Rizzoli serisinin yeni hikayesine tanık olacağız. Dr Maura Isles, geçimini kadavraları incelemekle sağlamaktadır. Metropolitan City’de patoloji uzmanı olarak çalışan Isles, normal bir insanın hayatında göremeyeceğinden çok daha fazla ceset görmüştür-bunların çoğu hunharca katledilmiş insanların cesetleridir. Fakat daha önce hiç kanının çekildiği, dona kaldığı, tansiyonunun düştüğü bir vakayla karşılaşmamış olan Maura’nın karşısındaki cesedin duruşu bile onu korkutmaya yetmiştir. Çünkü daha önce önünde uzanan cesetlerden hiç biri onun cesedi olmamıştır. Her şey ortadadır. Gözleri önünde yatan cesetten daha gerçek bir delil yoktur. Jane Rizzoli’de cesedin Maura’nın evinin önünde ölü bulunduğunu söyler. Cesetteki tüm uzuvlar Maura’nın vucudundakilerle neredeyse örtüşmektedir. Daha da korkunç olanı, Maura’nın ve cesedin doğum tarihi ve kan grubu tıpatıp aynıdır. Şoktaki Maura için son seçenek, DNA testi olacaktır fakat testin sonucu daha da şoke edicidir: Ceset Maura’nın ikiz kardeşidir. Şimdiden karanlık, tehlikeli ve rahatsız edici bir cinayet davasına dönen olay arkasında bir çok karanlık sırrı da barındırmaktadır. Cevapların peşine düşen Maura, bir sahil ilçesi olan Maine’e gider. Burada da onu korkunç süprizler beklemektedir. Herşeyden daha ürkütücü olanı ise, etrafta kol gezinen seri katilin, cinayetlerine de durmak bilmeden devam etmesidir. Katliamı durdumak ve geçmişi hakkındaki bu karanlık sayfaları aydınlatmaya çalışan Maura’nın ilk işi hiç kimsenin bilmediği, bu güne kadar görmediği gizli annesini bulmak olacaktır.

“Sizi her zaman soluksuz bırakmayı başaran Gerritsen’den muhteşem bir roman”

–The Philadelphia Inquirerrn

“Tess Gerritsen’in ne kadar iyi korkutabileceğini göreceksiniz. Elinizden bırakamayacak, sinirlerinizi kontrol edemeyeceksiniz.”

–HARLAN COBEN

“Hikaye ağlarını örüyor, akıl almaz bir kurgu.”

–Entertainment Weekly

Kitabı okuyanlar 3.119 okur

 • Reyhan Alayörük
 • Fatma Kübra İstanbullu
 • Aslıhan Karay
 • Melisa
 • cakalces
 • Flora Beatrice
 • Sümeyye
 • Büşra KAYMAK
 • Şerife İKİZ
 • Gülce Satılmış

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.9
14-17 Yaş
%6.2
18-24 Yaş
%29.8
25-34 Yaş
%26.1
35-44 Yaş
%23.5
45-54 Yaş
%9.7
55-64 Yaş
%1.4
65+ Yaş
%1.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%83.3
Erkek
%16.7

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.2 (252)
9
%17.6 (134)
8
%17.1 (130)
7
%7.4 (56)
6
%2.2 (17)
5
%1.2 (9)
4
%0.1 (1)
3
%0.3 (2)
2
%0.3 (2)
1
%0

Kitabın sıralamaları